صفحه 5 از 85 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

پیش فرض پاسخ : وضعیت فوق العاده:بررسی علل REJECT های پی در پی

سلام دوستان
    همه خسته نباشيد .
    من يه نظر داشتم بقيه دوستان ميخواستم بدونم نظرتون چيه ، فكر نميكنيد يكي از دلايلي كه امسال اينقدر reject داشتيم ( خيلي از دوستان ديدم با چه رزومه هايي ) تحريمي باشه كه آمريكا و كشورهاي ديگه كردن باعث شده باشه !!! حتي من ديدم تو يك خبر ، يك سري از كشورهاي اروپايي يه قطع نامه دارن تصويب ميكنن كه يكسري شركت هاي ايراني و موسسات منجمله دانشگاه شريف تو اين ليست هست ،‌كه اين ليست را تحريم كنند و باهاشون تبادل و ارتباطات نشه !!!!!!!!!
    من آخه واقعا بعضي ها رو ميبينم reject شدن برام عجيب هست ! :-\
    امضا

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

I believe they are not related and if somethings against are effective, they could be deemed somehow on visa

Senior Member emperial آواتار ها

حالا اگر اصلاً فکر کنیم که به خاطر موضوعات سیاسی به ایرانی ها بدبین نباشند ولی همین مشکل گرفتن ویزا اثر خودشو میذاره.
    خداییش
    خداییش
    اگر شما جای یک استاد آمریکائی می بودید و دو تا متقاضی هم سطح چینی و ایرانی هم داشتید کدوم یکی رو میگرفتید؟ وقتی ببینی که همکارت سال پیش دانشجو ایرانی گرفته و چون طرف به ترم نرسیده، یا تو آزمایشگاه دانشجو کم داره یا برای TA باید از دانشجوهای قبلی استفاده کنه. حالا دشمنی ایران-آمریکا به کنار.

Senior Member

این مقاله امروز نیویورک تایمز رو بخونید، فکر کنم بخشی از ریجکتها رو توجیه کنه.
    عنوان مقاله هست : Paying in Full as the Ticket Into Colleges

http://www.nytimes.com/2009/03/31/ed..._r=1&th&emc=th

فکر کنم لازمه اول sign up کنید تا بتونید مقاله رو ببینید، اما می ارزه یه چند دقیقه وقت بگذارید و بعد بتونید بخونید مقاله رو ...

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نتايج : Reject

یه مور دیگه هم این است که به خاطر بحران اقتصادی اونایی که کار می کردند و بیرونشون کردند به سراغ درس اومدند چون هم از لحاظ مالی و هم بیمه تامین می شن در نتیجه امشال متقاضیان امریکایی خیلی زیاد شده امسال دانشکده ما اوانیی که قبوا شده بودند اومده بودند بازدید همه امریکایی بودند و این برای همه عجیب و وقتی من از دو تاشون پرسیدم فهمیدم علت اینکه اپلای کردند به دلیل ابالا بوده
    HAPPINESS

پیش فرض بررسی علل احتمالی ریجکت

دوستان بد نیست در مورد نگرفتن پذیرش و اثرات بد روحی روانی بعد از اون هم بحث بشه
    به نظر شما رزومه خوب ممکنه بی جواب بمونه؟
    اگر پاسخ شما به این سوال منفی هست پس احتمالا بدشانسی یا شاید شرایط دیگه را علت اصلی می دونید نظر شما در این باره چیه؟
    در این لحظات حساس و سخت بهترین کار چی می تونه باشه؟

خود من به خاطر رزومه خوب فکر می کردم از خیلی جاها پذیرش با فاند می گیرم اما این انفاق بعد از 8 ماه هنوز نیفتاده
    دوستان همکلاسی با رزومه ضعیف و معدل پایین فاند گرفتن و ترم اولشون هم تمام شد اما بنده هنوز بلا تکلیفم و درست از همون دانشگاهی که دوستانم فاند گرفتن ریجکت شدم!
    1 هفته درگیر بودم و ایمیل بد قواره ای که بهم زدن و نوشتن به خاطر ضعف توصیه نامه!!!(در حالی که بهترین توصیه نامه هایی که ممکنه یک استاد برای دانشجوش بنویسه و داشتم) و نتایج ضعیف تحصیلی ریجکت شدم (معدل بنده از همکلاسی محترمم که ازشون فاند گرفت 2 نمره نا قابل بیشتر بود!!! + داشتن رتبه اولی)
    البته هیچ استادی منکر رزومه خوب نشد ولی به هر حال یکی فاند نداشت یکی داشت بازنشسته می شد و یکی هم فاند نیمه کامل داشت و جالب تر یکی که گفته هر وقت فاند گیرم اومد خبرت می کنم

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض بررسی علل احتمالی ریجکت

لطفا اگه فکر می کنید رزومه خوبی دارید و در مورد دلایل ریجکت مطمئن نیستید، اینجا جزئیات ریجکت و رزومه خودتون رو بذارید تا دوستان نظراتشون رو بیان کنن.
    هدف از این تاپیک پیدا کردن دید از دانشگاه های مختلف معیارهای اونا و کمک به دوستان در انتخاب دانشگاه هست. بنابراین سعی کنید بحثهای مفید در این تاپیک بیان شود.

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

ریجکت از دانشگاه Waterloo - Canada

رشته و مقطع اقدام شده : M.Sc in Mechanical Engineering

خلاصه رزومه :

لیسانس مهندسی مکانیک (سیالات )
    دانشگاه شیراز
    معدل 15.13

یک مقاله در ژورنال خارجی ISI = نویسنده اول
    یک مقاله در ژورنال خیلی خوب خارجی اما غیر ISI = نویسنده اول
    یک مقاله ژورنال داخلی = نویسنده اول
    یک مقاله ژورنال داخلی--> (submit)
    یک مقاله کنفرانس داخلی= نویسنده اول
    یک مقاله کنفرانس خارجی(IEEE)
    یک مقاله کنفرانس خارجی(َASME)-->سابمیت

تالیف سه تا کتاب ( یکی زیر چاپ و دو تا چاپ شده)
    چهار عدد patent داخلی !
    همکاری RA در چندین پروژه تحقیقاتی
    3 تا TA
    دو سال سابقه کار مرتبط با رشته
    چندین certificate تخصصی
    دوازده عدد award خوب در سطح کشوری ( نفر اول جشنواره اختراعات و مدال نقره المپیاد ....)

TOEFL iBT 81
    GRE (General) V300 Q760 AW3

پ.ن : مقاله هام در زمینه سیالات ، انتقال حرارت ، جامدات ، دینامیک و ارتعاشات (یعنی تمام زمینه های ممکن و اصلی رشته خودم ) بودند و این یعنی زمینه کاری من به بیشتر استادها ارتباط داره !!!

فقط سوالی که خیلی ذهنم رو اذیت میکنه اینه که آیا واقعا یک دانشجو برای apply در مقطع master (یا حتی PhD) ممکنه
    چیز دیگری در رزومه اش بجز موارد بالا رو داشته باشه ؟

شما فکر میکنید دلیل ریجکت چی بوده ؟
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

سلام

چون من یکم در جریان اپلای های شما بودم فکر می کنم دلیل ریجکت شما 2 تا مطلب می تونه باشه:

- عدم تماس گرفتن با اساتید

- معدل کارشناسی تون

چون برای دوره کارشناسی داشتن این همه مقاله و کتاب نکته بسیار مهمی محسوب میشه شما باید سعی می کردید با اساتید تماس بگیرید و علاقه خودتون رو به زمینه کاری طرف اثبات می کردید. امسال تمایل جذب دانشجویان از کانادا و آمریکا زیاد شده به همین خاطر باید چند ماه قبل تر با اساتید در ارتباط باشید تا احتمالش بره بالا.
    به هر حال نبود پروژه های متناسب و ... هم می تونه مزید بر علت باشه.

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    سلام

چون من یکم در جریان اپلای های شما بودم فکر می کنم دلیل ریجکت شما 2 تا مطلب می تونه باشه:

- عدم تماس گرفتن با اساتید

- معدل کارشناسی تون

چون برای دوره کارشناسی داشتن این همه مقاله و کتاب نکته بسیار مهمی محسوب میشه شما باید سعی می کردید با اساتید تماس بگیرید و علاقه خودتون رو به زمینه کاری طرف اثبات می کردید. امسال تمایل جذب دانشجویان از کانادا و آمریکا زیاد شده به همین خاطر باید چند ماه قبل تر با اساتید در ارتباط باشید تا احتمالش بره بالا.
    به هر حال نبود پروژه های متناسب و ... هم می تونه مزید بر علت باشه.
    ممنون از توجه شما
    راستش فکر می کنم تا حدودی حق با شما ، گرچه همون زمانی که شما در جریان قصد من برای اپلای در واترلو قرار گرفتید ( اواخر دسامبر)من با خیلی از استادها تماس گرفتم که فقط یکیشون جواب داد و گفت فاند نداره .در مورد بقیه دانشگاه های کانادا و خیلی از دانشگاه های آمریکا هم من متاسفانه یا نمره تافلم کمتر از requirement اونها بود یا ددلاینشون گذشته بود ،وگرنه جواب های خیلی خوبی از اساتید بعضی هاشون داشتم

باز هم از شما و halandoon عزیز متشکرم
    ویرایش توسط 7para2x : April 17th, 2010 در ساعت 05:21 PM
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)