صفحه 56 از 85 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

Banned

پیش فرض پاسخ : نتایج ریجکت 2013

بعضی وقت ها این دانشگاه ها آدم رو میبرن بالا بعد از اون بالا میندازن زمین ، در رویاهای خودم از برکلی پذرش گرفته بودم که امروز در کمال ناباوری و بعد از مصاحبه موفق هفته قبل ، ریجکت شدم.

1. نام رشته تحصیلی و مقطع آن : Electrical Engineering, PhD
    2.نام دانشگاه مقصد: University of California--Berkeley
    3.نام دانشگاه کارشناسی و (کارشناسی ارشد): هر دو دانشگاه تهران
    4.معدل کارشناسی و (کارشناسی ارشد) : کارشناسی 12.08 و ارشد 19.67
    5. نمرهGMAT یاGRE : وربال 160 ، کوانت 170 و رایتینگ 4.5
    6.نمره تافل/آیلتس : 118 ibt
    7.تعداد و نوع مقالات : 4 مقاله در مجلات الزویر با ایمپکت بالای 1.5 که در تمامش نویسنده اول بودم ، بعلاوه 18 مقاله کنفرانس
    8.سابقه کار : 3 سال سابفه تدریس به عنوان مدرس اصلی درس در دانشگاه تهران + 4 سال سابقه کار تحقیقاتی در یک شرکت مشاوره ای
    9.ارتباط با استاد : هفته قبل مصاحبه اسکایپ داشتم که خودم فکر کردم استاده رو بوسیله صحبت مفصل از سابقه پژوهشیم ضربه فنی کردم !!
    10.نحوه اطلاع رسانی در مورد ریجکت : ایمیل-امروز

بدین وسیله پرونده اپلای من با 7 ریجکت و 3 پذیرش بسته شد. البته باید ببینم که کدوم دانشگاه فاند چرب تری میده تا از بین Offer ها انتخاب کنم. همگی موفق و شاد باشید.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط applytousa نمایش پست ها
    بعضی وقت ها این دانشگاه ها آدم رو میبرن بالا بعد از اون بالا میندازن زمین ، در رویاهای خودم از برکلی پذرش گرفته بودم که امروز در کمال ناباوری و بعد از مصاحبه موفق هفته قبل ، ریجکت شدم.

1. نام رشته تحصیلی و مقطع آن : Electrical Engineering, PhD
    2.نام دانشگاه مقصد: University of California--Berkeley
    3.نام دانشگاه کارشناسی و (کارشناسی ارشد): هر دو دانشگاه تهران
    4.معدل کارشناسی و (کارشناسی ارشد) : کارشناسی 12.08 و ارشد 19.67
    5. نمرهGMAT یاGRE : وربال 160 ، کوانت 170 و رایتینگ 4.5
    6.نمره تافل/آیلتس : 118 ibt
    7.تعداد و نوع مقالات : 4 مقاله در مجلات الزویر با ایمپکت بالای 1.5 که در تمامش نویسنده اول بودم ، بعلاوه 18 مقاله کنفرانس
    8.سابقه کار : 3 سال سابفه تدریس به عنوان مدرس اصلی درس در دانشگاه تهران + 4 سال سابقه کار تحقیقاتی در یک شرکت مشاوره ای
    9.ارتباط با استاد : هفته قبل مصاحبه اسکایپ داشتم که خودم فکر کردم استاده رو بوسیله صحبت مفصل از سابقه پژوهشیم ضربه فنی کردم !!
    10.نحوه اطلاع رسانی در مورد ریجکت : ایمیل-امروز

بدین وسیله پرونده اپلای من با 7 ریجکت و 3 پذیرش بسته شد. البته باید ببینم که کدوم دانشگاه فاند چرب تری میده تا از بین Offer ها انتخاب کنم. همگی موفق و شاد باشید.
    مصاحبه های Berekely با بقیه جاها فرق داره آخه کلا. معمولا از هر 10 نفر که مصاحبه میشن 2 نفر پذیرش میگیرن. من که کلا مصاحبه هم نشدم

البته هنوز ایمیل نگرفتم ولی از اول اینجا اصلا حساب هم نمیکردم روش.

پ.ن: تو اینایی که آوردی USC رو فاند خوب بدن از بقیه زندگی راحت تری خواهی داشت. A&M که رسما وسطِ ناکجا آباده. Maryland هم با USC جاش قابل قیاس نیست.

البته از نظر مکانی گفتم فقط.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    مصاحبه های Berekely با بقیه جاها فرق داره آخه کلا. معمولا از هر 10 نفر که مصاحبه میشن 2 نفر پذیرش میگیرن. من که کلا مصاحبه هم نشدم

رفیق کلللی ناراحتم. اصلا غمگینم ای کاش مصاحبه نمیشدم که بیخودی امیدوارم نشم. جگرم سوخته

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها

پ.ن: تو اینایی که آوردی USC رو فاند خوب بدن از بقیه زندگی راحت تری خواهی داشت. A&M که رسما وسطِ ناکجا آباده. Maryland هم با USC جاش قابل قیاس نیست.

البته از نظر مکانی گفتم فقط.
    من هم که پارسال با برکلی مصاحبه کردم خیلی خیلی خوب پیش رفت و آخر مصاحبه استاده بهم گفت I'm looking forward to working with you ! و بعدش هم تقریبا همین موقع ها خودش بهم ایمیل زد که متاسفانه با اینکه من می خواستم بیای ولی کمیته قبول نکرد و منتظر ریجکت شدن باش!

رفیق کلللی ناراحتم. اصلا غمگینم ای کاش مصاحبه نمیشدم که بیخودی امیدوارم نشم. جگرم سوخته
    دوست عزیز حالا که شما سه تا آفر خوب دارید دیگه باید مثبت فکر کنید. شما در همون دانشگاه هایی که آفر گرفتید (که خیلی هم دانشگاه های خوبی هستند) می تونید عالی کار کنید و در نهایت کاملا قابل رقابت با فارغ التحصیل های برکلی باشید.

ApplyAbroad Guru

کاش همه مشکلاتشون مثل شما بود. اگرزمینه کاری تون به کامپیوتر و بخصوص شبکه نزدیک است USC رو انتخاب کنید در این زمینه از برکلی و استنفورد چیزی کم نداره.

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

کسی نظری درباره علت ریجکت من داره؟
    1. مهندسی شیمی - دکتری
    2.new jersey institute of technology
    3.دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه اراک
    4. 15.30 و 17.66

5. V= 142, Q= 161, W=3.0
    6. 106

7. 2 کنفرانس داخلی، 2 تا کنفرانس بین المللی و 1 سابمیت ISI

8.سابقه کار ندارم
    9.ارتباط با استاد نداشتم
    10.نحوه اطلاع رسانی در مورد ریجکت: سایت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya.jiji نمایش پست ها
    کسی نظری درباره علت ریجکت من داره؟
    1. مهندسی شیمی - دکتری
    2.new jersey institute of technology
    3.دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه اراک
    4. 15.30 و 17.66

5. V= 142, Q= 161, W=3.0
    6. 106

7. 2 کنفرانس داخلی، 2 تا کنفرانس بین المللی و 1 سابمیت ISI

8.سابقه کار ندارم
    9.ارتباط با استاد نداشتم
    10.نحوه اطلاع رسانی در مورد ریجکت: سایت
    معدل های شما که نقطه قوت شما نیستند، GRE شما نسبتا ضعیفه و سابقه تحقیقاتی شما هم معمولی است. احتمال داره در دانشگاه هم کسی که تحقیقاتش مشابه سوابق شما باشه نبوده باشه و همه این ها روی هم باعث شده شما ریجکت بشین.

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    معدل های شما که نقطه قوت شما نیستند، GRE شما نسبتا ضعیفه و سابقه تحقیقاتی شما هم معمولی است. احتمال داره در دانشگاه هم کسی که تحقیقاتش مشابه سوابق شما باشه نبوده باشه و همه این ها روی هم باعث شده شما ریجکت بشین.
    من فکر کنم واسه مستر اقدام می کردم اکسپت می شدم ولی سابقه تحقیقاتی دو سالی تو آزمایشگاه دارم ولی خوب مقاله نه دیگه! درباره gre و معدل درسته کمی پایینه ولی خوب دانشگاهشم رنکش چندان خوب نیست و سال های گذشته با رزومه های ضعیف تر از این جا اکسپت گرفتن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya.jiji نمایش پست ها
    من فکر کنم واسه مستر اقدام می کردم اکسپت می شدم ولی سابقه تحقیقاتی دو سالی تو آزمایشگاه دارم ولی خوب مقاله نه دیگه! درباره gre و معدل درسته کمی پایینه ولی خوب دانشگاهشم رنکش چندان خوب نیست و سال های گذشته با رزومه های ضعیف تر از این جا اکسپت گرفتن.
    خیلی نمیشه به نتایج سال های گذشته استناد کرد، شرایط تغییر می کنه و ممکنه بعضی ها که پارسال پذیرش گرفتند امسال نگیرند یا برعکس. دانشگاه قوی ای نیست ولی خب به خاطر موقعیت مکانی خاصش طرفدار زیاد داره احتمالا.

با تجربه ریجکت های پارسال و گرفتن پذیرش فول فاند امسال از یک دانشگاه خوب، من نظرم اینه که بیشتر از هر چیزی تطابق علاقه شما با موضوعات مورد علاقه اساتید نقش اصلی در گرفتن پذیرش داره. سال گذشته من توی SOP ام دقیق مشخص نکرده بودم در چه زمینه ای می خواهم کار کنم و چند تا موضوع را اسم برده بودم. امسال از تیرماه دنبال پیدا کردن استاد بودم و چند تا جواب خوب داشتم که 3 تاشون را اپلای کردم. جالبه از دانشگاهی پذیرش گرفتم که اصلا به استاداش ایمیل نزده بودم. سال گذشته به من می گفتند رنک بالا اقدام کردی امسال من سراغ 130 به بعد رفته بودم حتی برای مستر. ولی هر چی تو لیست بالاتر رفتم جواب های بهتری از اساتید گرفتم. یعنی همون هایی که اول قصد داشتم کنار بگذارمشون. البته نمره تافل امسالم هم بهتر از سال قبل بود و یه نکته جالب: توی ریزنمراتی که از دانشگاه گرفته بودم جلوی نمرات یک نمره حرفی گذاشته بودند. مثلا برای 17.5 B برای 15 C که این نمره های حرفی که با نمرات حرفی دانشگاه های خارجی متفاوته. اونجا 17.5 A هست نه B. امسال این نمرات حرفی را که تاثیر بدی داشتند تو اسکن حذف کردم و فقط نمرات عددی را فرستادم. یک ارزیابی غیر رسمی WES هم ضمیمه اش کردم که معدلم 16.47 فوقم با اون 3.5 شده بود.

به نظر من نباید یک دانشگاه را به خاطر رنک بالا، یا معدل و GRE پایین کنار گذاشت. اگر استادی اونجا هست که توی زمینه پژوهشی اون حرفی برای گفتن دارید اقدام کنید. پیگیر مدارکتون هم باشید حتی اگه لازم باشه چند بار مدارک یا نمراتتون را بفرستید مطمئن باشید فایلتون کامله. اگر دانشگاهی شانس دارید اون را به خاطر هزینه بالای اپلای و یا مشکل در فراهم کردن مدارک و غیره کنار نگذارید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)