صفحه 7 از 85 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط 7para2x نمایش پست ها
    در مورد تماس با اساتید من کمی دیر اقدام کردم و اواخر دسامبر با خیلی از استادها تماس گرفتم که فقط یکیشون جواب داد و گفت فاند نداره. ضمنا مقاله های معتبرم چاپ شده اند.
    راجع به مورد 5 : از 7 مقاله من فقط یکی کنفرانس داخلی بوده است ( که این فقط 2 خط از CV پنج صفحه ای من رو تشکیل می داد ! )

باز هم ممنون از توجه شما

ریجکت از دانشگاه Waterloo - Canada

رشته و مقطع اقدام شده : M.Sc in Mechanical Engineering

یل ریجکت چی بوده ؟
    براي من يكي از مهمترين فاكتورهايي كه عرض كرديد مدال نقره المپياد .... تون هست. البته اگر تو فيزيك يا رياضي يا .. باشه.
    من مي دونم و ديدم كه المپياد يه رزمگاه واقعا فكريه وبچه هاي المپيادي حالا چه طلا چه نقره يا برنز توانايي هاي خيلي بالايي دارند، اين رو بر حسب همنشيني و همكلاسي بودن ميگم چون واقعا توانايي هاي ذهنيشون بالاست.
    براي من خيلي مقاله يا كارهاي ديگه تون جالب نيست راستش! يعني به نظر، شما اهل المپياد فيزيك بايد باشي؛ اصولا هر چي توانايي ذهني ميره بالا تمايل به كار نظري و تئوريك بالاتر ميره، مثلا انيشتين كه فيزيك نظري كار مي كرد و در واقع رياضي دان بود، مثلا مقايسه بچه هاي شريف با علم و صنعت، همينه كه علم و صنعتي ها خيلي فعال و تو كارهاي اجرايي هستند اما اساتيد يا دانشجوهاي شريف خيلي نظري تر و آكادميك تر هستند، روح حاكم بر كارهاي شما زياد آكادميك نيست، خيلي عذر ميخوام اما شايد يه استاد دانشگاه دون شأنش بدونه ورود به مسائل پيمانكاري و صنعتي و كارگري رو (محض مزاح)! ضمن اينكه علي رغم توضيحات شما پيرامون مقالات، يه مقاله دادن كه زياد خفن نيست، منظورم ISI ه، و خيلي از كارهاي شما با امكاناتي كه در ايران و دانشگاهتون هست شايد خيلي در ديد ناظر خارجي مجهز عظيم نباشه، مثل patetnt ها. ازكتاب آموزش رياضي كه بايد گذشت و واقعا جنبه علمي آكادميك ضعيفي داره، اون يكي كتاب رو هم نيمدونم چي هست،
    اما ببينيد به عنوان يه قاعده كلي نميشه شما يه شبه راه هزار ساله بري، شكي نيست شما آدم باهوشي هستي، البته نه نابغه در قياس با انيشتين!، اما اين كار ها خيلي هاش گرد و خاك به پا كردنه، همين كتاب ها يا patent ها، چون تو scale ايران انجام ميشه ....
    فقط رو مقالات ISI دار ميشه تكيه كرد چون لااقل يه جاي معتبري اونها رو بررسي كرده،

باز بر ميگردم به پاراگراف اول: المپيادي بودن شما
    من افراد المپيادي زياد ديدم، براي من جالبه كه همين خصيصه شب امتحاني به قول شما حتي تو نتيجه كنكورتون هم ديده ميشه، يعني بچه هاي مدال نقره اغلب رتبه 2 رقمي دارند، و در نتيجه يا شريف يا دانشگاه تهران هستند، اما شما از شيراز سر درآوردي!
    من متوجه هستم كه هوش شما خيلي بايد abstarct باشه كه مدال نقره المپياد به فرض فيزيك بگيري اما عجيب اينه كه اينطور آدمي از قضا اهل عمل درمياد، و عجيبتر اينكه براي اينطور استعدادي نمره 15.13 راستش زياد جالب نيست،

من ديديم كسي با مدال طلاي المپياد جهاني نتونسته نمره تافل مينيمم رو حتي كسب كنه، gre كه هيچ، اما اينقدر كارش درست بوده كه مشكلي نباشه اين item، ولي شما خودت رو يا خوب بررسي نكردي يا خوب مانور ندادي! جلوي اساتيد، من به بچه هاي المپيادي واقعا معتقدم.
    من فكر ميكنم تكليفت رو با خودت روشن كن، اگر مرد عمل هستي ديگه فوق ليسانس چندان اهميتي نداره، كه بخوني يا نه، ميتوني به خارج از كشور از طرق ديگه فكر كني، ضمن اينكه شما از اين دانشگاه خيلي خوب reject شدي از بقيه كه شايد رنك پايينتري داشته باشند كه ميتوني پذيرش بگيري و اگر خواستي با همون بري PhD،
    اگر اهل نظري كه برو دنبال PhD از همون اول با اين سابقه و هوش و استعداد احتمال موفقيت خوبي داري
    inactive account

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    براي من يكي از مهمترين فاكتورهايي كه عرض كرديد مدال نقره المپياد .... تون هست. البته اگر تو فيزيك يا رياضي يا .. باشه.
    من مي دونم و ديدم كه المپياد يه رزمگاه واقعا فكريه وبچه هاي المپيادي حالا چه طلا چه نقره يا برنز توانايي هاي خيلي بالايي دارند، اين رو بر حسب همنشيني و همكلاسي بودن ميگم چون واقعا توانايي هاي ذهنيشون بالاست.
    براي من خيلي مقاله يا كارهاي ديگه تون جالب نيست راستش! يعني به نظر، شما اهل المپياد فيزيك بايد باشي؛ اصولا هر چي توانايي ذهني ميره بالا تمايل به كار نظري و تئوريك بالاتر ميره، مثلا انيشتين كه فيزيك نظري كار مي كرد و در واقع رياضي دان بود، مثلا مقايسه بچه هاي شريف با علم و صنعت، همينه كه علم و صنعتي ها خيلي فعال و تو كارهاي اجرايي هستند اما اساتيد يا دانشجوهاي شريف خيلي نظري تر و آكادميك تر هستند، روح حاكم بر كارهاي شما زياد آكادميك نيست، خيلي عذر ميخوام اما شايد يه استاد دانشگاه دون شأنش بدونه ورود به مسائل پيمانكاري و صنعتي و كارگري رو (محض مزاح)! ضمن اينكه علي رغم توضيحات شما پيرامون مقالات، يه مقاله دادن كه زياد خفن نيست، منظورم ISI ه، و خيلي از كارهاي شما با امكاناتي كه در ايران و دانشگاهتون هست شايد خيلي در ديد ناظر خارجي مجهز عظيم نباشه، مثل patetnt ها. ازكتاب آموزش رياضي كه بايد گذشت و واقعا جنبه علمي آكادميك ضعيفي داره، اون يكي كتاب رو هم نيمدونم چي هست،
    اما ببينيد به عنوان يه قاعده كلي نميشه شما يه شبه راه هزار ساله بري، شكي نيست شما آدم باهوشي هستي، البته نه نابغه در قياس با انيشتين!، اما اين كار ها خيلي هاش گرد و خاك به پا كردنه، همين كتاب ها يا patent ها، چون تو scale ايران انجام ميشه ....
    فقط رو مقالات ISI دار ميشه تكيه كرد چون لااقل يه جاي معتبري اونها رو بررسي كرده،

باز بر ميگردم به پاراگراف اول: المپيادي بودن شما
    من افراد المپيادي زياد ديدم، براي من جالبه كه همين خصيصه شب امتحاني به قول شما حتي تو نتيجه كنكورتون هم ديده ميشه، يعني بچه هاي مدال نقره اغلب رتبه 2 رقمي دارند، و در نتيجه يا شريف يا دانشگاه تهران هستند، اما شما از شيراز سر درآوردي!
    من متوجه هستم كه هوش شما خيلي بايد abstarct باشه كه مدال نقره المپياد به فرض فيزيك بگيري اما عجيب اينه كه اينطور آدمي از قضا اهل عمل درمياد، و عجيبتر اينكه براي اينطور استعدادي نمره 15.13 راستش زياد جالب نيست،

من ديديم كسي با مدال طلاي المپياد جهاني نتونسته نمره تافل مينيمم رو حتي كسب كنه، gre كه هيچ، اما اينقدر كارش درست بوده كه مشكلي نباشه اين item، ولي شما خودت رو يا خوب بررسي نكردي يا خوب مانور ندادي! جلوي اساتيد، من به بچه هاي المپيادي واقعا معتقدم.
    من فكر ميكنم تكليفت رو با خودت روشن كن، اگر مرد عمل هستي ديگه فوق ليسانس چندان اهميتي نداره، كه بخوني يا نه، ميتوني به خارج از كشور از طرق ديگه فكر كني، ضمن اينكه شما از اين دانشگاه خيلي خوب reject شدي از بقيه كه شايد رنك پايينتري داشته باشند كه ميتوني پذيرش بگيري و اگر خواستي با همون بري PhD،
    اگر اهل نظري كه برو دنبال PhD از همون اول با اين سابقه و هوش و استعداد احتمال موفقيت خوبي داري
    واقعا ازت ممنونم که انقدر رک نظراتت رو گفتی

در مورد این جمله : " شايد يه استاد دانشگاه دون شأنش بدونه ورود به مسائل پيمانكاري و صنعتي و كارگري رو " باید بگم که احتمالا شما توی یکی از رشته های علوم انسانی تحصیل کردید . چون هدف اکثر رشته های مهندسی در نهایت برداشتن گام مهمی در جهت بهبود صنعت هست .پس داشتن سابقه کار در رشته ای مثل مکانیک صد در صد فاکتور مثبتی محسوب می شود .
    ضمنا سابقه کار بنده در زمینه Design بوده و بیشتر جنبه آکادمیک داشته ، وگرنه در محیط پیمانکاری فکر نوشتن Handbook به ذهن کسی خطور نمی کند!

در مورد المپیاد رشته را درست حدس زدید ! البته این یک قانون نیست که تمام المپیادی ها صرفا به دنبال کارهای تئوریک می روند ( مثلا یکی از دوستان من که مدال نقره رشته زیست شناسی دارد الان در حال تحصیل در رشته معماری است ! یا دیگری که برنز فیزیک دارد الان علوم اجتماعی می خواند یا .....)
    جالب هست بدانید که اگر من میخواستم از روی علاقه ( نه توجه به بازار کار ) انتخاب رشته کنم حتما فیزیک ( در مقاطع بالاتر گرایش اخترفیزیک ) رو انتخاب می کردم که خیلی هم نظری هست !
    در مورد کنکور و معدل و ...باز هم مثالهای متعددی وجود دارند که حرف شما را نقض می کنند. یکی از دوستانم ( همان دوستی که کتاب آموزش ریاضیات را با او نوشتم ) و مدال نقره المپیاد ریاضی دارد یک سال پشت کنکور بود و تازه بعد از 11 ترم با معدل 12.5 از دانشگاه در رشته مکانیک فارغ التحصیل شد و الان یک شرکت کامپیوتری دارد و از کارش بسیار راضیست !

پس در اینجا یا جامعه آماری شما ناقص و فقط شامل بچه های دانشگاه های شریف و بقیه دانشگاه های تهران هست و یا من و دوستانم خیلی انسان های عجیبی هستیم ( خودم به احتمال دومی اعتقاد دارم ! )

در مورد مقاله دادن که می گویید زیاد خفن نیست در مورد یک مقاله فرمایش شما تا حدودی متین هست ، اما دادن 7 مقاله در 5 زمینه آن هم توسط یک دانشجوی کارشناسی به نظر آنقدر ها هم ساده نمی آید ( حتی از نظر اساتید خارجی )

با پارگراف آخر صحبت هات کاملا موافقم ( چه عجب!)
    شاید مشکل من این هست که تکلیفم هنوز با خودم روشن نیست و همون طور که در اون پست طویل! گفتم برای حل این مشکل بهترین کاری که میتونم بکنم اینه که فعلا برم ارشد بخونم.( گر چه چند تا Direct PhD هم اپلای کردم )

باز هم ممنوم

روز خوش
    ویرایش توسط 7para2x : April 18th, 2010 در ساعت 07:28 AM
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

ApplyAbroad Hero

در مورد این جمله : " شايد يه استاد دانشگاه دون شأنش بدونه ورود به مسائل پيمانكاري و صنعتي و كارگري رو " باید بگم که احتمالا شما توی یکی از رشته های علوم انسانی تحصیل کردید . چون هدف اکثر رشته های مهندسی در نهایت برداشتن گام مهمی در جهت بهبود صنعت هست .پس داشتن سابقه کار در رشته ای مثل مکانیک صد در صد فاکتور مثبتی محسوب می شود .
    ضمنا سابقه کار بنده در زمینه Design بوده و بیشتر جنبه آکادمیک داشته ، وگرنه در محیط پیمانکاری فکر نوشتن Handbook به ذهن کسی خطور نمی کند!

در مورد المپیاد رشته را درست حدس زدید ! البته این یک قانون نیست که تمام المپیادی ها صرفا به دنبال کارهای تئوریک می روند ( مثلا یکی از دوستان من که مدال نقره رشته زیست شناسی دارد الان در حال تحصیل در رشته معماری است ! یا دیگری که برنز فیزیک دارد الان علوم اجتماعی می خواند یا .....)
    جالب هست بدانید که اگر من میخواستم از روی علاقه ( نه توجه به بازار کار ) انتخاب رشته کنم حتما فیزیک ( در مقاطع بالاتر گرایش اخترفیزیک ) رو انتخاب می کردم که خیلی هم نظری هست !

روز خوش
    اول بگم كه هدف اين گفتار فقط بررسي نكاتي كه موجب شده رزومه شما اونطور كه بايد و شايد و انتظار داشتيد قوي ديده نشه و دلايل ريجكت خيلي متنوع مي تونه باشه كه بعد علمي فقط يكي از اونهاست
    ضمن اينكه من هم در حد اطلاعات و تجربيات و درك خودم صحبت مي كنم و حرفهاي كلي ن هم قانون مطلق نيستند و اداعاي فقط اين و جز اين نيست ندارم

در مورد جمله " شايد يه استاد دانشگاه دون شأنش بدونه ورود به مسائل پيمانكاري و صنعتي و كارگري رو ... " من با مثالي از مقايسه جو حاكم بر شريف و مثلا علم و صنعت منظورم رو گفتم، يعني رويكردشون حتي در قبال مسائل صنعتي رويكرد آكادميك تره،
    در مورد كارتون خب نكته منفي كه نيست و مثبت هم هست، اما كار Design بيشتر كار مهندسيه نه كار تحقيقي و آكادميك چون بر اساس يه سري نتايج قبلي و يافته هاي قبلي صورت ميگيره، از لحاظ ارزش علمي كار درجه 2 محسوب ميشه نه درجه 1،

من خودم ليسانسم عمران بود و رفتم فوق رو مديريت، تو خط المپياد هم بودم دبيرستان. و شايد دليلي كه زياد موفق نشدم تو عمران اين بود كه زبان عمران نسبت به مثلا برق يا كامپيوتر كمتر به رياضي نزدكيه و بيشتر به فيزيك نزدكيه و من استعداد رياضي بهتري داشتم.
    ویرایش توسط sysco : April 18th, 2010 در ساعت 07:08 PM
    inactive account

ApplyAbroad Hero

باز هم ممنوم
    روز خوش
    به نظرم بهتر بود مي رفتيد دنبال علاقه خودتون تو ليسانس، خيلي بهتر نتيجه مي گرفتيد.

در مورد مقاله خب شما كه 2 تا مقاله تون رو استاد گرامي يغما برد، ولي حرف كلي من اينه كه اگر خيلي مقاله معتبر و درست حسابي نداشته باشيد (مثل ASME و ISI ) و بار علمي مقاله تون خوب نباشه زياد ارزش اتكا پيدا نميكنه،
    اينكه چرا گفتم يك شبه و همين طور الان ميگم يك تنه نميشه ره 100 ساله رفت اينه كه تحقيق و نوآوري نياز به يك ساختار و بستر مناسب داره كه در كشور ما ديده نميشه، هميينم هست كه خود شما تو ثبت اختراع مشكل داريد يا مقاله شما بر باد ميره و از همه مهمتر كمتر از زمينه هاي مورد نياز و جديد تحقيق و مسائل به روز و تجهيزات و ابزار مناسب و اساتيد مجرب و باسواد و محيط پشتيبان برخورداريد ، براي همين كار هاي شما در مقياس داخلي به چشم نمياد و در مقياس خارجي خب يه مقدار كمه، جدا از بحث كيفي،

اما براي من جالبه معدل درسهاي تخصصي تون رو بدونم، چون كسي كه كتاب رياض مي نويسه و در چندين حوزه مختلف مكانيك سواد مقاله دادن و تحقيق داره، و سابقه RA و TA داره حتما سواد خوب و بالايي از اينها داره، پس چرا معدل شما نسبتا كمه؟ معدل يه معيار خيلي محكمه چون تصادف نقش كمي توش داره و مربوط به يه بازه زماني طولانيه، از ديد اساستيد خارجي هم اينمعيار خيلي مهمه،

در مورد تعدد زمينه هاي تحقيقي همونطور كه يكي از دوستان گفت راستش كمي هم نقطه ضعف چون شايد نشون بده تو هيچ كدوم متخصص نيستيد و راه خودتون رو دقيق نشناختيد، يكي از اساتيد هميشه تو ليسانس ميگفت زياد مهم نيست كسي معدل همه درس هاش خيلي خوب بشه بلكه بهتره دانشجو بر يك حوزه خاص، تمركز كنه،

من فكر مي كنم با روحيه اي كه شما داريد PhD خيلي مناسبتره و همين مستقيم براي PhD برويد بهتره.

موفق باشيد
    ویرایش توسط sysco : April 18th, 2010 در ساعت 07:13 PM
    inactive account

رشته و دانشگاه

اول بگم كه هدف اين گفتار فقط بررسي نكاتي كه موجب شده رزومه شما اونطور كه بايد و شايد و انتظار داشتيد قوي ديده نشه و دلايل ريجكت خيلي متنوع مي تونه باشه كه بعد علمي فقط يكي از اونهاست ضمن اينكه من هم در حد اطلاعات و تجربيات و درك خودم صحبت مي كنم و حرفهاي كلي ن هم قانون مطلق نيستند و اداعاي فقط اين و جز اين نيست ندارم

در مورد جمله " شايد يه استاد دانشگاه دون شأنش بدونه ورود به مسائل پيمانكاري و صنعتي و كارگري رو ... " من با مثالي از مقايسه جو حاكم بر شريف و مثلا علم و صنعت منظورم رو گفتم، يعني رويكردشون حتي در قبال مسائل صنعتي رويكرد آكادميك تره،
    در مورد كارتون خب نكته منفي كه نيست و مثبت هم هست، اما كار Design بيشتر كار مهندسيه نه كار تحقيقي و آكادميك چون بر اساس يه سري نتايج قبلي و يافته هاي قبلي صورت ميگيره، از لحاظ ارزش علمي كار درجه 2 محسوب ميشه نه درجه 1،

من خودم ليسانسم عمران بود و رفتم فوق رو مديريت، تو خط المپياد هم بودم دبيرستان. و شايد دليلي كه زياد موفق نشدم تو عمران اين بود كه زبان عمران نسبت به مثلا برق يا كامپيوتر كمتر به رياضي نزدكيه و بيشتر به فيزيك نزدكيه و من استعداد رياضي بهتري داشتم.
    درود بر sysco عزیز

حق باشماست . هدف من هم فقط ریشه یابی مشکل هاست و از شما و دوستان دیگه که خالصانه کمک میکنن از صمیم قلب تشکر می کنم .من واقعا عذرخواهی میکنم اگر منظور شما رو بد متوجه شدم .

در مورد المپیاد هم جالبه بدونید که من زمان دبیرستان در 4 المپیاد ریاضی ، فیزیک ، کامپیوتر و ادبیات به مرحله دوم رفتم و در انتخاب بین ادبیات و فیزیک شک داشتم !!!
    اینجا همون مشکل اصلی من یعنی عدم توانایی در انتخابیک interest خاص به چشم میاد . اگر کسی راه حلی سراغ داره خوشحال میشم بدونم .

به نظرم بهتر بود مي رفتيد دنبال علاقه خودتون تو ليسانس، خيلي بهتر نتيجه مي گرفتيد.

در مورد مقاله خب شما كه 2 تا مقاله تون رو استاد گرامي يغما برد، ولي حرف كلي من اينه كه اگر خيلي مقاله معتبر و درست حسابي نداشته باشيد (مثل ASME و ISI ) و بار علمي مقاله تون خوب نباشه زياد ارزش اتكا پيدا نميكنه،
    اينكه چرا گفتم يك شبه و همين طور الان ميگم يك تنه نميشه ره 100 ساله رفت اينه كه تحقيق و نوآوري نياز به يك ساختار و بستر مناسب داره كه در كشور ما ديده نميشه، هميينم هست كه خود شما تو ثبت اختراع مشكل داريد يا مقاله شما بر باد ميره و از همه مهمتر كمتر از زمينه هاي مورد نياز و جديد تحقيق و مسائل به روز و تجهيزات و ابزار مناسب و اساتيد مجرب و باسواد و محيط پشتيبان برخورداريد ، براي همين كار هاي شما در مقياس داخلي به چشم نمياد و در مقياس خارجي خب يه مقدار كمه، جدا از بحث كيفي،

اما براي من جالبه معدل درسهاي تخصصي تون رو بدونم، چون كسي كه كتاب رياض مي نويسه و در چندين حوزه مختلف مكانيك سواد مقاله دادن و تحقيق داره، و سابقه RA و TA داره حتما سواد خوب و بالايي از اينها داره، پس چرا معدل شما نسبتا كمه؟ معدل يه معيار خيلي محكمه چون تصادف نقش كمي توش داره و مربوط به يه بازه زماني طولانيه، از ديد اساستيد خارجي هم اينمعيار خيلي مهمه،

در مورد تعدد زمينه هاي تحقيقي همونطور كه يكي از دوستان گفت راستش كمي هم نقطه ضعف چون شايد نشون بده تو هيچ كدوم متخصص نيستيد و راه خودتون رو دقيق نشناختيد، يكي از اساتيد هميشه تو ليسانس ميگفت زياد مهم نيست كسي معدل همه درس هاش خيلي خوب بشه بلكه بهتره دانشجو بر يك حوزه خاص، تمركز كنه،

من فكر مي كنم با روحيه اي كه شما داريد PhD خيلي مناسبتره و همين مستقيم براي PhD برويد بهتره.

موفق باشيد
    معدل دروس تخصصی من حدود 16 هست و این دو دلیل دارد : یکی شب امتحانی درس خواندن و دیگری بد نمره دادن اساتید .
    شاهد قضیه : من با همین معدل 15 جزء top10% دپارتمان بودم !!! - همچنین یکی از دوستانم با معدل 15 رتبه 9 کنکور ارشد شد و الان در دانشگاه تهران رتبه اول یا دوم با معدلش 18.5 هست ......

در مورد تعدد زمينه هاي تحقيقي کاملا با شما موافقم و به نظر خودم این مساله برای دانشجویان ارشد ( که برای دکتری apply می کنند ) مطمئنا یک نقطه ضعف محسوب می شود اما در کارشناسی (بجز در بخش پروژه کارشناسی) معمولا دانشجو زمینه تحقیقاتی خیلی خاصی ندارد .
    من کماکان در این مورد مشکل دارم و عاجزانه از شما و دوستان دیگر درخواست کمک دارم که به من بگویید چه راه حلی برای این مشکل وجود دارد ؟ یا اصلا لازم است واقعا نگران این باشم؟ (چون مطمئنا وقتی برم ارشد بخونم دیگه اون موقع 100% زمینه تحقیقاتیم واضح و مشخص میشه)

راستی اگر ممکن هست توضیح دهید که چگونه نتیجه گرفتید :
    " من فكر مي كنم با روحيه اي كه شما داريد PhD خيلي مناسبتره و همين مستقيم براي PhD برويد بهتره."
    خیلی برام مهمه نظرتون رو بدونم

با تشکر
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

ApplyAbroad Hero

درود بر sysco عزیز
    راستی اگر ممکن هست توضیح دهید که چگونه نتیجه گرفتید :
    " من فكر مي كنم با روحيه اي كه شما داريد PhD خيلي مناسبتره و همين مستقيم براي PhD برويد بهتره."
    خیلی برام مهمه نظرتون رو بدونم
    با تشکر
    حدس ميزدم كه سطح كلي نمرات تو دانشكده شما پايين باشه، پس اين زياد مهم نيست و رتبه شما در دانشكده نشون ميده كه جزو TOp 10% بوديد،و اين مهمه. كه در دروس اختصاصي بهتر هم هست معدلتون،
    راستش با اين سابقه بايد بگم 7paradox عزيز شما آدم بسيار با استعدادي هستي، قدر خودت رو بدون، و از درس هاي گري كاسپاروف بايد بگم استعداد بدون كار سخت نتيجه top به همراه نمياره،
    ببينيد من فكر مي كنم شما دوره مستر رو لازم نداريد با تحقيق رابطه داشتيد و فقط شايد در حد پيشرفته لازم باشه بعضي درس ها رو مطالعه كنيد، با توجه با اينكه دوره PhD تحقيق محوره، نه درس محور، و شما توانايي لازم رو به احتمال بسيار زياد يا داريد يا خودتون سريع مي تونيد كسب كنيد پس بهتره مستقيم و سريع تر به همونجايي بريد كه دلتون مي خواد يعني تحقيق،
    ارشد از لحاظ پيدا كردن زمينه تحقيقي خوبه، ولي وقت شما رو هم ميگيره،

اينكه چند رشته اي و چند علاقه اي هستيد طبيعي و خيلي خوبه، يادمون باشه كه تا قبل از قرن اخير كه مسأله تخصص مطرح بشه دانشمندان در بسياري علوم و مذهب و فلسفه و ... دانش درست حسابي داشتند مثلا لايبنيتس، پاسكال و دكارت، نيوتن و ....
    ولي نبايد كار رو حوزه هاي متعدد باعث تشويش و گم كردن جهت اصلي تون بشه،يعني تخصصتون

در موردانتخاب موضوع تحقيق راستش خيلي سخته، چون به پارامتر هاي علاقه، استعداد و دانش و نياز آكادميك يا نياز بازار حداقل وابسته است. از بين اينها اوني كه به خودتون مربوط ميشه علاقه و دانش و استعداده، كه بين خود اينها هم وابستگي وجود داره، يعني با شناخت بهتر و بيشتر و دقيق تر، علاقه ميتونه كم بشه يا زياد و بر عكس. من پيشنهادم اينه كه زياد سخت نگيريد و نداي قلب خود را باور كنيد!
    موفق باشيد
    inactive account

ApplyAbroad Champion

Red face پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

دوستان عزیز

لطفا از این تاپیک جهت بررسی علل ریجکت دانشگاهها با بررسی رزومه افراد و شرایط و معیارهای دانشگاهها استفاده شود.

همانطور که در اول تاپیک سجاد عزیز فرمودند: "هدف از این تاپیک پیدا کردن دید از دانشگاه های مختلف، معیارهای آنها و کمک به دوستان در انتخاب دانشگاه هست."

پس خواهشا سعی کنید از بحث های شخصی در این تاپیک خودداری فرمایید.

با تشکر از همکاری شما دوستان عزیز

ریجکت از دانشگاه Waterloo - Canada

رشته و مقطع اقدام شده : M.Sc in Mechanical Engineering

خلاصه رزومه :

.....

شما فکر میکنید دلیل ریجکت چی بوده ؟
    سلام

دوستان یه اشاره هایی به نکاتی در مورد رزومه شما کردن که به نظرم درستن. در کل فکر می کنم مشکل اصلی شما این بوده که وقت کافی برای اپلای نذاشتین.

توی آمریکا فاند گرفتن برای دوره MS خیلی مشکله. خود آمریکایی هایی هم که برای این دوره فاند میگیرن معمولاً grant هایی میگیرن که اکثراً مخصوص آمریکایی هاست.

یه نکته دیگه هم که من از کسانی که دوره ارشد و دکترا رو توی آمریکا گذرونده اند شنیدم اینه کف اساتید خیلی دوست ندارن به کسی که بعد از اتمام دوران تحصیل چند سال بیرون از فضای آکادمیک کار کرده فاند بدن چون فکر می کنن زندگی دانشجویی با حقوق کم و کار بیش از حد و تفریح کم دیگه براشون قابل تحمل نیست. کسی که لیسانس مکانیک داشته باشه توی آمریکا با روری 8 ساعت کار خیلی خیلی بیشتر از ماهی 1700-1800 دلار حقوق RA می گیره. علاوه بر اون کلی وقت مرخصی و وقت برای تفریح و ... داره. معمولاً چنین کسی براش سخته که برگرده به زندگی دانشجویی. استاد میترسه که فاندشو صرف چنین آدمی بکنه و اون آدم وسط کار انصراف بده.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    سلام

دوستان یه اشاره هایی به نکاتی در مورد رزومه شما کردن که به نظرم درستن. در کل فکر می کنم مشکل اصلی شما این بوده که وقت کافی برای اپلای نذاشتین.

توی آمریکا فاند گرفتن برای دوره MS خیلی مشکله. خود آمریکایی هایی هم که برای این دوره فاند میگیرن معمولاً grant هایی میگیرن که اکثراً مخصوص آمریکایی هاست.

یه نکته دیگه هم که من از کسانی که دوره ارشد و دکترا رو توی آمریکا گذرونده اند شنیدم اینه کف اساتید خیلی دوست ندارن به کسی که بعد از اتمام دوران تحصیل چند سال بیرون از فضای آکادمیک کار کرده فاند بدن چون فکر می کنن زندگی دانشجویی با حقوق کم و کار بیش از حد و تفریح کم دیگه براشون قابل تحمل نیست. کسی که لیسانس مکانیک داشته باشه توی آمریکا با روری 8 ساعت کار خیلی خیلی بیشتر از ماهی 1700-1800 دلار حقوق RA می گیره. علاوه بر اون کلی وقت مرخصی و وقت برای تفریح و ... داره. معمولاً چنین کسی براش سخته که برگرده به زندگی دانشجویی. استاد میترسه که فاندشو صرف چنین آدمی بکنه و اون آدم وسط کار انصراف بده.
    ممنون . یعنی نظر شما اینه که برای دانشگاه های آمریکا بجای Master بهتر هست که PhD اپلای کنم ؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

ممنون . یعنی نظر شما اینه که برای دانشگاه های آمریکا بجای Master بهتر هست که PhD اپلای کنم ؟
    پسر خوب و با استعداد، منم نظرم 100٪ همینه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)