صفحه 17 از 85 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط h_khodadadi نمایش پست ها
    با عرض سلام و تبریک سال نو
    من یه سوال داشتم و می خواستم نظر دوستان رو بدونم:
    به نظر شما فردی مثل من که مدرک فوق از یه رشته ای که دپارتمان خاص خودشو ندارهٰ گرفته باید کجا اپلای کنه؟!؟! مثلا من لیسانسم برق الکترونیک بود و فوق رفتم ابزار دقیق و اتوماسیون(همون برق کنترله بعلاوه چند تا پیشنیاز شیمی و نفت). کلا کنترل رشته ایه که چند تا رشته اصلی مهندسی اونو تو فوق دارن (برق کنترل- مکانیک کنترل- شیمی کنترل و ...) و سویچ کردن بین اینها اصلا کار سختی نیست و نهایتا یکی دو کتاب میخونی و همون کنترل هایی که بلدی رو رو به اپلیکیشن دیگه مثلا شیمی، هوافضا و... میزنی. منم تو فوق کنترل هامو به راکتور(شیمی) زدم که کار خیلی خوبی شد و چند ژورنال عالی الزویر و حتی این اواخر توی ترنس IEEE چاپ شد.
    داستان از این قراره که چند رو پیش من از دانشگاه drexel (دپارتمان شیمی) که رنک آمریکاش حدود 50 ریجکت شدم در حالی که اینجا من خیر سرم یه استاد خوب ایرانی داشتم که حتی خودش گفت reviewer یکی از ژورنالای الزویرم(IF=2.5) بوده , و اونو اکسپت کرده؟!؟! حتی خودش زمانی دانشجوی استاد پروژم بوده که من ازش یه توصیه خیلی خیلی عالی داشتم، فیلد کاریم هم کاملا بهش می خورد.
    نتیجه داستان اینکه من ایمیل زدم و دلیل ریجکت رو پرسیدم گفتن شما بکگراند شیمی نداشتی؟!؟ بنظر شما من از همون اول باید رشته لیسانسم که برق بوده اپلای میکردم؟ چون من امسال دپارتمانهای برق ، مکانیک، هوافضا و شیمی اپلای کردم! یعنی من باید به همون 3 تا برق امیدوار باشم چون مثل اینکه حتی این همه ژورنالهای تاپ داشتن تو بهترین ژورنالای شیمی دپارتمان شیمی رو قانع نکرده چه برسه به هوافضا و مکانیک ؟‍! اینم بگم که همه جاهایی که اپلای کردم کاملا از لحاظ کنترلی به فیلد کاریم میخورد و فقط از لحاظ اپلیکیشن متنوع بودن.
    من کل داستان رو گفتم اگه میشه شما هم تجربیاتتون رو بگید. از ما که گذشت ایشالا بقیه بهتر اپلای کنن! مرسی.
    این یک اصل پذیرفته شدست که با توجه به اوضاغ بدِ اقتصادی و در نتیجه ی اون تعداد بسیار زیاد اپلیکنت های آمریکایی ، سوییچ کردن فیلد کاری به شدت باعث پایین اومدن شانس پذیرش شما خواهد شد .

علت به خاطر رقابتی بودنِ اصل کار هست . شما رزومه ی درخشانی دارید . اما در نظر بگیرید که اگر فردی با رزومه ای هم وزن شما با داشتن بک گراند مناسب برای رشته متقاضی بشه صد در صد اون رو جذب خواهند

کرد . شاید حتی براش پون هم قائل بشند.

البته بعضی دانشگاه ها امسال اوضاع نامناسبی دارند ، مثل همین Drexel . به شخصه به هیچ عنوان از سیستم پاسخ گویی و تصمیم گیری اونها رضایتی ندارم . عملا تاپیکشون رو که بخونی میبینی هیچ کس رضایتی

نداره . به نظرم کلا جای Safe ای برای اپلای کردن نبود .

به نظر من شانس شما برای جاهایی که هم فیلد خودتون هستند ( برق) بسیار بالاتر خواهد بود .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member thunder آواتار ها

بچه ها کسی سمپل ایمیل واسه پرسیدن دلایل ریجکت نداره؟
    آخه من احساس می کنم هر چی بپرسم مسخره میشه!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    این یک اصل پذیرفته شدست که با توجه به اوضاغ بدِ اقتصادی و در نتیجه ی اون تعداد بسیار زیاد اپلیکنت های آمریکایی ، سوییچ کردن فیلد کاری به شدت باعث پایین اومدن شانس پذیرش شما خواهد شد .

علت به خاطر رقابتی بودنِ اصل کار هست . شما رزومه ی درخشانی دارید . اما در نظر بگیرید که اگر فردی با رزومه ای هم وزن شما با داشتن بک گراند مناسب برای رشته متقاضی بشه صد در صد اون رو جذب خواهند

کرد . شاید حتی براش پون هم قائل بشند.

البته بعضی دانشگاه ها امسال اوضاع نامناسبی دارند ، مثل همین Drexel . به شخصه به هیچ عنوان از سیستم پاسخ گویی و تصمیم گیری اونها رضایتی ندارم . عملا تاپیکشون رو که بخونی میبینی هیچ کس رضایتی

نداره . به نظرم کلا جای Safe ای برای اپلای کردن نبود .

به نظر من شانس شما برای جاهایی که هم فیلد خودتون هستند ( برق) بسیار بالاتر خواهد بود .
    ممنون از توجهتون من یه ایمیل به استاده زدم گفت چون هر دانشجوی دکتری اینجا باید همون اول یه امتحان qualifying متشکل از هفت درس تخصصی لیسانس مهندسی شیمی بده و نمره بالا بگیره، دپارتمان با توجه به لیسانس غیر شیمی من نگران رد شدن من از این امتحان بوده و من رو رد کرده!! (البته این استاد محترم اصلا تقصیری نداشت چون قبلا یه اشاره ی کوچکی به این موضوع کرده بود ولی اینجا چون اپلیکیشن فی نداشت من با کله اپلای کردم!؟!؟).
    در ضمن لحظاتی قبل دومین ریجکتی من از دانشگاه تورونتو دپارتمان هوافضا اومد! دیگه واقعا داره نگران کننده میشه چون من اینجا هم جواب خوبی از استاده داشتم!
    من یه چیزی رو نمیفهمم به نظر من سوئیچ کردن بین رشته های شیمی کنترل، برق کنترل، مکانیک کنترل، هوافضا کنترل در واقع اصلا سوئیچ نیست. دوستان کنترلی بهتر منظور منو میفهمن. من اگه بخوام همون الگوریتمی که سه سال روش زحمت کشیدم و رو راکتور زدمش رو به یه اپلیکیشن دیگه مثل هواپیما و ماهواره و ... بزنم فکر نمی کنم ماکزیموم یه هفته طول بکشه (قبلا این تیپ کارها رو بارها برای دوستانم انجام دادم؟!؟!؟). من فکر می کردم که چون من دارم برای فیلد کنترل اپلای میکنم اد کام هم این موضوع رو در نظر میگیره و برای من مشکلی پیش نمی یاد ولی مثل اینکه فقط احتمالا همون استادم این موضوع رو در نظر گرفته و منو ترغیب به اپلای کرده؟!؟
    یه نفر باید یه فکری به حال این رشته بکنه اخه رزومه استادا (تو هر دپارتمانی) رو هم که نگاه میکنی رو انواع و اقسام اپلیکیشن ها(منظور کاربرده!) کار میکنن و خودشونو محدود نمیکنن اصلا این ماهیت کنترله!یه فیلد جدید کاری مثل فیلد پروژه من چیزی نیست که همه روش کار کنن و من کلا 30 تا استاد از دپارتمانهای متنوع و کشورهای مختلف پیدا کردم که 3 تاش برق از یه دانشگاه که سرش به تنش بی ارزه بود!
    باید چکار میکردم. من فکر می کنم اصلا یه رشته به نام مهندسی کنترل باید وجود می داشت که این مشکلات پیش نمی اومد!؟!؟
    دوستان ببخشید شاید اینجا جاش نیست ولی خوب دچار تناقض فلسفی شدم بعد این ریجکت دومی!

نقل قول نوشته اصلی توسط thunder نمایش پست ها
    بچه ها کسی سمپل ایمیل واسه پرسیدن دلایل ریجکت نداره؟
    آخه من احساس می کنم هر چی بپرسم مسخره میشه!!!
    شمام زیادی داری بهش فکر میکنی دیگه ریجکتت کردن می خواد چی بشه مگه؟!؟
    من یه همچین چیزی فرستادم :

Dear Sir
    Thank you very much for your careful assessment of my application.
    I really appreciate it if you could mention the reasons of the rejection. This is just out of my own curiosity and for further consideration.

نمیدونم شاید مشکل گرامری چیزی داشته باشه ولی هر چی بود جواب دادن که شما بکگراند شیمی نداری!

ApplyAbroad Guru

من یه چیزی رو نمیفهمم به نظر من سوئیچ کردن بین رشته های شیمی کنترل، برق کنترل، مکانیک کنترل، هوافضا کنترل در واقع اصلا سوئیچ نیست. دوستان کنترلی بهتر منظور منو میفهمن. من اگه بخوام همون الگوریتمی که سه سال روش زحمت کشیدم و رو راکتور زدمش رو به یه اپلیکیشن دیگه مثل هواپیما و ماهواره و ... بزنم فکر نمی کنم ماکزیموم یه هفته طول بکشه (قبلا این تیپ کارها رو بارها برای دوستانم انجام دادم؟!؟!؟). من فکر می کردم که چون من دارم برای فیلد کنترل اپلای میکنم اد کام هم این موضوع رو در نظر میگیره و برای من مشکلی پیش نمی یاد ولی مثل اینکه فقط احتمالا همون استادم این موضوع رو در نظر گرفته و منو ترغیب به اپلای کرده؟!؟
    یه نفر باید یه فکری به حال این رشته بکنه اخه رزومه استادا (تو هر دپارتمانی) رو هم که نگاه میکنی رو انواع و اقسام اپلیکیشن ها(منظور کاربرده!) کار میکنن و خودشونو محدود نمیکنن اصلا این ماهیت کنترله!یه فیلد جدید کاری مثل فیلد پروژه من چیزی نیست که همه روش کار کنن و من کلا 30 تا استاد از دپارتمانهای متنوع و کشورهای مختلف پیدا کردم که 3 تاش برق از یه دانشگاه که سرش به تنش بی ارزه بود!
    باید چکار میکردم. من فکر می کنم اصلا یه رشته به نام مهندسی کنترل باید وجود می داشت که این مشکلات پیش نمی اومد!؟!؟
    دوستان ببخشید شاید اینجا جاش نیست ولی خوب دچار تناقض فلسفی شدم بعد این ریجکت دومی!
    همانطور که دوستمون radian گفتند احتمال داره مسئله صرفا این نبوده که شما background رو نداشتید بلکه اینکه اونها شاید متقاضیان بیشتری داشتند که هم زمینه شان مثل شما مرتبط بود و هم رشته قبلی شان به دانشکده میخورد. در واقع شما در اولویت قرار نگرفتید.
    بنظر من شما شانس بیشتری برای دانشکده برق دارید.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

ممنون از توجهتون من یه ایمیل به استاده زدم گفت چون هر دانشجوی دکتری اینجا باید همون اول یه امتحان qualifying متشکل از هفت درس تخصصی لیسانس مهندسی شیمی بده و نمره بالا بگیره، دپارتمان با توجه به لیسانس غیر شیمی من نگران رد شدن من از این امتحان بوده و من رو رد کرده!! (البته این استاد محترم اصلا تقصیری نداشت چون قبلا یه اشاره ی کوچکی به این موضوع کرده بود ولی اینجا چون اپلیکیشن فی نداشت من با کله اپلای کردم!؟!؟).
    در ضمن لحظاتی قبل دومین ریجکتی من از دانشگاه تورونتو دپارتمان هوافضا اومد! دیگه واقعا داره نگران کننده میشه چون من اینجا هم جواب خوبی از استاده داشتم!
    نظر من :

میدونین شما باید چی کار میکردین ؟ شما باید این سوییچ ( اسمی ) رو بعد از پذیرش انجام میداید. شما خودتون هم خوب فرمودین که به راحتی میشه این سوییچ ها رو انجام داد .

بزارین براتون مثال بزنم. دانشگاه Stony Brook ، دپارتمان فیزیکش از غول های آمریکاست و دارن روی نانو کار میکنن . چندین جایزه ی نوبل بردند و چندین مرکز پژوهش دارند . حالا منی که رزومه ی مناسب برای

سوییچ دارم ، به نظرتون اگر مستقیما برای دپارتمان فیزیک اپلای میکردم نتیجه چه میشد ؟

من در همل برای رشته ی خودم اپلای کردم ، بعد از حضور با توجه به اطلاعات موثقی که به دست آوردم ( از غریب به 15 دانشجوی دکتری اونجا ) براحتی میشه وارد دپارتمان فیزیک شد و روی پروژه های اونها کار

کرد و با اساتیدشون آشناییت حاصل کرد .

این طوری هم من به هدفم میرسم ، و هم از گزند پیش داوری Admission Comity دور خواهم موند .

ان شالله که شما حتما در ادامه ی مسیر به نتیجه ی مطلوبتون خواهید رسید . اما این نوشته حاصل تجریبیات ماست برای آیندگان.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_azadi نمایش پست ها
    درباره اساتید ایرانی این یک دیدگاه غلط است که با ایرانی ها خوب نیستند.اساتید زیادی هستند که به هموطنانشان کمک می کنند.ولی فراموش نکنید اگر کسی در کشور های دیگر موفق بوده اصول و فرهنگ انها را هم فراهم گرفته و می داند اصل بر مریتوکراسی است.این انتظار عبثی است که به صرف ایرانی بودن یک استاد حق دانشجویی بهتر از کشوری دیگر را پای مال کند.من به شخصه بارها با اساتید ایرانی در کشور های مختلف تماس گرفته ام و اکثر برخورد خوبی از انها دیدم چون انتظار نداشتم حق کسی دیگر را به خاطر من پای مال کنند.اگر اساتیدی از کشور های دیگر حق کشی می کنند دلیل نیست که ما ایرانیان هم اینکار رو تکرار کنیم.هرچند مثالی که دوستمون زدند رو درست نمی دونم.وقتی به تعداد دانشجویان چینی که هر سال اپلای می کنند و نمره GRE و زبان انها در کنار معدل هایشان نگاه می کنم حق می دهم که در هر دیپارتمان تعداد زیادی از انها را ببینیم
    من فکر کنم منظور دوستان یک چیز دیگه بود یا شایدم من نظرم یک چیز دیگه هستش!! اگر ایرانی تو اون گروه باشه دوست نداره یک ایرانی دیگه بیاد تو اون گروه. حالا این قضیه صد درصد نیست و همه جا استثناهایی وجود داره.
    دلیل این که نمیخواد یک ایرانی دیگه بیاد تو گروه هم خیلی زیاده که یکیش دید بد ما ایرانیها نسبت به همدیگه هست که تقریباً هر کسی بقیه رو بی سواد میدونه یا ساید فکر میکنه که جای اون رو تنگ میکنند اگر بیان اونجا یا چیزهای دیگه
    باز هم میگم نمیشه همه رو با یک چوب زد و مسلماً استادهای ایرانی بامعرفت هم پیدا می شن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hasanali نمایش پست ها
    من فکر کنم منظور دوستان یک چیز دیگه بود یا شایدم من نظرم یک چیز دیگه هستش!! اگر ایرانی تو اون گروه باشه دوست نداره یک ایرانی دیگه بیاد تو اون گروه. حالا این قضیه صد درصد نیست و همه جا استثناهایی وجود داره.
    دلیل این که نمیخواد یک ایرانی دیگه بیاد تو گروه هم خیلی زیاده که یکیش دید بد ما ایرانیها نسبت به همدیگه هست که تقریباً هر کسی بقیه رو بی سواد میدونه یا ساید فکر میکنه که جای اون رو تنگ میکنند اگر بیان اونجا یا چیزهای دیگه
    بنده حقیقتش هرگز چنین چیزی رو در تمام سالهائی که در خارج بوده ام ندیده ام. بنظر من شما بیش از حد بدبین هستید. صفحه وب اساتید ایرانی خارج رو که ببینید لیست اسامی دانشجویانشان پر است از اسامی ایرانی. هیچکس هم جای دیگری رو تنگ نمیکنه.

اگر می بینید نمیتوانید از بعضی اساتید (خصوصا اساتید سرشناس) پذیرش یا جواب بگیرید علت اینست که اونها صدها اپلیکنت دیگر از جاهای مختلف دنیا دارند و از بین اونها بهترین رو انتخاب میکنند. قرار نیست که حالا چون یک ایرانی اپلای کرد اون رو فورا بر یک ملیت دیگر با شرایط بهتر ترجیح بدهند که. همونطور که دوستمون گفتند اساس بر مریتوکراسی است.

Junior Member

سلام دوستان. من چند تا از دانشگاههای کانادا رو اپلای کردم (مستر مهندسی مکانیک) ولی هنوز جواب هیچ کدوم نیومده... نتایج پدیرشی هم که بچه ها مینویسن نگاه کردم ولی تقریبا از کانادا کسی نیس... چرا اینجوریه؟ کی میخوان جواب بدن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

با سلام
    به طور کلی امسال همه جا رد شدم و باید سال بعد مجددا اقدام کنم.
    اگر دوستان درباره علل ریجکت نظری دارید لطفا با من در میان بگذارید که سال بعد بتونم نتیجه بگیرم
    اگر هم فکر می کنید که دانشگاه های بالایی اقدام کرده ام چه دانشگاهی را پیشنهاد می کنید؟

1. Industrial Eng.، PhD
    2.Penn State, Purdue, Florida, Wisconsin-Madison, Pittsburgh, McGill, Waterloo
    3. BSc: IUT, MSc: AUT
    4. BSc: 17 , MSc: 18
    5. 760+340=1100 AW=2.5
    pbt= 585 6.
    7. International Conference:5, Journal Paper: 5

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)