صفحه 96 از 127 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 1267

موضوع: زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

سلام دوستان
    از اونجاییکه تعداد صفحات فروم زیاده من تا حدی مثلا 10 صفحه تونستم بخونم ولی جواب سوالم رو نگرفتم. سوالام خیلی ساده ست ممنون میشم پاسخ بدین
    من هنوز امتحان زبان ندادم و دارم کلاس زبان میرم. یعنی هنوز وقت واسه apply دارم ولی
    1- آیا لازمه نمره زبان داشته باشم تا از صفر شروع کنم واسه تماس و با اساتید و اینجور چیزا یا نه؟
    2- کل زمان شروع از صفر جهت apply و تماس با اساتید به صورت کلی و میانگین چند ماهه؟ یعنی میخوام بدونم از کی باید شروع کنم. بعد گرفتن نمره زبان یا بعدش؟
    خیلی ممنون

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام خدمت دوستان عزیز
    یک راهنمایی کلی میخواستم از شما بگیرم.
    اینکه من در حال حاظر که زمان فرستادن ایمیل به اساتید هست رزومه خوبی ندارم (ولی نرم افزارهای تخصصی زیادی بلدم)..
    از این لحاظ که هنوز ازمون زبان ندادم و 3ماه دیگه ازمون دارم. مقاله هم قراره بنویسم ولی خب هنوز شروع نکردم چون کار پایان نامم تموم نشده. اونم فکر کنم تا یه ماه دیگه سعی میکنم تمومش کنم و فرایند فرستادنش نمیدونم چقدر طول میکشه و استادم اذیت میکنه یا نه! مقاله دیگه ای هم ندارم. ولی خب کارشناسیم علم و صنعت بودم و ارشد هم دانشگاه تهران هستم و از این لحاظ گفتم شاید امیدی باشه برای اپلای با فاند گرفتن از کانادا یا امریکا یا استرالیا .. (البته GRE هم الان ندارم .. )

حالا سوالم از شما عزیزان اینه که ایا الان اقدام کنم درسته؟ یا بذارم مقاله ام رو بدم و زبانم رو بدم و بعد؟
    در اون حالت دیگه ترم fall 2016 نمیرسم و باز شانس فاند گرفتنم میاد پایین.
    ولی از طرفی هم نمیخوام شانس یه دانشگاه خوب قبول شدن رو هم از دست بدم. (با توجه به اینکه الان نه مقاله دارم و نه نمره زبان.)
    خلاصه اگر منو راه نمایی کنید که الان اقدام کنم برای فرستادن ایمیل یا بذارم برای ترم های بعد؟

یه سوال دیگه
    اگر مقاله های غیرمرتبط با پژوهش مورد علاقه ام داشته باشم تاثیری داره یا نه؟ چون دوستانم دارن مقاله میدم میتونم اسم خودم رو هم توی مقاله هاشون بذارم.

با تشکر فراوان.
    ویرایش توسط pouriatiz : October 31st, 2015 در ساعت 11:38 PM

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_azsh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از اونجاییکه تعداد صفحات فروم زیاده من تا حدی مثلا 10 صفحه تونستم بخونم ولی جواب سوالم رو نگرفتم. سوالام خیلی ساده ست ممنون میشم پاسخ بدین
    من هنوز امتحان زبان ندادم و دارم کلاس زبان میرم. یعنی هنوز وقت واسه apply دارم ولی
    1- آیا لازمه نمره زبان داشته باشم تا از صفر شروع کنم واسه تماس و با اساتید و اینجور چیزا یا نه؟
    2- کل زمان شروع از صفر جهت apply و تماس با اساتید به صورت کلی و میانگین چند ماهه؟ یعنی میخوام بدونم از کی باید شروع کنم. بعد گرفتن نمره زبان یا بعدش؟
    خیلی ممنون
    سلام
    من تا اینجا که مطالب دوستان رو خوندم پاسختون رو میدم.
    1- نمره زبان رو فقط وقتی که میخواید برای اپلای دانشگاه مدارکتون رو بفرستید نیاز دارید .. زمانی که به اساتید ایمیل میزنید به زمینه کاریتون و پژوهش هاتون توجه میکنن و خیلی به زبانتون گیر نمیدن .. هم فقط کافیه بگید مثلا در زبان انگلیسی fluent هستید و ازمون تافلتون در فلان تاریخه و هنوز ندادید!
    حتی در حالتی که زمان ازمونتون از زمان deadline ها هم اونور تره باز میتونید با استادتون و دانشگاه هماهنگ کنید که بهتون زمان بد بعدا براشون مدارک زبان رو بفرستید.

2- خب شروع اپلای همین تماس گرفتن با اساتیده .. تا اینکه دیدلاین دانشگاه ها برسه و اون زمان باید دیگه حتما اقدام کنید. ایمیل زدن به اساتید رو معمولا 3ماه قبل از ددلاین ها شروع میکنن .. ولی خب میشه زودتر هم فرستاد تا سر استادا خلوت تره.
    مثلا برای Fall 2016 همین الان تا 2 3ماه بعد که تقریبا زمان ددلاین دانشگاه هاست باید فرایند اپلای رو انجام داد ..

هرچی زودتر نمره زبان رو بگیرید .. چون برای این کارهاتون بالاخره نیاز دارید که زبانتون خوب باشه. و مدارکتون تکمیل باشه شانس بیشتری برای هم پذیرفته شدنتون و هم فاند گرفتن دارید.
    اگر جایی اشتباه گفتم دوستان اصلاح کنن لطفا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanics of Bio-System engineering

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز،
    من دانشجوی ارشد مکانیک بیوسیستم هستم. و این ترم یعنی fall 2015 فارغ تحصیل میشم. خواستم بدونم که برای spring 2016 and fall 2016 چه موقعی برای استادا ایمیل بزنم بهتره؟ برای ترم بهار 2016 به نظرتون از الان ایمیل بزنم یا زوده؟

ApplyAbroad Veteran
    summer_66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence /Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan_jafari6 نمایش پست ها
    من دانشجوی ارشد مکانیک بیوسیستم هستم. و این ترم یعنی fall 2015 فارغ تحصیل میشم. خواستم بدونم که برای spring 2016 and fall 2016 چه موقعی برای استادا ایمیل بزنم بهتره؟ برای ترم بهار 2016 به نظرتون از الان ایمیل بزنم یا زوده؟
    بهار 2016 که تقریبا به ملکوت اعلی پیوسته جانم. برای پاییز 2016 هم که ملت خیلی وقته ایمیل زدن رو شروع کردن. تا ددلاینها هم بسته به دانشگاهها از 1 ماه تا 4 ماه فرصت باقیست.
    .If I had my life to live again. I'd make the same mistakes, only sooner

."If you get NO in answer, remember N.O. is "Next Opportunity

نقل قول نوشته اصلی توسط summer_66 نمایش پست ها
    بهار 2016 که تقریبا به ملکوت اعلی پیوسته جانم. برای پاییز 2016 هم که ملت خیلی وقته ایمیل زدن رو شروع کردن. تا ددلاینها هم بسته به دانشگاهها از 1 ماه تا 4 ماه فرصت باقیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassan_jafari6 نمایش پست ها
    حرف دوست عزیزمون درسته اما ممکنه به خیلی ددلاین ها برسید و حتی هنوز برخی اساتید دانشجو مدنظرشونو پیدا نکرده باشن
    به امید موفقیت

Junior Member

دوستان عزیز سلام

اول از همه آرزوی موفقیت برای همتون دارم و اینکه به اون چیزی که میخواید برسید حتما.

من که فعلا نتونستم برسم و بسیارررررررر استرس و بدبختی گرفتم.

من تو این 1 ماه پراکنده یه ایمیلایی دادم ولی جواب خوبی نیومد...

لیسانس برق - کنترل خواجه نصیر دارم معدل متاسفانه 14.77

TOEFL 105
    GRE:
    Quant 168, Verbal 163, AW 4

سابقه تحقیقاتی ندارم ولی 4 سال سابقه کاری همزمان با لیسانس دارم.

میخواستم ببینم الان خیییلی دیره برای ایمیل زدن به استاد ؟ یعنی همه بچه های کاردرست زدن ایمیلارو قبلا و استادا لیستشون رو Fix کردن و منو نگام نمیکنن ؟
    یا شانسی هست ؟

یک توضیحی بدین ممنون میشم بچه ها......
    دلم فقط به این فروم خوشه

خواهشا هرکی دید پست منو و تجربه ای داشت بنویسه برام.... خواهش میکنم...

ارادتمند همه

Junior Member

با سلام
    بنده درباره رزومه شما نظری نمیدهم چون اطلاعاتی ندارم اما در زمینه استاد باید بگم که لیست اساتید هیچوقت فیکس نیست، اساتید هر زمان دانشجوی بهتری پیدا کنند قبلی را کنار میذارن تا وقتی که ادمیشن به کسی ندادن ( به راحتی آب خوردن و رودربایستی هم ندارن!) به نظرم شما تلاش خودت را بکن و برای جلب نظر اساتید میتونی معدلت را توی رزومت ننویسی و با تکیه بر بقیه نقاط قوتت مثه نمره جی آر ای فوق العاده خوبی که داری دست بکار بشی. جواب دادن یا ندادن اساتید هیچوقت ملاک نیست، فقط به شما کمک میکنه که دانشگاه های انتخابیتون را با دقت بیشتری انتخاب کنید. یک مورد دیگه هم اینکه حداقل در امریکا تا جایی که من میدونم سابقه کاری خیلی ملاک نخواهد بود مگر اینکه نشون بدید در زمینه خاصی مهارت دارید اونم از طریق ریکام (اگه برای اساتیدتون یا شرکت خیلی معروفی کار کردید)
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط TZMR نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام

اول از همه آرزوی موفقیت برای همتون دارم و اینکه به اون چیزی که میخواید برسید حتما.

TOEFL 105
    GRE:

میخواستم ببینم الان خیییلی دیره برای ایمیل زدن به استاد ؟ یعنی همه بچه های کاردرست زدن ایمیلارو قبلا و استادا لیستشون رو Fix کردن و منو نگام نمیکنن ؟
    یا شانسی هست ؟

دلم فقط به این فروم خوشه

ارادتمند همه

نقل قول نوشته اصلی توسط TZMR نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام

TOEFL 105
    GRE:

یا شانسی هست ؟

دلم فقط به این فروم خوشه

ارادتمند همه
    سلام
    چون فرموده بودید هرکسی دید جواب بده من هم به صحبتهای دوست عزیزمون ciicii اینا رو اضافه میکنم:
    1- خوب یا بد به هر حال اون چیزی که بیشتر مورد علاقه اساتید هست معدل و سابقه تحقیقاتیه که متاسفانه دقیقا همون چیزیه که شما روش نمیتونید خیلی مانور بدید.
    2- اتفاقا به عکس در مورد دانشگاههایی که پذیرششون بیشتر با نظر کمیته انجام میشه و نمره محور هستن نقش نمرات تافل و جی آر ای پر رنگ خواهد بود که نقطه قوت شما محسوب میشن.
    3- حتی کسانی که رزومه های خیلی قوی با مقالات متعدد و خوب دارند گاهی تا حدود 200 استاد رو ایمیل میزنن تا نهایتا بتونن با 6-7 نفر به یه جاهایی برسن و اپلای کنن و بالاخره با یکی شروع کنن. لذا ایمیل زدن پراکنده و ناامیدی چیزی نیست که توی این فرایند خسته کننده مفید باشه. لذا ناامید نشید و به تلاشتون ادامه بدید ایشالله که نتیجه میگیرید. (دوستی دارم که رتبه یک شریف بود تو ارشد با معدل بالای 18 اما نتونست سال اول پذیرش بگیره. سال بعد دوباره اپلای کرد رفت یه جای خیلی خوب. نا امید نشید. )

با توجه به سه عامل بالا من پیشنهاد میکنم دنبال دانشگاههایی که نمره محور هستند بگردید و تعدادی رو که فکر میکنید به سطح اپلیکیشن شما میخورن انتخاب و اپلای کنید و خودتون رو معطل اساتید نکنید. به نظر من شما از این راه احتمال موفقیت بیشتری دارید. قطعا این دانشگاهها توی آمریکا بیشتر پیدا میشن تا هر جای دیگه.

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanics of Bio-System engineering

سلام دوستان عزیز
    من میخواستم بدونم برای پاییز 2016 که میخوام اقدام کنم تا کی فرصت ایمیل زدن دارم؟ چیزی که معموله تا چه موقعی هستش. هنوز دارم برا زبان آماده میشم امتحان تافل و جی ار ای هم ندادم هنوز. ولی معدل کارشناسیم 17.94 و معدل ارشدم 17.72 هستش. تا حالا با یسری استاد صحبت کردم ولی ایمیل درست درمونی که بتونه امیدوارم کنه دریافت نکردم. نمیدونم من بد موقع دارم برای ترم پاییز 2016 اقدام میکنم. واقعا گیجم. ممنون میشم کمکم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)