صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 48

موضوع: مردم شناسی- Anthropology

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Anthropology

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    دوستانی که برای انتروپولوژی یا مطالعات فرهنگی میخواین اقدام کنین اگر سوالی دارین تا جایی که بتونم حتما کمک خواهم کرد. من الان دانشگاه لوون بلژیک دارم مستر دو ساله ی انتروپولوژی رو میگذرونم.
    سلام من کارشناسی ارشد مردم شناسی خوندم... می خواستم بدونم تا چه حد امکان بورس یا فاند گرفتن تو این جور رشته ها هست؟ از هر کی که می پرسم همه معتقدند نشدنیه! اگه شدنیه چه شرایطی داره در مجموع؟ از نظرمقاله، معدل،... و برای چه دانشگاه هایی راحت تر میشه اقدام کرد؟ با سپاس.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مردم شناسی- Anthropology

بله، من هم سؤال roxanaaa رو دارم
    من لیسانس جامعه‌‌شناسی دانشگاه تهران هستم و میخوام برای فوق‌لیسانس، Anthropology بخونم حتما توی امریکا
    وضعیت فاند و اپلای و ایناش رو از کجا میتونم تحقیق کنم؟

Junior Member

سلام دوستان
    می‌خواستم بگم این خیلی خوبه که اینجا ما یک تاپیک «مردم‌شناسی» داریم؛ ولی این خوب نیست که فقط یک‌صفحه‌و‌نیم اطلاعات روشه و غیرفعال شده
    از همه‌ی کسانی که در حوزه‌ی Anthropology به‌گونه‌ای فعالند، خواهش دارم بیان و با هم این تاپیک رو رونق بدیم

Junior Member

برای شروع:

این سایت رو حتما می‌شناسید همه؛ ولی برای آشنایی کسانی که نمی‌شناسند و همچنین آرشیو‌شدن در اینجا میگذارمش:
    www.anthropology.ir
    انسان‌شناسی و فرهنگ

Junior Member

Smile پاسخ : مردم شناسی- Anthropology

چند فایل در پیوست هست، درباره‌ Ranking و TopSchools در رشته‌ی Anthropology:

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

برای دکترای این رشد در دانشگاه شما میشه به فاند امیدوار بود . از رشته ای مثل جرم شناسی امکان انتقال به این رشته چقدره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    دوستانی که برای انتروپولوژی یا مطالعات فرهنگی میخواین اقدام کنین اگر سوالی دارین تا جایی که بتونم حتما کمک خواهم کرد. من الان دانشگاه لوون بلژیک دارم مستر دو ساله ی انتروپولوژی رو میگذرونم.

Junior Member

سلام دوست عزیز، ahmadlove
    شما فرمودید در بلژیک دارید مستر دوساله‌ی آنتروپولوژی می‌خوانید. چند سؤال داشتم از خدمتتون:

۱. وب‌سایت دانشگاهی که درش هستید رو میشه بدید؟
    ۲. شما به انگلیسی میخونید یا به فرانسه؟
    ۳. از دانشگاه‌های امریکا و نحوه‌ی رتبه‌بندیشون در زمینه‌ی رشته‌ی انسان‌شناسی فرهنگی (Cultural Anthropology) اطلاعی دارید؟ من خودم دانشگاه میشیگان (ان اربر) و دانشگاه شیکاگو رو میدونم که خیلی خوبن در زمینه این رشته. آیا درسته؟ یا جای دیگری هم هست در امریکا؟

با سپاس

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Naarestan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، ahmadlove
    شما فرمودید در بلژیک دارید مستر دوساله‌ی آنتروپولوژی می‌خوانید. چند سؤال داشتم از خدمتتون:

۱. وب‌سایت دانشگاهی که درش هستید رو میشه بدید؟
    ۲. شما به انگلیسی میخونید یا به فرانسه؟
    ۳. از دانشگاه‌های امریکا و نحوه‌ی رتبه‌بندیشون در زمینه‌ی رشته‌ی انسان‌شناسی فرهنگی (Cultural Anthropology) اطلاعی دارید؟ من خودم دانشگاه میشیگان (ان اربر) و دانشگاه شیکاگو رو میدونم که خیلی خوبن در زمینه این رشته. آیا درسته؟ یا جای دیگری هم هست در امریکا؟

با سپاس
    1- http://onderwijsaanbod.kuleuven.be/o...C_51017028.htm
    2- i am in the dutch speaking region, but the courses are totally taught in english
    3- anthropology is now quite popular and almost all universities teach it, so you can find it everywhere, there is no specific ranking as it depends on what you wanna do. anyway, chicago school is perfect
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Junior Member

سلام رشته من حقوق خصوصی ه ولی موضوع پایان نامه ام مربوط به مردمشناسی /انسانشناسی حقوقی ه. از اونجایی که اختلاف بر سر نام این رشته تو دانشگاههای ایران و کتابها وجود داره حتی تو این تاپیک هم به چشم میخوره میخواستم فرق این دو رشته رو در دانشگاههای خارجی بدونم آیا این دو رشته از هم مجزا هستند یا زیر مجموعه اند یا فرقی ندارند؟ در مورد گرایش حقوقی این رشته هم اگر اطلاعی دارید ممنون میشم توضیح بدبد چه دانشگاههایی این گرایش رو دارند و اینکه تحقیق در مورد یک قوم کوچک در ایران چقدر براشون اهمیت داره؟ متشکرم

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط manhasta نمایش پست ها
    برای دکترای این رشد در دانشگاه شما میشه به فاند امیدوار بود . از رشته ای مثل جرم شناسی امکان انتقال به این رشته چقدره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarvaneh نمایش پست ها
    سلام رشته من حقوق خصوصی ه ولی موضوع پایان نامه ام مربوط به مردمشناسی /انسانشناسی حقوقی ه. از اونجایی که اختلاف بر سر نام این رشته تو دانشگاههای ایران و کتابها وجود داره حتی تو این تاپیک هم به چشم میخوره میخواستم فرق این دو رشته رو در دانشگاههای خارجی بدونم آیا این دو رشته از هم مجزا هستند یا زیر مجموعه اند یا فرقی ندارند؟ در مورد گرایش حقوقی این رشته هم اگر اطلاعی دارید ممنون میشم توضیح بدبد چه دانشگاههایی این گرایش رو دارند و اینکه تحقیق در مورد یک قوم کوچک در ایران چقدر براشون اهمیت داره؟ متشکرم
    دوستان عزیز یه نکته ی کلی رو باید بگم و اون اینه که مردم شناسی تقریبا تبدیل به یه رشته ی میان رشته ای شده و میتونه هرچیزی رو شامل بشه. این البته بیشتر تو اروپا صادقه چون همه چی بستگی به تخصص استاد یا گروهی داره که باهاش کار میکنید اما تو امریکا تقریبا 4تا فیلد مشخص داره که یه کم محدودیت ایجاد میکنه و اگر موضوع پایان نامه خیلی خارج باشه باید کلا رشته رو عوض کنید. به هر حال شما اگر بتونید استادی پیدا کنید که مردم شناسی و جرم شناسی رو میکس کرده باشه واسه تحقیق شانس پذیرش دارین حتما! در مورد حقوق اوضاع یه کم بهتر میشه چون میشه مثلا فلان قانون مهاجرت و تاثیرش بر روند مهاجرت یا هویت یا ... رو بررسی کرد اما نمیدونم کار کردن رو قومیت تاثیر داشته باشه یا نه تا زمانی که بتونید ریسرچ پروپوزال خوب بنویسید و استاد رو راضی کنید!
    شما میتونین واسه anthropology of law / legal anthropology سرچ کنید و پروژه ها و اساتید رو پیدا کنید. توصیه میکنم دانشگاهای اروپا رو حتما چک کنید چون الان این موضوع مهاجرت و قوانین خیلی اهمیت پیدا کرده اینجا.
    موفق باشین
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)