صفحه 77 از 85 نخستنخست ... 2767686970717273747576777879808182838485 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 770 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط nano572 نمایش پست ها
    مرسی از نظرتون، دلیل اینکه برای رشته هایی غیر مواد هم اقدام کردم مربوط بودن فیلد کاری من با استادهایی بود که تو اون دانشکده بودند. پروژه من بیشتر از اینکه تو دانشکده مواد کار شده باشه تو دانشکده مهندسی پزشکی و فیزیک روش کار کردند. راجع به کارای پژوهشی هم بگم که کارام همه مربوط به هم بود و هم تو مجالات معتبر نانو چاپ شدن، و بهشون سایت هم شده! من قبول دارم که نمره GRE جالب نیست و IBT خیلی بالا نیست برای دانشگاه های آمریکا و کانادا، ولی برای دانشگاه های اروپا چرا؟ نمره ای که تو سایتاشون زدن از نمره من پایین تره! حداقل اسپیکینگ رو هم دارم برای اروپا و GRE هم که نمی خوان! واسه پوزیشن های اروپا چرا ریجکت می شم؟ چون نمی خوام دیگه کانادا و آمریکا اقدام کنم و فقط می خوام رو اروپا فوکوس کنم دنبال دلیلشم.
    یکی از نکاتی که هنگام اپلای کردن برای دانشگاه های اروپایی باید در نظر بگیرید اینه که به دلیل by research بودن اکثر دوره های دکترا در دانشگاه های اروپا، دانشجو باید از روز اول تحصیل دست به پژوهش بزنه. با این توصیف، انتظار میره که اپلیکنت از پیش نیازهای لازم تا حد قابل توجهی مطلع باشه. در دانشگاه های course work دانشجو فرصت داره در خلال دو ترم اول، با فضای موجود و الزامات مورد نیاز آزمایشگاه های پژوهشی دپارتمان، آشنا بشه. من موارد متعددی در اروپا دیدم که خواسته های استاد مربوطه بسیار سخت گیرانه و زیاده خواهانه بوده و طبعاً فرصتی برای دانشجو وجود نداره که در خلال گذراندن دروس تئوری، در ابزارها هم تقویت بشه.

به علاوه، تعداد پوزیشن های دانشگاه های اروپایی به مراتب کمتر از دانشگاه های کانادایی و امریکا هست که این مورد هم مزید بر علت میشه تا نتونید از پذیرفته شدن برای پوزیشن خاصی مطمئن باشید.

یکی از دوستان من همین امسال در یکی از دانشگاه های آلمان ریجکت شد؛ در حالی که پذیرش فول فاند همراه با فلوشیپ از دانشگاه رنک 50 امریکا گرفت.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد معماری دانشگاه علوم و تحقیقات

سلام دوستان من نیز تقریبا تمام دانشگاه های سطح ممتاز وزارت علوم(آمریکا) رو رجکت شدم!
    رشته: معماری
    لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه آزاد
    معدل لیسانس 17.02
    معدل فوق لیسانس 18.53
    نمره پایان نامه: 20
    یک مقاله ISI با ایمپکت 1.3 و یک مقاله الزویر با ایمپکت 0.8 و سه مقاله کنفرانس داخلی تمامی مقالات در زمینه معماری پایدار و از پایان نامه
    نمره زبان: تافل 90
    واقعا نامید شدم! یعنی واقعا امیدی ندارم! البته دلیل عمدش از فارغ التحصیلی در دانشگاه آزاد باشه!
    خواهشا یکی راهنمایی کنه!
    من امسال میتونم از دانشگاه های آمریکا (سطح خوب وزارت علوم پذیرش بگیرم؟ آیا امکان فاند هست؟ یا کلا قید اپلای رو بزنم!
    اگه کسی نظری در مورد دانشگاه های اروپا هم داره لطفا راهنمایی کنه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arya1985 نمایش پست ها
    سلام دوستان من نیز تقریبا تمام دانشگاه های سطح ممتاز وزارت علوم(آمریکا) رو رجکت شدم!
    معدل لیسانس 17.02
    معدل فوق لیسانس 18.53
    یک مقاله ISI با ایمپکت 1.3 و یک مقاله الزویر با ایمپکت 0.8 و سه مقاله کنفرانس داخلی تمامی مقالات در زمینه معماری پایدار و از پایان نامه
    واقعا نامید شدم! یعنی واقعا امیدی ندارم! البته دلیل عمدش از فارغ التحصیلی در دانشگاه آزاد باشه!
    خواهشا یکی راهنمایی کنه!
    من امسال میتونم از دانشگاه های آمریکا (سطح خوب وزارت علوم پذیرش بگیرم؟ آیا امکان فاند هست؟ یا کلا قید اپلای رو بزنم!
    سلام

قطعا apply شما آرمانی بوده که به نتیجه نرسیدید...
    این که دانشگاه آزادی هستید گناه کبیره نیست... ولی باید قبول کنید که برای گزینه های بزرگ، دانشگاه آزاد همیشه دانشگاه آزاد هست...
    رزومه شما در کل خوب هست...
    توصیه من رنک 100 تا 200 هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

معدل لیسانس 17.02
    معدل فوق لیسانس 18.53
    خواهشا یکی راهنمایی کنه!
    من مطمئنم این نیست دلیلش. شما چه دانشگاههایی اپلای کردین و نمره ی جی ار ای تون چند بوده؟؟
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    برای من هم مثل arya1985این سوال پیش آمده که آیا فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اینقدر مهم است که تمام دانشگاه ها ریجکتشون کردن با توجه به اینکه آقای arya1985 سایر سوابقشون خوبه؟

تشکر از پاسخ دهنده های محترم

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aliri نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    برای من هم مثل arya1985این سوال پیش آمده که آیا فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اینقدر مهم است که تمام دانشگاه ها ریجکتشون کردن با توجه به اینکه آقای arya1985 سایر سوابقشون خوبه؟

تشکر از پاسخ دهنده های محترم
    من در مورد دانشگاههای خیلی تاپ مثلا زیر 20 نظری ندارم ولی دانشگاههای معمولی اصلا براشون مهم نیست این چیزها. 50-60 درصد رزومه ی شما نمرات زبانتونه برای امریکا و.......
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member Miss_Success آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد، مهندسی فناوری اطلاعات

معدل لیسانس 17.02
    معدل فوق لیسانس 18.53
    خواهشا یکی راهنمایی کنه!
    دانشگاه های امریکا تا جایی ک اطلاع دارم (البته اطلاع در مورد رنک 30 ب قبل ندارم) کاری ندارن ندرک از چه دانشگاهیه. از مجازی هم دیدم بچه هایی ک پذیرش گرفتن. اما اگر استاد ایرانی باشه یا دانشجوهای ایرانی زیادی داشته باشه تا حدی دانشگاه های ایرانو میشناسه. ولی بقیه دانشگاهتونو ملاک قرار نمیدن و معدل ب خصوص لیسانس و نمره زبان و مینی موم های دانشگاه رو مدنظر میگیرن. و موارد دیگه مثل موضوع تز ک بدونن در چه زمینه پیشینه پژوهشی دارید و مقاله و...
    بنظر من شما زیاد کاری با لیست عجیب وزار علوم نداشته باش دانشگاخه ها تاپی هستن ک تو متوسط گذاشتتشون و دانشگاه هایی ک رنک معمولی دارن اما تو عالی و حتا ب چشم دیدم دانشگاه هایی ک واقعا رنک حالا بر رشته من (Com science) خوب و رنک جهانی خوب هم دارن اما کلا تو لیست وز. علوم نیستن!!! حالا چرا؟ الله اعلم. لذا شما ب رنک usnews و toptenuni و shanghai و یکی دیگه ک لینکهاشو برا دسترسی اسان پایین پست براتون میذارم چک و بنا ب مینیموم نیازمندی های دانشگاه ها و استادان در فیلد مورد نظر و... اقدام کنید. همیشه ی رنج کف بگیرید برا خودتون و دو تا بالاتر و دو تا پرت تر و بقیه هم همون حول و حوش اقدام کنید.
    با توجه ب رزومتون (البته من از معمار بی خبرم) مثلا اگر فرض کنیم برا رشته ما بود، بسیار هم باید امیدوار باشید
    اگر حوصله دارید تافلو ب 100 برسونید و اگر رشتتون GRE هم میخاد بدید. انشاءاله حتما نتیجه میگیرید.
    http://www.shanghairanking.com/
    http://www.topuniversities.com/
    https://www.timeshighereducation.com...rsity-rankings

Junior Member arash00 آواتار ها

. نام دانشگاه هدف :
    Indiana University- Bloomington
    نام رشتۀ هدف و مقطع آن:
    PhD in Biomechanics
    4. نام دانشگاه مقطع کارشناسی، نام رشته، و معدل دانشگاه تبریز- مهندسی مکانیک- 3.34
    5. نام دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد، نام رشته، و معدل: دانشگاه تبریز-مهندسی مکانیک - 3.91
    6. نمرۀ GMAT یا GRE به تفکیک مهارت ها:
    T:326 Q:170 V:156 AW:3.5
    7. نمرۀ TOEFL یا IELTS به تفکیک مهارت ها:
    107 - R27 L28 S26 W26
    8. تعداد مقالات انگلیسی ژورنالی ISI و غیر : 5 مقاله ISI‌ایمپکت ( 2.7و 1.8و 1.6 و 1.6و 1.3). یه مقاله داخلی ( همه اسم اول)
    9. تعداد مقالات انگلیسی کنفرانسی :
    دو کنفرانس بین المللی (همه اسم اول)
    10. سابقۀ کار مرتبط با رشته :
    TA دو سال. پایان نامه برتر کشوری در زمینه کاری خودم.
    11. نحوه و زمان اطلاع رسانی در مورد
    ریجکت و توضیحات مربوطه: امروز ایمیل
    12. تماس با اساتید (قبل یا بعد از اپلای) و نتیجۀ حاصل از آن:
    چندین ایمیل رد و بدل شد. یه مصاحبه اسکایپ هم قبل از اپلای داشتم و استاد گفت که رزومه ات خیلی خوبه و ....
    جالب بود تنها جایی که اصلا فکر نمیکردم ریجکت بشم!
    این نتیجه رو در قسمت ریجکت های 2016 گذاشتم. یه توضیحی بدم شاید جالب باشه بخصوص برای اونایی که در مرحله ایمیل زدن هستند. من به استاد ایمیل زدم و خیلی گرم گرفت. البته من ایشون رو از دو سال پیش از طریق Researchgate میشناختم و در ارتباط بودم. بعد هم یه مصاحبه اسکایپ داشتم و از اهداف تحقیق گفتم و ... بهش گفتم که من از مکانیک میخوام وارد فیلد Kinesiology بشم ( پایان نامه و مقالاتم کلا تو فیلد Kineiology بود) و اینکه آیا براتون قابل قبول خواهد بود یا نه؟ گفت نه تنها قابل قبوله بلکه خیلی هم خوبه که بکگراند مهندسی دارم. خلاصه اپلای کردم و نتیجه ریجکت اومد. به استاد ایمیل زدم گفت فاند نداشتم ( در حالی که قبلا گفته بود یک یا دو جای خالی برای سال بعد داره). به رییس دانشکده ایمیل زدم گفت خیلی خوب بودی ولی بکگراندت به ما نمیخورد ( دو تا حرف کاملا متفاوت). آخر به استاده ایمیل زدم و گفتم رییستون اینو میگه. نهایتا دید خیلی سیریش شدم اعتراف کرد که زورش به کمیته نرسیده.
    حالا دو نتیجه مهم:
    1) وقتی فیلدتو عوض میکنی کمیته خیلی گیر میده، به راحتی ریجکت میشید.
    2) استاد اگه قدرت کافی نداشته باشه ( معمولا استادیارها)، خیلی رو حرفشون نمیشه حساب کرد. بخصوص تو دانشگاه های کمیته محور.

امیدوارم این تجربه تلخ من برای دیگران راه گشا باشه. اینجا نوشتم به این امید که دیگران چنین اشتباهاتی مرتکب نشند. ( ضمنا اپلای اینجا حدود 350 دلار برام آب خورد، و اینکه فیلد استاد 99 درصد با من یکیه. بعید میدونم بتونم مقاله ای بنویسم که به اون ارجاع ندم و اون مقاله ای بنویسه که به من ارجاع نده). بقیه گزینه هایی که اپلای کردم هیچ جذابیتی برام ندارن و میدونم آخر مجبور میشم دوباره تو فیلد مکانیک دکتری بخونم!!!

معدل لیسانس 17.02
    معدل فوق لیسانس 18.53
    خواهشا یکی راهنمایی کنه!
    دوست من شما رزومت خوبه, اینکه دانشگاه آزاد بودی فقط احتمالا جایی مهم باشه که بخوای با استاد ایرانی کار کنی که اونم نمیشه گفت نظر مثبتی نداره
    دانشگاه ها به معدل شما نگاه میکنن که خوشبختانه خوبه بنابراین اصلا جای نگرانی نیست
    کافیه یک نمره زبان بهتر بیاری و یکم دانشگاههای پایینترم اپلای کنی
    به نظرم شانس شما خیلی بالاست و هیچ دلیلی برای نگرانی وجود نداره

Member
    رشته و دانشگاه
    اخترفیزیک دانشگاه الزهرا تهران

سلام دوستان
    همین الان جواب یکی از دانشگاهها اومد و ریجکت شدم دانشگاه مریلند بود رشته Astrophysics. عاشقش بودم آرزوم رفتن این دانشگاه بود. نمره تافل 84 میخواست. ولی از بدشانسی که سر امتحان آوردم و هنوز مرکز آزمون رو فحش میدم, نمره ام خیلی پایین شد(79). فرصت امتحان مجدد تا قبل از ددلاین نداشتم.
    معدل کارشناسی: 14.38
    " ارشد: 16.72
    نمره تز : 19.25
    1 مقاله و 1 پوستر در معتبرترین انجمن نجوم جهانی داشتم
    مدرس دانشگاه هم هستم.
    به نظرتون میتونم ازشون فرصت بخوام تا مجدد امتحان تافل بدم؟ اصلا میتونم دلیل ریجکت شدنو بپرسم ازشون؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)