صفحه 84 از 85 نخستنخست ... 34747576777879808182838485 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    من از فنلاند مستر گرفتم، یکی‌ از دلیل ریجکتی رو توضیح میدم. بعضی‌ مواقع دپارتمان برا ۱ یا ۲ دانشجو منابع مالی برا ۴ سال فراهم میکنه، توی همون دپارتمان چندین دانشجو دکترا بدون فاند یا با فاند کوتاه مدت هست. استاد میاد یه پوزیشن خالی‌ رو اعلام میکنه، و کلی‌ متقاضی با شرایط بالا شرکت می‌کنن، ولی‌ اصلا کسی‌ بررسی‌ نمیکنه. و استاد میاد یکی‌ از همون دانشجوی بدون فاند رو که میشناسه بر میداره. خیلی‌ از مواقع ریجکتی هیچ ارتباطی‌ به شرایط متقاضی نداره، وقتی‌ دپارتمان فاند کافی‌ نداشته باشه فرقی‌ نداره ۱۰ تا مقاله دارید یا اصلا ندارید. و چیزی که کاملا مشخص هست اکثر کشورهای اروپایی شرایط مالی جالبی‌ ندارن. من افرادی رو با شرایط بالا دیدم که نتونستن پوزیشن بگیرن، خیلی‌‌ها هم دیدم که با سطح کاملا متوسط پوزیشن گرفتن. دانشجو دکترا میشناسم حتا یک دونه مقاله نداره، ولی‌ بهترین فاند رو داره، توی فنلاند بیشتر شانس، آشنا بودن با سوپروایزر مهم هست، اینجا فرق دانشگاه آزاد میبد با علم و صنعت رو نمیدونن، اگه بدونن هم زیاد فرقی‌ براشون نداره. گرفتن مدرک از خود فنلاند با معدل بالا و مقاله هم هیچ تضمینی نیست که توی این کشور یه پوزیشن مناسب بتونید بگیرید، و دلیل اصلی‌ نبود فاند، و گزینش دانشجو کاملا سلیقه‌ای و لحظه‌ی هست.
    سلام. گفته شما شاید در مواردی درست باشه. ولی من که خیلی برا اروپا اپلای کردم خیلی دیدم که بعد از انتخاب ایمیلی میاد مبنی بر اینکه چه کسی قبول شده. در این ایمیل ها من دیدم که از دانشگاه های مختلف اروپا برداشتن. اینطور نبوده که فقط از دانشگاه خودشون باشه.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام به دوستان عزیزم

منم دیدم اون چیزی که دوستان مشاهده کردند رو.
    گاهی وقتا یه اگهی میزنن که بله ما دانشجوی دکترا و پست داک نیاز داریم، بعد حتی به رزومه اون ادمایی که اپلای میکنن نگاه هم نمیشه. استاده در جا میره دانشجوی خودش رو برمیداره (همونی رو که بدون فاند داره درس میخونه اونجا). قضیه اش هم اینه که دانشجو با پول خودش رفته تو تیم استاده، استاد بهش گفته من فعلا پول ندارم ولی بزودی دستم میاد. بعد مثلا شش ماه که یه مرکز تحقیقی ای، موسسه ای، دانشگاهی، هر جایی، یه پولی در اختیار استاد قرار میده و ازش اینو میخواد که اعلام کنه که با اون پولها چیکار میکنه (چون تو المان و هلند و سوئد که من خودم دیدم و در جریان هستم)، اساتید یه یورو رو هم باید اعلام کنن که چیکار کردن. حتی نمیتونن به اون پولی که دولت یا دانشگاه بهشون داده دست بزنن، اون پول در صورتی از حسابشون برداشت میشه (از طرف دانشگاهی که استاد توش کار میکنه) که یه دلیل موجه داشته باشن، مثلا استخدام دانشجو، خرید یه دستگاهی چیزی، نمیدونم اجازه کردن مثلا یه مرکز تحقیقی و..... در نتیجه استاد باید مراحل اداری و قانونی رو طی کنه. اگه یه راست بدون اگهی زدن بره سراغ دانشجوی خودش که خب دیگه یعنی پارتی بازی و ... که این خلاف قوانینه. یعنی اگه استاد بخواد دانشجو بگیره، باید تو اروپا به طور رسمی درخواست دانشجو کنه. بعدش که اگهیه رفت رو اینترنت، استاد دیگه بقیش دست خودشه، میتونه اون دانشجوی بی فاند رو بهش حقوق بده، یا مثلا یه دانشجوی دیگه ای که تو یه دانشگاه اروپایی داره درس میخونه رو بیاره پیش خودش یا حتی پسر خاله شو از هند برداره ببره پیش خودش! اینا دست استاده، ولی ازونجایی که باید مدرک و دلیل باشه برای خرج کردن پولها، اگهی زدن برای استخدام دانشجو اجباریه و اینا میره همه تو پرونده کاری استاد ثبت میشه. مخصوصا اساتید جوان که تازه کارن و فاند و پول و اینا زیاد دستشون نیست و دستشون به صد جا بند نیست.
    بعدم دوباره از طریق اینترانت یا اینترنت یا حالا مثلا هر روزنامه دیگه! اعلام میکنن که بله این پولی که دولت داده بود به ما، ما خرج فلان دانشجو داریم میکنیم و اسم اون دانشجو اعلام میشه و همه میفهمن که فلان دانشجو از همون دانشگاه یا از یه دانشگاه دیگه انتخاب شده. اینا تا جایی که خبر دارم مراحل اداری و اجباری اروپاست.
    موفق باشید.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

در مورد آمریکا احتمالا دلیلش همون نداشتن GRE بوده

دانشگاه : UBC
    معدل کارشناسی: 18.01
    معدل ارشد : 19.40
    (هر دو از شریف)
    نمره تافل: 102

دو مقاله کنفرانسی، هر دو اسم دوم ولی با کانتریبیوشن در حد اسم اول (یکی اکسپت کنفرانس معتبر و دیگری سابمیت)

با فرستادن رزومه و ریزنمرات استاد اسقبال کرد. برام 4-5 تا مقاله فرستاد و خواست که Research Proposal بنویسم. فکر میکنم پروپوزال براش قابل قبول نبود چون بعد دیدن اون گفت که پوزیشن مناسبی برات ندارم.

یک استاد دیگر UBC هم با دیدن رزومه و ریز نمرات استقبال کرد و قول اسکایپ داد امیدوارم اونم اینطوری نشه....
    ویرایش توسط sina_oonline : January 6th, 2017 در ساعت 02:35 PM

1. نام دانشگاه مقصد : University of Nebraska
    2. نام رشتۀ جدید و مقطع آن : Electrical Engineering, PhD
    3. نام دانشگاه مقطع کاردانی، نام رشته، و معدل : انقلاب اسلامی ، 16.38 ، Electrical Engineering
    4. نام دانشگاه مقطع کارشناسی، نام رشته، و معدل : آزاد تهران جنوب ، 16.65 ، Electrical Engineering
    5. نام دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد، نام رشته، و معدل : آزاد تهران جنوب ، 17.25 ، Electrical Engineering
    6. نمرۀ GMAT یا GRE به تفکیک مهارت ها : Q : 163 , V : 152 , W : 3
    7. نمرۀ TOEFL یا IELTS به تفکیک مهارت ها : R : 7.5 , L : 7.5 , W : 7 , S : 6.5
    8. تعداد مقالات انگلیسی ژورنالی ISI و غیر ISI :یک
    9. تعداد مقالات انگلیسی کنفرانسی
    10. سابقۀ کار مرتبط با رشته
    12. نحوه و زمان اطلاع رسانی در مورد

ریچکت
    و توضیحات مربوطه : فوریه

13. تماس با اساتید (قبل یا بعد از اپلای) و نتیجۀ حاصل از آن : خیر ، پوزیشن اعلام شده در وب سایت (برای پاییز 2017).

طبق ایمیلی که به دانشگاه فرستادم و جوابی که گرفتم : به دلیل ناشناحته بودن دانشگاه محل تحصیل و رقابت زیاد. از دوستان درخواست میکنم نظرشون رو در مورد این ریجکت بیان کنند که آیا نباید اپلای میکردم (از لیگ من خارج بوده) ؟ الان که گذشته و ویزا هم رو هواست ولی خودم دوست دارم بودنم درست اپلای کردم یا نه. چون این دلیلشون برای دانشگاه واقعا مسخرست. اینم اضافه کنم که از سه تا ریکام دو تاشون پروفسور(استاد راهنما و مشاور) دانشگاه امیر کبیر هستند. مشخصات نمیدم ولی آدم های بسیار سرشناسی هستند. سومی هم اسیستنت تربیت مدرسه. انگیره نامه هم واقعا خوب نوشتم ، پوزیشنم که بوده نمی دونم مشگل کجا بوده.

مرسی
    *** Never Give Up ***

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط mayday نمایش پست ها
    1. نام دانشگاه مقصد : University of Nebraska
    2. نام رشتۀ جدید و مقطع آن : Electrical Engineering, PhD
    3. نام دانشگاه مقطع کاردانی، نام رشته، و معدل : انقلاب اسلامی ، 16.38 ، Electrical Engineering
    4. نام دانشگاه مقطع کارشناسی، نام رشته، و معدل : آزاد تهران جنوب ، 16.65 ، Electrical Engineering
    5. نام دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد، نام رشته، و معدل : آزاد تهران جنوب ، 17.25 ، Electrical Engineering
    6. نمرۀ GMAT یا GRE به تفکیک مهارت ها : Q : 163 , V : 152 , W : 3
    7. نمرۀ TOEFL یا IELTS به تفکیک مهارت ها : R : 7.5 , L : 7.5 , W : 7 , S : 6.5
    8. تعداد مقالات انگلیسی ژورنالی ISI و غیر ISI :یک
    9. تعداد مقالات انگلیسی کنفرانسی
    10. سابقۀ کار مرتبط با رشته
    12. نحوه و زمان اطلاع رسانی در مورد

ریچکت
    و توضیحات مربوطه : فوریه

13. تماس با اساتید (قبل یا بعد از اپلای) و نتیجۀ حاصل از آن : خیر ، پوزیشن اعلام شده در وب سایت (برای پاییز 2017).

طبق ایمیلی که به دانشگاه فرستادم و جوابی که گرفتم : به دلیل ناشناحته بودن دانشگاه محل تحصیل و رقابت زیاد. از دوستان درخواست میکنم نظرشون رو در مورد این ریجکت بیان کنند که آیا نباید اپلای میکردم (از لیگ من خارج بوده) ؟ الان که گذشته و ویزا هم رو هواست ولی خودم دوست دارم بودنم درست اپلای کردم یا نه. چون این دلیلشون برای دانشگاه واقعا مسخرست. اینم اضافه کنم که از سه تا ریکام دو تاشون پروفسور(استاد راهنما و مشاور) دانشگاه امیر کبیر هستند. مشخصات نمیدم ولی آدم های بسیار سرشناسی هستند. سومی هم اسیستنت تربیت مدرسه. انگیره نامه هم واقعا خوب نوشتم ، پوزیشنم که بوده نمی دونم مشگل کجا بوده.

مرسی
    دانشگاه خیلی‌ خوبی نیست (حداکثر و با ارفاق شاید بشه گفت متوسط) و با این نمره‌ها عجیبه که ردت کرده. تنها دلیل ممکن به نظرم یا استاد محوریه پذیرشه، یا این قضیه ویزا.

سلام،
    از دانشگاه اوتاوا برای من ایمیل اومده که ما ریزنمره رسمی شما رو نیاز داریم، چون ریزنمراتتون نمره تفسیر قرآنش خورده 21 در حالی که نمره ها از 20 هستن، بنابراین your file is closed.
    قبل از اینکه بتونم جوابی بدم، توی اپلیکیشنم وضعیت آپدیت شد به refused.
    من اینجا استاد داشتم و جواب مثبت ضمنی گرفته بودم. از طرفی اولِ متن ایمیل گفتن ما به ریزنمره رسمی نیاز داریم تا ادامه بدیم، چون غیررسمیه این غلط تایپی مسخره رو داشته. تفسیر قرآن دو واحده و معدل ترم من درست وارد شده فقط نمره تفسیرم نادرسته. به خاطر همین ریزنمره رد شدم آخه؟

مقطع ارشد!

Junior Member

سلام دوستان.
    اگه از یه دانشگاه ریجکت شدیم میتونیم ازشون علت ریجکت شدن رو بپرسیم؟؟ یا این کار مناسب نیست؟ مینیمم ها رو داشتم و تو ایمیلی که فرستادن دلیل خاصی ذکر نشده.
    معدلمم بالا بود ۱۸.۱۲ و ایلتس ۷.
    ممنون

Junior Member BrotherV آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

1. نام دانشگاه هدف : Calgary
    2. نام رشتۀ هدف و مقطع آن : PhD, Electrical Engineer
    3. نام دانشگاه مقطع کاردانی، نام رشته، و معدل: آموزشکده پسران شهرکرد: 14.34

4. نام دانشگاه مقطع کارشناسی، نام رشته، و معدل: موسسه غیر انتفاعی بهار مشهد: 17.27
    5. نام دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد، نام رشته، و معدل: دانشگاه کاشان: 18.74
    6. نمرۀ GMAT یا GRE به تفکیک مهارت ها -------
    7. نمرۀ TOEFL یا IELTS به تفکیک مهارت ها : آیلتس 6.5 - W:6.5, L:7, R:6.5, S:7
    8. تعداد مقالات انگلیسی ژورنالی ISI و غیر ISI : تعداد 3 مقاله ISI چاپ Elsevier و Springer و 1 مقاله انگلیسی داخلی غیر ISI
    9. تعداد مقالات انگلیسی کنفرانسی - 1 عدد ژورنال بین المللی ترکبه
    10. سابقۀ کار مرتبط با رشته : 3 سال سابقه کار در حوزه آی تی و تکنولوژی IoT
    11. نحوه و زمان اطلاع رسانی در مورد
    ریجکت و توضیحات مربوطه : از طریق ایمیل - 4/4/2019 (خیلی محترمانه گقتن که بهتر از تو هم هست..... البته شاید این اولین اپلای من نیود که ریجکت شد اما دومین بود که استاد با تمایل از من خواست که اپلای کنم)
    12. تماس با اساتید (قبل یا بعد از اپلای) و نتیجۀ حاصل از آن: ایشون از من خواست که باهاشون یک مکالمه اسکایپ داشته باشم و از من پرسیدن که آیا بای پاییز 2019 اپلای کردم یا خیر بنده هم اپلای کردم. یک پروژه نم افزار مونیتورینگ صنعتی از من خواستن طراحی و ارسال کردم و خیلی خوششون اومد و بیشتر من ر تشویق میکرذن که سریع تر کارهای سفات را یکن تا اینکه دانشگاه گفت که مدرک لیسانس ایشون را ما قبول نداریم چرایش را نمیدونم فقط اون چیزی که مسلم هست من پسوند فامیلیم را حذف کردم و در مدارک کاردانی و کارشناسیم هست اما ارشد نداره. جالب اینجاست که دو تا از دوستان دوره ارشد من با 1 مقاله و معدل کمتر اونجا درس میخونن)

نقل قول نوشته اصلی توسط samvi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    اگه از یه دانشگاه ریجکت شدیم میتونیم ازشون علت ریجکت شدن رو بپرسیم؟؟ یا این کار مناسب نیست؟ مینیمم ها رو داشتم و تو ایمیلی که فرستادن دلیل خاصی ذکر نشده.
    معدلمم بالا بود ۱۸.۱۲ و ایلتس ۷.
    ممنون
    چه دانشگاهی اپلای کردید؟ از نظر رنکینگ. آیا رشته ای که در مقطع قبلیتون خوندید با اینی که الان اپلای کردید متفاوت بوده؟ آیا گپ تحصیلی داشتید؟ انگیزه نامه تون چطور بوده؟ شاید حیطه کاریتون با استاده مرتبط نیس یا دیر اقدام کردید با توجه به ددلاین. ولی حتما دلیلو بپرسید چون بهرحال ریجکت شدین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)