صفحه 28 از 85 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373878 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

Senior Member esf11 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نتایج ریجکت 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط azk84 نمایش پست ها
    اول این که فکر نمی‌کنم کسی که داره 10 20 دانشگاه اول اپلای میکنه نیازی به تماس با استاد داشته باشه چون استاد توی روند اپلای این دانشگاه ها تقریباً هیچ نقشی نداره. بعدشم در پاسخ به دوست عزیز farveh، اگه تنها ملاک انتخاب دانشجوها مدال‌های دوران دبیرستان باشه که پس الکی داریم دانشگاه درس می خونیم، جاش بریم دوباره دبیرستان رو بخونیم. من خودم دبیرستان یه جای داغون بودم، ولی امسال واشنگتن اپلای کردم و حتی ادمیشن کامیتی از پروندم خوشش اومد و با من تماس گرفت و چند بار نامه نگاری کردیم تا این که آخر به خاطر این که تازه سال اول ارشد بودم ریجکت کردن و فرد دیگه ای رو تو زمینه ی مورد نظر من گرفتند که دار مسترشو تموم میکنه. حتی دانشگاه ایلینوی هم (اوربانا) تماس گرفتند و هنوز نتیجه رو اعلامنکردند.پس اینطوری ها هم نیست که فقط چون دانشگاه رنک 5000 خوندیم و یا مدال طلای جهانی تو دبیرستان نگرفتیم ردمون کنن. البته قطعاً این ها تأثیر داره، ولی همه چیز نیست و این که تو دانشگاه چه کارایی کردیم خیلی تأثیر داره.
    دوست من، وقتی کسی داره میگه من دارم 10 20 تای اول اپلای میکنم از نظر من در شرایطی حتما در یکیشون پذیرفته میشه که:
    معدل لیسانشش بالا 18.5 ( فوق بالا 19)
    دانشگاه شریف
    مقاله 4 5 تا ایمپکت خوف
    رشته کاری در اون دانشگاه مقصد حتما موجوده
    تافل بالا 110
    جی آر ای 600 به بالا - 800 - 4.5 به بالا
    اگه کسی اینارو داره معلومه که نیاز به میل نداره. بره نوش جونش. اما اکثر کسایی که من دیدم واسه تاپ 20 اپلای میکنن اصلا این شرایطو ندارن

ApplyAbroad Hero

این که استاد فاند رو میده در مورد دانشگاه های زیر 20 تقریباً درسته و بیشتر دانشگاه ها اینطوری هستند، ولی اگه سایت های دانشگاه های خیلی تاپ رو ببینین متوجه میشین که استاد تقریباً نقشی در فاند دادن و ادمیشن نداره.
    درحالت کلی بله ولی همیشه خیر
    مثلا دانشگاه تکزاس-استین رنک 1 نفت رو داره ولی به شدت استاد محور هست یعنی استاد پیگیر کارات باشه میگیرنت. دپارتمانهای دیگشم اینجوریه فک کنم! یا یکی از بچه های لیسانس پارسالمون با یه استادی تو UIUC تو رشته شما در ارتباط بود. خیلی قبل تر از ددلاین قول قطعی فاند رو بهش داد و پسره با خیال راحت بقیه افرهاشو ریجکت کرد
    یه مثال دیگه از ufl دارم البته اگه بشه اونو زیر 20 حساب کرد!

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    درحالت کلی بله ولی همیشه خیر
    مثلا دانشگاه تکزاس-استین رنک 1 نفت رو داره ولی به شدت استاد محور هست یعنی استاد پیگیر کارات باشه میگیرنت. دپارتمانهای دیگشم اینجوریه فک کنم! یا یکی از بچه های لیسانس پارسالمون با یه استادی تو UIUC تو رشته شما در ارتباط بود. خیلی قبل تر از ددلاین قول قطعی فاند رو بهش داد و پسره با خیال راحت بقیه افرهاشو ریجکت کرد
    یه مثال دیگه از ufl دارم البته اگه بشه اونو زیر 20 حساب کرد!
    محمود جان بحث ادمیژن و ریجکت با بحث فاند خیلی فرق می کنه مخصوصا" تو آمریکا که این دو مقوله تا حد خوبی از هم جدا هستن.من الان از دانشگاهی پذیرش دکترا گرفتم اما فاند دو ماه دیگه معلوم می شه!نکته ی دیگه هم اینه که ارتباط با اساتید معمولا" بعد از گرفتن ادمیژن جواب می ده اونم به این علته که اکثر استادا در پروسه ی ادمیژن دخیل نیستن.من از 5 تا استاد جواب مناسب دارم اما همون گفتن بعد ادمیژن باهم حرف می زنیم.از همه مهمتر برای افراد کارشناسی که معمولا" مقاله ندارن اگرم داشته باشن معمولا" کارای آبکیه، ارتباط با اساتید اصولا" خیلی جواب نمی ده(همون آقایی هم که شما گفتین تو دانشکده برق بود اگه اشتبا نکنم، تو پیام خصوصی بیشتر در موردش برات توضیح می دم!)اکثر دانشگاه های هم که خود من اپلای کردم گفتن که تو کمیته در مورد فاند تصمیم می گیریم.البته این بدین معنی نیست که فاند فقط تو کمیتست، خیر اما این معنی رو می ده که اکثر فاند برای سال اولی ها مخصوصا" کسایی که از کارشناسی اپلای می کنن دست کامیتیه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    دوست من، وقتی کسی داره میگه من دارم 10 20 تای اول اپلای میکنم از نظر من در شرایطی حتما در یکیشون پذیرفته میشه که:
    معدل لیسانشش بالا 18.5 ( فوق بالا 19)
    دانشگاه شریف
    مقاله 4 5 تا ایمپکت خوف
    رشته کاری در اون دانشگاه مقصد حتما موجوده
    تافل بالا 110
    جی آر ای 600 به بالا - 800 - 4.5 به بالا
    اگه کسی اینارو داره معلومه که نیاز به میل نداره. بره نوش جونش. اما اکثر کسایی که من دیدم واسه تاپ 20 اپلای میکنن اصلا این شرایطو ندارن
    خوب من که هیچ کدوم از این شرایط رو ندارم، پس برم واسه اپلای سال دیگه آماده شم :دی. کسی که پارسال رفت UIUC تنها مواردی رو که از این‌ها داشت دانشگاه شریف + معدل بالای 19 بود (البته شاگرد اول شریف بود). چون فکر می‌کنم رزومم (به جز دانشگاه و معدل) بهتر از ایشون هستش طبیعیه انتظار داشته باشم زیر 20 بگیرم. متأسفانه در مورد واشنگتن هم اشتباه از خودم بود و جواب بعضی از سؤالای ادمیشن کامیتی رو با این که می‌دونستم چی می‌خوان یه جور دیگه دادم. علتش هم تا حدی این بود که زیاد فلکسیبیلیتی توی ریسرچ مورد علاقه‌ام نشون ندادم و از همونی که دلم می‌خواد کوتاه نیومدم، دانشگاه واشنگتن هم دقیقاً اونی که می‌خوام رو نداره. اولین دانشگاهی بود که تماس گرفت، همون روزهای اول بعد از اپلای بود که تماس گرفته یودن، هنوز داغ بودم خوب :دی
    اینم بگم که لیمیت تعداد کسانی که این شرایط شما رو کامل داشته باشن تو خاور میانه به صفر میل میکنه ؛-)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
    محمود جان بحث ادمیژن و ریجکت با بحث فاند خیلی فرق می کنه مخصوصا" تو آمریکا که این دو مقوله تا حد خوبی از هم جدا هستن.من الان از دانشگاهی پذیرش دکترا گرفتم اما فاند دو ماه دیگه معلوم می شه!نکته ی دیگه هم اینه که ارتباط با اساتید معمولا" بعد از گرفتن ادمیژن جواب می ده اونم به این علته که اکثر استادا در پروسه ی ادمیژن دخیل نیستن.من از 5 تا استاد جواب مناسب دارم اما همون گفتن بعد ادمیژن باهم حرف می زنیم.از همه مهمتر برای افراد کارشناسی که معمولا" مقاله ندارن اگرم داشته باشن معمولا" کارای آبکیه، ارتباط با اساتید اصولا" خیلی جواب نمی ده(همون آقایی هم که شما گفتین تو دانشکده برق بود اگه اشتبا نکنم، تو پیام خصوصی بیشتر در موردش برات توضیح می دم!)اکثر دانشگاه های هم که خود من اپلای کردم گفتن که تو کمیته در مورد فاند تصمیم می گیریم.البته این بدین معنی نیست که فاند فقط تو کمیتست، خیر اما این معنی رو می ده که اکثر فاند برای سال اولی ها مخصوصا" کسایی که از کارشناسی اپلای می کنن دست کامیتیه.
    سامان جان همیشه اینطور نیست. این لینکو ببین:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...84-2011/page11
    پست شماره 102! معدل لیسانس و جی ار ای زیر مینیمم طبیعتا باید از ادمیژن ریجکت میشد!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

ممنون رفقا بابت راهنمایی. درسته استاد هبهم جوا نداده بود و لی کارش به کار ارشد من خیلی نزدیک بود. در واقع طرف ادیتور مقاله من بود. بهرحال امیدوارم بقیه اینجوری نشن.

Senior Member esf11 آواتار ها

خوب من که هیچ کدوم از این شرایط رو ندارم، پس برم واسه اپلای سال دیگه آماده شم :دی. کسی که پارسال رفت UIUC تنها مواردی رو که از این‌ها داشت دانشگاه شریف + معدل بالای 19 بود (البته شاگرد اول شریف بود). چون فکر می‌کنم رزومم (به جز دانشگاه و معدل) بهتر از ایشون هستش طبیعیه انتظار داشته باشم زیر 20 بگیرم. متأسفانه در مورد واشنگتن هم اشتباه از خودم بود و جواب بعضی از سؤالای ادمیشن کامیتی رو با این که می‌دونستم چی می‌خوان یه جور دیگه دادم. علتش هم تا حدی این بود که زیاد فلکسیبیلیتی توی ریسرچ مورد علاقه‌ام نشون ندادم و از همونی که دلم می‌خواد کوتاه نیومدم، دانشگاه واشنگتن هم دقیقاً اونی که می‌خوام رو نداره. اولین دانشگاهی بود که تماس گرفت، همون روزهای اول بعد از اپلای بود که تماس گرفته یودن، هنوز داغ بودم خوب :دی
    اینم بگم که لیمیت تعداد کسانی که این شرایط شما رو کامل داشته باشن تو خاور میانه به صفر میل میکنه ؛-)
    دوست من مگه فک میکنید چن نفر سالانه از شریف میرن برکلی و ام آی تی و استنفرد؟ دقیقا به صفر میل میکنه.
    عزیز دلم شما میگید همه شرایط به جز دانشگاه و معدل!!! عزیزم این دو تا دقیقا اصلی ترین فاکتور ها هستن. خواهشن واقعبین باشید.
    به خدا من قصد ندارم بگم من فلانم من بیسارم اما باورتون میشه 3 تا از استادا به من گفتن چرا داری این دانشگاه اپلای میکن؟ ( دانشگاهای خودشون) بم پیشنهاد دادن واسه استنفرد و برکلی اپلای کنم. اما من قاه قاه به حرفشون میخندم چون فقط همون لحظه که رزومم رو دیده یه دفه جوگیر شده و حتما رزومم امپرسیو بوه براش و اینو گفته. من دو تا مسابقه بین المللی دارم تو آلمان و انگلیس با مقام. 2 تا مقاله ( نه از نوع آبکی که دوستمون گفتن در مقطع لیسانس آبکیه مقاله ها ) 2 تا ثبت اختراع و اینا. اما من اصلا قد این دانشگاه ها نیستم واسه اپلای واسه همین زدم تو کاره دانشگاها دست دوم آمریکا ( طبق گروه بندی وزارت علوم ( درسته که بعضیاش منطقی گروه بندی نشده اما به طور نسبی دید خوبی میده)

Member

در مورد قدرت استاد تو پروسه پذیرش خواهش می کنم موردی صحبت بفرمایید مثل اون دوست عزیزی که درباره تگزاس آستین توضیح دادن چون اینطوری کسی گیج نمیشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    دوست من مگه فک میکنید چن نفر سالانه از شریف میرن برکلی و ام آی تی و استنفرد؟ دقیقا به صفر میل میکنه.
    عزیز دلم شما میگید همه شرایط به جز دانشگاه و معدل!!! عزیزم این دو تا دقیقا اصلی ترین فاکتور ها هستن. خواهشن واقعبین باشید.
    به خدا من قصد ندارم بگم من فلانم من بیسارم اما باورتون میشه 3 تا از استادا به من گفتن چرا داری این دانشگاه اپلای میکن؟ ( دانشگاهای خودشون) بم پیشنهاد دادن واسه استنفرد و برکلی اپلای کنم. اما من قاه قاه به حرفشون میخندم چون فقط همون لحظه که رزومم رو دیده یه دفه جوگیر شده و حتما رزومم امپرسیو بوه براش و اینو گفته. من دو تا مسابقه بین المللی دارم تو آلمان و انگلیس با مقام. 2 تا مقاله ( نه از نوع آبکی که دوستمون گفتن در مقطع لیسانس آبکیه مقاله ها ) 2 تا ثبت اختراع و اینا. اما من اصلا قد این دانشگاه ها نیستم واسه اپلای واسه همین زدم تو کاره دانشگاها دست دوم آمریکا ( طبق گروه بندی وزارت علوم ( درسته که بعضیاش منطقی گروه بندی نشده اما به طور نسبی دید خوبی میده)
    به صفر که میل نمی‌کنه، هر سال حداقل 2-3 نفر هستند.
    خوب دوست من، به نظرم یا اشتباه کردی یا نمی‌خواستی ریسک کنی. من که تمام زندگیم روی ریسک ساخته شده، امسال اگه 20 دانشگاه اول نشد سال دیگه با 7-8 تا مقاله‌ی ژورنال و مقام و اینای بیشتر حتماً میشه. البته الانم مقام بین‌المللی و اینا رو به اندازه کافی دارم، فقط مقاله‌ی ژورنالی کم دارم. ولی نمی‌خوام به خاطر 1 سال زودتر رفتن، دانشگاهی رو برم که برای پیشرفت آیندم Upper Bound تعریف کنه. بالاخره بعدها کسی به دانشگاه لیسانسمون کاری نداره و همه چی دانشگاهی خواهد بود که پی اچ دی گرفتیم ازش.
    ولی دوست من، باز هم به نظرم اگه فکر می کنی شانس برای دانشگاه بالاتر داشتی می بایست اپلای کنی :-)

ApplyAbroad Guru

به صفر که میل نمی‌کنه، هر سال حداقل 2-3 نفر هستند.
    خوب دوست من، به نظرم یا اشتباه کردی یا نمی‌خواستی ریسک کنی. من که تمام زندگیم روی ریسک ساخته شده، امسال اگه 20 دانشگاه اول نشد سال دیگه با 7-8 تا مقاله‌ی ژورنال و مقام و اینای بیشتر حتماً میشه. البته الانم مقام بین‌المللی و اینا رو به اندازه کافی دارم، فقط مقاله‌ی ژورنالی کم دارم. ولی نمی‌خوام به خاطر 1 سال زودتر رفتن، دانشگاهی رو برم که برای پیشرفت آیندم Upper Bound تعریف کنه. بالاخره بعدها کسی به دانشگاه لیسانسمون کاری نداره و همه چی دانشگاهی خواهد بود که پی اچ دی گرفتیم ازش.
    ولی دوست من، باز هم به نظرم اگه فکر می کنی شانس برای دانشگاه بالاتر داشتی می بایست اپلای کنی :-)
    من چندین نفر با شرایط مشابه شما سراغ داشتم در سال های گذشته که اندیشه مشابه داشتن و بعد از اینکه سال اول در ایده آل هاشون قبول نشدن صبر کردن برای سال های بعد و در نهایت بعد از چند سال به جایی رسیدن که خیلی بهتر از همون پذیرش سال اولشون نبود و در نهایت دیدن ضرر کردن. کلا درباره اینکه بمونید برای یک سال بیشتر فکر کنید و همه جوانب رو بسنجید. البته شما هنوز ارشد رو تموم نکردید که همین باعث پایین اومدن شانستون شده. من رزومه شما رو می دیدم چندین جا برای بهبود دارید که باهاش شانس پذیرشتون در سال آینده خیلی بهتر خواهد شد. من فکر کنم شما منطقی است صبر کنید برای سال بعد. اگه تمایل داشتید پیغام بدید تا بهتون بگم چه کارهایی شانستون رو بسیار قوی تر می کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)