صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: ایران شناسی

پیش فرض پاسخ : ایران شناسی

با سلام

من لیسانس نقاشی از دانشگاه تهران با معدل 16/5، و فوق لیسانس پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 18 دارم. میخوام تو رشته ایرانشناسی واسه دکترا برای یکی از دانشگاههای هلند اقدام کنم. تافل یا آیلتس هم ندارم ولی تا سال آینده میگیرم.
    یک مقاله علمی _ پژوهشی داخلی هم دارم
    کسی از دوستان میدونه تو این زمینه کدوم یک از دانشگاههای هلند فعال هستند؟
    و اینکه شرایط پذیرش چی هست؟؟؟
    خواهش میکنم اگه کسی از دوستان اطلاعی داره کمکم کنه.

خیلی ممنون.

Junior Member

سلام دوستان من فوق لیسانس ادبیات فارسی هستم. گرایش پایان نامه م ادبیات کودکه. میخواستم برای پذیرش و فاند دکتری ادبیات کودک اقدام کنن اما یه مشاور بهم گفت شانسی نداری و باید برای ادبیات فارسی اقدام کنی. اما من ادبیات فارسی خارج از کشورو نمیخوام چون تو ایران پذیرفته نیس. آیا برای ایرانشناسی شانسی دارم؟ دوتا مقاله علمی پژوهشی داخلی دارم در زمینه ادبیات عامیانه ایرانی و یکی هم ادبیات کودک. کتابم زیر چاپه تو زمینه ادبیات کودک. پایان نامم تو همین موضوع رتبه ببرتر استانی اورد. در زمینه ادبیات عامیانه و شفاهی ایران پژوهش کردم. راجع به آداب و رسوم ایرانی کار کردم راجع به افسانه های ایرانی مقاله دارم. راجع به فرهنگ زرذشتیان کار کردم. سابقه تدریس و سابقه کارپژوهشی در سازمان میراث فرهنگی بخش مردمشناسی دارم. با موسسات مختلف پژوهشی همکاری داشتم. و ذارم تافل میخونم و به فکر نوشتن یکی دو مقاله در زمینه ایرانشناسی هم هستم. کسی اطلاعات جامعی داره بتونه کمکم کنه؟ میخوام بدونم شانسی برای پذیرش در دکترای ایرانشناسی دارم اونم در دانشگاه نسبتا خوب با فاند؟ کشور متوسط به بالا مد نظرمه. که برای زندگی هم مناسب باشه. مثلا با هند زیاد موافق نیستم. خواهش میکنم اگه اطلاعاتی دارید بهم کمک کنید. ممنونم

Member Ordijahandam آواتار ها

سلام. من نمیدونم مشاورتون بر چ اساسی گفته شما شانسی ندارید! حتی در بدترین حالت هم یه شانسی هست چه برسه به اینکه شما شرایط خئبی هم دارین. ببینید ایرانشناسی در دانشگاههای مختلف تحت عناوین مختلف ارایه میشه. برای شروع شما در گوگل سرچ کنید IRANIAN STUDIES WIKIPEDIA . ویکیپدیا لیست خوبی از دانشگاهایی که مطالعه ایران دارن ارایه کرده. اما باید ببینید شما به کدوم شاخه از مطالعات ایران علاقه دارین. اگر زبانشناسی ایرانی رو دست دارین باید در دانشکده های LINGUISTICS بگریدن دنبال اساتیدی که به PERSIAN STUDIES, iRANIAN STUDIES,persian language, middle esatern languages, Asian languages, endangered languages علاقه دارن و روی این زمینه ها کار کردن یا کار میکنن. اگر بخش فرهنگ رو دوست دارین باید در دانشکده humanities دانشگاها و یا در cultural studies بگریدن. اگر تاریخ دوست دارین هم بایدiranian history رو بگردید.
    اما مثل اینکه بیشتر به ادبیات علاقه دارین. این برای آمریکا کار شما رو کمی سخت میکنه چن رشته های ادبیات معملا GRE میخوان از شما. و باید دانشکده های Language and literature یا شاید linguistics رو بگردین. در نتیجه طریقه سرچ شما خیلی تاثیر داره روی نتایجی که میگیرین.
    اما در مورد کشورها بسته به شاخه ای از ایرانشناسی که انتخاب میکنین کشور یا کشورهایی روی اون شاخه بهتر یا بیشتر کار میکنن. آمریکا، آلمان، و بعضی کشورهای اروپایی دیگه روی موضوعات ایران کار میکنن. شما نمره زبانت خوب باشه باید تا بتونی امیدوار باشی. به حداقل اکتفا نکن. من یه اطلاعاتی دارم در نتیجه اپلایم برای زبانشناسی ایرانی. خوشحال میشم سر فرصت کمکتون کنم اگر بتونم. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordijahandam نمایش پست ها
    سلام. من نمیدونم مشاورتون بر چ اساسی گفته شما شانسی ندارید! حتی در بدترین حالت هم یه شانسی هست چه برسه به اینکه شما شرایط خئبی هم دارین. ببینید ایرانشناسی در دانشگاههای مختلف تحت عناوین مختلف ارایه میشه. برای شروع شما در گوگل سرچ کنید IRANIAN STUDIES WIKIPEDIA . ویکیپدیا لیست خوبی از دانشگاهایی که مطالعه ایران دارن ارایه کرده. اما باید ببینید شما به کدوم شاخه از مطالعات ایران علاقه دارین. اگر زبانشناسی ایرانی رو دست دارین باید در دانشکده های LINGUISTICS بگریدن دنبال اساتیدی که به PERSIAN STUDIES, iRANIAN STUDIES,persian language, middle esatern languages, Asian languages, endangered languages علاقه دارن و روی این زمینه ها کار کردن یا کار میکنن. اگر بخش فرهنگ رو دوست دارین باید در دانشکده humanities دانشگاها و یا در cultural studies بگریدن. اگر تاریخ دوست دارین هم بایدiranian history رو بگردید.
    اما مثل اینکه بیشتر به ادبیات علاقه دارین. این برای آمریکا کار شما رو کمی سخت میکنه چن رشته های ادبیات معملا GRE میخوان از شما. و باید دانشکده های Language and literature یا شاید linguistics رو بگردین. در نتیجه طریقه سرچ شما خیلی تاثیر داره روی نتایجی که میگیرین.
    اما در مورد کشورها بسته به شاخه ای از ایرانشناسی که انتخاب میکنین کشور یا کشورهایی روی اون شاخه بهتر یا بیشتر کار میکنن. آمریکا، آلمان، و بعضی کشورهای اروپایی دیگه روی موضوعات ایران کار میکنن. شما نمره زبانت خوب باشه باید تا بتونی امیدوار باشی. به حداقل اکتفا نکن. من یه اطلاعاتی دارم در نتیجه اپلایم برای زبانشناسی ایرانی. خوشحال میشم سر فرصت کمکتون کنم اگر بتونم. موفق باشید
    در تایید حرفتون و اضافه کردن اطلاعات به این فروم :
    آلمان میتونین این رشته رو در هامبورگ...ماربورگ....آزاد برلین....گوتینگن... و بمبرگ پیدا کنین.

Junior Member spring64 آواتار ها

دوستان سلام. سپاسگزار خواهم بود اگر اطلاعاتی راجع به این پرسش ها دارید پاسخ بدید. سوالاتم راجع به داخل کشور هست.
    در ارتباط با کارشناسی ارشد ایران شناسی:
    1- اونجور که تو اینترنت دیدم این رشته بیشتر درباره فرهنگ و تمدن و ایناست. آیا امکان داره تو واحدای اختیاری و پایان نامه به مسایل اجتماعی و سیاسی سوق داده بشه؟ چنین اجازه ای رو اساتید میدن؟
    2- سطح این رشته تو دانشگاه های بهشتی و تهران چطوره؟ اقبال دانشجوها به کدومش بیشتره؟
    3- سوال سوم علوم سیاسی اینجا هم مطرحه؟
    If you're going to San Francisco, Be sure to wear some flowers in your hair

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط spring64 نمایش پست ها
    دوستان سلام. سپاسگزار خواهم بود اگر اطلاعاتی راجع به این پرسش ها دارید پاسخ بدید. سوالاتم راجع به داخل کشور هست.
    در ارتباط با کارشناسی ارشد ایران شناسی:
    1- اونجور که تو اینترنت دیدم این رشته بیشتر درباره فرهنگ و تمدن و ایناست. آیا امکان داره تو واحدای اختیاری و پایان نامه به مسایل اجتماعی و سیاسی سوق داده بشه؟ چنین اجازه ای رو اساتید میدن؟
    2- سطح این رشته تو دانشگاه های بهشتی و تهران چطوره؟ اقبال دانشجوها به کدومش بیشتره؟
    3- سوال سوم علوم سیاسی اینجا هم مطرحه؟

سلام دوست عزیز. تا جایی که من از دوستانم که در بنیاد ایرانشناسی ارشد خوندن خبر دارم ایرانشناسی سه تا گرایش داره اونجا: عمومی- تاریخ- فرهنگ. شاید مفاهیم مورد نظر شما رو بشه در ایرانشناسی عمومی کار کرد البته فرهنگ میتونه شامل مسایل اجتماعی هم بشه. این رشته اوایل با استقبال زیادی روبرو شد و بسیاری از دانشجویان نخبه از رشته های ادبیات فارسی عربی تاریخ به این رشته رو اوردند و فضای کلاسها هم جالب بود اما به دلیل محدودیت بازار کار بسیاری سرخورده شدن البته الان که دکتراش هم اومده تو ایران. در کل رساله ی شما خیلی مربوطه به این که با کدوم استاد با چه پیش زمینه ی پژوهشی بخواید رساله بگیرید.

Junior Member

درود بر همه دوستان
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    من که فوق لیسانس ادبیات فارسی دارم آیا شانس قبولی در این رشته ایرانشناسی، شاخه فرهنگش در دانشگاه های
    خارج را دارم اگر آری در کدام دانشگاه ها؟ یا رشته های مرتبط آن؟
    سپاس

Junior Member

سلام خوبه اینجا داره گرم میشه در مورد دانشگاه شیکاگو باید بگم من پارسال اپلای کردم قبلا هم با یکی از استادا مکاتبه داشتم گفت بک گراندت خوبه بفرست مدارکت و فرستادم و پذیرش نشدم کلی هم هزینه کردم پذیرش در رشته های علوم انسانی کار خیلی سختیه جی ار ای خیلی بالا میخواد و نمره زبان عالی و رزومه عالی. من رزومه م خوبه نمره های خوب و سه تا مقاله علمی و پژوهشی سابقه تدریس ژورنالیست نویسندگی ولی نتونستم اخر هم بهم گفتند که باید یک مستر از اروپا یا دانشگاه های آمریکای شمالی داشته باشم باز هم اگر کسی موفق شد یا خواست اقدام کنه خبر بده ممنون میشم لظفا اطلاعات و تجربیاتتون رو این جا به اشتذاک بزارید ممنون

Junior Member

یعنی در اروپا بهتر میشه در این رشته ها تحصیل کرد؟ پذیرش در امریکا حتی اگر پولی هم باشه سخته؟ در کشورهای غیر انگلیسی زبان باید زبان اون کشور رو هم بلد باشیم؟

Junior Member

سلام به همه دوستان
    ظاهرا اقدام کردن برای ایرانشناسی خارج ممکن و اما سخت هست. نمره زبان و جی ار ای بالا لازمه و داشتن امتیازی خاص مثل مقالات زیاد و ارزشمند یا سابقه پژوهش در زمینه ای ارزشمند و کمتر کار شده و یا بلد بودن زبانی که در معرضخطر نابودی هست. من ارشد ادبیات فارسی هستم تافل امتحان دادم اما خوب نشدم جی ار ای هم ندادم علاقه هام ادبیات عامیانه و شفاهی-ادبیات کودک و ایرانشناسیه. تاجایی که من میدونم دانشگاهای کانادا تعدادی شون ادبیات فارسی و ایرانشناسی دارن و تافل هم اکثرشون نمره حدود 90-95 وبیشتر میخوان اما پذیرش سخت تره رقابت بالاس و همچنین چیزایی که اساتید میدونن و کار کردن مد نظرشونه نه حرفای تازه. اما امیرکا هم مراکز بیشتری داره هم ایده های تازه رو بیشتر میپدیرن نمره تافل هم اکثرا حدود 80 میخوان اما جی ار ای هم میخوان. من فقط یه نفرو میشناسم پدیرفته شد اونم از بچه های همین سایت بود مسلط به زبان تاتی بود دوتا مقاله ای اس آی داشت فوق لیسانسش زبان انگلیسی بود نمره تافلش خوب شد جی ار ای متوسط شد از کانادا نتونست اما از امریکا پذیرش گرفت

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)