صفحه 20 از 28 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 271

موضوع: اسکان (Housing) در انگلستان

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : اسکان (Housing) در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط alipanah_f نمایش پست ها
    سلام دوستان
    كسي ميدونه براي ويزا، در پركردن فرمهاي سفارت اسكان رو چي ميشه نوشت؟
    راسش همسرم براي فرصت مطالعاتي ٦ ماهه از دانشگاه ايمپريال كالج لندن پذيرش دارن!
    جايي هست ك بشه رزرو كرد ولي فعلا پولي پرداخت نكرد؟
    آخه معلوم نيس كه قطعا ويزا ميتونيم بگيريم يا نه؟
    ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي داره راهنمايي كنه...
    ازسایتbooking.comمیشه
    فقط باید آپشنی رو بوک کنید که cancellation free هستش تا چند روز قبل از اقامت
    سابکلاس 574
    لاج و دریافت شماره پرونده: 17 ژانویه|درخواست مدیکال،رزومه،پروپوزال: 18 ژانویه|درخواست خلاصه تز لیسانس و فوق:21 ژانویه|انجام مدیکال: 22 ژانویه|ارسال مدیکال از تهران به امان: 7 فوریه|گرنت ویزا: 10 ژوئن

سلام دوستان. من برای یه برنامه ۵ ماهه دارم میرم ایمپریال. خواستم بپرسم چطور میتونم اونجا هم خونه ای پیدا کنم برای اول جولای؟
    اگه کسی راهنمایی داره یا فردی رو میشناسه، ممنون میشم معرفی کنه.

Junior Member

سلام
    براي اجاره خونه در انگيس لطفا اطلاع بديد . من اگست ٢٠١٧ مسافرم.
    ممنون

Junior Member

سلام
    شما عازم کدوم شهر هستین؟

Junior Member

سلام به همگی

بعضی از دوستان لطف کردند در مورد زندگی یک زوج (به ویژه کوتاه مدت) در شهر لیدز و کلا کشور انگلستان به غیر از لندن-آکسفورد-کمبریج، من رو راهنمایی کردند که به حکم وظیفه و خواست دوستان اطلاعاتم رو اینجا همرسانی میکنم. امیدوارم به کارتون بیاد. قبل از شروع از KSR عزیز و alireza2475 جان که با روی باز پاسخگوی سوالاتم بودند قدردانی میکنم.

اول از همه برا خونه سایتهای زیر رو کامل بررسی کنید:
    www.rightmove.co.uk
    https://www.unipol.org.uk
    https://www.spareroom.co.uk
    https://www.gumtree.com/
    easyroommate.com
    roomster.com
    zoopla.co.uk
    http://erasmusu.com/
    student.com
    https://www.homestay.com
    https://www.couchsurfing.com
    airbnb.com
    booking.com
    tripadvisor.com
    گروه های فیسبوک و لینکدین مربوطه هم عالی هستند.

دانشگاه لیدز و دانشگاه های مشابه مثل منچستر، شفیلد و برمینگهام معمولا خوابگاههای گرونی دارند که زود هم پر میشه و معمولا کوتاه مدت نمیدن، اما در عوض امکانات اضافه، انواع عضویتها، نزدیکی به دانشگاه، بودن در جمع دانشجویی و .. دارند. سایتهای خود دانشگاه، https://www.unipol.org.uk و student.com به این منظور هستند. http://www.rightmove.co.uk/، https://www.zoopla.co.uk/ رو معمولا بنگاه های خونه هاشون رو توش میذارند و مطمئن ترن. https://www.gumtree.com/ یه مقدار ارزونتره ولی شیادی توش هست..دقت کنید. این رو ممکنه شخص هم بذاره و باید یه خرده محتاط تر بود که کلاه سر کسی نذارن و یا به محله پرت نکشن برای دیدن خونه و یا پول جلو نگیرن. roomster.com هم یکم مشکوک میزنه زیادی قیمتاش خوبه و **** تبلیغات و انحراف لینک زیاد داره.

اگر مدت اقامتتون کم هست اول یه جایی مطمئن مثل هتل یا هاستل به مدت مثلا یه هفته رزرو کنید و بعد برای اقامت طولانی تر یه اتاق از یه خونه بگیرید یا با یکی مشترک زندگی کنید هم راحتتر مکان گیر میارید و هم هزینه هاتون خیلی کمتر میشه(برای این کار سایت spareroom و https://www.homestay.com/بهتره ولی خب homestay یکم گرون تره). چیز معمولی هم هست اینجا که زوجین اونجوری زندگی کنند پس نگران نباشید.

میزان اجاره هم خیلی بستگی داره به زمانی که میخواهید اجاره کنید.بسته به زمانی که خونه رو لازم دارید و اینکه فصل اجاره هست یا نه ممکنه همه خونه های ارزون رفته باشند و خونه با قیمت مناسب گیرتون نیاد.

کوتاه بودن مدت اقامت یکم اجاره کردن رو سخت میکنه ولی هستن جاهایی که شش ماهه اجاره میدن. برای اینکار http://erasmusu.com/ که میگن فارغ التحصیلان اراسموس درست سایت جالبی داره وقیمتاش خوبه اما کل سایت پولی و خیلی بسته هست. همه جا ازتون گارانتور نمیخوان. اگر هم خواستند میتونید اگه تواناییش رو دارید پیشنهاد بدید که اجاره دو تا سه ماه رو مثلا پیش پرداخت کنید در بعضی شرایط قبول میکنند. البته پول دیپازیت هم هست که اون هم باید بدهید ولی بعد از اتمام قرارداد بر میگرده. پس باید پول کافی در اول کار داشته باشید. دوستان پیشنهاد می کنن حداقل ماهی ۱۱۰۰ پوند برای دو نفر در نظر بگیرید. اگر که از اینجا حقوق می گیرید برای ماه اول رو کامل پول بیارید و ماه دوم رو با احتیاط. اگر هم که باید کل پول کرایه خونه رو جلو جلو بدید اون هم هست. کلا قدرت چونه زدن و مذاکره رو فراموش نکنید. در مورد هزینه زندگی ماهی 1000 تا رو لازم دارید تقریبا. بستگی به نوع زندگیتون داره ولی خب فکر میکنم 900-1000 برای دو نفر حداقل ها باشه (شامل هزینه اجاره و خورد و خوراک و قبض و غیره) بهتره حدود 500 تا 600 نهایتا برای خونه و قبض ها و مابقی هزینه جاری زندگی در نظر بگیرید و حتما برای پیشامدها دسترسی به منابع مالی دیگه داشته باشید.
    بهتره مناطق دانشجو نشین که به دانشگاه هم نزدیکه و امکان رفت و آمد پیاده هست رو در نظر بگیرید. هر جا خواستید تو گوگل مپ میتویند راحت چک کنید و حتی ظاهر محله رو ببینید. به نظرم از بعد از تایید ویزا و قبل اومدن اینجا هم دنبال خونه باشید میتونید جایی پیدا کنید.

بعضی اجاره ها ممکنه یکی، دوتا یا همه قبض ها رو خودش شامل باشه. ولی بعضی ها هم نه. آب و برق و گاهی گاز (بستگی داره سیستم گرمایشی خونه گازی باشه یا برقی) که با اینترنت حدود 100 پوند در ماه میشه معمولا. به در نظر گرفته شدن قبض ها در هنگام اجاره کردن دقت کنید. همینطور DSS رو هم سعی کنید قبول داشته باشن. NO DSS ها انگار سخت گیریه زیادی دارند.

سیم کارت بستگی داره چه استفاده ای ازش بخواهید بکنید. فکر نمیکنم برای مدت شش ماه زندگی در اینجا تماس داخلی زیادی داشته باشید پس خیلی مهم نباید باشه. دانشگاه ما یعنی لیدز یه سیم کارت لایکاموبایل بهمون میدن (تو پک خوشآمدگویی دانشگاه) که برای زنگ زدن به ایران قیمت های ارزونی داره. ولی اگر بهترین اینترنت رو بخواهید EE از همه بهتر هست. برای کوتاه مدت خط سیم کارت های اعتباری (pay as you go) رو از شبکه three هم پیشنهاد می کنن که از همه جا ارزونتره. برای اینترنت خونه هم میشه از sky گرفت که مودم خودش داره و میاد نصب میکنه. ماهی فک کنم ۱۸ پوند میشه. نمی دونم قرار داد کوتاه مدت می بنده یا نه.

دوستان پیشنهاد دادن برای اون ده روز یا اون مدت اولیه به جای هتل دنبال airbnb باشید. براتون خیلی ارزون تر در میاد معمولا از هتل. افراد تو https://www.couchsurfing.com اقامت رایگان میدن اما باید اعتمادشون رو طی مرور زمان جلب کرده باشید. booking.com هم قیمت های خوب میشه پیدا کرد اما باید بگردید.

************************************************** ***************************
    در آخر نکته هایی به نقل از گروه های فیسبوک برای جلوگیری از کلاه برداری در اجاره خانه اینجا کپی میکنم:

** Please read below my 10 points to protect yourself from RENTAL FRAUD**
    1) If you see a room or house advertised that is too good to be true then it probably is so please INVESTIGATE FURTHER before providing your personal information.
    2) Please DO NOT under any circumstances transfer any money online unless you are 110% sure that the person is genuine and the property advertised is genuine. Remember scammers can easily pinch photos of a property and be very convincing they are the landlord.

3) I STRONGLY ADVICE that any exchange of money only happens after you or someone on your behalf has viewed the property; you have met the landlord and also seen and agreed to the contract including any hidden charges.
    4) If you need to secure accommodation in the UK from overseas, seek the help of the employer or university you are coming to, or get a friend, contact or relative to check the property exists and is available.

5) Ask for copies of tenancy agreements and any safety certificates such as Gas Electricity or HMO Licence. Remember by law the landlord must also provide their name and a contact address so please ask for this.
    6) DO NOT be pressurised into transferring large sums of money. DO NOT under any circumstances transfer any money via a money transfer service like Western Union. Please do not fall for any story no matter how plausible it sounds – no legitimate landlord should ask for a wire transfer of any money.

7) ALWAYS attempt to meet the landlord in person – talking over the phone or online is not enough.
    8) MAKE SURE your deposits are protected by a deposit protection scheme. Ask the landlord regarding this as it is a legal requirement.
    9) Where possible make payments via cheque as this may provide some protection in the event of a scam.
    10) Do trust your instincts, and never let anyone pressure you into a rental agreement. If something doesn’t seem right, back out! You can always find a rental somewhere else.

Rental fraud
    Rental fraud happens when would-be tenants are tricked into paying an upfront fee to rent a property.
    In reality, the property does not exist, has already been rented out, or has been rented to multiple victims at the same time.
    The victim loses the upfront fee they have paid and is not able to rent the property they thought they had secured with the payment. Rental fraudsters often target students looking for university accommodation.

شادکام و سرزنده باشید

Junior Member

با سلام

من در مورد اجاره یک فلت در منچستر می خواستم سوال کنم. آیا اجاره رو باید ماهانه پرداخت کرد یا هفتگی؟ آیا امکانش هست که کل اجاره رو یکجا در زمان عقد قرارداد پرداخت کرد؟

ApplyAbroad Superstar

سلام همه چیز بستگی به شرایط قرارداد دارد. معمولا اما: اجاره هفتگی حساب ولی ماهیانه پرداخت میشود. خیلی مواقع هم هزینه گار و آب جدا محاسبه میشود ولی امکان اینکه صاحب خانه در کرایه بگنجاند هم هست. در این مورد دقت کنید چون بسته به نوع قرارداد و کنتور و .... شارژ یوتیلیتیها میتواند قابل توجه باشد.
    کل اجاره یکساله را اگر بخواهید یکجا پرداخت کنید - که من به دلایل متعدد و مختلف توصیه نمیکنم - قاعدتا باید دیگر دیپازیت پرداخت نکنید و تخفیف هم بگیرید. گاهی تا ۱۰% صاحبخانه ها اجاره را تخفیف میدهند. اگر دانشجو هستید حتما سعی کنید از خدمات دانشگاهتان استفاده کنید چون از اژانسهای مسکن قابل اعتمادتر هستند و مشاوره حقوقی هم اگر لارم شد میدهند. موفق باشید

سلام بچه ها

ممکنه راهنماییم کنین در مورد accommodation چکار کنم؟
    وقتی رسیدم منچستر باید جایی رو از قبل تهیه کرده باشم درسته؟ نمیشه بدون هماهنگی رفت خوابگاه رو دید بعد تهیش کرد؟ چون سایت دانشگاه میگه اول باید رزرو کنی بعد با ۴۰۰ تا فیکسش کنی. خوب ندیده چطور پسند کنیم؟ میشه خوابگاه رو عوض کرد؟
    اگر نخوایم از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنیم چطور ممکنه با کیف و ساک بدست بریم دنبال خونه؟ پس تنها گزینه برا کسی که تحصیل رو داره شروع میکنه فقط خوابگاه های دانشگاس؟
    به accommodation دانشگاه ایمیل دادم گفتن برای قبول جا باید ۴۰۰ پوند پیشپرداخت کنم، پرداخت بعدی چطوری خواهد بود؟ ماهیانس یا ترمی؟
    راستی گفتن اگر بخوام از خوابگاه استفاده کنم license داره و تا جولای ادامه داره
    یعنی اگه منصرف شدم نمیشه ولش کنم برم جای دیگه؟

ممنون از وقتتون

ApplyAbroad Superstar

سلام برای اولین ورود خوابگاه دانشگاه تقریبا همیشه بهتر است حتی به لحاظ قیمت. مسکن اینجا خیلی انواع و اقسام دارد و بنگاهیهای اینجا اصلا از سر قماش همکارانشان در ایران هستند بنابراین پینشهاد میکنم اصلا به عکس و این حرفها اعتماد نکنید. خوابگاهها ولی چون تابع مقرراتی هستند حداقلهای اجباری را دارند.

کرایه سال را معمولا در سه نوبت میگیرند. اینکه بتوانید بعدا جایی را پیدا کنید و بروید قاعدتا مستلزم این است که کسی را پیدا کنید که بیاید و قرارداد شما را از دانشگاه بگیرد.

با اینحال یکی دو جایی هست که بتوانید دنبال مسکن بگردید. برای دانشجویی studentpad جای خوبی است. صاحبخانه ها با شرایطی که دانشگاه گذاشته اتاقهایشان را میگذراند و دانشگاه هم به لحاظ قرارداد و کیفیت به شما کمک میکند و اگر مشکلی هم باشد حمایت میکند.

غیر دانشجویی هم دیگر زیاد است gumtree , rightmove zoopla spareroom همه جاهایی هستند که میتوانید نگاه کنید.

دوست خیلی صمیمی هم اگر در منچستر دارید میتوانند کمک کنند. و الا - نباید اینرا بگویم - ایرانیها را به صرف ایرانی بودن خیلی به عنوان هموطن دلسوز نبینید. خود انگلیسیها بیشتر اوقات به مراتب بهتر هستند.

امید که سفر بیخطر باشد

توصیه دوستانه: خوابگاه دانشگاه را بگیرید و کلی زحمت و ریسک و هزینه صرفه جویی کنید. مخصوصا که الان ترم شروع شده و جاهای خوب تقریبا همه را دیگران گرفته اند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط cfd نمایش پست ها
    سلام بچه ها

ممکنه راهنماییم کنین در مورد accommodation چکار کنم؟
    وقتی رسیدم منچستر باید جایی رو از قبل تهیه کرده باشم درسته؟ نمیشه بدون هماهنگی رفت خوابگاه رو دید بعد تهیش کرد؟ چون سایت دانشگاه میگه اول باید رزرو کنی بعد با ۴۰۰ تا فیکسش کنی. خوب ندیده چطور پسند کنیم؟ میشه خوابگاه رو عوض کرد؟
    اگر نخوایم از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنیم چطور ممکنه با کیف و ساک بدست بریم دنبال خونه؟ پس تنها گزینه برا کسی که تحصیل رو داره شروع میکنه فقط خوابگاه های دانشگاس؟
    به accommodation دانشگاه ایمیل دادم گفتن برای قبول جا باید ۴۰۰ پوند پیشپرداخت کنم، پرداخت بعدی چطوری خواهد بود؟ ماهیانس یا ترمی؟
    راستی گفتن اگر بخوام از خوابگاه استفاده کنم license داره و تا جولای ادامه داره
    یعنی اگه منصرف شدم نمیشه ولش کنم برم جای دیگه؟

ممنون از وقتتون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member

سلام

من قبلا از راهنمایی شما استفاده کرده بودم و به من هم همین پیشنهاد استفاده از خوابگاه دانشگاه رو دادید. از آنجاییکه ما دیگه دانشجو به جساب نمیایم و استف هستیم، اجاره ماهانه برای یک فلت شده 800 پوند که هزینه های انرژی هم در اوون هست. این قرار داد برای شش ماه هست و البته با اطلاع یکماه پیش میتونم ازش برم بیرون. فلت هم در محیط دانشگاهه و البته تا تسکو جلو دانشگاه هم ده دقیقه پیاده راهه و تا اتاق کارم هم ده دقیقه.
    بنظرتون این عدد چطوره؟ راستش بنظرم کمی زیاد رسیده در دید من. بنظرتون باید دنبال جایی باشم که بعد منتقل بشم ؟
    در ضمن چه هزینه های دیگه ای غیر از این از ما میگیرن؟ گویا مالیات شهرداری هم باید داد؟

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام برای اولین ورود خوابگاه دانشگاه تقریبا همیشه بهتر است حتی به لحاظ قیمت. مسکن اینجا خیلی انواع و اقسام دارد و بنگاهیهای اینجا اصلا از سر قماش همکارانشان در ایران هستند بنابراین پینشهاد میکنم اصلا به عکس و این حرفها اعتماد نکنید. خوابگاهها ولی چون تابع مقرراتی هستند حداقلهای اجباری را دارند.

کرایه سال را معمولا در سه نوبت میگیرند. اینکه بتوانید بعدا جایی را پیدا کنید و بروید قاعدتا مستلزم این است که کسی را پیدا کنید که بیاید و قرارداد شما را از دانشگاه بگیرد.

با اینحال یکی دو جایی هست که بتوانید دنبال مسکن بگردید. برای دانشجویی studentpad جای خوبی است. صاحبخانه ها با شرایطی که دانشگاه گذاشته اتاقهایشان را میگذراند و دانشگاه هم به لحاظ قرارداد و کیفیت به شما کمک میکند و اگر مشکلی هم باشد حمایت میکند.

غیر دانشجویی هم دیگر زیاد است gumtree , rightmove zoopla spareroom همه جاهایی هستند که میتوانید نگاه کنید.

دوست خیلی صمیمی هم اگر در منچستر دارید میتوانند کمک کنند. و الا - نباید اینرا بگویم - ایرانیها را به صرف ایرانی بودن خیلی به عنوان هموطن دلسوز نبینید. خود انگلیسیها بیشتر اوقات به مراتب بهتر هستند.

امید که سفر بیخطر باشد

توصیه دوستانه: خوابگاه دانشگاه را بگیرید و کلی زحمت و ریسک و هزینه صرفه جویی کنید. مخصوصا که الان ترم شروع شده و جاهای خوب تقریبا همه را دیگران گرفته اند.

موفق باشید