صفحه 66 از 85 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط btom نمایش پست ها
    سلام
    طبق نکته هایی که گفتید:
    الف)معدل لیسانس 14 و معدل فوق 17.79
    ب) دانشگاه لیسانس : صنعتی اصفهان دانشگاه ارشد: دانشگاه تهران
    ج) یک آی ای آی و یک علمی پژوهشی و یک کنفرانسی
    د) آزمون جی آر ای : وربال 150 کوانت 167 رایتینگ 3 تافل: ریدینگ: 27 لیسنینگ: 28 اسپیکینگ : 20 رایتینگ: 22
    ه) نمره ریاضی 1: 17 صنعتی اصفهان نمره ریاضی 2: 16.5 نمره معدلات: 16.5 نمره آمار : 14
    ر) دانشگاه های آمریکا پروپوزال نمیخواستند
    ز) توصیه از اساتیدم مناسب بودو. باهاشون مقاله داشتم و دو تاشون هم دانشگاه های معتبر درس خونده بودن ( بریتیش کلمبیا و صنعتی توکیو)
    ژ) SOP رو با چند نفر بررسی کردم و گفتند مناسب

حالا به نظر شما به غیر از معدل لیسانس چی میتونه بلنگه که تمام دانشگاه های سطح پایین هم ریجکت کردن. آرکانساس و سنترال فلوریدا که اصلا گفتن نمره زبانت پایی !!!!!!!! ( واقعا پایین)
    نورسایسترن و سوس فلوریدا لپ کلامشون این بود که تو سطح علمیت پایین.

من میشناسم کسایی رو که با همین پرونده و حتی پایین تر ، حتی از داشنگاه ازاد، با زبان های افتضاح تر تونستن دانشگاه هایی در همین سطح با فاند خوب پذیرش بگیرن. بد بختی اینه که اونا فرقی بین آزاد و غیر انتفاغی و صنعتی اصفهان نیمذارن.
    شما نمره تافلتون در کل خوبه ولی نمره اسپیکینگ و رایتینگ بهتر هم شانس پذیرش را بیشتر می کنه هم شانس گرقتن فاند را. من سال گذشته با نمره تافل 94 از هیچ جا حتی پذیرش بدون فاند نگرفتم. امسال که دوباره تافل دادم و 108 شدم تا نمره جدید را واسه استاد ایمیل زدم بلافاصله با هام قرار مصاحبه گذاشت. یه مورد دیگه اینکه من سال گذشته بیشتر تمرکزم بر روی دانشگاه ها و رنک اون ها بود اما امسال روی استادها و زمینه تحقیقشون بررسی کردم. چند ماه وقت گذاشتم و صفحه وب اساتید بیشتر از 100 دانشگاه را یکی یکی نگاه کردم و اون هایی را که پروژه هاشون با زمینه کاری من می خوند انتخاب کردم و نتیجه هم گرفتم. جالبه بدونیددانشگاهی که امسال پذیرش گرفتم نسبت به اکثر دانشگاه های سال گذشته رنک بهتری داره

Junior Member

من رشتم صنایع تو لیسانس و سیستم تو ارشد بود. شاید بخاط زمینه کاری بود که دوستمون بالا اشاره کردن، شاید از زمینه کاریم خوششون نمیومد. نمیدونم. در هر صورت نمره تافلم هم پایین بود و معدل لیسانسم هم پایین. خب بهشون حق میدم. مقاله هام هم اگرچه یکیشون آی اس آی بود، ولی اونا براشون خیلی مهم نیست. زورنال های مورد نظر خودشون رو دارن. در کل فقط آرکانزاس پذیرش بدون فاند داد. بقیه از دم ریجکت. دیگه از wayne state انتظار نداشتم. من فقط میخوام بدونم بقیه چجوری با نمره زبان های پایی پذیرش میگیرن؟ وی اینکه اونا چرا برای دانشگاه های ایران فرقی قائل نیستن؟ الان هم همون اتفاق لیسانس داره برای دکتری من میفته. یه رشته قبول شدم که سخته، ولی دانشگاش داغون و از اون بد تر دپارتمانش که تو هیچ رنکی نیست. یعنی من دکتری رو هم بگیرم و بیام بیرو ن باز هم ول معطلم. کلا اپلای یه چیز بدون قانون مزخرف که هر چی دانشجوی ضعیف تری باشی توش موفق تری. کلی داشنجو میشناسم که حتی نمیتونستن دو خط از پایان نامشون رو بنویسن، یا نمره زبان هاشون پاین بود، ولی الان دارن دانشگاه های رده متوسط و بالا درس میخونن...!
    نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من رشتتون چی بود؟!!!!!
    معمولا از فوق لیسانس ها انتظار مقاله میره کمی بیشتر از یکی ولی دیگه نه این که بیان در جا ریجکت کنن
    لااقل پذیرش بدون فاند...
    در ضمن مدارک رو سر موقع فرستادید دیگه؟
    البته این که میگین تنها نقطه ضعف معدله خودش خیلیه خوب
    من قبلا هم گفتم دوستان گله کردن از من: معدل لیسانس مهم تر از معدل ارشد هستش واسه یه نفر
    حالا اگه یکی معدل لیسانسش کمه باید سعی کنه مقاله بده
    اونا از لیسانس توقع معدل بالا و از ارشد توقع مقاله دارن
    در ضمن خیلی بعیده یکی معدلش تو لیسانس خوب باشه تو فوق بد

در ضمن قبلا هم گفتن توصیه نامه رو زیاد جدی نگیرین اگه استاد شناخته شده نباشه تاثیری نداره و شناخته شده هم باشه (شناخته شده نه اینکه تو MIT درس خونده باشه یعنی استاد مقالات فراوان و رفرنس خورده باشه اسمش)
    لطفا رشتتون رو بگین تا بررسی کنیم
    سربلند باشی

ApplyAbroad Guru

من رشتم صنایع تو لیسانس و سیستم تو ارشد بود. شاید بخاط زمینه کاری بود که دوستمون بالا اشاره کردن، شاید از زمینه کاریم خوششون نمیومد. نمیدونم. در هر صورت نمره تافلم هم پایین بود و معدل لیسانسم هم پایین. خب بهشون حق میدم. مقاله هام هم اگرچه یکیشون آی اس آی بود، ولی اونا براشون خیلی مهم نیست. زورنال های مورد نظر خودشون رو دارن. در کل فقط آرکانزاس پذیرش بدون فاند داد. بقیه از دم ریجکت. دیگه از wayne state انتظار نداشتم. من فقط میخوام بدونم بقیه چجوری با نمره زبان های پایی پذیرش میگیرن؟ وی اینکه اونا چرا برای دانشگاه های ایران فرقی قائل نیستن؟ الان هم همون اتفاق لیسانس داره برای دکتری من میفته. یه رشته قبول شدم که سخته، ولی دانشگاش داغون و از اون بد تر دپارتمانش که تو هیچ رنکی نیست. یعنی من دکتری رو هم بگیرم و بیام بیرو ن باز هم ول معطلم. کلا اپلای یه چیز بدون قانون مزخرف که هر چی دانشجوی ضعیف تری باشی توش موفق تری. کلی داشنجو میشناسم که حتی نمیتونستن دو خط از پایان نامشون رو بنویسن، یا نمره زبان هاشون پاین بود، ولی الان دارن دانشگاه های رده متوسط و بالا درس میخونن...!
    بیشتر احتمال داره استادی که موقعیت خالی در زمینه مورد نظر شما داشته باشه نبوده. شما با استادها مکاتبه کرده بودید؟
    بر اساس نتایج ریجکت اینجا رشته صنایع بنظر میرسه پذیرش دشوارتری نسبت به بقیه رشته های مهندسی داشته باشه (یا شاید موقعیت های کمتر).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BA in English literature, MA in English literature-- University of Isfahan, Iran

با سلام
    من امسال برای پاییز 2013 برای 7 دانشگاه که اسمشونو در پایین ذکر می کنم برای مقطع دکترا اپلای کردم و از همه ی آنها ریجکت شدم، من شرایط تحصیلی و کاریم را می گم در صورت امکان دوستان بررسی کنید و اگه میشه راهنماییم کنید:
    لیسانس: ادبیات انگلیسی، دانشگاه اصفهان(رتبه سوم)، 17.29
    فوق:
    ادبیات انگلیسی، دانشگاه اصفهان(رتبه اول)، 19.49
    مقاله: 1 آ اس آی (The Explicator-Routledge)، پنج علمي و پژوهشي داخلی و خارجی،ده مفاله ی کنفرانس ملی و بین المللی، یک کتاب،
    سابقه كار:2 سال تدریس دانشگاهی (شیخ بهایی اصفهان و موسسه آموزش عالی صبح صادق اصفهان) دروس تخصصی و پایه، 8 سال سابقه تدریس آموزشگاهی و تافل و آیلتس
    تافل: 640 (
    جی آر ای: رایتینگ: .3.5، وربال:156، کوانت: 152
    ریجکتی ها: U Michigan at Ann arbor, U Toronto,U Chicago, U Oklahama, U Kentucky,
    New York University,U Arizona
    پذیرش: New York University مقطع MA, با 30% اسکالرشیپ شهریه (که به علت هزینه ی بالای زندگی در نیویورک نمی تونم برم)

قبل از اپلای با استاد های فیلد مورد علاقه و کار کرده در آن زمینه صحبت کرده بودم واز سوی آنها خیلی تشویق به اپلای شدم به طوریکه می گفتن شانس بالایی برای پذیرش دارم.
    بعد از رد شدن در نامه های ریجکت اشاره شده بود که اپلیکیشنم عالی بوده ولی متاسفانه به علت ظرفیت خیلی پایین (1 نفر یا هیچی برای دانشجوی اینترنشنال) انها مجبور به رد درخواست من شده اند.
    حالا قصد دارم برای پاییز 2014 اپلای کنم و تصمیم دارم امتحان تافل IBT و GRE را دوباره بدم.
    به نظر شما علت ریجکت شدن من علاوه بر کمی ظرفیت و محدودیت های رشته های علوم انسانی چی بوده و من باید برای امسال چکار بکنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lavender نمایش پست ها
    با سلام
    من امسال برای پاییز 2013 برای 7 دانشگاه که اسمشونو در پایین ذکر می کنم برای مقطع دکترا اپلای کردم و از همه ی آنها ریجکت شدم، من شرایط تحصیلی و کاریم را می گم در صورت امکان دوستان بررسی کنید و اگه میشه راهنماییم کنید:
    لیسانس: ادبیات انگلیسی، دانشگاه اصفهان(رتبه سوم)، 17.29
    فوق:
    ادبیات انگلیسی، دانشگاه اصفهان(رتبه اول)، 19.49
    مقاله: 1 آ اس آی (The Explicator-Routledge)، پنج علمي و پژوهشي داخلی و خارجی،ده مفاله ی کنفرانس ملی و بین المللی، یک کتاب،
    سابقه كار:2 سال تدریس دانشگاهی (شیخ بهایی اصفهان و موسسه آموزش عالی صبح صادق اصفهان) دروس تخصصی و پایه، 8 سال سابقه تدریس آموزشگاهی و تافل و آیلتس
    تافل: 640 (
    جی آر ای: رایتینگ: .3.5، وربال:156، کوانت: 152
    ریجکتی ها: U Michigan at Ann arbor, U Toronto,U Chicago, U Oklahama, U Kentucky,
    New York University,U Arizona
    پذیرش: New York University مقطع MA, با 30% اسکالرشیپ شهریه (که به علت هزینه ی بالای زندگی در نیویورک نمی تونم برم)

قبل از اپلای با استاد های فیلد مورد علاقه و کار کرده در آن زمینه صحبت کرده بودم واز سوی آنها خیلی تشویق به اپلای شدم به طوریکه می گفتن شانس بالایی برای پذیرش دارم.
    بعد از رد شدن در نامه های ریجکت اشاره شده بود که اپلیکیشنم عالی بوده ولی متاسفانه به علت ظرفیت خیلی پایین (1 نفر یا هیچی برای دانشجوی اینترنشنال) انها مجبور به رد درخواست من شده اند.
    حالا قصد دارم برای پاییز 2014 اپلای کنم و تصمیم دارم امتحان تافل IBT و GRE را دوباره بدم.
    به نظر شما علت ریجکت شدن من علاوه بر کمی ظرفیت و محدودیت های رشته های علوم انسانی چی بوده و من باید برای امسال چکار بکنم؟

سلام
    فکر می کنم تا حدودی جی آر ای کار دستتون داده چون نمره وربال زیر 160 برای رشته شما کم محسوب میشه و همینطور رایتینگ 3.5 که البته این قابل چشمپوشی هست با توجه به اینکه مقاله های متعددی دارین. همینطور تافل پی بی تی چون بخش اسپیکینگ نداره برای گرفتن TA دردسرسازه. مشکل بعدی کم بودن تعداد دانشگاه ها در رشته های علوم انسانیه که باعث رقابت سخت تر میشه. شما امسال برای جی آر ای و تافل وقت بزارید فکر می کنم بتونید بیشتر این دانشگاه هایی که نام بردید رو پذیرش بگیرید. موفق باشید

سلام دوست عزیز

من خیلی از دوستام تا بحال ادمیشن گرفتن و من وقتی همه فاکتورارو کنار هم گذاشتم به این نتیجه رسیدم که متاسفانه بچه ها یی که دانشگاههای شناخته شده درس خوندن فقط به نوع دانشگاشون تکیه دارن و بقیه فاکتورهارو بیخیال میشن البته نه همشون ،در صورتی که باید ببینی اون دانشگاه در سطح جهان چقدر شناخته شدست پس باید رو تمام فاکتورا کار بشه ،من دوستم دانشگاه ازاد تونست از 9 تا دانشگاه با فول فاند ادمیشن بگیره ولی مقاله داشت و جی ار ای و تافلشم خوب بود ولی همه میگفتن چطور با دانشگاه ازاد ادمیشن همرا با فول فاند گرفته .باید یکم دیدمونو عوض کنیم اگه تصور لوله ای داشته باشیم وقتی اینارو میبینیم سرخورده میشیم صد در صد کسی که مقاله داره و از پس جی ار ای و تافل به خوبی بر میاد ادم باسوادی هستش مطمین باشید امریکا بیخود امریکا نشده اگه میخاست بی حسابو کتاب دانشجو بگیره، یه چیز دیگه هم فهمیدم که بچه هایی که هوش هیجانی بالاتری دارن با شرایط پایین تر بهتر ادمیشن میگیرن پس رو ای کیوتون کارکنید شاید اونایی که با شرایط ضعیف تر ادمیشن گرفتن هوش هیجانی بالاتری داشتن ، ممکنه یکی که حتی تحصیلات دانشگاهی نداره از یه دکتر هوش هیجانی بالاتری داشته باشه برا همین تو جامعه بعضی اوقات میبینیم بعضی ها با تحصیلا ت عالی مثلا تو کارشون یا زندگی خانوادگیشون موفق نیستن ،منم مثل شما فکر میکردم ولی واقعا اینایی که گفتم حقیقت داره یکم روش فکر کنید .

Junior Member

ببینید چیزهایی که گفتید چندان پایه و اساس نداره. اصلا چه آزمونی هست که هوش هیجانی رو برای دانشگاه ها اثبات کنه؟

شما فکر میکندی که معیا اون ها اینه؟؟؟ پس باید بگم که اونا هیچی نمی فهمن. چجوری 4 تا مقاله رو دلیل برتری میدونن، ولی اینکه طرف تونسته تو بهترین و سخت ترین دانشگاه های کشورش قبول شه و درس بخونه رو نه؟

من خودم کلی آدم میشناسم 3 یا 4 تا مقاله آی اس آی از دانشگاه ازاد، ولی چه مقاله ای اس ای هایی؟؟؟؟؟ مزخرف در حد تیم ملی. فکر میکنید ادمیزن کامیتی به این ها اهمیت میده؟؟؟؟؟
    اصلا منطق رو بذاری وسط، میشه تو طول دو سال ارشد، 4 تا ای اس ای در آورد که نشون بده شما خفن هستید؟؟؟؟ طرف تو ام ای تی درس خونده، آخر ارشدش یه مقاله هم نداشته؟؟ پس داستان اینطور که میگید نیست. من امسال دوستم بدون مقاله ویرجینیا تک قبول شد!!!!1

به این حرف ها نیست، وبگرنه من هرم تافلم خوب بوده، هم جی آر ایم، هم ارشدم، هم مقاله داشتم و ... مشکل اینه که اون ها بین دانشگاه های ایران تفاوت نمیذارن. همین و بس. حالا شما هر چی میخوای بگو. بحث دید نیست، هیچ ربطی هم به موفقیت تو جامعه و این حرف ها نداره. داستان همینه، یه سری دارن بر اساس یه سری معیار ما رو برسی میکنن، و متاسفانه هیچ شناختی هم از کشور ندارن. من خودم همین الان دارم برای چند تا دانشگاه ازادی پایان نامه انجام میدم که از قضا همشون هم معدل هاشون بالاست ( چونهم لیساسن و هم فوق ازاد بودن) و همشون هم میخوان اپلای کنن و توانایی انجام یه پایان نامه رو ندارن. همین ها میرن اونو خرابکاری میکنن ( البته تجربه ثابت کرده درس خوندن اونور آسون تره). یا حتی چندی پیش برای یکیشون مقاله سابمیت کردیم...!

یا اصلا چرا راه دورد بریم، همین دانشگاه های فومن و رضواشنهر که بدون هیچ سختی ، بدون هیچ سختی به بچه ها مدرک دانشگاه تهران میدن با معدل بالا!!!!!

بحث سر معدل لیسانس، شما معدل لیسانس بالا داشته باش، از یه دانشگاه ازاد داغون مثل انزلی، بعد برور هر جا میخوای اپلای کن، اونا که سیستم ما رو چندان نمیدونن.

دوست عزیز، همینطوری که نمیشه تز صادر کرد...!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistry2 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من خیلی از دوستام تا بحال ادمیشن گرفتن و من وقتی همه فاکتورارو کنار هم گذاشتم به این نتیجه رسیدم که متاسفانه بچه ها یی که دانشگاههای شناخته شده درس خوندن فقط به نوع دانشگاشون تکیه دارن و بقیه فاکتورهارو بیخیال میشن البته نه همشون ،در صورتی که باید ببینی اون دانشگاه در سطح جهان چقدر شناخته شدست پس باید رو تمام فاکتورا کار بشه ،من دوستم دانشگاه ازاد تونست از 9 تا دانشگاه با فول فاند ادمیشن بگیره ولی مقاله داشت و جی ار ای و تافلشم خوب بود ولی همه میگفتن چطور با دانشگاه ازاد ادمیشن همرا با فول فاند گرفته .باید یکم دیدمونو عوض کنیم اگه تصور لوله ای داشته باشیم وقتی اینارو میبینیم سرخورده میشیم صد در صد کسی که مقاله داره و از پس جی ار ای و تافل به خوبی بر میاد ادم باسوادی هستش مطمین باشید امریکا بیخود امریکا نشده اگه میخاست بی حسابو کتاب دانشجو بگیره، یه چیز دیگه هم فهمیدم که بچه هایی که هوش هیجانی بالاتری دارن با شرایط پایین تر بهتر ادمیشن میگیرن پس رو ای کیوتون کارکنید شاید اونایی که با شرایط ضعیف تر ادمیشن گرفتن هوش هیجانی بالاتری داشتن ، ممکنه یکی که حتی تحصیلات دانشگاهی نداره از یه دکتر هوش هیجانی بالاتری داشته باشه برا همین تو جامعه بعضی اوقات میبینیم بعضی ها با تحصیلا ت عالی مثلا تو کارشون یا زندگی خانوادگیشون موفق نیستن ،منم مثل شما فکر میکردم ولی واقعا اینایی که گفتم حقیقت داره یکم روش فکر کنید .

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

ببینید چیزهایی که گفتید چندان پایه و اساس نداره. اصلا چه آزمونی هست که هوش هیجانی رو برای دانشگاه ها اثبات کنه؟

شما فکر میکندی که معیا اون ها اینه؟؟؟ پس باید بگم که اونا هیچی نمی فهمن. چجوری 4 تا مقاله رو دلیل برتری میدونن، ولی اینکه طرف تونسته تو بهترین و سخت ترین دانشگاه های کشورش قبول شه و درس بخونه رو نه؟

من خودم کلی آدم میشناسم 3 یا 4 تا مقاله آی اس آی از دانشگاه ازاد، ولی چه مقاله ای اس ای هایی؟؟؟؟؟ مزخرف در حد تیم ملی. فکر میکنید ادمیزن کامیتی به این ها اهمیت میده؟؟؟؟؟
    اصلا منطق رو بذاری وسط، میشه تو طول دو سال ارشد، 4 تا ای اس ای در آورد که نشون بده شما خفن هستید؟؟؟؟ طرف تو ام ای تی درس خونده، آخر ارشدش یه مقاله هم نداشته؟؟ پس داستان اینطور که میگید نیست. من امسال دوستم بدون مقاله ویرجینیا تک قبول شد!!!!1

به این حرف ها نیست، وبگرنه من هرم تافلم خوب بوده، هم جی آر ایم، هم ارشدم، هم مقاله داشتم و ... مشکل اینه که اون ها بین دانشگاه های ایران تفاوت نمیذارن. همین و بس. حالا شما هر چی میخوای بگو. بحث دید نیست، هیچ ربطی هم به موفقیت تو جامعه و این حرف ها نداره. داستان همینه، یه سری دارن بر اساس یه سری معیار ما رو برسی میکنن، و متاسفانه هیچ شناختی هم از کشور ندارن. من خودم همین الان دارم برای چند تا دانشگاه ازادی پایان نامه انجام میدم که از قضا همشون هم معدل هاشون بالاست ( چونهم لیساسن و هم فوق ازاد بودن) و همشون هم میخوان اپلای کنن و توانایی انجام یه پایان نامه رو ندارن. همین ها میرن اونو خرابکاری میکنن ( البته تجربه ثابت کرده درس خوندن اونور آسون تره). یا حتی چندی پیش برای یکیشون مقاله سابمیت کردیم...!

یا اصلا چرا راه دورد بریم، همین دانشگاه های فومن و رضواشنهر که بدون هیچ سختی ، بدون هیچ سختی به بچه ها مدرک دانشگاه تهران میدن با معدل بالا!!!!!

بحث سر معدل لیسانس، شما معدل لیسانس بالا داشته باش، از یه دانشگاه ازاد داغون مثل انزلی، بعد برور هر جا میخوای اپلای کن، اونا که سیستم ما رو چندان نمیدونن.

دوست عزیز، همینطوری که نمیشه تز صادر کرد...!
    دوست من شما هم مثل این دوست بالایی نسخه غلطی پیچیدی
    شما از کی تو ادمیشن کمیته کار کردین که به زرث قاطع میگین فرق قایل نمیشن؟
    ولی اینی که میگین طرف 4 تا ای اس ای داده بله اصلا نمیشه گفت واقعا چطور شده و از کجا در اومده؟(به دور از دوستان)
    ولی خودمونین این ای اس ای بد بلایی شده واسه دوستان
    هر کی از راه میرسه میگه 10 تا ای اس ای دارم
    اون یکی میگه18 تا!!
    در ضمن فک نکنی یه دفعه کسی که معدلش 18 هستش تو ازاد خونده یا نمیدونم غیر انتفاعی
    شما هیچ میدونی معدل خیلی از دوستان تو پیام نور خیلی کمتر از معدل میانگین سراسری هستش!!بعضی جاها
    من خودم سراسری خوندم و میدونم شما چی میگین کاملا ولی اینکه بیایم بگیم فرق قایل نمیشن و ... و ...اون دیگه به سیاست های غلط کشور برمیگرده نه کشور مقصد
    سربلند باشی

Junior Member

سلام
    قبول دارم
    ولی سر این زمینه من با دو تا از استاد ها تو دانشگاه مینسوتا تویین سیتیز و دانشگاه لوی ویل صحبت کردم ( حد اقل در مورد رشته خودم). هر دو تا گفتن که خیلی شناخت جزئی رو دانشگاه ها نیست و البته بشدت رو معدل تاکید کردن، بشدت. در حالی که هیچ کدوم صحبتی از مقاله نمی کردن. معدل و جی آر ای

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من شما هم مثل این دوست بالایی نسخه غلطی پیچیدی
    شما از کی تو ادمیشن کمیته کار کردین که به زرث قاطع میگین فرق قایل نمیشن؟
    ولی اینی که میگین طرف 4 تا ای اس ای داده بله اصلا نمیشه گفت واقعا چطور شده و از کجا در اومده؟(به دور از دوستان)
    ولی خودمونین این ای اس ای بد بلایی شده واسه دوستان
    هر کی از راه میرسه میگه 10 تا ای اس ای دارم
    اون یکی میگه18 تا!!
    در ضمن فک نکنی یه دفعه کسی که معدلش 18 هستش تو ازاد خونده یا نمیدونم غیر انتفاعی
    شما هیچ میدونی معدل خیلی از دوستان تو پیام نور خیلی کمتر از معدل میانگین سراسری هستش!!بعضی جاها
    من خودم سراسری خوندم و میدونم شما چی میگین کاملا ولی اینکه بیایم بگیم فرق قایل نمیشن و ... و ...اون دیگه به سیاست های غلط کشور برمیگرده نه کشور مقصد
    سربلند باشی

سلام
    قبول دارم
    ولی سر این زمینه من با دو تا از استاد ها تو دانشگاه مینسوتا تویین سیتیز و دانشگاه لوی ویل صحبت کردم ( حد اقل در مورد رشته خودم). هر دو تا گفتن که خیلی شناخت جزئی رو دانشگاه ها نیست و البته بشدت رو معدل تاکید کردن، بشدت. در حالی که هیچ کدوم صحبتی از مقاله نمی کردن. معدل و جی آر ای
    این درست است که تعدادی از دانشگاه های خارج از ایران با سیستم آموزش عالی ما آشنا نیستند اما این نکته در رابطه با تمام آن ها صادق نیست. بسیاری از دپارتمان ها در میان اعضای هیئت علمی خود استادان ایرانی دارند. در دپارتمان صنایع دانشگاه southern california تقریبن یک سوم faculty ایرانی هستند! در بعضی از دپارتمان ها حتا خود graduate coordinator ایرانی است! طبیعتن این استادان با وضعیت دانشگاه های ایران بیگانه نیستند. اگر به نتایج پذیرش مراجعه کنید می بینید که تعداد دانشجویان دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و... هم که نتیجه ی مناسبی از اپلای نمی گیرند کم نیست. به نظر من هم گروه دانشجویان دانشگاه های سراسری برتر ما و هم این گروه از دانشجویان دانشگاه های غیر دولتی در مورد یک نکته اشتباه می کنند: انتخاب دانشگاه و ارتباط با استاد. مثلن وقتی شما استاد ایرانی x را یکی از دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید که مانند شما فارغ التحصیل از دانشگاهی مانند صنعتی شریف است و برای او توصیه نامه ای از طرف یکی از استادان بسیار سخت گیر دانشگاه شریف می برید، استاد ایرانی مورد نطرتان اهمیت این توصیه نامه را درک می کند و شما را با دیگران یکسان فرض نخواهد کرد. خوش بختانه یا متأسفانه فرآیند اپلای جزیئیات بسیار زیادی دارد و هر کس با توجه به شرایط خود باید متفاوت عمل کند. آن دانشجوی دانشگاه غیر انتفاعی که معدل بسایر بالایی دارد احتمالن باید برای دانشگاه و دپارتمانی اقدام کند که استاد ایرانی ای در آن به چشم نخورد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)