صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 116

موضوع: همراه بردن حیوان خانگی

پیش فرض پاسخ : همراه بردن حیوان خانگی

دوستان من یک طوطی داشتم می خواستم از تهران ببرم مشهد به اندازه یک ادم کامل پول بلیط ش می شد که هیچ. حتما حیوانات را داخل بار می گذارند. علاوه بر ان یک مبلغ اضافی هم میگیرند که در قسمت مخصوص بار که اکسیژن دارد بگذارند.
    پس فکر کنم بهتر باشه اینجا حیوان خود را بفروشید و ان طرف پول بلیط راهم بگذارید روش و دو تا بخرید.
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Senior Member

منم یه لاکپشت گوش قرمز دارم که برای بردنش به کانادا تحقیق کردم. یه اجازه نامه کانادا میخواست اما ایران هم برای فرودگاه نیاز به اجازه نامه داره. من بعد از کلی تلفن بازی تونستم یا فرد مربوطه صحبت کنم که گفت برای لاکپشت ابدا اجازه نمیدیم اما بعد از شنیدن صدای بغض آلود من ! گفت حالا بیا ببینیم چی میشه ولی من هنوز نرفتم چون تا خروجم از ایران چند ماه مونده. خلاصه اینکه اگه شما در زمینه هماهنگی با فرودگاه ایران به نتیجه ای رسیدین به منم بگین که هم دردیم

ای بابا جناب sharifi_s مگه میشه حیوونی که 2 سال زحمتشو کشیدی و صیح تا شب تو چشات زل زده رو بفروشی ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! بری یکی دیگه بخری!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط abtin3 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من یک لاکپشت گوش قرمز دارم که از لاکپشت های بومی امریکا هست .می خوام به امریکا مهاجرت کنم و لاکپشتم رو ببرم و می خوام لاکپشتم رو همراه خودم داخل هواپیما بیارم
    می خوام به من کمک کنید
    Culture lives in everything we do

فکر کنم باید با اداره محیط زیست تماس بگیرید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Embedded and Intelligent Systems Halmstad University

سلام به همه و مرسی به خاطر این تاپیککککک اصلا فکر نمی کردم تو این فروم یه همچین تاپیکی پیدا کنم. من هم یه سگ تریر پشمالو دارم که می خوام ببرم سوئد. من سگم رو به بیمارستان دامپزشکی تهران می برم واسه چکاپ و ... اونجا رئیس بیمارستان اطلاعات خیلی کاملی داره در این زمینه البته چون من منتظر پذیرشم هنوز دقیق نپرسیدم اما اروپا سخت تر از جاهای دیگست. فرقش اینه که باید نمونه خونش رو ارسال کنید اونجا اما قراره تا چند وقت دیگه برم بیمارستان و کامل بپرسم. حتما نتیجه رو اینجا می زارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Embedded and Intelligent Systems Halmstad University

سلام به همه
    هر چند اين تاپيك همش 2 صفحه است اما از اونجايي كه من براي بردن دخترم خيلي اذيت شدم و مجبور شدم همه كارا رو خودم انجام بدم اين رو مي نويسم كه همه كساني كه لازم دارن استفاده كنن
    مواردي كه من مي نويسم مربوط به كشور هاي حوزه اسكانديناوي هست البته فكر مي كنم بقيه كشور ها شرايط مشابه دارند. نكته بسيار مهم اروپا اينه كه اونها آزمايش هاي ايران رو قبول ندارند به همين دليل روند يه مقدار دشوار تره... كل صحبت من در رابطه با سگ هست و براي حيوانات ديگه بايد از آدرسي كه مي زارم شرايط رو مطالعه كنيد.
    براي بردن سگتون به سوئ به آدرس زير بريد:
    http://www.jordbruksverket.se/swedis...280001142.html

در اين صفحه علاوه بر سگ قوانين مربوط به كليه حيوانات مجاز نوشته شده. با توجه به اينكه ما در محدوده EU نيستيم پس بايد آزمايش هايي كه در ادامه توضيح مي دم رو انجام داد:
    كليه كارها بايد حداقل 4 تا 4.5 ماه قبل از رفتن شما شروع بشه وگرنه نمي تونيد سگتون رو همراهتون با يك پرواز ببريد (البته اگر پاسپورت اروپايي داشته باشه از اول كه اين مراحل لازم نيست). دليل اينكه چرا بايد 4 ماه قبل شروع كنيد رو توضيح مي دم اما اگه مثل من اين موضوع رو دير متوجه شديد مشكلي نيست يه راه ديگه داره. پس به ترتيب مراحل زير رو انجام بديد:
    2- براي سگ شما بايد ابتدا مايكروچيپ نصب كرد و سپس واكسن هاري زد. مهم نيست اگر واكسن هاري رو جديدا زده باشه حتما اول بايد مايكروچيپ نصب بشه و بعد واكسن هاري بخوره. بهتره اين كار رو در يك روز يا دو روز متوالي انجام بديد. فقط ترتيبش مهمه (البته اگه در يك روز باشه خيلي مهم نيست)
    3- مرحله بعدي انجام آزمايش هاري بر روي سگ شماست كه جون متاسفانه آزمايش ايران رو قبول ندارن شما مجبورين اين تست رو در يكي از لابراتوارهاي مورد قبولشون انجام بديد. نياز به حضور شما نيست. شما مي تونيد نمونه خون رو در ايران تهيه و براشون DHL كنيد. مثلا من لابراتوار تركيه رو انتخاب كردم و بهشون ايميل زدم و ازشون اطلاعات خواستم اونها هم براي من يه فرم كه توش توضيحات كامل و نحوه ارسال بود رو فرستادن. براي پست هم بايد از نيم كيلو يخ خشك جهت خنك نگه داشتن استفاده كنيد. اين مقدار رو از خودشون پرسيدم. (خيلي سريع ايميل جواب مي دن ) . آدر كليه لابراتوار هاي مجاز در همون آدرس بالا گوشه صفحه هست.
    نكته خيلي مهم اينه كه شما نمي تونيد اين آزمايش رو زودتر از يك ماه بعد از واكسن هاري بگيريد. پس يك ماه بعد ازواكسن هاري مي تونيد اين آزمايش رو انجام بديد. (اگر قبل از اون باشه نمونه خون رو قبول نمي كنن حواستون باشه) با توجه به صحبت من با DHL هزينه ارسالش حدودا 150 مي شه
    4- آزمايش در تركيه روزهاي سه شنبه انجام مي شه و نتيجه جمعه ها اعلام مي شه . پس بهترين زمان براي ارسال نمونه شنبه هست كه نهايتا دوشنبه به دستشون برسه . تاريخ نمونه خون گيري بسيار مهمه چون در صورت اوكي بودن جواب آزمايش هاري شما نمي تونين زودتر از سه ماه بعد از اين تاريخ سگ خودتون رو وارد خاك سوئد كنيد. پس با اين حساب شما از حداقل 4 ماه قبل پروازتون بايد كارهاتون رو شروع كنيد. جهت دريافت جواب باز بايد با DHL‌ هماهنگ كنيد.
    در زمينه بردن زودتر هم اين نكته رو بگم كه هيچ راهي نداره. من كلي باهاشون تلفني صحبت كردم . گفتم كه من كسي رو ندارم كه 3 ماه دختر نازم رو پيشش بزارم اونها هم گفتن اين قانونه... در نهايت گفتن مي توني تقاضاي قرنتينه بدي (حتما قبل از رفتن درخواست بديد به هموم ايميلي كه كنار همون سايت هست) اما راجع به هزينه اش كه پرسيدم مخم صوت كشيد!!! هزينه اش براي 3 ماه 30000 كرون هست (حدود هشت و ... ميليون!!) كه خودشون هم گفتن گرونه. البته نكته مهم اينجاست كه اگر مثلا پرواز شما يك ماه بعد از تاريخ نمونه گيري هست شما لازمه كه سگتون رو دو ماه قرنتينه كنيد (يعني يك ماه از سه ماه گذشته و دو ماهش مونده)...
    5- تفاوت افرادي كه فرصت كافي داشتن با افرادي مثل من كه ديرتر اقدام كردن همين جاست. اگه نخواين هزينه قرنطينه رو بديد كه اصلا معقول نيست بايد سگتون تا زماني كه اين سه ماه بگذره در ايران پيش كسي بمونه. آخرين كار پر كردن فرم E9-163 , E9-164 هست. دقت كنيد كه فرم 163 مربوط به كسايي هست كه مي تونن سگشون رو هم زمان با رفتن خودشون ببرن (يعني 4 ماه قبلش اقدام كردن) و 164 مربوط به افرادي مثل من هست كه بايد سگشون به صورت تنها نه با صاحبش به سوئد ارسال بشه. اين فرم ها در سايت قابل دانلود شدن نيستند. بهشون ايميل بزنيد براتون مي فرستن. تاكيد مي كنن كه فرم رو روي برگه A3 پرينت كنيد و ترتيب صفحاتش خيلي مهمه. نمونه عكس تصوير صفحه رو مي فرستن. اين فرم حداكثر 10 روز قبل از پروازتون بايد توسط دامپزشكي ايران تمكيل و تاييد بشه. فرقي نميكنه 163 يا 164. هر دو همين جورين. اگه سگتون رو پيش كسي مي زاريد تا براتون بفرسته حتما ازش بخوايد اين فرم رو در اين مدت 10 روز قبل از پرواز تكميل و به تاييد دامپزشكي برسونه (اداره دامپزشكي نه دامپزشك ها )
    6- آخرين مرحله بردن سگتون هست. من اطلاعات پرواز ايران اير رو دارم از بقيه ايرلاين ها بي خبرم. هزينه ارسال به اين شكل هست. چه با شما بياد چه نه هزينش كيلويي 23000 تومان هست (به عنوان اضافه بار محسوب مي شه). حتما بايد در طول پرواز در قفس باشه اگه داره همراهتون ببريد اگه نه اونجا فكر كنم بشه كرايه كرد. اما هزينش جداست. براي اجازه پرواز هم كه مدارك پزشكي حيوان و تاييد اداره دامپزشكي لازمه. من هنوز به اين مراحل نرسيدم كه دقيق بگم اما يه زنگ به ايران اير بزنيد كامل توضيح مي ده. اداره دامپزشكي هم مي دونه چه تاييدي لازمه. لازم نيست از قبل هماهنگي انجام بشه باايران اير. مي تونيد همون روز با خودتون ببريد (چون به عنوان اضافه بار خودتون محسوب مي شه ) و اگر هم كسي قراره براتون پست كنه مثل شرايط من چك كنيد كه زمان پرواز كي هست و ازشون بخوايد 3 ساعت قبل از پرواز با سگتون فرودگاه باشه. تنها فرودگاه هاي سوئد كه امكان ورود سگ از خارج از كشور رو داره استكهلم و گوتنبرگ هست. فراموش نكنيد برگه تاييد شده 163 رو با خودتون به همراه نتيجه آزمايش و شناسنامه حيون دو دست بزاريد تا رسيديد ازتون مي خوان. شناسنامه هم اگه انگليسي توش ننوشته ترجمه كنيد ولي اصلشو بياريد . باز اگه سگتون بعد از شما ارسال مي شه اين مدارك رو بايد باهاش بفرستيد چون هم تو فرودگاه امام لازمه هم لحظه رسيدن فقط نمي دونم چطوري مي شه چند ورق كاغذ رو با سگتون تنها بفرستيد. اينو هم چند روز ديگه مي پرسم.
    7- وقتي رسيدين در فرودگاه مداركي كه گفتم (نتيجه آزمايش لابراتوار مورد تاييد، شناسنامه و فرم 163 يا 164 ) رو ازتون مي خوان و اونها رو پانچ و مهر مي كنن. تمومممممممممممممممممممممم مممم حالا كوچولوهاتون آزادن كه در يك كشوري كه به حقوقشون احترام مي زارن آزادانه زندگي كنن.
    اميدوارم اين پست به درد كسي بخوره... از طولاني بودنش نترسيد و اگه واقعا مي تونيد حتما همراهتون ببريد اين كوچولوهاي ناز رو كه در اين مم ل كت به اندازه كافي زجر كشيدن
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد هنر

دوستان ما می خوایم پسرمون رو که یه سگ تریره ببریم کانادا تا جایی که من سرچ کردم کانادا شرایط سوئد رو که دوستمونshelerance_f انقدر خوب توضیح دادخ نداره و لازم نیست قرنطینه بشه به شرطی که تیتر هاری اش رو یه آزمایشگاه معتبر توی ایران بگیره.
    توی این لینک اطلاعات کامل هست:
    http://www.inspection.gc.ca/english/.../canin4e.shtml
    ولی اگه کسی تجربه داشته لطفا اینجا تجربه اش رو بگه که حتما به درد خیلی ها می خوره.
    NOC 4131- CIO 11/2009 - First AOR 1/2010 - Sent DOC to visa Office 2/2010 - Second AOR 4/2010 - Status: In - Process 14 Feb - File Transfer to Warsaw 12/12/2011-Medical : Jun 19, 2013- Medical Received: Jun 28, 2013- P.R. : 5 Sep.

Senior Member aida8404 آواتار ها

دوستان کسی تجربه اب برای بردن پرنده به امریکا داره؟ در ضمن پسر من خیلی ترسو هست. عمرا بشه تو بار گذاشتش. دووم نمیاره کوچولو. اصلا نمیتونم ازش دل بکنم. حاضرم با کشتی برم ولی ازم جدا نشه. لطفا اگه اطلاعتتی در این زمینه دارید به من هم بگید. مرسی از همگی
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

سلام دوستان،من یک طوطی ملنگو(جثه ش کوچیکه) دارم که خیلی بهم وابستس میترسم بذارمش اینجا برم افسرده بشه.کسی راجع به همراه بردن پرنده به اتریش اطلاعاتی داره؟

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    دوستان کسی تجربه اب برای بردن پرنده به امریکا داره؟ در ضمن پسر من خیلی ترسو هست. عمرا بشه تو بار گذاشتش. دووم نمیاره کوچولو. اصلا نمیتونم ازش دل بکنم. حاضرم با کشتی برم ولی ازم جدا نشه. لطفا اگه اطلاعتتی در این زمینه دارید به من هم بگید. مرسی از همگی
    سلام، من میدونم که در پروازهای قطر ایرلاین، میشه بعضی از پرنده ها مثل شاهین رو با خودتون ببرید تو کابین، از دفاتر هواپیمایی بپرسید
    http://www.qatarairways.com/ae/en/animals.page
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member

سلام
    من یه عروس هلندی دستی دارم که به شدت به هم وابسته هستیم.چجوری میتونم ببرمش آمریکا؟میترسم تو این راه طولانی بلایی سرش بیاد. از طرفی هم می ترسم اینجا افسرده بشه.
    کسی تجربه بردن پرنده داره؟چه مراحلی داره؟میشه داخل هواپیما برد با قفس؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)