سلام دوستان،من احتمالا حدودا تا یک سال دیگه درسم در آلمان از یکی از معتبرترین دانشگاهاش تموم میشه.(لیسانس کامپیوتر) من اگه بعد از درسم دو سال تو آلمان کار کنم میتونم پاسپورت آلمانی هم بگیرم و البته که به زبان آلمانی درس خوندم پس آلمانیم خوبه و انگلیسیم هم بد نیست،چوت اصلا جزوه های بعضی از درسامون به انگلیسی هستش.حالا می خوام بدونم که من اگه مدرکم رو اینجا بگیرم و خوب علاوه بر زبان آلمانی و انگلیسی،زبان اسپانیایی رو هم بتونم تا ب1 یا ب2 برسونم،اولا چقدر شانس دارم که تو اسپانیا کار پیدا کنم؟و دوما اگه پیدا کنم شرایط دریافت پاسپورت اسپانیایی به چه صورت هستش؟یعنی چند سال باید اونجا کار و زندگی کنم تا بهم اقامت نامحدود و یا پاسپورت اسپانیایی بدن؟
کلا اگر کسی اطلاع داره که اسپانیا چه چیزایی کمتر از آلمان داره ،لطفا بگه که من بدونم اگه اینکار رو انجام بدم چه چیزایی رو از دست میدم؟
دلیل من برای این جابجایی دوباره فقط نژادپرستی زیاد تو آلمان هستش و همچنین طبق تجربه ای که خودم از آشنایی با افراد اسپانیایی اینجا داشتم خیلی خیلی برخوردشون با من بهتر از برخورد یه آلمانی بوده،ولی خوب میزان درآمدی که می تونم تو اسپانیا داشته باشم و شرایط اقامت و هزینه زندگی تو اسپانیا هم خوب برام خیلی اهمیت داره.