صفحه 1 از 85 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

Post بررسی علل احتمالی ریجکت

نتایج REJECT پی در پی بچه ها داره کم کم نگران کننده میشه و به نظر می رسه بررسی علل ان توسط بزرگان فاروم وکسانی که خود reject شده اند کاملا ضروری است و از تمامی دوستان تقاضا میشود در این تاپیک به بررسی دقیق و کارشناسی پرداخته شود تا از تکرار اشتبا هات جلوگیری شود
    با تشکر
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

پیش فرض پاسخ : وضعیت فوق العاده:بررسی علل REJECT های پی در پی

شرایط مالی امریکا و کانادا به شدت بر میزان منابع مالی دپارتمان ها تاثیر گذاشته. اگر Gradcafe رو چک کنید، می بینید که اکثر کسایی که تا الان پذیرش گرفتن هنوز فاند نگرفتن.
    مشکل از بچه ها نیست. شرایط مالی خرابه. البته همین مساله باعث میشه که تعداد اپلیکیشن ها هم زیاد شه که در اونصورت رقابت هم یختتر میشه.

ApplyAbroad Champion

نکته‌ای که haagh بهش اشاره کرده کاملا درسته. متاسفانه امسال گرفتن پذیرش اصلا ساده نیست. بسیاری از کسانی که در گذشته فارغ‌التحصیل شده‌اند و الان در حال کار کردن هستند، از ترس این که ممکنه کارشون رو از دست بدن و بدون درآمد بشن درخواست پذیرش کردن. بسیاری از خارجی‌هایی که در آمریکا مشغول به کار هستند هم به این دلیل که اگر کارشون رو از دست بدن باید خاک آمریکا رو ترک کنند درخواست پذیرش دادن. این مساله تعداد متقاضیان پذیرش رو به شدت افزایش داده. استاد من می‌گفت که امسال دانشکده کامپیوتر UCI حدود ۱۱۰۰ نفر متقاضی پذیرش دکترا داره که تقریبا دو برابر سال گذشته است. از طرفی نبودن فاند باعث شده که تعداد موقعیت‌های دکترا به شدت کم بشه. ظاهرا دانشکده کامپیوتر UCI امسال فقط ۲۵ نفر دانشجوی دکترا خواهد گرفت. همون طور که می‌بینید رقابت بسیار شدید خواهد بود.
    مساله‌ی بعدی اینه که دانشجویان خارجی برای دانشکده و استاد بسیار گرون‌تر از دانشجویان آمریکایی تمام می‌شن. شهریه‌ی ما حدود ۳ برابر دانشجویان بومیه. وقتی که ما از استاد یا دانشکده فاند می‌گیریم، این شهریه برای ما لغو می‌شه، اما در واقع شهریه رو دانشکده یا استاد باید به دانشگاه بپردازه. به همین دلیل تمایل برای گرفتن دانشجوی بومی در شرایط بد اقتصادی بسیار بالا می‌ره. تا اینجا که من خبر دارم در دانشکده‌ی ما دور اول پذیرش‌ها انجام شده و ظاهرا فعلا فقط به دانشجویان بومی پذیرش داده‌اند. اگر دانشجویان بومی ظرفیت رو پر نکنند، اون وقت تازه نوبت به دانشجویان خارجی می‌رسه. به همین دلیل اگر شما وضعیت خیلی درخشانی هم داشته باشید، خیلی راحت ممکنه یک دانشجوی بومی با شرایط پایین‌تر به شما ترجیح داده بشه و شما نتونید پذیرش بگیرید.

برای همه آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که زحمات زیادی که کشیدید نتیجه بدهید و بتونید پذیرش بگیرید.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

این مساله فقط مختص به آمریکا و کانادا نیست ! استرالیا هم ماههاست به همین قافله پیوسته
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

آیا در این وضعیت کاری از دست ما بر میآد؟

اگر نمیاد پس این تاپیک الان جز ناامید کردن ملت که خیلیها شاید یکسال عمرشون رو این مساله گذاشتن (مثل خود من) چه فایده ای داره؟
    reject نمیتونه فقط بدلیل اقتصادی باشه. چون در این حالت میتونن پذیرش بدون فاند بدن. که تازه دانشجو بیاد اونجا پولش بیاره و خرج کنه و اقتصاد بچرخه
    بهتره این لینک رو به مطالب مهمتون اضافه کنید.
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...html#msg103848

nayyeri
    Guest

من با Lucky موافق هستم. الان دیگه فکر نمی کنم کسی فرصتی داشته باشه برای تغییر شرایط خودش پس این به جز اضطراب نتیجه ای نداره برای کسی. نهایتا تا 2 یا 3 ماه دیگه همه می دونن که چه خواهد شد. همین امسال خیلی دانشجوهای Internetional بودن که ازدانشگاههای مختلف پذیرش گرفتن پس اینطوری نیست که خیلی هم شرایط بدی باشه. اگرچه قبول دارم امسال شرایط سختتر شده.

Senior Member

من در مورد ریجکتهام با یکی از استادهای آمریکایی صحبت کردم. ایشون 3 دلیل برای من آورد و گفت که به همین دلایل منم نمی تونم بهت نظر قطعی بدم:

1. ایشون گفت مهم ترین دلیلش بحران اقتصادی هست که باعث شده دانشگاهها در گرفتن دانشجوی خارجی بیشتر وسواس به خرج بدن. (به همون دلایلی که بابک اشاره کرد)

2. من واقعا دانشگاههای تاپ apply کرده بودم و این استاد گفت که ورود به این دانشگاهها به آسونی امکانپذیر نیست حتی برای خود undergraduate های این دانشگاهها.
    3. گفت رشته ای که انتخاب کردی بسیار رقابتی هست و باید با دانشجوهایی از فیلدهای دیگه رقابت کنی.

در مجموع اینها رو گفت. من معتقدم که بحران اقتصادی واقعا تاثیر گذار بوده و هست بر خلاف تصور قبلیم. امیدوارم خبرهای پذیرش هم به زودی برسه تا بشه بهتر نتیجه گیری کرد.

من هم با lucky و nayyeri موافقم...همگی حدود یک ساله سر مراحل مختلف واقعاً زحمت کشیدیم.هزینه کردیم...خیلی سخته که این انتظار با اینجور بحث ها سخت تر بشه...مسلمه شرایط سخت تر شده هیچ شکی توش نیست.کمااینکه تنها دانشگاهی که من ازش جواب گرفتم که اون هم REJECT بود ولی خیلی هم بهش امید داشتم (ASU)،امسال اصلاً دانشجوی جدید نمی گیره چون ایالت آریزونا در کنار کالیفرنیا بیشترین کسری بودجه رو داشته.

الان کاری در مورد نمرات GRE , GMAT و این حرفها که نمیشه کرد.تقریباً ددلاین همه جا توی آمریکا و کانادا گذشته،پس یه کمی ه هم روحیه بدیم که حداقل این انتظار طولانی یه کم آسونتر بشه.
    Before the Dawn

کاملا با نطر علما موافقم
    تنها کاری که الان میشه کرد اینه که Status خودتو چک کنی. (الان روز جزاست و دیگه باید به حساب اعمالت رسیدگی شه و ببینی کارنامت دست راستته یا چپ؟ )

همینطور بهتر تو این ایام از زندگی لذت برد که چه جواب دانشگاه ها مثبت باشه و یا چه منفی کلی بدبختی در انتظارههههههه

ApplyAbroad Champion

هدف من از نوشتن مطالب بالا ایجاد ناامیدی و استرس نبود، بلکه در جواب دوستی که تاپیک رو ایجاد کرده بود خواستم بگم که رد شدن درخواست پذیرش لزوما به معنی بد بودن شرایط تحصیلی شما یا اشتباه کردن در مسیر درخواست پذیرش نیست، بلکه فاکتورهایی که از دست ما خارجه ممکنه تاثیر زیادی در نتایجِ نامطلوب امسال داشته باشه. به هر صورت، همون طور که nayyeri گفته، به هیچ وجه این طور نیست که شانس پذیرش وجود نداشته باشه و کاملا احتمال گرفتن پذیرش هست.
    امیدوارم که همه از دانشگاه‌های مورد علاقه‌اتون پذیرش بگیرید.

صفحه 1 از 85 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)