صفحه 8 از 85 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط 7para2x نمایش پست ها
    ممنون . یعنی نظر شما اینه که برای دانشگاه های آمریکا بجای Master بهتر هست که PhD اپلای کنم ؟
    آره به نظرم بهتره برای آمریکا PhD بزنین.
    در ضمن توی خیلی از دانشگاه ها میتونید MSبگیرید و تا PhD ادامه ندید. البته این کار خیلی خوبی نیست چون اگه در حال انجام پروژه برای استاد باشین ممکنه نصفه کاره بمونه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    eghtesad shahid beheshti

پیش فرض پاسخ : وضعیت فوق العاده:بررسی علل REJECT های پی در پی

با این حساب یعنی‌ اگه ما درخواست fund ندیم، شانسمون خیلی‌ خیلی‌ بالا میره چون شهریمون ۳ برابر دانشجوی بومی هست. درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    نکته‌ای که haagh بهش اشاره کرده کاملا درسته. متاسفانه امسال گرفتن پذیرش اصلا ساده نیست. بسیاری از کسانی که در گذشته فارغ‌التحصیل شده‌اند و الان در حال کار کردن هستند، از ترس این که ممکنه کارشون رو از دست بدن و بدون درآمد بشن درخواست پذیرش کردن. بسیاری از خارجی‌هایی که در آمریکا مشغول به کار هستند هم به این دلیل که اگر کارشون رو از دست بدن باید خاک آمریکا رو ترک کنند درخواست پذیرش دادن. این مساله تعداد متقاضیان پذیرش رو به شدت افزایش داده. استاد من می‌گفت که امسال دانشکده کامپیوتر UCI حدود ۱۱۰۰ نفر متقاضی پذیرش دکترا داره که تقریبا دو برابر سال گذشته است. از طرفی نبودن فاند باعث شده که تعداد موقعیت‌های دکترا به شدت کم بشه. ظاهرا دانشکده کامپیوتر UCI امسال فقط ۲۵ نفر دانشجوی دکترا خواهد گرفت. همون طور که می‌بینید رقابت بسیار شدید خواهد بود.
    مساله‌ی بعدی اینه که دانشجویان خارجی برای دانشکده و استاد بسیار گرون‌تر از دانشجویان آمریکایی تمام می‌شن. شهریه‌ی ما حدود ۳ برابر دانشجویان بومیه. وقتی که ما از استاد یا دانشکده فاند می‌گیریم، این شهریه برای ما لغو می‌شه، اما در واقع شهریه رو دانشکده یا استاد باید به دانشگاه بپردازه. به همین دلیل تمایل برای گرفتن دانشجوی بومی در شرایط بد اقتصادی بسیار بالا می‌ره. تا اینجا که من خبر دارم در دانشکده‌ی ما دور اول پذیرش‌ها انجام شده و ظاهرا فعلا فقط به دانشجویان بومی پذیرش داده‌اند. اگر دانشجویان بومی ظرفیت رو پر نکنند، اون وقت تازه نوبت به دانشجویان خارجی می‌رسه. به همین دلیل اگر شما وضعیت خیلی درخشانی هم داشته باشید، خیلی راحت ممکنه یک دانشجوی بومی با شرایط پایین‌تر به شما ترجیح داده بشه و شما نتونید پذیرش بگیرید.

برای همه آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که زحمات زیادی که کشیدید نتیجه بدهید و بتونید پذیرش بگیرید.

پیش فرض پاسخ : وضعیت فوق العاده:بررسی علل REJECT های پی در پی

شهریه سه برابر نیست. حداقل توی آمریکا دو برابر یا کمتره. برای دانشگاههای خصوصی این مسئله بیشتر مطرحه. مسئله ویزا هم هست. خیلی از استادا به خاطر اینکه می ترسن ایرانیا نتونن ویزا بگیرن نمی خوان به ایرانیا فاند بدن.

Junior Member

Babak is right, the tuition at public universities is 3 times higher for nonresident students than for residents of that state. Private universities have the same tuition rates for both resident and nonresident students though. Pay attention that by resident they mean state resident (eg, California resident), not a USA resident. For example a California resident would pay only 1/3 of the tuition a nonresident (a foreigner or a Texas resident) would've paid at UCLA (a public university), but both would pay the same tuition at USC (a private university).

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

سلام دوستان

من به دانشگاه واترلو ایمیل زدم و دلیل ریجکت رو پرسیدم . در جواب بهم گفتن که تنها دلیلش پیدا نشدن یک supervisor بوده ! ( نه تافل و GRE و ...)

نتیجه گیری : برای دانشگاه های کانادا بهتره حتما با استاد هماهنگ کنیم و بعد اقدام کنیم .

ان شاء الله این تجربه برای آیندگان مفید واقع بشه

باز هم ممنون از همه دوستان عزیزم که اینجا نظراتشون رو گفتن
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 7para2x نمایش پست ها
    ( نه تافل و GRE و ...)
    این نتیجه گیری رو نمیشه انجام داد. جوابی هم که دانشگاه واترلو به شما داده به نوعی تاتولوژی (این همانی) هستش. یعنی شما ازشون پرسیدی چرا من پذیرفته نشدم؟ و اونا جواب دادن برای اینکه استادی شما رو نپذیرفته!
    خب اینکه توضیح واضحاته. معلومه که در دانشگاهی که استادها در مورد پذیرش دانشجوهای خودشون تصمیم می گیرن، دلیل عدم پذیرش همه دانشجوهایی که پذیرفته نشدن رو میشه گفت: پیدا نشدن سوپروایزر. (حتی دانشجوهایی که پرونده شون رو Graduate School به دلیل نداشتن minimum requirement رد میکنه هم اگر استاد بخواد پذیرش بده، می تونه. پس حتی دلیل رد شدن اون دسته رو هم باز میشه گفت: پیدا نشدن سوپروایزر.)

منظور اینکه این جواب جنرال ترین جواب ممکنه و ارزش اطلاعاتی ای نداره و همون طور که گفتم تاتولوژیه.

در مجموع یک پاسخ مرتبط با سئوال شما باید در این راستا باشه که توضیح بده اساتیدی که تصمیم گرفتن شما رو پذیرش نکنند اما متقاضیان دیگه ای رو پذیرش کنند، چرا و چطور چنین تصمیمی گرفتند؟ کامل بودن جواب هم بستگی به این خواهد داشت که چقدر این موضوع رو کامل توضیح بدن.

بنا بر تجربه شخصی خودم اگر قرار باشه دلیل رد شدن کسی نداشتن minimum requirement باشه حتما می گن و تعارف ندارن.
    از طرفی این احتمال(نه چندان قوی) وجود داره که به تمام متقاضیان ریجکت شده هم بگن supervisor پیدا نشده .
    اگر حالت دوم و در نظر بگیریم با توجه به رزومه دوستمون به نظر من واقعا supervisor پیدا نشده و ریجکت به دلیل نقص رزومه نبوده اما اگر برای دکترا اقدام کرده بودن حتما شانس بیشتری داشتن

البته گاهی حالت عکس هم ممکنه پیش بیاد ولی به نظرم نادره مثلا
    برای خود من این اتفاق پیش اومد که به دلیل نداشتن minimum requirement از دانشگاهی ریجکت شدم و 2 نفر از افرادی که فاند هم گرفتن از این دانشگاه با من اپلای کردن و معدل B داشتن و من معدل A با اختلاف زیاد و رتبه. مقاله نداشتن و من داشتم . بقیه موارد و خودتون حدس بزنید که باعث ضعف یک رزومه و قوی شدن رزومه دیگه می شه
    نامه ای که دستم رسید یک تمپلت محض بود بعد از کلی مشورت و شکه شدن استادهام و مقایسه رزومه ما 3 نفر به این نتیجه رسیدن که واقعا کسی در گرایش من نداشتن یعنی همون دلیل کذایی پیدا نشدن supervisor !
    حقیقت هم همین بود این دانشگاه در گرایش من هیچ استادی نداشت

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط happy2010 نمایش پست ها
    بنا بر تجربه شخصی خودم اگر قرار باشه دلیل رد شدن کسی نداشتن minimum requirement باشه حتما می گن و تعارف ندارن.
    از طرفی این احتمال(نه چندان قوی) وجود داره که به تمام متقاضیان ریجکت شده هم بگن supervisor پیدا نشده .
    اگر حالت دوم و در نظر بگیریم با توجه به رزومه دوستمون به نظر من واقعا supervisor پیدا نشده و ریجکت به دلیل نقص رزومه نبوده اما اگر برای دکترا اقدام کرده بودن حتما شانس بیشتری داشتن

البته گاهی حالت عکس هم ممکنه پیش بیاد ولی به نظرم نادره مثلا
    برای خود من این اتفاق پیش اومد که به دلیل نداشتن minimum requirement از دانشگاهی ریجکت شدم و 2 نفر از افرادی که فاند هم گرفتن از این دانشگاه با من اپلای کردن و معدل B داشتن و من معدل A با اختلاف زیاد و رتبه. مقاله نداشتن و من داشتم . بقیه موارد و خودتون حدس بزنید که باعث ضعف یک رزومه و قوی شدن رزومه دیگه می شه
    نامه ای که دستم رسید یک تمپلت محض بود بعد از کلی مشورت و شکه شدن استادهام و مقایسه رزومه ما 3 نفر به این نتیجه رسیدن که واقعا کسی در گرایش من نداشتن یعنی همون دلیل کذایی پیدا نشدن supervisor !
    حقیقت هم همین بود این دانشگاه در گرایش من هیچ استادی نداشت
    این که شما به دلیل پیدا نشدن سوپروایزر ریجکت شدی که بدیهیه. برای 7para2x هم بدیهیه. نیازی هم به شاهد و مثال هم نیست.

مشکل هم از همین بدیهی بودنش ناشی میشه. چون همه اونایی که پذیرش نگرفتن خب سوپروایزر براشون پیدا نشده بوده، چون اگه پیدا شده بود که خب پذیرش می گرفتن. یعنی اصلا این دوتا مفهوم، مفاهیم هم ارز هستند و دانستن یکی، معادل دانستن اون یکیه.

در این شرایط اگر کسی بپرسه که دلیل پذیرش نگرفتن من چی بوده؟ و اونا بگن شما "پذیرش نگرفتی چون برات سوپروایزر پیدا نشده"، مثل اینه که گفته باشن "شما پذیرش نگرفتی چون پذیرش نگرفتی". (یعنی دقیقا تاتولوژی)

مهم اینه که اگر سوپروایزر پیدا نشده (یا به طور معادل اگر پذیرش داده نشده) دلیلش چی بوده؟ مثلا آیا کمبود فاند اساتید بوده (یعنی شاید یه استاد یا اساتیدی علاقه هم داشتن اما پول نداشتن)؟ عدم تطابق علائق تحقیقاتی اساتید با زمینه تحقیقاتی شما بوده (مثل مورد شما)؟ کم بودن نمره تافل یا GRE بوده؟ نداشتن minimum requirementها بوده؟ یا دلایل مختلف دیگه ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, former AUT, now USC

سلام،
    چرا نتایج اپلای من (همه کانادا) نمیاد؟ سوخت لپتاب از بس روشن موند و منتظر ایمیل! البته یه ریجکت از آلبرتا داشتماااا! D:
    به نظرتون خیلی دیر نشده؟
    راستی من کارشناسی عمران امیرکبیرم، و برای مستر هیدرولیک اپلای کردم. اینم رزومم:
    معدل کارشناسی تا حالا: 17.52 (شاگرد اول، (;; D: )
    تافل: 98
    مقاله: 3 تا کنفرانس، یکی در پیت، یکی خوب و غیر مرتبط به هیدرولیک، یکی خیلی خوب، کنفرانس معتبر، مرتبط و با استاد معروف بین المللی!
    و تعدادی آنر اند اوارد دیگه!
    من که دیگه تقریبا نا امید شدم انصافا رزومم خوب بود ریکام های خوبی هم داشتم، نمی دونم چرا تحویلم نگرفتن

نقل قول نوشته اصلی توسط Sasiii نمایش پست ها
    سلام،
    چرا نتایج اپلای من (همه کانادا) نمیاد؟ سوخت لپتاب از بس روشن موند و منتظر ایمیل! البته یه ریجکت از آلبرتا داشتماااا! D:
    به نظرتون خیلی دیر نشده؟
    راستی من کارشناسی عمران امیرکبیرم، و برای مستر هیدرولیک اپلای کردم. اینم رزومم:
    معدل کارشناسی تا حالا: 17.52 (شاگرد اول، (;; D: )
    تافل: 98
    مقاله: 3 تا کنفرانس، یکی در پیت، یکی خوب و غیر مرتبط به هیدرولیک، یکی خیلی خوب، کنفرانس معتبر، مرتبط و با استاد معروف بین المللی!
    و تعدادی آنر اند اوارد دیگه!
    من که دیگه تقریبا نا امید شدم انصافا رزومم خوب بود ریکام های خوبی هم داشتم، نمی دونم چرا تحویلم نگرفتن
    در کانادا سیستم همینه،پرونده ها اینقدر میمونه تا اینکه یه استاد پیدا بشه،و هر چه دیر تر بشه یعنی دارید به ریجکت نزدیک میشید،ولی اکثرا که نمیدونن با امید انتظار میکشن و اون ها هم متاسفانه معمولا زحمت یه ایمیل رو که بگن ریجکت شدی رو به خودشون نمیدن.ایمیل بزنید و بپرسید تا پرونده الکی اونجا خاک نخوره و شما هر روز با امید ایمیل چک کنید
    دل رو بزن به پرواز!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)