صفحه 53 از 85 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

سلام دوستان. من ریجکت شدم
    خواستم یه راهنمایی ازتون بگیرم. من واسه یه دانشگاه اقدام کرده بودم، یعنی با استاد در تماس بودم، استاده بهم گفت من ماهی فلان تومن بهت می دم، شهریتم حذف می کنم. بعدش هم تو ایمیل بعدی فرم های دانشگاه رو فرستاد. بعد منو وسه ادامه کارا به دانشجوش معرفی کرد، مدارکمو دادم و طرف گفت Exactly match هستی. نگران نباش.

بعدش هفته پیش یه ایمیل از ادمیشن دانشگاه اومد که نپذیرفتیم شما رو به عنوان بورسیه نپذیرفتیم. خیلی تعجب کردم. بعد به استاده گفتم قضیه چیه گفت تا حالا سابقه نداشته کسی که از طرف اسکول من معرفی می شه ریجکت بشه حتما گزینه های بهتر از شما بوده.
    بعدش من گیر دادم که یعنی چی؟ آیندم و گذاشتم، حالا می گی نمی شه؟ من مستقیم مدارکمو واسه شما قرستادم نه دانشگاه لطفا مسئله رو واسم روشن کنید.
    گفت می تونیم واسه ترم بعد امتحان کنیم. گفت می خوای با استادای دیگه کار کنی تا معرفیت کنم؟
    منم گیر گفتم می خوام با خودت کار کنم....اشتیاه کردم؟؟؟؟؟ ولی هنوز بهم جواب نداده
    یه راهنمایی دیگه اینکه یکی می گفت ممکنه ادمیشن اشتباه کرده باشه، به نظرتون از ادمیشن دانشگاه بخوام دلیلشو؟ یا اینکه پروندمو بررسی کنن دوباره؟
    مرسی

Junior Member

البته اینم بگم که دانشگاه بهم ادمیشن بدون بورس داده، بورسش دولتی بوده
    ممنون می شم کمکم کنید.

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط TToooTT نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ریجکت شدم
    خواستم یه راهنمایی ازتون بگیرم. من واسه یه دانشگاه اقدام کرده بودم، یعنی با استاد در تماس بودم، استاده بهم گفت من ماهی فلان تومن بهت می دم، شهریتم حذف می کنم. بعدش هم تو ایمیل بعدی فرم های دانشگاه رو فرستاد. بعد منو وسه ادامه کارا به دانشجوش معرفی کرد، مدارکمو دادم و طرف گفت Exactly match هستی. نگران نباش.

بعدش هفته پیش یه ایمیل از ادمیشن دانشگاه اومد که نپذیرفتیم شما رو به عنوان بورسیه نپذیرفتیم. خیلی تعجب کردم. بعد به استاده گفتم قضیه چیه گفت تا حالا سابقه نداشته کسی که از طرف اسکول من معرفی می شه ریجکت بشه حتما گزینه های بهتر از شما بوده.
    بعدش من گیر دادم که یعنی چی؟ آیندم و گذاشتم، حالا می گی نمی شه؟ من مستقیم مدارکمو واسه شما قرستادم نه دانشگاه لطفا مسئله رو واسم روشن کنید.
    گفت می تونیم واسه ترم بعد امتحان کنیم. گفت می خوای با استادای دیگه کار کنی تا معرفیت کنم؟
    منم گیر گفتم می خوام با خودت کار کنم....اشتیاه کردم؟؟؟؟؟ ولی هنوز بهم جواب نداده
    یه راهنمایی دیگه اینکه یکی می گفت ممکنه ادمیشن اشتباه کرده باشه، به نظرتون از ادمیشن دانشگاه بخوام دلیلشو؟ یا اینکه پروندمو بررسی کنن دوباره؟
    مرسی
    میشه بگید کدوم کشور؟
    از این اتفاق ها هر روزه داره بیشتر میشه.
    بهش بگید اگه استاد هایه دیگه پوزیشن خالی واسه ریسرچ اسیستنت دارن آذه همین الان من را توصیه کنید بهشون. و همین ترم برید اما اگه باز پیدا نشد استاده دیگه که پول بده بهش بگید الا و بلا خودم را بگیر واسه ترمه بعد.
    البته اینها واسه شرایطیه که ریسرچ اسیستنت باشید و استاد پول بده. شاید ایشون شما را به عنوان تیچینگ اسیستنت معرفی کرده بوده و خوده اسکول کیس هایه بهتر از شما داشته.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط TToooTT نمایش پست ها
    البته اینم بگم که دانشگاه بهم ادمیشن بدون بورس داده، بورسش دولتی بوده
    ممنون می شم کمکم کنید.
    اگر آمریکا است این دانشگاه من هم توصیه می کنم برید و باهاشون در محل چونه بزنید
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Banned

بچه ها اونایی که اپلای کردن و میدونن بگن : اگر بخاین یک عامل رو به عنوان مهترین دلیل ریجکت بگین چیه؟

آیا تعداد سالهایی که از فارغ التحصیلی میگذره ، میتونه دلیل ریجکت بشه ؟!؟! تا چند سال مناسب هست ؟! ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    آیا تعداد سالهایی که از فارغ التحصیلی میگذره ، میتونه دلیل ریجکت بشه ؟!؟! تا چند سال مناسب هست ؟! ممنون
    گذشتن زمان تاثیر مستقیمی در پروسه پذیرش شما نداره، ولی دور بودن از مباحث علمی رشته مربوطه تاثیر داره. فرضا شما 10 سال بعد از فارغ التحصیلی هم اپلای کنید ولی در این بین در حال کار تحقیقاتی باشید اصلا تاثیر منفی نداره و اون سابقه تحقیقات تاثیر مثبت هم خواهد داشت، ولی سه سال به کل دور باشید تاثیر منفی داره. معمولا حالت مناسب 1 تا 2 سال هست (مثلا فارغ التحصیلی 2012 ، اپلای برای ورودی پاییز 2013 یا 2014) که اکثرا درس رو تموم می کنند و برای تافل و GRE و کارهای اپلای آماده میشن.

پیش فرض پاسخ : نتایج ریجکت 2012

قبلان که گفته بودید یوتا رجکت شدید تعجب کردم الان که نوشتید تماس با استاد نداشتید کاملا میک سنس می‌کنه. مهمترین چیزی که شما توش قوی نیستید تماس مستمر با اساتید هست . تا وقتی‌ که این قسمت درست نباشه با هر معدل یا جی‌آر‌ای از بقیه جاها هم رجکت میشید چون که مهمترین بخش اپلای همین تماس ها هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    1- رشته تحصیل و مقطع: PhD chemical engineering
    2.نام دانشگاه مقصد: Utah
    3.نام دانشگاه کارشناسی و کارشناسی ارشد: امیرکبیر، تهران
    4.معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد: 13.40،17
    5- نمره جی آر آی: ( V=300, Q=770)
    6.نمره آیلتس 6.5
    7.تعداد و نوع مقالات: 6 مقاله isi و 15 کنفرانس معتبر بین المللی ، 5 سال سابقه پژوهشی یک سال سابقه تدریس
    8.سابقه کار: 5 سال
    9.ارتباط با استاد: نداشتم
    10.نحوه اطلاع رسانی در مورد ریجکت: ایمیل
    من هم معتقدم در زمینه هایی که باید قوی باشم نبودم و در زمینه های که مهم نیستند( مقاله و سابقه پژوهشی ) قوی بودم.

پیش فرض پاسخ : نتایج ریجکت 2012

نقل قول نوشته اصلی توسط applied نمایش پست ها
    قبلان که گفته بودید یوتا رجکت شدید تعجب کردم الان که نوشتید تماس با استاد نداشتید کاملا میک سنس می‌کنه. مهمترین چیزی که شما توش قوی نیستید تماس مستمر با اساتید هست . تا وقتی‌ که این قسمت درست نباشه با هر معدل یا جی‌آر‌ای از بقیه جاها هم رجکت میشید چون که مهمترین بخش اپلای همین تماس ها هست
    البته من از 4 تا دانشگاه امریکا بدون تماس با استاد پذیرش گرفتم.
    اما کانادا بدون شک باید با استاد تماس داشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    EE-Communications

دوستان یه سوالی برام پیش اومده.
    امکان داره که مثلا شما تافل بالایی نداشته باشید مثلا 85. یه دانشگاهی هم می نی مم 80 بخواد. شما هم با استاد هم صحبت کرده باشید و همه چی اوکی باشه از طرف استاد
    بعد دانشگاه نذاره استاد شما رو برداره؟ یعنی دانشگاه بگه نمرات زبان رقابتی بوده و ما نمیتونیم ایشون رو اکسپت کنیم و از این حرفا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)