صفحه 76 از 85 نخستنخست ... 266667686970717273747576777879808182838485 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    از دوستان عزیز ممنون میشم اگر نظر خودشون رو بدن

من امروز به طور رسمی پرونده اپلایم بسته شد.

رزومه من:
    رشته : مهندسی معدن
    معدل 17.48 از دانشگاه ارومیه، شاگرد اول گروه
    (GRE 321 ( 158 Verbal/ 163
    تافل 100 (R:28 - L:24 - S:23 - W:25 )
    بدون مقاله!

که از دانشگاه های زیر رد شدم:

VirginiaTech - University of Kentucky - Alberta ( I have applied for 2 programs ) - Queen's - U of Toronto -

و از این دو تا پذیرش بدون فاند گرفتم:

U of West Virginia - U of Nevada at Reno

در دانشگاه Laurentian کانادا هم یکی از اساتیدش بهم گفته بود که میخواد منو بگیره، حتی draft پروژه اش رو هم برام فرستاده بود و کار من هم مشخص بود. ولی با پروژه اش گویا کامل موافقت نشده بود و اون هم مجبور شد ابعادش رو کوچک تر بکنه و در نتیجه من رو نگیره. ازش خواستم که پرونده ام رو تو دپارتمان نگه داره تا سال بعد ببینه میتونه پروژه ای بگیره یا نه.

حالا تنها پذیرشم هم از دانشگاه بولونیا ایتالیا هست که خوشبختانه بورس دارم.

من تنها علت فاند نگرفتم رو عدم وجود مقاله و نداشتن هیچ شانسی برای گرفتن RA میدونم. نظر شما عزیزان چیه؟
    دوستان کامل توضیح دادند. دانشگاه های کانادا به جز یکی دو تا شدیدا استاد محور هستن و وقتی دانشگاهی استاد محوره داشتن مقاله مهمترین عامل میشه. استادی که شما رو برای RA قراره بگیره واسش مهم نیست نمره GRE یا تافل کامل گرفته باشید در حدی که بتونید به صورت معمولی صحبت کنید و مقاله بنویسید. از طرفی برای دانشگاه های کانادا معدل هم مهم هست از این نظر که اکثرا برخلاف دانشگاه های آمریکا با گرفتن RA شهریه دانشگاه کاملا ویو نمیشه و باید از طریق اسکولارشیپ که کاملا به معدل بستگی داره این ویو کرد. شما معدلتون مشکلی نداره و به نظرم دلیلش همون نداشتن استاد بوده که بتونه به شما RA بده. دانشگاه Laurentian دانشگاه تقریبا ضعیفی هست که بعید بودجه مالی خوبی برای جذب دانشجو داشته باشه و انتظارش میرفت تا استاد نتونه گرنت کافی بگیره.
    در مورد دانشگاه های آمریکا هم دوستان درست گفتن که فاند برای مستر خیلی محدوده چون خود آمریکایی ها تو صف هستن (مثل Virgina Tech) وقتی برای مستر اقدام می کنین سعی کنین دانشگاه هایی انتخاب کنین که سابقه خوبی در زمینه فاند دادن به مسترها داشته باشن. بعضی از دانشگاه ها مثل Toledo یا ohio univ که اپلیکنت زیادی برای دکترا ندارن فاندهاشون به مسترها اختصاص میدن و از طرفی این دانشگاه ها بین خود آمریکایی ها هم محبوبیت آنچنانی ندارن. West Virginia و Nevada Reno هم دانشگاه های پولداری نیستن و معمولا متقاضی دانشجوی دکترا هم دارن و سعی می کنن فاندای محدودی که دارن به دانشجوهای دکترا اختصاص بدن. اگر خواستید برای دکترا مستقیم اپلای کنین سعی کنین برید سراغ دانشگاه های پولدار. بعضی از دانشگاه ها هستن علارغم اینکه رنک خوبی ندارن ولی research expenditures بالایی دارن. من بر این باورم که درسته آمریکا به ظاهر کمتر استاد محور هست ولی بازم استاد نقش خیلی مهمی در جذب دانشجو تو کمیته داره. تعداد دانشگاه های آمریکا که اپلای کردید واقعا کم هست. شما اگه نگاهی به قسمت نتایج پذیرش بندازید می بینید که بدون داشتن استاد طرف 10 جا اپلای کرده و تونسته در نهایت 2 یا 3 جا فاند بگیره. وقتی فقط 4 جا برای آمریکا اپلای میکنین شانس فاند هم میاد پایین.
    نکته دیگه دانشگاه لیسانس شماست (که البته من نمیدونم دانشگاه های تاپ ایران رشته شما را دارن یا خیر). اکثر استادهای ایرانی در دانشگاه های خارج اکثرا از دانشگاه های خوب ایران فارغ التحصیل شدن و متاسفانه دید خوبی نسبت به دانشگاه های شهرستان ندارن و بعضی هاشون حتی این به همکاراشون منتقل می کنن. سعی کنین سراغ اساتید ایرانی نرید یا دپارتمان هایی که ایرانی زیاد دارن. من خودم فارغ التحصیل دانشگاه های امیرکبیر و تهران هستم و امسال دانشگاه خیلی خوبی هم پذیرش گرفتم ولی طی پروسه اپلای کاملا تفاوت بین دانشگاه شریف و دیگر دانشگاه های تهران (بخصوص در مقطع لیسانس دیدم) که چطور داشتن لیسانس از دانشگاه شریف یا در برخی موارد ارشد از شریف معجزه می کنه. امسال به شخصه دیدم دوستم از شریف که فقط معدلش شبیه من بود و مابقی رزومش از من پایینتر از یک دانشگاه تاپ 30 پذیرش گرفت در حالی که من ریجکت کرد. هر دو هم یک رشته و یک گرایش بودیم.
    من به دوستان پیشنهاد میکنم قبل از اپلای همیشه تاپیک دانشگاه های این انجمن دقیق بخونید و اگر امکانش هست با ایرانی هایی که در دپارتمان مربوطه درحال تحصیل هستن مشورت کنین که برای فلان دانشگاه چه فاکتورهایی برای پذیرش و فاند مهم هست.
    بابت بورس دانشگاه بولونیا به شما تبریک میگم!

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah84ir نمایش پست ها
    درسته آمریکا بدون مقاله پذیرش میده ولی sop و cv براشون مهمه و اینکه برای phd با فاند، اگه مقاله ندارین باید حداقل ارشد داشته باشین
    صرف داشتن معدل بالا در لیسانس توانایی پژوهشی به هیچ وجه اثبات نمیشه. فهرست research interest بدون سابقه کار تحقیقاتی نمیتونه استاد یا دانشکده رو متقاعد کنه به دادن فاند، مگه اینکه شانس دخیل شه!
    من موافق این هستم که چون درس پژوهشی در لیسانس نیست ولی در ارشد هست، تجربه پژوهش یه ارشد بدون مقاله خیلی خیلی بیشتر از یه لیسانس بدون مقاله هست.

ولی این که بدون کار پژوهشی نمیشه فاند گرفت ( چون توانایی پژوهشی ثابت نشده ) رو موافق نیستم. چون بعضی وقت ها آدم متهم به نگفتن حقیقت میشه من یه عکس از فایل پی دی اف پروژه استادی که میخواست من رو بگیره رو میزارم اینجا ( خود فایل پی دی اف رو چون گفت به کسی نده، اینجا نمیزارمش ).
    این استاد میخواست منو بگیره ولی با حجم پروژه اش موافقت نشد. درسته من همه جا رد شدم ولی به فاند گرفتن نزدیک شده بودم
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

از دوستان عزیز ممنون میشم نظرشون رو بگن

برای مقطع دکترا اپلای کردم
    لیسانس مهندسی از دانشگاه اصفهان: 17.74
    فوق لیسانس از صخعتی امیرکبیر: 18.09
    TOEFL: 95: S:22 W:24 R:24 L:25
    GRE: 312 Q:166 V:146 AW:3.5
    زمان اپلای یک مقاله از مقطع لیسانس در الزویر و یک سابمیت شده به یک ژورنال IEEE
    یک TA
    از داشگاه های زیر رد شدم:
    UCLA, Cornell, UCSD
    Cornell و UCLA تشویق به اپلای شده بودم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alimontazer نمایش پست ها

یک TA
    UCLA, Cornell, UCSD
    رزومه تون خوب بود ولی دانشگاههای خیلی بالایی اپلای کرده بودید. اگر چند تا دانشگاه یک مقدار پایینتر هم اپلای میکردید حتما پذیرش میگرفتید.

یک TA
    UCLA, Cornell, UCSD
    دانشگاه هایی انتخاب کردین که تعداد اپلیکنت خیلی زیادی دارن مخصوصا UCSD و UCLA که بعضی ها به خاطر موقعیتش این دانشگاه ها رو به تاپ 10 هم ترجیح میدن. کرنل هم به نمره GRE حساس هست و نمرات شما در تافل و جی ار ای برای این دانشگاه کافی نیست. شما با این رزومه می تونین تاپ 20 پذیرش با فاند بگیرید فقط باید دانشگاه ها را خوب انتخاب کنین.
    اگه دانشگاه های لیسانس و ارشدتون شریف بود به احتمالا بالای 90درصد از هر 3 پذیرش می گرفتین.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

یک TA
    UCLA, Cornell, UCSD
    به نظر من شما به رقبای تاپ خودتون باختید. به وضوح و قبل از اپلای کردن شما، میشد حدس زد که این نمرات تافل و GRE شانس رقابت بالایی در این گزینه های پر متقاضی ندارند. البته ناگفته نماند که نداشتن مقالات باکیفیت هم میتونه مزید بر علت بشه. ممکنه به تصور شما، دو مقالۀ موجود بیانگر سطح بالای توان پژوهشی شما باشه اما رقبایی که در چنین دانشگاه هایی وارد رقابت با شما میشند، عمدتاً در سطح ویژه ای قرار دارند.

به یک نکتۀ مهم دیگه هم توجه کنید که در دانشگاه هایی با شهرت و مقبولیت بالا، اولویت پذیرش خواسته یا ناخواسته با دانشجویان پیشین همان دانشگاه و دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های تاپ دنیاست. از این منظر، مشخصه که شما عقب تر از رقبای خودتون بودید.

گذشته ها گذشته؛ ولی کاش با مشورت خوب با افراد مطلع، در top 30 مانور می دادید تا این فرصت از دست نره. خاطرتون باشه که اگر از چند دانشگاه خاص حاضر در بین 30 دانشگاه برتر بگذریم، سایر گزینه ها لزوماً سطح علمیشون تفاوت فاحشی با هم نداره و شما ممکنه در یک دانشگاه رنک 40 هم پژوهشی در حد دانشگاه استنفورد انجام بدید.

امیدوارم چند خط نوشته شده، براتون راهگشا باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    به نظر من شما به رقبای تاپ خودتون باختید. به وضوح و قبل از اپلای کردن شما، میشد حدس زد که این نمرات تافل و GRE شانس رقابت بالایی در این گزینه های پر متقاضی ندارند. البته ناگفته نماند که نداشتن مقالات باکیفیت هم میتونه مزید بر علت بشه. ممکنه به تصور شما، دو مقالۀ موجود بیانگر سطح بالای توان پژوهشی شما باشه اما رقبایی که در چنین دانشگاه هایی وارد رقابت با شما میشند، عمدتاً در سطح ویژه ای قرار دارند.

به یک نکتۀ مهم دیگه هم توجه کنید که در دانشگاه هایی با شهرت و مقبولیت بالا، اولویت پذیرش خواسته یا ناخواسته با دانشجویان پیشین همان دانشگاه و دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های تاپ دنیاست. از این منظر، مشخصه که شما عقب تر از رقبای خودتون بودید.

گذشته ها گذشته؛ ولی کاش با مشورت خوب با افراد مطلع، در top 30 مانور می دادید تا این فرصت از دست نره. خاطرتون باشه که اگر از چند دانشگاه خاص حاضر در بین 30 دانشگاه برتر بگذریم، سایر گزینه ها لزوماً سطح علمیشون تفاوت فاحشی با هم نداره و شما ممکنه در یک دانشگاه رنک 40 هم پژوهشی در حد دانشگاه استنفورد انجام بدید.

امیدوارم چند خط نوشته شده، براتون راهگشا باشه.
    ممنون از پاسختون
    بله اون موقع که اپلای کردم مقاله ی IEEE اکسپت نشده بود و چند ماه بعد اکسپت شد. و خوب ژورنال با کیفیتی هم هست و رتبه 3 فیلد من میشه.
    اما برای TOEFL و GRE، تصمیم دارم که GRE را دوباره امتخان بدم و دارم میخونم که آبان امتحان بدم دوباره. ولی برای تافل وقت ندارم.
    امیدوارم که سال دیگه بتونم از یه جای خوب پذیرش بگیرم

Junior Member nano572 آواتار ها

سلام، دوستان لطفا بهم کمک کنین: من پارسال برای دکترا 9 دانشگاه تو آمریکا و کانادا (دانشگاه هایی مثل Boston University, Case Western Reserve University , Indiana University Bloomington, University of Ottawa) و بورس سینگا اپلای کردم، ولی از هر جایی که اپلای کردم ریجکت شدم! واسه هر جایی که اپلای کردم قبلش به استادا ایمیل زدم و همشون تشویق کردن به اپلای ولی هیچ کدوم نشد! چون می خواستم امسال برم از بعد عید تو اروپا شروع کردم به گشتن، به کلی استاد ایمیل زدم و واسه کلی پوزیشن مدارک فرستادم، چه برای دانشگاه ها چه مراکز پژوهشی! ولی یا استادا جواب نمی دن یا جواب ریجیکت می گیرم بازم! دیگه دارم دیوونه می شم نمی دونم مشکل کار کجاست! اگه مشکل زبان و معدل باشه که برای دانشگاه های اروپا نمره زبانم خوبه و معدلم اونقدا پایین نیست که دردسر باشه! رزومه ام رو می ذارم لطفا بهم کمک کنین!
    1. ارشد و لیسانس مهندسی متالورژی دانشگاه امیرکبیر (متالورژی استخراجی/شناسایی و انتخاب مواد)

2. معدل لیسانس 15.7 و معدل ارشد 16.9

3. تافل 97 (ریدینگ 25، لیستنینگ 27، اسپیکینگ 20، رایتینگ 25) ، جی آر ای (رایتینگ 3.5، کوانت 163 و وربال 140)

4. 2 مقاله ISI با IF = 2.7 و یکی با IF=4.3 (نویسنده correspond مقاله ها خودمم) و 7 مقاله کنفرانسی اینترنشنال که یکی سنگاپور و یکی هند بود و باقی ایران، 1 ثبت اختراع داخلی

5. 3 بار تجربه TA

6. شاگرد اول لیسانس و ورود به ارشد بدون کنکور

7. تجربه داوری مقاله برای 4 تا ژورنال ISI با IF های 3.4، 2.7، 0.57 و یک ژورنال تازه
    من چون پروژه ام نانو بود غیر از مهندسی مواد برای مهندسی شیمی، مهندسی پزشکی، شیمی و فیزیک هم اقدام کردم!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط nano572 نمایش پست ها
    سلام، دوستان لطفا بهم کمک کنین: من پارسال برای دکترا 9 دانشگاه تو آمریکا و کانادا (دانشگاه هایی مثل Boston University, Case Western Reserve University , Indiana University Bloomington, University of Ottawa) و بورس سینگا اپلای کردم، ولی از هر جایی که اپلای کردم ریجکت شدم! واسه هر جایی که اپلای کردم قبلش به استادا ایمیل زدم و همشون تشویق کردن به اپلای ولی هیچ کدوم نشد! چون می خواستم امسال برم از بعد عید تو اروپا شروع کردم به گشتن، به کلی استاد ایمیل زدم و واسه کلی پوزیشن مدارک فرستادم، چه برای دانشگاه ها چه مراکز پژوهشی! ولی یا استادا جواب نمی دن یا جواب ریجیکت می گیرم بازم! دیگه دارم دیوونه می شم نمی دونم مشکل کار کجاست! اگه مشکل زبان و معدل باشه که برای دانشگاه های اروپا نمره زبانم خوبه و معدلم اونقدا پایین نیست که دردسر باشه! رزومه ام رو می ذارم لطفا بهم کمک کنین!
    1. ارشد و لیسانس مهندسی متالورژی دانشگاه امیرکبیر (متالورژی استخراجی/شناسایی و انتخاب مواد)

2. معدل لیسانس 15.7 و معدل ارشد 16.9

3. تافل 97 (ریدینگ 25، لیستنینگ 27، اسپیکینگ 20، رایتینگ 25) ، جی آر ای (رایتینگ 3.5، کوانت 163 و وربال 140)

4. 2 مقاله ISI با IF = 2.7 و یکی با IF=4.3 (نویسنده correspond مقاله ها خودمم) و 7 مقاله کنفرانسی اینترنشنال که یکی سنگاپور و یکی هند بود و باقی ایران، 1 ثبت اختراع داخلی

5. 3 بار تجربه TA

6. شاگرد اول لیسانس و ورود به ارشد بدون کنکور

7. تجربه داوری مقاله برای 4 تا ژورنال ISI با IF های 3.4، 2.7، 0.57 و یک ژورنال تازه
    من چون پروژه ام نانو بود غیر از مهندسی مواد برای مهندسی شیمی، مهندسی پزشکی، شیمی و فیزیک هم اقدام کردم!
    سلام

به طور حتم، جواب هر کاربری به شما از منظر نگاه خودش خواهد بود و هیچ دیدگاهی لزوماً دلیل اصلی ریجکت شما نیست. به اعتقاد من، موارد زیر میتونند در ریجکت شما دخیل باشند:

1- شما معدل های متوسطی دارید و حتی اگر تغییر رشته هم نمی دادید، باز هم شانس پذیرش شما با داشتن چنین معدل هایی خیلی بالا نخواهد بود. رفتن سراغ رشته ای غیر از رشتۀ قبلی، می طلبه که با فارغ التحصیل های همون رشته ها رقابت کنید که طبعاً کسانی که تغییر رشته نمیدند، در شرایط نسبتاً برابر، در اولویت بالاتری قرار دارند.

2- نمرۀ تافل شما نمرۀ خوبی هست؛ اما متأسفانه نمرۀ اسپیکینگ شما به راحتی میتونه باعث ضعف شما در رقابت با سایرین بشه.

3- نمرۀ GRE مجموع 303 نمره ای نیست که بشه زیاد با اون مانور داد. این نمره معمولاً در دانشگاه های top 100 به راحتی باعث ریجکت میشه.

4- در مورد رکورد مقالات شما نمیتونم اظهارنظر قطعی کنم؛ اما اگر مقالات شما همگی معتبر، به زبان انگلیسی و در یک راستا بوده باشند، عجیبه که هیچ استادی نظرش به توانمندی پژوهشی شما جلب نشده باشه.

5- تجربۀ داوری نکته ای نیست که جلب نظر بکنه.

با این توصیفات، حدس میزنم که ریجکت شما در دانشگاه بوستون و CWRU از قبل از اپلای هم با درصد احتمال بالایی قابل پیش بینی بوده.

با شرایطی که رزومۀ شما داره، حدس من اینه که شانس اصلی شما در دانشگاه های استاد محور و به شرط جلب نظر جدی استاد قبل از اپلای باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member nano572 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

به طور حتم، جواب هر کاربری به شما از منظر نگاه خودش خواهد بود و هیچ دیدگاهی لزوماً دلیل اصلی ریجکت شما نیست. به اعتقاد من، موارد زیر میتونند در ریجکت شما دخیل باشند:

1- شما معدل های متوسطی دارید و حتی اگر تغییر رشته هم نمی دادید، باز هم شانس پذیرش شما با داشتن چنین معدل هایی خیلی بالا نخواهد بود. رفتن سراغ رشته ای غیر از رشتۀ قبلی، می طلبه که با فارغ التحصیل های همون رشته ها رقابت کنید که طبعاً کسانی که تغییر رشته نمیدند، در شرایط نسبتاً برابر، در اولویت بالاتری قرار دارند.

2- نمرۀ تافل شما نمرۀ خوبی هست؛ اما متأسفانه نمرۀ اسپیکینگ شما به راحتی میتونه باعث ضعف شما در رقابت با سایرین بشه.

3- نمرۀ GRE مجموع 303 نمره ای نیست که بشه زیاد با اون مانور داد. این نمره معمولاً در دانشگاه های top 100 به راحتی باعث ریجکت میشه.

4- در مورد رکورد مقالات شما نمیتونم اظهارنظر قطعی کنم؛ اما اگر مقالات شما همگی معتبر، به زبان انگلیسی و در یک راستا بوده باشند، عجیبه که هیچ استادی نظرش به توانمندی پژوهشی شما جلب نشده باشه.

5- تجربۀ داوری نکته ای نیست که جلب نظر بکنه.

با این توصیفات، حدس میزنم که ریجکت شما در دانشگاه بوستون و CWRU از قبل از اپلای هم با درصد احتمال بالایی قابل پیش بینی بوده.

با شرایطی که رزومۀ شما داره، حدس من اینه که شانس اصلی شما در دانشگاه های استاد محور و به شرط جلب نظر جدی استاد قبل از اپلای باشه.
    مرسی از نظرتون، دلیل اینکه برای رشته هایی غیر مواد هم اقدام کردم مربوط بودن فیلد کاری من با استادهایی بود که تو اون دانشکده بودند. پروژه من بیشتر از اینکه تو دانشکده مواد کار شده باشه تو دانشکده مهندسی پزشکی و فیزیک روش کار کردند. راجع به کارای پژوهشی هم بگم که کارام همه مربوط به هم بود و هم تو مجالات معتبر نانو چاپ شدن، و بهشون سایت هم شده! من قبول دارم که نمره GRE جالب نیست و IBT خیلی بالا نیست برای دانشگاه های آمریکا و کانادا، ولی برای دانشگاه های اروپا چرا؟ نمره ای که تو سایتاشون زدن از نمره من پایین تره! حداقل اسپیکینگ رو هم دارم برای اروپا و GRE هم که نمی خوان! واسه پوزیشن های اروپا چرا ریجکت می شم؟ چون نمی خوام دیگه کانادا و آمریکا اقدام کنم و فقط می خوام رو اروپا فوکوس کنم دنبال دلیلشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)