صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: ایران شناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایران شناسی

درود بر دوستان. من فارغ التحصیل رشته ادبیات پارسی هستم. میخوام برای ادامه تحصیل برای دانشگاههای خارج از کشور اقدام کنم.میخواستم بدونم کسی راجع به آینده شغلی ایرانشناسی تو کشورهای مختلف به خصوص آلمان چیزی میدونه؟ این که چقدر میتونه امیدوارکننده باشه و اصلا کدوم دانشگاههای آلمان برای گرفتن پذیرش تو این رشته قویتره؟
    با سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    History of Religions, Leiden University

نقل قول نوشته اصلی توسط rashiin نمایش پست ها
    درود بر دوستان. من فارغ التحصیل رشته ادبیات پارسی هستم. میخوام برای ادامه تحصیل برای دانشگاههای خارج از کشور اقدام کنم.میخواستم بدونم کسی راجع به آینده شغلی ایرانشناسی تو کشورهای مختلف به خصوص آلمان چیزی میدونه؟ این که چقدر میتونه امیدوارکننده باشه و اصلا کدوم دانشگاههای آلمان برای گرفتن پذیرش تو این رشته قویتره؟
    با سپاس
    در مورد آینده شغلی که فکر نمی کنم خیلی آینده درخشانی وجود داشته باشه برای این رشته در خارج از کشور، چون طبیعتاً مشاغل مربوط به این رشته دانشگاهی خواهند بود و چون تعداد پوزیشن های آکادمیک محدود هست بنابراین رقابت بسیار زیادی وجود خواهد داشت. در ضمن تا آنجایی که اطلاع دارم تعدادی از دپارتمانهای ایرانشناسی در آلمان احتمالاً با بازنشسته شدن اساتید کرسی تدریسشان هم برداشته خواهد شد. به هرحال در بسیاری از دانشگاه های آلمان از جمله هامبورگ، برلین ، گوتینگن و هایدلبرگ رشته ایرانشناسی وجود دارد. البته هرکدام از این دپارتمانها بر روی بخش خاصی از ایرانشناسی متمرکزند و موضوع خاصی را دنبال می کنند. (مثلاً برلین در مطالعات زبانهای ایرانی دوره میانه قوی است و ...) باید اول علاقه تان را مشخص کنید تا بعد بتوانید با دانشگاهی که با علائقتان سازگار است را انتخاب کنید

Junior Member

با سلام
    دوستان بنده کارشناسی ادبیات فارسی از دانشگاه کردستان و ارشد فرهنگ و زبانهای باستانی از علامه طبابایی دارم. یک کتاب پژوهشی در حوزه ی فولکلور با رویکردی زبانشناختی و همکار طرح تاریخ ادبیات کردی هستم. کتاب اولم در دانشگاه کردستان و کتاب دومم هم در دانشگاه نورتون به زبان انگلیسی و سمت به فارسی و دانشگاه کردستان به کردی در دست چاپه. الان هم پژوهشگر رسمی دانشگاه کردستان و مدرس دانشگاه آزاد هستم. یک مقالم هم در حوزه ی زبانشناسی در دانشگاه نورنبرگ تا پایان سال چاپ خواهد شد. آیا بنده امیدی برای گرفتن فاند در یکی از دانشگاههای آلمان، انگلیس یا آمریکا در رشته ی زبانشناسی، یا مظالعات کردشناسی دارم یا نه؟ ممنونم

Junior Member

درود بر دوستان
    کسی میتونه اسم اساتید ایرانشناسی دانشگاه تورنتو و برلین و هامبورگ و گوتینگن رو بنویسه تا از طریق گوگل برم تو سایتشون چون متاسفانه از طریق سایت دانشگاهها نمی تونم پرتالشون رو پیدا کنم. یا اینکه لطفا چگونگی دستیابی به پرتالها رو از طریق سایت دانشگاه ها توضیح بده که مثلا با چه عنوانی و در چه بخشیه؟
    سپاس

Junior Member

سلام.
    من دانشجوی دکتری ادبیات هستم و حیطه پژوهشیم هم ادبیات و سینماست چون تحصیلات سینمایی هم دارم.میخواستم بدونم برای ادامه در رشته ها مرتبط شانس رفتن دارم؟

سلام دوستان

1. کسی میدونه وضعیت کار فارغ التحصیلان رشته ایران شناسی در خارج از کشور چطوره؟

2. و اینکه ادامه تحصیل در این رشته در ایران بهتره و یا خارج از کشور؟

حقیقتش من از دانشگاههای سواس لندن، ادینبرا، اکستر و لیدن هلند پذیرش برای مستر مجدد دارم، منتها نمیدونم با توجه به وضعیت ارز و هزینه های احتمالی و مسائل دیگه اصلن ادامه تحصیل در رشته ایرانشناسی در خارج از کشور ارزش داره؟
    و اینکه بعدش چقدر امکان داره که بتونم برای دکترا بورس یا فول فاند بگیرم؟
    دوستان عزیز خواهش میکنم اگه تجربه ای در این زمینه دارید در میان بگذارید. واقعن سر دو راهی گیر کردم و اصلن نمیدونم باید چیکار کنم.

Junior Member

سلام و احترام خدمت عزیزان

بنده سی سالمه و سال 92 با مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه دولتی کاشان فارغ التحصیل شدم. الان تصمیم دارم برای ادامه ی تحصیل به خارج از کشور برم و بعد از تحصیل قصد کار و اقامت دارم و کشورهای مورد نظرم بیشتر کانادا و آمریکا هست. با موسسه های زیادی مشورت کردم و اکثرا گفتن که باید تغییر رشته بدی و مستر مجدد بخونی که این بخاطر شرایط سنیت امکان پذیر نیست و یا اینکه اگر بخوای دکترا بخونی باید رشته ی شرق شناسی یا زبان شناسی بخونی که اونا هم بازار کاری ندارن و در آخر اینکه به طور کل ناامیدم کردن

الان سوالم از شما اینه که من برای ادامه تحصیل در خارج از کشور باید چه کنم؟؟چه رشته ای و چه مقطعی و کدوم دانشگاهها و کدوم کشورها رو میتونم اقدام کنم و در کل اینکه آیا اصلا شانسی دارم یا خیر؟؟؟؟
    معدل لیسانسم 15/94 و ارشدم 17/30/یک کتاب و چند مقاله همایشی و 1مقاله علمی پژوهشی دارم و یک مقاله isi هم دارم کار میکنم زبان انگلیسی هم هنوز مدرک ندارم...
    ازتون خواااااهش میکنم کمکم کنید خییییییلی نا امید و مستاصل هستم و شدییییدا به مشاوره و راهنماییتون نیاز دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط zbaran نمایش پست ها
    سلام و احترام خدمت عزیزان

بنده سی سالمه و سال 92 با مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه دولتی کاشان فارغ التحصیل شدم. الان تصمیم دارم برای ادامه ی تحصیل به خارج از کشور برم و بعد از تحصیل قصد کار و اقامت دارم و کشورهای مورد نظرم بیشتر کانادا و آمریکا هست. با موسسه های زیادی مشورت کردم و اکثرا گفتن که باید تغییر رشته بدی و مستر مجدد بخونی که این بخاطر شرایط سنیت امکان پذیر نیست و یا اینکه اگر بخوای دکترا بخونی باید رشته ی شرق شناسی یا زبان شناسی بخونی که اونا هم بازار کاری ندارن و در آخر اینکه به طور کل ناامیدم کردن

الان سوالم از شما اینه که من برای ادامه تحصیل در خارج از کشور باید چه کنم؟؟چه رشته ای و چه مقطعی و کدوم دانشگاهها و کدوم کشورها رو میتونم اقدام کنم و در کل اینکه آیا اصلا شانسی دارم یا خیر؟؟؟؟
    معدل لیسانسم 15/94 و ارشدم 17/30/یک کتاب و چند مقاله همایشی و 1مقاله علمی پژوهشی دارم و یک مقاله isi هم دارم کار میکنم زبان انگلیسی هم هنوز مدرک ندارم...
    ازتون خواااااهش میکنم کمکم کنید خییییییلی نا امید و مستاصل هستم و شدییییدا به مشاوره و راهنماییتون نیاز دارم

سلام
    وقتتون بخیر
    شرایط من هم تقریبن مثل من بود ... هم به لحاظ سنی و هم اینکه بعد از کلی مکاتبه بهم گفتن که حتمن باید مستر مجدد به انگلیسی بخونی. به همین خاطر، امسال برای ارشد یکساله در رشته ایران شناسی واسه دانشگاه لیدن هلند اقدام کردم که خوشبختانه برای سپتامبر 2018 پذیرش گرفتم. طی این روند هم هیچ دانشگاهی محدودیت سنی برام قائل نشد.
    به نظر من شما اپلای بکن و مطمئن باش که پذیرش میگیری. بخصوص که رشته تون هم ادبیات فارسی بوده. (ضمن اینکه لیسانس و ارشد من هنر بود)
    واسه مستر هم ممکنه فول فاند نشی ولی بعدش هر جای دنیا که بخوایید دکتری رو ادامه بدید بهتون بورس خوب میدن (بنا به گفته یکی از اساتید دانشگاه تورنتو).

سوال دیگه ای داشتید من در خدمتم.

موفق باشید.

Junior Member

سلام
    من دانشجوی سال آخر دکتری تاریخ هستم.
    دوست دارم تو یکی از دانشگاه های خارج از ایران تو رشته های ایرانشناسی و یا اسطوره شناسی ادامه تحصیل بدم.لطفا راهنمایی کنید که چه دانشگاه های میتونم اکسپت و یا بورس بگیرم.در ضمن مقاله isi هم دارم. با تشکر

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)