صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 81

موضوع: وضعیت کار و اقامت در اسپانیا

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار و اقامت در اسپانیا

نقل قول نوشته اصلی توسط SamiraMehrabi نمایش پست ها
    من تازه میخوام واسه اسپانیا اقدام کنم، در مورد کار تو اسپانیا خیلی ها بهم اینو گفتن، حتی موسسه ای که واسه مشاوره پیشش رفتم هم صادقانه اینارو گفت، ولی همه میگن اگه اسپانیایی یاد بگیری شانس کار پیدا کردنت تو اسپانیا خیلی زیاد میشه، چون زبانشون براشون مهمه و هر خارجی ای هم که میاد بلد نیست، اسپانیایی بلد بودن میشه یه امتیاز مثبت. اینا درسته؟ شما خودتون اسپانیا هستین؟ اونجا کار می کنین؟
    اینکه مسلمه اگه زبان این کشور رو بلد باشین شانس کار پیدا کردن بالا میره.
    اما چند نکته مهم وجود داره
    اول اینکه با چه نوع ویزایی قراره وارد اسپانیا بشین؟ با ویزای دانشجویی نمیشه کار کرد و فقط محدود به خود دانشگاه و گروه تخقیقاتی هست.
    اگه ویزای کاری داشته باشین که قبلش مستلزم پیدا کردن کار بوده.
    نکته بعدی در مورد سطح تحصیل و تخصص شما هست. ممکنه اگه در مقطع دکتری باشین و در گروه های تخقیقاتی کمپانی ها کار پیدا کنین اونم به این علت که اسپانییایی در این تخص وجود نداشته باشه وگرنه برای کارها و شغل های معمولی و رده پایین نمیشه حساب کرد. وقتی خودشون کلی بیکار دارن چطور شغلهای معمولی رو به خارجی ها بدن؟
    خوب فکر کنین و در تصمیم گیری عحله نکنید که بعد از ورود به اسپانیا دچار مشکلات نشوید.

Junior Member

من برای پذیرش تحصیلی برای دکترا میخواهم اقدام کنم میخوام بدونم که آیا همین اجازه 20 ساعت کار در هفته راکه دارم داخل دانشگاه به راحتی میتوانم کار پیداکنم؟و اینکه پایه حقوقش چقدر هست؟

Junior Member SamiraMehrabi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر ناپیوسته / نرم افزار - دانشگاه آزاد - وا

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    اینکه مسلمه اگه زبان این کشور رو بلد باشین شانس کار پیدا کردن بالا میره.
    اما چند نکته مهم وجود داره
    اول اینکه با چه نوع ویزایی قراره وارد اسپانیا بشین؟ با ویزای دانشجویی نمیشه کار کرد و فقط محدود به خود دانشگاه و گروه تخقیقاتی هست.
    اگه ویزای کاری داشته باشین که قبلش مستلزم پیدا کردن کار بوده.
    نکته بعدی در مورد سطح تحصیل و تخصص شما هست. ممکنه اگه در مقطع دکتری باشین و در گروه های تخقیقاتی کمپانی ها کار پیدا کنین اونم به این علت که اسپانییایی در این تخص وجود نداشته باشه وگرنه برای کارها و شغل های معمولی و رده پایین نمیشه حساب کرد. وقتی خودشون کلی بیکار دارن چطور شغلهای معمولی رو به خارجی ها بدن؟
    خوب فکر کنین و در تصمیم گیری عحله نکنید که بعد از ورود به اسپانیا دچار مشکلات نشوید.
    اگه خدا بخواد و پذیرش و ویزام جور بشه، با ویزای دانشجویی تایپ D میخوام وارد اسپانیا بشم. از نظر مالی مشکلی برای گذروندن هزینه های زندگیم ندارم ولی دوست دارم در کنار تحصیل مشغول به کار هم باشم که هم وقتم پر بشه هم تجربه بشه برام و خوب در کنارش یه استقلالی هم داشته باشم. تا جاییکه دوستام تو اسپانیا و بچه های همین صفحه بهم گفتن، با ویزای دانشجویی تو اسپانیا اجازۀ 20 ساعت کار دارم. دوستام بیرون دانشگاه هم کار میکنن. میخوام بدونم اگه اسپانیایی خوب یاد بگیرم، با توجه به مهارت های کامپیوتریم میتونم یه کار پاره وقت پیدا کنم؟ بیرون یا توی همون دانشگاه (نه یه کار در سطح عالی، در سطح معمولی هم کافیه)

Junior Member Mohamad89 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران - آزاد

سلام دوستان
    من دارم برای پذیرش اسپانیا اقدام می کنم و قصدم اینه که بعد از تموم شدن درسم اونجا بمونم و اقامت بگیرم. پست های قبلی رو که خوندم نتونستم دقیقا جواب سوالمو بگیرم که در حال حاضر شرایط اسپانیا طوری هست که بشه این کارو کرد یا نه؟ فکر می کنم دوستانی که اونجا هستن بهتر بتونن به سوالم جواب بدن. ممنون

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad89 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دارم برای پذیرش اسپانیا اقدام می کنم و قصدم اینه که بعد از تموم شدن درسم اونجا بمونم و اقامت بگیرم. پست های قبلی رو که خوندم نتونستم دقیقا جواب سوالمو بگیرم که در حال حاضر شرایط اسپانیا طوری هست که بشه این کارو کرد یا نه؟ فکر می کنم دوستانی که اونجا هستن بهتر بتونن به سوالم جواب بدن. ممنون
    دوست عزیز بیشتر فکر کنید
    در شرایط فعلی اسپانیا رو برای کشور توریستی بیشتر می شناسن تا یک کشور اقامتی
    بخصوص برای ما ایرانی ها کانادا و امریکا اهداف اول باید باشن.
    اسپانیا گزینه خوبی برای اقامت دائم نیست چون پروسه اون خیلی طولانی تر هست و از اونجاییکه مشکل بیکاری دارن وضع سخت تر میشه. چون مساله فقط موندن نیست باید بشه کار پیدا کرد. در شرایطی که در کانادا بعد از سه سال وارد پروسه اقامت می شین اینجا حداقل 5 سال زمان لازمه و بعد از ده سال میشه امید به شهروندی داشت.

Junior Member Mohamad89 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران - آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط control نمایش پست ها
    دوست عزیز بیشتر فکر کنید
    در شرایط فعلی اسپانیا رو برای کشور توریستی بیشتر می شناسن تا یک کشور اقامتی
    بخصوص برای ما ایرانی ها کانادا و امریکا اهداف اول باید باشن.
    اسپانیا گزینه خوبی برای اقامت دائم نیست چون پروسه اون خیلی طولانی تر هست و از اونجاییکه مشکل بیکاری دارن وضع سخت تر میشه. چون مساله فقط موندن نیست باید بشه کار پیدا کرد. در شرایطی که در کانادا بعد از سه سال وارد پروسه اقامت می شین اینجا حداقل 5 سال زمان لازمه و بعد از ده سال میشه امید به شهروندی داشت.
    ممنون از راهنمایی شما ولی من کانادا و امریکا مد نظرم نیست به دلایلی که یکیش بعد مسافتی اونه. سوال من اینه که قوانینی که در حال حاضر برای اقامت اسپانیا وجود داره چیا هست یعنی از چه راهی میشه بعد از اتمام تحصیلات اقامت گرفت؟

رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad89 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما ولی من کانادا و امریکا مد نظرم نیست به دلایلی که یکیش بعد مسافتی اونه. سوال من اینه که قوانینی که در حال حاضر برای اقامت اسپانیا وجود داره چیا هست یعنی از چه راهی میشه بعد از اتمام تحصیلات اقامت گرفت؟
    اطلاعات من کلی هست. برای قوانین دقیق باید به وب سایت وزارت امور خارجه اسپانیا مراجعه کرده و قوانین مصوب رو بخونین.
    اقامت در اسپانیا خیلی طولانی و زمان بر هست. اقامت دانشجویی شما برای پروسه اقامت معمولا به حساب نمیاد و درصورتیکه اقامت کاری داشته باشین بعد از پنج سال می تونین در خواست اقامت طولانی داشته باشین که تا اونجا که من اطلاع دارم برای درخواست پاسپورت اسپانییای معمولا 10 سال زمان نیاز هست. با توجه به شرایط بد اقتصادی و کار اسپانیا بعنوان کشور اقامتی و مهاجر پذیری برای ایرانی ها نمی تونه باشه. شاید گزینه هایی بهتر در شمال اروپا بشه پیدا کرد که وضعیت اقامت دادنشون سریع تر و قانونمند تر باشه.

Junior Member

سلام دوستان
    من در اسپانیا درس می خوانم در رشته مهندسی و اینجا بورسیه شده ام . پول می گیرم (فاند دارم از اینجا). قبل از این که بیام اینجا از خیلی ها پرسیدم( زمستان 1391) و هیچ کس جواب درستی به من نداد( حتی در اپلای ابرود). ولی من این را مینویسم برای آیندگان (قبل از گرفتن پذیرشدانشجویان در شرایطی هستن که هر شرطی رو قبول می کنن ولی اما بعد از گرفتن پذیرش متوجه می شوند ای کاش کمی تامل می کردن)
    لطفا قبل از این که بیاید اسپانیا بسیار دقت کنید و اگر جای دیگری پیدا نکردید بیاید اسپانیا (من یک فرصت ضعیفت تر داشتم برای رفتن به دانشگاهی در کانادا ولی اسپانیا رو انتخاب کردم).
    دلایلم رو در ذیل منویسم که شما خودتان قضاوت کنید:
    1- در اکثر شهرهای اسپانیا افراد کمی انگلیسی حرف می زنند یا بلد نیستن و یا به خاطر تعصبی که بر روی زبان اسپانیایی دارند ترجیح میدهند اسپانیای صحبت کنند( البته در مادرید کمی اوضاع بهتر است و شاید افراد بیشتر با زبان انگیلیسی آشنا باشند . برعکس آلمان ، هلند، بلژیک و نروژ(
    #سعی کنید حتما برید کلاس زبان اسپانیای . در تهران ، سعادت آباد و میدان کاج یک کلاس هست که می توانید آدرسش رو از سفارت بگیرید.
    2-یک مثال ساده می زنم. شما در سایت دانشگاه های معروف دنیا برید (مثلا در اروپا EPFL & ETH از سویس، DELFT از هلند، Munich در آلمان، Imperal college London در انگلستان، university of toronto در کانادا، UCLA & MIT Berekely در آمریکا) تعداد زیادی دانشجوی ایرانی،کره ئی، هندی و چینی میبینید (و این دانشجویان از بهترین های اون دانشگاه هستن). ولی اینجا اکثریت مال آمریکای لاتین هستن و بعد از اونها نوبت به اروپای شرقی می رسه(رومانی...). نه تنها به خاطر زبان بلکه به خاطر نزدیکی فرهنگ و از همه مهمتر دانشجویان فقیرتر دنیا می آین اینجا واسه بهبود زندگی (حتما دلیلی هست که دانشجویان خوب دنیا اینجا نمی یایند).
    فرهنگ ما و قوانین مملکت ما بیشتر به آمریکایی ها نزدیک می باشد. اینجا فکر می کنند ما داریم از گشنگی میمیریم و به این ها پناه آوردیم.
    3-اسپانیا یک کشور عقب افتاده هست در اروپا. هنوز بیشتر کارها با کاغذ بازی انجام می شود(اگر اومدید اسپانیا من توصیه می کنم از هر مدرک اداری حتما کپی بگیرید). برای هر چیزی که لازم داشته باشید کلی کاغذ بازی باید بکنید (مثلا کارت ملی که خیلی ضروری هست یا کارت بهداشت...). برای کار اداری باید کلی کپی بگیرید و فرم پر کنید ( مقدار کمی از کارها کامپیوتری و اینترنتی هست) بعد کلی لفتش میدن تا کارتان را راه بیندازند. تازه تمام فرم ها هم اسپانیایی هست. خلاصه یک کسی لازم هست که این پروسه ها رو بلد باشه و به شما یاد بده (معمولا یکی را اختصاص می دهن به شما ولی او به شما کمک زیادی نمی کند)
    ببنید می توانید برید سفارت اسپانیا در تهران و ببینید. کند کار می کنند و جواب درست نمیدن (در اسپانیا 100 برابر سفارتشون تو ایران کارها رو لفت میدن، کلا مردم خسته هستن).
    4-کلا مردم خسته و اهل تفریح هستن. کار کردن رو زیاد دوست ندارن. حرف کار که می شه حالشون بد می شه.
    5- اسپانیا سال ها بر خیلی کشورها حکومت میکرده (مثلا آمریکای لاتین) و هنوز فکر می کنن که پادشاه بخشی از دنیا هستن. البته جامعه اسپانیایی وسیع هست و می خوان فرهنگشون رو حفظ کنند اما نتیجه اش این است که با غیر اسپانیای زبان ها خوب نیستن. و شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.
    6-اسپانیادر حال حاضر(2014) کشور فقیری هست و این ها دوست ندارن حالا که خودشان نون ندارن بخورن ، آدم آز جای دیگر بیاید(مخصوصا غیر اسپانیایی زبان) و با غریبه بد رفتاری میکنند. من توصیه میکنم با امکانات کامل (لپتاپ و موبایل نو بیاید) که فکر نکن شما به خاطر پولشون اومدید اینجا. مثلا امکانات دانشگاه محدود هست (خیلی محدودتر از ایران) اینجا نفس بکشی باید پول بدی.
    7- در مورد کیفیت مدرک دانشگاه های اینجا تحقیق کنید. خیلیها می آیند اسپانیا به خاطر اینکه هزینه تحصیل در اینجا ارزان تر از ایران می باشد(من شنیدم هزینه تحصیل کمتر از دانشگاه آزاد و ... است)
    8- شما اگر به دور بر خود نگاه کنید هیچ محصولی از اسپانیا نمی بینید مثلا آلمان با BMW و BENZ معروف است و هر کشوری به یک چیزی . لطفا فکر کنید آخرین محصولی که از اسپانیا دیدید چه بوده؟ کشور بدون محصول فقیر است و زندگی در آن سخت هست.
    خلاصه قبل از این که بیاید اینجا برای درس خوندن این خوب هست که برای تفریح یک ماهی بیاید اینجا و از نزدیک با اینجا آشنا بشوید. برای ما ایرانی ها آلمان، هلند، کانادا و آمریکا بهتر هست( در شهر ما ایرانی کم هست ولی در مادرید و بارسلون ایرانی بیشتر هست). ولی اگر اومدید بعد از پند ماه تجربیاتتون رو لطفا به بقیه بگویید. اگر رفتین سفارت می بینید از دربان گرفته تا کارمند جزو فکر می کنن که سفیر اسپانیا هستن. سفارتشون رو ببینید کشورشون 100 برابر بدتر هست.
    باور کنید حالا من قدر ایران خودمون رو می دانم.
    این ها هم تجربیات من بود.

Junior Member

سلام دوستان. این چند صفحه رو خوندم. راستش خوب متوجه نشدم برای سوالاتم. واسه همین گفتم بپرسم. من در حال گرفتن پذیرش از بارسلونام.
    ممنون میشم جواب این دو تا سوالم بدین:

1. با ویزای دانشجویی (دکتری)، فرصت کار کردن هم داریم؟ (همون 20 ساعتی که تو آلمان دانشجوها دارند). منظورم کارای داخل دانشگاه نیست. کارای پاره وقت بیرون، رستوران و کتابخونه و اینا.
    2. برای زندگی تو بارسلونا و احتمالا محیط کاری، کدوم زبان رو بهتره یاد بگیریم؟ کاتالانی یا اسپانیایی؟ چون نمی دونم این دوتا چقدر فرق دارن با هم!

سلام دوستان خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید
    شدیدا دچار سردرگمی شدم
    میخام واسه دکترای مخابرات سیستم بیام اسپانیا
    در تاپیکها دیدم شهریه ارزونه و هزینه زندگی مثلا 600 یورو
    بچه ها
    اولا متوجه نشدم با ویزای تحصیلی، اجازه کار هفته ای مثلا بیست ساعت رو داریم یا نه بالاخره؟ یکی میگه اره یکی نه!
    دوما برای دکترا بهمون پول میدن یا نه؟ منظورم اینه که می گن فاند کم و سخت شده اوکی، ولی بالاخره ریسرچ دکترا مگه کار حساب نمیشه؟ حتی یک قرون؟
    من هیچ پولی نمیتونم به عنوان یک پسر 32 ساله مجرد از خانوادم بگیرم واسه زندگی اونجا
    حالا با کارهای داغون که میگن به خارجیای غیر اسپانیایی زبون هم سخت میدن، میشه زندگی چرخوند یا نه
    سرمو با یک مقاله IEEE Communication Society و ایلتس شش و نیم همینجوری بندازم بیام یا نه؟
    پدرم در اومد اینقدر دنبال گروهها و پوزیشنها بودم
    چه کنم
    کمک کنید لطفا
    فقط نمیخام پناهنده شم
    تهش این بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)