صفحه 74 از 85 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط starry eyed نمایش پست ها
    راستش من در انتخاب دانشگاهها اصلا آب و هوا و کار و این داستانا رو مدنظر نداشتم، دونه دونه سایت دانشگاهها رو چک کردم و اونایی که آزمایشگاه و اساتید مرتبط با زمینه کاری من داشتند رو انتخاب کردم و خوب بعدا با توجه به رنک یه تعدادو حذف و یه تعدادو نگه داشتم. لیست انتخابیمو هم به چند نفر از باتجربه‌های این کار نشون دادم و گفتند که شانس دارم. ولی خوب خیلیا هستند که آب و هوا براشون مهمه و از همون اول فقط برای ایالتای خوش آبو هوا اپلای میکنن و پذیرشم میگیرن فقط خدا نکنه یکی مثل من بدشانس باشه . در مورد northeasternباهاتون موافقم با اینکه رنک متوسطی داره ولی خیلی کلاسشون بالاست و تازه موقعی که واسه دکترا اپلای کردی ممکنه منت سرت بذارن و یه پذیرش بدون فاند ارشد بهت بدن.
    در مورد UIC هم اتفاقا من کل پستا رو خوندم. یه نفر فقط گفته بود که از دوستش شنیده اوضاع مالیشون خوب نیست و کسی هم این مسئله رو تائید نکرده بود. به هر حال فکر میکنم اگر این مسئله حقیقت داشت بازهم صحبتی ازش میشد ولی خوب باید اطلاعات موثق رو از دانشجویان فعلی اونجا پرسید. در مورد UIC من خودم فکر میکنم دیر کامل شدن مدارکم تاثیر داشته چون متاسفانه به تاریخی که توصیه شده بود برای فاند نرسیدم و حدود یکماه بعد مدارکم تکمیل شد. به نظر من با توجه به رقابت زیادی که وجود داره و اینکه بعضی دانشگاهها قبل از ددلاین پذیرشو میدن، هرچه زودتر مدارک تکمیل بشه بهتره بخصوص اینکه سر نامه‌های ریکام هم داستانهای جالبی ممکنه بوجود بیاد و کلی آدمو معطل کنه.
    در مورد مدارک حق با شماست. ولی مطمئن باشید اگه استادی شمارو بخواد حتی مدتها بعد از ددلاین و حتی اعلام نتیجه ها میتونه به شما فاند تخصیص بده. اینجانب هم مثل شما از 7تا جایی که اپلای کردم (که 6تاش مدارک و توصیه نامه هاش کامل بود)، سه تا ریجکت و دوتا بدون فاند داشتم. هنوز که هنوزه هم نتیجه دوتاش نیومده. ولی یکی از اساتید یکی از اون بی فاندها (که پذیرشش سریع تو ماه فوریه اومده بود) چند هفته پیشش تماس گرفت و بعد از اینکه از من اکی قطعی گرفت برام نامه فاند صادر کرد. باتوجه به اینکه رزومه ی خیلی خوبی دارید، به هیچ وجه امیدتونو از دست ندید. در ضمن مرتبا با اونای که هنوز جواب ندادن در تماس باشید و ایمیل بارونشون کنید با عناوین مختلف. هم به گرجواِیت آفیس و هم به دپارتمان.

Junior Member

سلام ببخشید من نمی دونم می تونم تو این قسمت از تجربه دوستان در مورد ریجکت شدنم استفاده کنم یا نه اما به هر حال مطرح می کنم . من دیشب از دانشگاه Utah , ریجکت شدم و از Oregon پذیرش گرفتم واسه ( Utah: PhD of Urban planning و Oregon: master of Architecture) و البه رزومم به طور مختصر از این قراره:
    کارشناسی معماری : آزاد مشهد، معدل: 15.97
    ارشد معماری: علم و صنعت ، معدل : 16.68
    ارشد طراحی شهری: مدیترانه شرقی (قبرس) ، معدل: 3.40
    IBT: 95
    GRE: verbal144, Quant: 147 Writing: 3
    1 مقاله چاپ شده ژورنال خارجی 3 تا داخلی
    3 تا کنفرانس خارجی 2 تا داخلی
    تماس با استاد نداشتم ( email زدم گفتن اپلای کن)
    الان خیلی نا امید شدم واسه PhD . بر اساس تحقیق خودم Utah دانشگاه بالایی نبود ( البته که تو رشته من هر دانشگاهی که PhD داشته باشه بالاست ) اما ریجکت شدم و Oregon که رنکش تو sustainbale Architecyure بالاست قبولم کرد .
    خودم فکر می کنم CV من واسه PhD خوب نیست و می خوام نظر شما رو هم بدونم . 8 تا دانشگاه دیگه apply کردم واسه دکترا( Utah اولین ریجکت بود !) هنوز فرصت دارم واسه master جاهای دیگه اپلای کنم.
    بازم عذر خواهی می کنم اگه دغدغمو جای مناسبی عنوان نکردم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

کاربران گرامی؛

تعدادی از ارسال های اخیر به دلیل نامرتبط بودن با فلسفۀ وجودی تاپیک، به "فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش" منتقل شدند. لطفاً در این تاپیک، فقط در مورد دلایل ریجکت افرادی به بحث و همفکری بپردازید که نتیجۀ ریجکت خود را درج کرده و از سایر کاربران، درخواست اظهارنظر می کنند.

با تشکر
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط sweetarch نمایش پست ها
    سلام ببخشید من نمی دونم می تونم تو این قسمت از تجربه دوستان در مورد ریجکت شدنم استفاده کنم یا نه اما به هر حال مطرح می کنم . من دیشب از دانشگاه Utah , ریجکت شدم و از Oregon پذیرش گرفتم واسه ( Utah: PhD of Urban planning و Oregon: master of Architecture) و البه رزومم به طور مختصر از این قراره:
    کارشناسی معماری : آزاد مشهد، معدل: 15.97
    ارشد معماری: علم و صنعت ، معدل : 16.68
    ارشد طراحی شهری: مدیترانه شرقی (قبرس) ، معدل: 3.40
    IBT: 95
    GRE: verbal144, Quant: 147 Writing: 3
    1 مقاله چاپ شده ژورنال خارجی 3 تا داخلی
    3 تا کنفرانس خارجی 2 تا داخلی
    تماس با استاد نداشتم ( email زدم گفتن اپلای کن)
    الان خیلی نا امید شدم واسه PhD . بر اساس تحقیق خودم Utah دانشگاه بالایی نبود ( البته که تو رشته من هر دانشگاهی که PhD داشته باشه بالاست ) اما ریجکت شدم و Oregon که رنکش تو sustainbale Architecyure بالاست قبولم کرد .
    خودم فکر می کنم CV من واسه PhD خوب نیست و می خوام نظر شما رو هم بدونم . 8 تا دانشگاه دیگه apply کردم واسه دکترا( Utah اولین ریجکت بود !) هنوز فرصت دارم واسه master جاهای دیگه اپلای کنم.
    بازم عذر خواهی می کنم اگه دغدغمو جای مناسبی عنوان نکردم
    سلام

دقیقاً این تاپیک برای همین کاری هست که شما در نظر دارید.

من هم رشتۀ شما نیستم و نمی تونم با قاطعیت در مورد دلایل، اظهارنظر کنم. صرفاً برای روشن شدن ذهن شما، چند گزینه به ذهنم میاد که عرض می کنم:

1- در رشته ای که شما اپلای کردید، پورتفولیو و نمونه کار، تأثیر زیادی روی نظر استادها و کمیتۀ پذیرش داره؛ و البته خودتون هم خوب میدونید که تشخیص خوب بودن یا نبودن نمونه کار، کم و بیش سلیقه ای هست و الزاماً نمیشه براش، معیار عام در نظر گرفت.

2- ممکنه ریجکت شدن شما، الزاماً به خاطر ضعف شما نباشه. گاهی اوقات شما ریجکت میشید به خاطر قوی تر بودن رقبا و البته کمبود فضا برای جذب دانشجوی بیشتر.

3- به گمان من، نمرۀ GRE شما، علیرغم این که رشتۀ شما شاید خیلی به نمرۀ تاپ نیاز نداشته باشه، رقابتی نیست. نمرۀ زیر 300 میتونه برای هر رشته ای دردسر ایجاد کنه.

4- به این نکتۀ مهم هم توجه کنید که دادن پذیرش دکترا، خیلی وقت ها برای کمیتۀ پذیرش، مسئولیت دیگری هم به همراه داره: تلاش برای تأمین فاند. این مسئله، در دادن پذیرش ارشد، کمتر نقش داره و بسیاری از پذیرفته شده های ارشد، می پذیرند که شانس بالایی برای دریافت فاند ندارند. در نتیجه، پذیرش ارشد، ساده تر از پذیرش دکتراست.

در انتها، امیدوارم دوستان هم رشتۀ شما هم در مورد دلایل احتمالی، به شما مشورت بدند.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

دقیقاً این تاپیک برای همین کاری هست که شما در نظر دارید.

من هم رشتۀ شما نیستم و نمی تونم با قاطعیت در مورد دلایل، اظهارنظر کنم. صرفاً برای روشن شدن ذهن شما، چند گزینه به ذهنم میاد که عرض می کنم:

1- در رشته ای که شما اپلای کردید، پورتفولیو و نمونه کار، تأثیر زیادی روی نظر استادها و کمیتۀ پذیرش داره؛ و البته خودتون هم خوب میدونید که تشخیص خوب بودن یا نبودن نمونه کار، کم و بیش سلیقه ای هست و الزاماً نمیشه براش، معیار عام در نظر گرفت.

2- ممکنه ریجکت شدن شما، الزاماً به خاطر ضعف شما نباشه. گاهی اوقات شما ریجکت میشید به خاطر قوی تر بودن رقبا و البته کمبود فضا برای جذب دانشجوی بیشتر.

3- به گمان من، نمرۀ GRE شما، علیرغم این که رشتۀ شما شاید خیلی به نمرۀ تاپ نیاز نداشته باشه، رقابتی نیست. نمرۀ زیر 300 میتونه برای هر رشته ای دردسر ایجاد کنه.

4- به این نکتۀ مهم هم توجه کنید که دادن پذیرش دکترا، خیلی وقت ها برای کمیتۀ پذیرش، مسئولیت دیگری هم به همراه داره: تلاش برای تأمین فاند. این مسئله، در دادن پذیرش ارشد، کمتر نقش داره و بسیاری از پذیرفته شده های ارشد، می پذیرند که شانس بالایی برای دریافت فاند ندارند. در نتیجه، پذیرش ارشد، ساده تر از پذیرش دکتراست.

در انتها، امیدوارم دوستان هم رشتۀ شما هم در مورد دلایل احتمالی، به شما مشورت بدند.

مرسی بابت پاسختون .
    کاملا درست گفتید ، دلیل ریجکت شدنمو از Utah پرسیدم ، گفتند فقط 3 نفر واسه PhD گرفتند و ظرفیت بیشتر واسه فاند نداشتند!

Senior Member

من از دانشگاهUTSAکه توی رشته من توی 500تای اول هم نیست ریجکت شدم اما خیلی قضیه عجیبه برام
    من قبلش با استاد در تماس بودم و بعد از اپلای دو تا استاد با من مصاحبه کردن که هر چی سوال کردن من با تسلط و راحت جواب دادم 40دقیقه اول من جواب دادم و 20دقیقه آخر فقط ازم تعریف کردن که من اصلا شرمنده شدم بعد بهم گفتن ما چون تورو حتما میخوایم امتحان ایلپ رو هم برات حذف میکنیم(تافل 94شدم) بعدم دو تا زبان برنامه نویسی گفتن یاد بگیر بعدشم گفتن تازه دپارتمان آمار هم با ما جوینت شده که برای تو که انقدر مدلسازی آماری دوست داری خیلی خوبه و دوهفته بعد جوابا میاد... حالا اومدوریجکت! اگه از اول ریجکت میکردن من مشکلی نداشتم ولی اینجوری؟؟؟ واقعا اینا چی فکر کردن آخه؟ به نظر من کارشون هم
    غیر اخلاقی بود و هم غیر حرفه ای...اصلا من نمیفهمم اینا واسه چی این کارو کردن!
    حالا از دوستان کسی نظری داره؟ همچین موردی داشتیم؟ به نظرتون من باید عکس العمل نشون بدم؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    من از دانشگاهUTSAکه توی رشته من توی 500تای اول هم نیست ریجکت شدم اما خیلی قضیه عجیبه برام
    من قبلش با استاد در تماس بودم و بعد از اپلای دو تا استاد با من مصاحبه کردن که هر چی سوال کردن من با تسلط و راحت جواب دادم 40دقیقه اول من جواب دادم و 20دقیقه آخر فقط ازم تعریف کردن که من اصلا شرمنده شدم بعد بهم گفتن ما چون تورو حتما میخوایم امتحان ایلپ رو هم برات حذف میکنیم(تافل 94شدم) بعدم دو تا زبان برنامه نویسی گفتن یاد بگیر بعدشم گفتن تازه دپارتمان آمار هم با ما جوینت شده که برای تو که انقدر مدلسازی آماری دوست داری خیلی خوبه و دوهفته بعد جوابا میاد... حالا اومدوریجکت! اگه از اول ریجکت میکردن من مشکلی نداشتم ولی اینجوری؟؟؟ واقعا اینا چی فکر کردن آخه؟ به نظر من کارشون هم
    حالا از دوستان کسی نظری داره؟ همچین موردی داشتیم؟ به نظرتون من باید عکس العمل نشون بدم؟؟؟؟
    از مورد پيش اومده برای شما بسيار متاسفم. واقعا شنيدن اين موارد آدمو ناراحت می کنه مخصوصا زمانی که
    می دونيم رقابت ما در گرفتن پذيرش با رقبا نا برابره.
    من جای شما بودم حتما از کسايی که تو مصاحبه با شما بودن می پرسيدم که چرا ريجکت شدم.
    من حدس می زنم اين وسط يه چيزی اتفاق افتاده که باعث شده شما رو ريجکت کنن مثلا يک استادی نفوذ بيشتری در دپارتمان داشته و رو يه دانشجوی ديگه تاکيد کرده يا ميزان
    فاندشون کم شده امسال کمتر دانشجو گرفتن و دلايل ديگه.
    اما اصلا خودتو ناراحت نکن اين موضوع طبيعيه که از دانشگاه بالاتر پذيرش بگيری و از دانشگاه پايين تر نه.
    عجيبه اما حقيقت داره واسه منم همين مسئله پيش اومده که دانشگاهی که حتی تو هزارتای اول نيست ريجکت کرده اما دانشگاهی که زير دويست هست پذيرش داده.

اصلا خودتو ناراحت نکن چون ارزشش رو نداره.

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

حتما حتما حتما حتما (تاکید میکنم حتما) ایمیل بزنید به استادی که باهاش مصاحبه کردید با یه چیزی مشابه این ایمیل. با این کار هم فیدبک میگیرید هم خیلی وقت ها این نوع ایمیل ها باعث تغییر نظر استاد و دادن آفر میشه ...

I appreciate you taking the time to review my credentials and speak with me. I was very excited to join your team to work and utilize my expertise while working on PROJECTNAMEHERE. I personally thought the process went very smoothly and did not expect this outcome, hence, I would greatly appreciate if you could elaborate more as to how I could improve myself for future opportunities.
    Again, thank you so much for your time, and it was a pleasure talking to you.

Sincerely,
    YOUR NAME

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Senior Member

من ایمیل زدم به استادم و علت ریجکت رو پرسیدم ایشون این طوری جواب داد:
    اپلیکیشن تو هیچ ایرادی نداشت و مصاحبه هم بسیار خوب بود و ما راضی بودیم و پذیرش هم گرفتی...اما در لحظات آخر ریاست دانشگاه بودجه دانشگاه رو از بعضی دپارتمانها به مقدار قابل توجهی کم کرد و کمیته پذیرش تصمیم گرفت با کم کردن دانشجویانی که قراره فاند بگیرن و جایگزین کردنشون با دانشجویانی که با هزینه خودشون میخوان تحصیل کنن این کمبود بودجه رو جبران کنه مدیرگروه این کار رو انجام داد و من دخیل نبودم
    من شخصا خیلی دوست دارم با تو کار کنم و اگه امسال از جایی پذیرش نگرفتی خوشحال میشم سال بعد اپلای کنی.

دیگه راست و دروغش رو من نمیدونم فقط میدونم بدجوری بدشانسی آوردم.

من ایمیل زدم به استادم و علت ریجکت رو پرسیدم ایشون این طوری جواب داد:
    اپلیکیشن تو هیچ ایرادی نداشت و مصاحبه هم بسیار خوب بود و ما راضی بودیم و پذیرش هم گرفتی...اما در لحظات آخر ریاست دانشگاه بودجه دانشگاه رو از بعضی دپارتمانها به مقدار قابل توجهی کم کرد و کمیته پذیرش تصمیم گرفت با کم کردن دانشجویانی که قراره فاند بگیرن و جایگزین کردنشون با دانشجویانی که با هزینه خودشون میخوان تحصیل کنن این کمبود بودجه رو جبران کنه مدیرگروه این کار رو انجام داد و من دخیل نبودم
    من شخصا خیلی دوست دارم با تو کار کنم و اگه امسال از جایی پذیرش نگرفتی خوشحال میشم سال بعد اپلای کنی.

دیگه راست و دروغش رو من نمیدونم فقط میدونم بدجوری بدشانسی آوردم.
    سلام؛

متاسفم این اتفاق براتون افتاد.
    بله درست میگن در مورد بودجه. اگر خدایی نکرده جایی دیگه موفق نشدی اکی بگیری امسال، حتما مجددا برای سال آینده اینجا رو مدنظر داشته باش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)