صفحه 2 از 85 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : وضعیت فوق العاده:بررسی علل REJECT های پی در پی

For shedding more light on the issue, I will directly ask this question and their decisions from our graduate director and some related offices on upcoming Monday to see if economic concerns have had any serious impacts on the rate of international admissions; I will do that in Mechanical Department.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    نکته‌ای که haagh بهش اشاره کرده کاملا درسته. متاسفانه امسال گرفتن پذیرش اصلا ساده نیست. بسیاری از کسانی که در گذشته فارغ‌التحصیل شده‌اند و الان در حال کار کردن هستند، از ترس این که ممکنه کارشون رو از دست بدن و بدون درآمد بشن درخواست پذیرش کردن. بسیاری از خارجی‌هایی که در آمریکا مشغول به کار هستند هم به این دلیل که اگر کارشون رو از دست بدن باید خاک آمریکا رو ترک کنند درخواست پذیرش دادن. این مساله تعداد متقاضیان پذیرش رو به شدت افزایش داده.
    بله ... این حقیقت داره و ماهایی که بخاطر رشتمون با بازارهای مالی و اقتصادی دنیا یه ذره بیشتر در تعامل هستیم این رو خیلی ها پیش بینی می کردن که وقتی که بازار کار خراب می شه آدم ها بیشتر برای ادامه تحصیل اقدام می کنند ... دلایلش رو هم بابک گفت ... بالاخره شانس ماست دیگه ! ... فقط موردی که باید اون رو بگم اینه که ، امیدوارم این بحران اقتصادی تبدیل به crash نشه که اون وقت امریکایی ها برای دانشگاه های ما اپلای می کنند ! ...

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

هدف از ایجاد این تاپیک ایجاد استرس ودلهره بین بچه ها نبوده فقط چون بعضانتایج REJECT رو می دیدم به همین خاطر فکر کردم احتمالا دلایلی مشترکی وجود داشته هرچند هنوز که تمام نتایج نیومده.
    حالا یک جمع بندی کلی از مطالب بیان شده ذکر میکنم: غالب دوستان اعتقاددارند که مسایل اقتصادی مهمترین دلیل است که البته منطقی به نظر میاد ولی سوال اینه که حداقل می تونستن پذیرش بدون فاند بدن پس احتمالا باید دلایل دیگری وجود داشته باشه.
    به هرحال برای اینکه به یک نتیجه گیری کلی و مفیدی برسیم دو پیشنهاد دارم:
    1-از دوستانی که در امریکا و کانادا وحتی اروپاو استرالیا تشریف دارن به ویژ جناب Babak,Countdownکه همیشه نسبت به انجمن لطف دارن تقاضامی شود در فرصت مناسب از اداره پذیرش وسایر بخشهای مرتبط با روند پذیرش و بررسی تقاضاها و اعطای فاند-یا اساتید سایر دپارتمانها(از طریق دوستان ایرانی یا خارجی خود ) خلاصه از هر طریق ممکنه وهر منبع موثقی که صلاح می دانندیک بررسی اجمالی در مورد دلایل rejectها انجام دهند که الف) اگر دلیلش مشکلات اقتصادی هست چرا پذیرش بدون فاندهم ندادند؟ب) ایا در فرصتی که هنوز نتایج برخی از دوستان نیامده ایا میتوان کاری انجام داد که شانس انها را افزاش دهد( مثل تماس مجدد با اساتیدو............)ج)ایا این نتایج در مورد دانشجویان بومی هم صدق می کنه یا اینکه فقط دانشجویان خارجی رو در بر می گیره د)ایاممکنه که سیاست ها و ملاکهای قدیمی در جذب دانشجو در حال تغییر باشن{ببخشید که سوالات زیاد شدن ولی هر وقت که فرصت کردید زحمتشو بکشید }
    2-از دوستانی که نتایج reject شون اومده از هر طریقی که صلاح می دونن(مثل جناب sysbiosys که از استاد دلایل rejectرو پرسیده بودند) دلایل ریجکت خودشون رو پیگیری کنندکه دونستن این دلایل مهم به نظر میاد.
    من هم به دوستانی که نتایج ریجکت داشتن پیام خصوصی میدم و ازشون می خوام که در این بحث شرکت کنند که ان شاالله به یک نتیجه گیری مفیدی برسیم.
    البته هنوز که همه جوابها نیومده که بشه قضاوت دقیقی کردفعلا بحث روی نتایج اولیه است پس:
    تا ریشه در اب است امید ثمری هست
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که اغلب دانشجویان ایرانی برای دوره های graduate اقدام می کنند. در آمریکا (لااقل در دانشگاه هایی که من دیدم) ایده و تصور کلی این است که دانشجوی graduate باید حمایت مالی بشود و بدون حمایت مالی واقعا نمی تواند به کلی در خدمت تحصیلش باشد. برای همین کلا انتظار می رود که undergraduate ها پول بدهند و graduate ها پول بگیرند و حتی اگر دانشجوی graduate در سال اول ساپورت مالی نداشته باشد، برای سال دوم سعی می کنند برایش فاند فراهم کنند. پس می بینید که آنها در هر حال پذیرش شما را نوعی تعهد مالی برای خودشان می بینند و فکر نمی کنند خوب پذیرش بدون فاند می دهیم تا دانشجو برایمان پول بیاورد.

اگه همه جا آدم رو رد کنند یا پذیرش بدون فاند بدند. چقدر طول میکشه اوضاع مثل قبل بشه؟ یعنی ممکنه سال دیگه اوضاع بهتر بشه؟
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

ApplyAbroad Veteran

فکر نمیکنم ما بتونیم بررسی درستی از علل ریجکت ها داشته باشیم. مطمئنن خیلی موارد دخیل هستند.
    برای من که خیلی سخت بوده تا حالا...ریجکت از 2 دانشگاه دوک و پنسیلوانیا. البته قبول دارم که اینا از دانشگاههای تاپ بودن و رقابت شدید ولی امیدوارم هنوز و به همه دوستان توصیه میکنم که امیدوار باشن.

همه به دعای همدیگه نیازمندیم.ایشالله آخرش برای همه خوش باشه.
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

راستش من از دانشگاه خودم و چند تا دانشگاه دیگه که دوستام اونجاها هستم سراغ دارم که این دانشگاهها بیشتر ترجیح میدن به وضع دانشجوهای فعلیشون برسن تا اینکه بخوان هزینه جدید رو به هزینه ها اضافه کنن. حتی با وجود کمبود بودجه اومدن و از هر جا که میشد هزینه ها رو زدن و در عوض نذاشتن شهریه و اینجور چیزها زیاد بشه تا به دانشجوهای فعلی فشار وارد بشه (تو دانشگاه خودمون این حرف رو رئیس دانشگاه زد و تو سایر دانشگاهها از دوستام شنیدم). ولی حداقل من که تغییری در شرایط رو تو دپارتمان خودمون احساس نمیکنم و شرایط گرفتن دانشجو و بررسی پرونده ها فرق چندانی نکرده و فاند هم به اندازه کافی هست. ولی چیزی که مشخص هست تمایل دانشگاه به گرفتن دانشجوهای بومی زیاد شده ولی هیچ استادی (مخصوصا اونایی که خودشون فاند دارن) حاضر نمیشن گرفتن دانشجوهای ممتاز خارجی رو با گرفتن دانشجوهای بومی عوض کنن.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    اگه همه جا آدم رو رد کنند یا پذیرش بدون فاند بدند. چقدر طول میکشه اوضاع مثل قبل بشه؟ یعنی ممکنه سال دیگه اوضاع بهتر بشه؟
    معلوم نیست بهتر بشه هدی جان....به عنوان کسی که اقتصاد خونده کاملاً درک می کنم وقتی Alan GreenSpan رئیس سابق Federal Reserve که همیشه محتاطانه صحبت می کرد تا مبادا حرفهاش بار منفی روی وال استریت بذاره،خیلی راحت میاد و می گه اوضاع فعلی مثل یک سونامی اعتباریه...این یعنی چی...این یعنی واقعاً این رکود جدیه.چیز عجیبی هم نیست و طبیعت اقتصاد های سرمایه داری اینه که نمودار رشدشون در بلند مدت به صورت سینونیسیه...

بحران جدی قبلی بر می گرده به 1929 تا 1933 یعنی ممکنه این یکی هم این قدر یا حتی بیشتر طول بکشه.فعلاً اوباما طرح stimulus خودش رو تصویب کرده و tax cut رو هم به عنوان محرک اقتصادی داره اجرا می کنه...ولی متاسفانه متغیر های اقتصادی دیر تغییر می کنن.حتی اگه طرحش طرح موفقی باشه.

حالا بحث من اینه که این رکود چقدر روی education تاثیر میذاره...education یه کالای لوکس نیست که بخوان بذارن کنار.کنار گذاشتنش در بلند مدت هم ضربه های جبران ناپذیری به یه کشور می زنه.مگه ایالتی که واقعاً نتونه کسری بودجه اش رو handle کنه...فکر می کنم دانشگاه های state امسال اوضاع خیلی بدتری داشته باشن.ولی با همه این اوصاف،باید مثبت فکر کنیم،حتی تا لحظه آخر هم امیدوار باشیم.Have faith...
    Before the Dawn

Junior Member

Advisor من بدون اینکه به وضع بحران اقتصادی اشاره کنه گفت امسال تعداد متقاضیان آمریکایی ورود به مهندسی عمران تقریبن دو برابر شده. من ازش پرسیدم چرا مگه مغزشون خرابه؟ گفت نه آمریکایی ها هم بلاخره فهمیدن که باید کار کرد نمیشه همیشه با بورس بازی پول در آورد.
    رییس دانشگاه ما هم دو هفته پیش یه سخنرانی داشت که بودجه دانشگاه امسال 13 میلیون دلار کاهش پیدا کرده. دانشگاه من خصوصی هست و احتمالن از دانشگاههای ایالتی وضع بهتری داره. فکر کنم امسال دانشجوی خارجی کمتر از سالهای پیش بگیرند ولی حتمن خارجی هم میگیرند چون دانشجوهای خارجی عمومن بیشتر از آمریکاییها کار میکنند.

به نظر من کسانی که دارن اپلای میکنند بهتره 3 نکته رو در نظر بگیرند:
    1- بیشتر دانشگاههای خصوصی اپلای کنند (البته این حرف قبل از بحران اقتصادی هم صادق بود. خصوصیها معمولن بیشتر پول میدن)
    2- به گرایشهای جدید تو رشته شون فکر کنند. وقتی نفت گرون شده بود دانشگاهها کلی بودجه دریافت کردند که روی بهبود توربینهای بادی و سلولهای خورشیدی کار کنند و شانس گرفتن پذیرش در این گرایشها بیشتر بود، در حالیکه این چیزها قبلن در مهندسی عمران نبودند.
    3- شهری که میرن رو هم در نظر داشته باشند. خیلیها اول کار افسرده میشن ولی اگر تو شهر خوبی باشید دوران افسردگی زودتر تموم میشه. بعضی وقتها اینکه دانشگاه کجاست از رنکش مهمتره.
    در خرابه، زنگ بزنيد

Junior Member

اینکه فکر کنیم ریجکتهای متعدد اتفاقیه کاملا ساده نگریه. به هر حال کالبد شکافی این موضوع مهمه هرچند که برای اونایی که زندگیشونو امسال گذاشتن برای اپلای دیگه دیره اما آلام ریجکت شدگان رو تسکین میده که بدونن ریسک سیستماتیک کارها رو خراب کرده(ریسک سیستماتیک ریسکیه که وقتی میاد همه رو تحت تاثیر قرار میده و از کنترل من و شما خارجه) و شاید تقصیر چندانی نداشتند. چشم پوشیدن بر این مساله هم فقط سر در زیر برف بردنه. واقعیت تلخ همینه که اتفاق افتاده و هممونو نگران کرده. من 7 جا اپلای کردم تا حالا یه جواب گرفتم که از کنکوردیا بوده و البته مثبت اما متاسفانه بدون فاند. و قتی پیگیر علت شدم گفتن که Due to the extremely strong level of competition this year, you were not nominated for the Concordia Graduate Fellowship/International Tuition Fee Remission competition.
    این جواب هم یه جورایی نشون دهنده زیاد بودن تعداد متقاضیاس که علتشو پیشتر بچه ها گفتن. اما دانشگاه ASU هم منو دعوت به مصاحبه کرد و مصاحبه گر من هم به شدت از بحران مالی و تاثیر اون روی بازار کار برام صحبت کرد تا حالیم کنه آمریکا دیگه اون کشور سابق نیست.
    در مجموع هنوز اوضاع جوابهای بچه ها به قول معروف ژ له ای هستش و هنوز چیزی رو با اطمینان کامل نمیشه قطعی دونست.
    آرزوی موفقیت دارم برای همه. صبور باشید و امیدوار......
    Whether u think u can or you cannot, either way u r right!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)