صفحه 13 از 85 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

Junior Member thunder آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

به طور کلی به نظر من بنابر تجربیات من هر چی رنک پایینتر(بدتر) احتمال ریجکت بیشتر
    عکس چیزی که من فک می کردم...

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط thunder نمایش پست ها
    به طور کلی به نظر من بنابر تجربیات من هر چی رنک پایینتر(بدتر) احتمال ریجکت بیشتر
    عکس چیزی که من فک می کردم...
    البته فکر کنم حرف شما نیاز به تکمیل بیشتر داره ها!دانشگاه هایی که رنکشون پایینتر یا بدتره به علت اونکه بودجه کمتری دارند مسلما فاند کمتری هم می می دهند و ظرفیت پذیرش کمتری دارند اما دانشگاه های خوب این مشکلو ندارند البته دلیل نمی شه بگیم خوب پذیرش میدن!!MIT سه سوت ریجکت می کنه اما شاید Florida State university بهتر راه بیاد با دانشجوها!!این البته نظر منه باتوجه به بررسی هایی که کردم..

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نتایج ریجکت 2011

نقل قول نوشته اصلی توسط INGWAY نمایش پست ها
    من واقعا متاسفم! اصلا قابل تصور نیست که به شما حتی پذیرش بی فاند هم ندادن. شما خودتون فکر میکنین دلیلش چی بوده؟؟ یه جایی کار خرابی شده. توی recom یا ...
    تا اونجایی که من می دونم University of Washington کلا با ایرانیا مشکل داره و پذیرش نمیده...بیشتر دانشجوهاش آمریکایین و بعضا اروپایی!

یه چند تا از دوستام که تو دانشگاه های تو رنک 100 هستن( مهندسی شیمی) میگن که سیستم پذیرش تو اینجور دانشگاهها خیلی تخیلیه. به عبارت بهتر چیزی به اسم سیستم پذیرش یا Admission Committee وجود نداره. روش پذیرش دانشجو عین ایران میمونه. دانشجو معمولا به صورت سفارشی جذب میشن. خودشونم چون از طرف اساتیدشون که با استادای اونجاها که ایرانین و همیشه با هم در ارتباطن واسه همین سریعا گرفتنشون. من با حرف دوستمون thunder که میگه " هر چی رنک پایینتر(بدتر) احتمال ریجکت بیشتر" کاملا موافقم. دانشگاه های پایین اپلای کردیم که اشتباه خیلی خیلی بدیه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط آتش پرستان نمایش پست ها
    یه چند تا از دوستام که تو دانشگاه های تو رنک 100 هستن( مهندسی شیمی) میگن که سیستم پذیرش تو اینجور دانشگاهها خیلی تخیلیه. به عبارت بهتر چیزی به اسم سیستم پذیرش یا Admission Committee وجود نداره. روش پذیرش دانشجو عین ایران میمونه. دانشجو معمولا به صورت سفارشی جذب میشن. خودشونم چون از طرف اساتیدشون که با استادای اونجاها که ایرانین و همیشه با هم در ارتباطن واسه همین سریعا گرفتنشون. من با حرف دوستمون thunder که میگه " هر چی رنک پایینتر(بدتر) احتمال ریجکت بیشتر" کاملا موافقم. دانشگاه های پایین اپلای کردیم که اشتباه خیلی خیلی بدیه.
    سیستم پذیرش فقط مینیممها رو چک میکنه. بعد از اون باید استادی رو پیداکنید که شما رو بعنوان دانشجوی خودش بپذیره و طبیعی یه که توصیه مثبت از طرف فردی که این استاد بهش اعتماد داره بسیار موثره. اگر شما بهترین رزومه دنیا رو داشته باشید و یک استاد بدلایل شخصی نخواد شما رو بپذیره هیچ مقامی در دانشگاه نمیتونه مجبورش کنه (حداقل در آمریکای شمالی که به اصل Academic freedom خیلی اهمیت داده میشه)

در مورد ارتباط اپلیکیشن با رنک دانشگاهها، معمولا بهتر اینه که برای مجموعه ای از دانشگاهها (چند تا رنک بالاو چند تا متوسط و یکی دوتا پائین) اقدام کنید بر مبنای جواب استادهائی که باهاشون تماس گرفتید. دانشگاههای پائین رو فقط در صورتی اقدام کنید که از استادی اونجا قول قطعی ساپورت دارید.

آخه مشکل اینه که تو اینجا 2 تا استاد با هماهنگی همیدیگه بهم گفتن که حتما اپلای کن که تو research group یکی از ما دوتا خواهی آمد.....!!! اینش خیلی فشار میاره به آدم...!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سیستم پذیرش فقط مینمیممها رو چک میکنه. بعد از اون باید استادی رو پیداکنید که شما رو بعنوان دانشجوی خودش بپذیره و طبیعی یه که توصیه مثبت از طرف فردی که این استاد بهش اعتماد داره بسیار موثره. اگر شما بهترین رزومه دنیا رو داشته باشید و یک استاد بدلایل شخصی نخواد شما رو بپذیره هیچ مقامی در دانشگاه نمیتونه مجبورش کنه (حداقل در آمریکای شمالی که به اصل Academic freedom خیلی اهمیت داده میشه)

دقیقا ببینین حتی با رنک های بالاتر هم کاملا پارتی بازی دارن کار می کنن ...
    الان uni. of kent. نمونه ش.

من رزومه بدی نداشتم و به اصطلاح فک نمی کردم حالا بیان ریجکتم کنن...
    ببینین نظرتون راجب این چیه؟
    bs chem eng uni tehran gpa 16.5
    gre 1200
    toefl 103
    tajrobe koli ra o ta...
    no publication
    ریجکت کردن
    جالب اینجاست زیر 20 و زیر 10 ها به بچه هاب ما با gpa 15 پذیرش دادن و یا تافل gre های خیلی داغون

حالا دوستمون رو با رزومه دیگه
    BS (GPA:13.3)- University of Tehran ................ MS(GPA:15.5)-Sharif University
    TOEFL 560.........GRE V:300,Q:750,AW:2.5
    Paper: 6 ISI......8 International Conferences
    ریجکت کردن که عکس منه که مقاله ندارم...

به نظر من اینا اصن امسال دانشجو نگرفتن!!!

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

بگذاريد اينجوري تصحيح كنيم:
    احتمال گرفتن پذيرش از دانشگاهاي رده پائين راحته ولي احتمال گرفتن فاند كمتره...
    دانشگاهاي سطح بالا top20 ، اگه رزومتون در اون حد نباشه خيلي وحشيانه ريجكت ميكنند....دانشگاهاي سطح پائين هم چون عملا پذيرش بدون فاند يعني ريجكت محترمانه،‌ شانس گرفتن فاند خيلي كمتره...
    توصيه من دانشگاهاي رنك متوسط هست.....بيشتر سرمايه گذاري بايد روي اين رنك باشه...
    اپلاي كردن به دانشگاهاي خيلي رنك پائين (نزديكي هاي تاير 2) اشتباه محضه...
    I love you USA

آخه مشکل اینه که تو اینجا 2 تا استاد با هماهنگی همیدیگه بهم گفتن که حتما اپلای کن که تو research group یکی از ما دوتا خواهی آمد.....!!! اینش خیلی فشار میاره به آدم...!!!
    دقیقا kentucky یه استادش به من کاملا ok داده بود اینا رنکشونم اونقد داغون نیست دیگه
    والا نمی دونم

ApplyAbroad Guru

اگر مینیمم ها رو داشتید بنظرمن هم نامردی کرده اند که وعده داده اند و پیگیری نکرده اند. حالا غصه شو نخورید ایشالا از جای بهتری پذیرش می گیرید. این کنتاکی حالا همچین تحفه ای هم نبود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)