صفحه 2 از 24 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 238

موضوع: تهیه بلیط و فریت بار

پیش فرض پاسخ : Housing و وسایل لازمی که باید همراه برد برای بلژیک

من فکر میکردم 30 کیلو باشه.بازم ناراحت بودم. فکر کنم فقط لباس و کفشمون بیشتر از این بشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط samiii22 نمایش پست ها
    دلیل خاصی داره که این مسیر رو انتخاب کردی...؟ منظورم قطار و کشتی و ... با تقریبا همین هزینه میشه خیلی راحت تر هم رفت...!!!
    سامی جان راستش من عاشق سفر و دیدن جاهای مختلفم. فکر کردم بد نیست چنین تجربه ای داشته باشم. از نظر هزینه هم با احتساب یک شب اقامت ارزان قیمت در استانبول باز هم حدود 300 هزار به نفعم می شه. البته این قصد هنوز قطعی نیست ولی خوب دارم جدی بهش فکر می کنم. خوشحال می شم نظرت و بدونم

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

بچه ها! شما با توجه به محدودیت بار معمولا 23Kg، چه چیزایی به ذهنتون میرسه که بردنش لازمه؟ در واقع خودتون چه چیزایی میخواید ببرید؟
    یادم نیست کدوم هواپیمایی بود ولی محدودیت بار رو 30 دیدم. ضمن اینکه کوله و کیف دستی که با خودمون می بریم توی هواپیما محاسبه نمی شه. من یه چمدون دارم که خوب استحکام خوبی داره و معمولا توی مسافرت هام ازش استفاده می کنم اما وزن خالیش بالاست. پیشنهاد می کنم اگه قصد خرید چمدان رو دارید به این موضوع حتما توجه کنید. با توجه به این که مسافت زیاد طولانی نیست و توقف های فرودگاهی زیاد نیست خوب احتمال آسیب رسیدن به چمدان ها و وسایل پایین می آد.
    یک سری لیست بچه ها پخش کردن که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد و توش آوردن، می تونی از اون ها استفاده کنی. خوابگاه ها و اکثر اتاق های اجاره ای فرنیش هستند و وسایل آشپزخانه رو هم دارند پس دیگ و قابلمه با خودتون نیارید. یکی از دوستام که رفته بود استرالیا می گفت کتابهاتون و با خودتون نبرید با پست که بفرستید ارزونتر از هزینه اضافه بار در می آد. الآن دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه، کم کم چیزهایی که یادم میاد و می نویسم. آهان راستی بردن چندتا کنسرو رو هم توصیه می کنم. روزهای اول شاید خوردن غذاهای اونها سخت باشه خوب حال و حوصله خرید و آشپزی هم که نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط anali نمایش پست ها
    من فکر میکردم 30 کیلو باشه.بازم ناراحت بودم. فکر کنم فقط لباس و کفشمون بیشتر از این بشه.
    عزیزم یک کم از این لباس ها و کفشات و بده به من
    اول ببین برنامه ات چه جوریه. می خوای بعد از یک ترم برای دیدن خانوادت برگردی یا نه؟ ما برای پاییز و زمستان می ریم پس بیشتر کفش و لباس مناسب فصل سرما با خودت بیار. چتر و فراموش نکنید هوای اونجا حتی توی این فصل هم بارونیه. ولی اگه قصد داری برای یک سال بمونی خوب باید یه فکر درست و حسابی بکنی. البته می گن فروشگاه های ارزان قیمت و مناسبی اونجا هست که میشه خیلی خوب ازشون خرید کرد ولی خوب من هرچی توی اینترنت گشتم این قیمتهای مناسبی که می گفتن ندیدم

من که فقط برای یکی دو ماه اول وسایل میارم.به دوستان هم همین پیشنهاد رو میکنم و بقیه رو میذارم که برام پست کنن.از نظر هزینه و سختیه جابجایی خیلی بهتره،که این همه بار رو با خودتون این ور اونور نکشید.من پیشنهاد میکنم سی دی های لازم برای کامپیوتر مثل ویندوز و ... رو حتما بیارید که اونجا قیمت ها خیلی بالاست.اگه اهل اشپزی هستین سبزی خشک،مخصوصا سبزی قورمه سبزی که پیدا نمی شه.
    ;-)

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

منم میخواستم همین کارو کنم ولی بی دقتیه پست ایران و بلژیک و هم اگه کنار بذاریم، هزینه ی پستی مثل اینکه خیلی زیاد میشه... اطلاعی از این قضیه ندارید؟ تعرفه ی پست و اینا...
    من که فقط برای یکی دو ماه اول وسایل میارم.به دوستان هم همین پیشنهاد رو میکنم و بقیه رو میذارم که برام پست کنن.از نظر هزینه و سختیه جابجایی خیلی بهتره،که این همه بار رو با خودتون این ور اونور نکشید.من پیشنهاد میکنم سی دی های لازم برای کامپیوتر مثل ویندوز و ... رو حتما بیارید که اونجا قیمت ها خیلی بالاست.اگه اهل اشپزی هستین سبزی خشک،مخصوصا سبزی قورمه سبزی که پیدا نمی شه.
    ;-)

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

والا فکر کنم خیلی خسته بشی... شاید بهتر باشه مسقیم بیای بلژیک یکم زودتر و اون چند روز رو اونجا بگردی...
    هههههم... راستش من زیاد از Turkish خوشم نمیاد بلیطم رو هم رو Qatar گرفتم، ولی بعضی از روزا پرواز با قیمت حدود 400T داره...
    نقل قول نوشته اصلی توسط rafat نمایش پست ها
    سامی جان راستش من عاشق سفر و دیدن جاهای مختلفم. فکر کردم بد نیست چنین تجربه ای داشته باشم. از نظر هزینه هم با احتساب یک شب اقامت ارزان قیمت در استانبول باز هم حدود 300 هزار به نفعم می شه. البته این قصد هنوز قطعی نیست ولی خوب دارم جدی بهش فکر می کنم. خوشحال می شم نظرت و بدونم

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

;-)
    بجز خورد و خوراک و این چیزا، فکر می کنم باید به فکر لوازم و التحریر و این چیزا هم بود، مخصوصا رشته ی من چون اونجا خیلی گرونه...!!!
    کسی از مدل پیریز برق اونجا اطلاعی داره؟ که تبدیل و این چیزا لازم داره یا نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

بجز خورد و خوراک و این چیزا، فکر می کنم باید به فکر لوازم و التحریر و این چیزا هم بود، مخصوصا رشته ی من چون اونجا خیلی گرونه...!!!
    کسی از مدل پیریز برق اونجا اطلاعی داره؟ که تبدیل و این چیزا لازم داره یا نه؟
    من این و توی سایت دانشگاه پیدا کردم. متن اصلی رو می گذارم چون زیاد به این چیزها اشراف ندارم خدای نکرده انتقال منظور اشتباه نکنم:
    In Belgium the voltage is 220-230 V (the voltage frequency is 50 Hz). Household power is single-phase electric power, in which a single live conductor brings alternating current into a house, and a neutral conductor returns it to the power supply.
    Many plugs and sockets include a third contact used for a protective earth ground, which only carries current in case of faulty equipment.
    Hotels may have 110- or 120-volt outlets for shavers but travellers are advised to bring a power converter and an adapter for two-prong, round-prong, three-prong plugs with side earthing contacts.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی

منم میخواستم همین کارو کنم ولی بی دقتیه پست ایران و بلژیک و هم اگه کنار بذاریم، هزینه ی پستی مثل اینکه خیلی زیاد میشه... اطلاعی از این قضیه ندارید؟ تعرفه ی پست و اینا...
    توی سایت شرکت پست از 2 کیلو تا 5 کیلو برای بلژیک و زده 55000 تومان البته پست هوایی. پست زمینی رو زده حدود 13000 تومان. اینجا
    ویرایش توسط rafat : July 12th, 2011 در ساعت 01:22 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)