صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 95

موضوع: تجربیات و نتایج پذیرش در اقتصاد و مدیریت، 2010

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش اقتصاد و مدیریت (پائیز 2010)

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself نمایش پست ها
    همه اینا به کنار به نظر خودم مهمترین چیزی که خودم احساس می کنم خیلی موثر بود ، SOP و طرز نوشتن CV ام بود ... روی SOP کمه کم حدود 3 ماه وقت گذاشتم و حدود 10 مدل SOP نوشتم تا از توش یه چیز درست و حسابی دراومد ... مخصوصا چون لیسانس ام غیرمرتبط بود خیلی روش دقت کردم ...

آمار دقیق و کامل ه ریجکتی ها و علت شون رو بعد از اینکه معلوم شد کجا می رم کامل می ذارم ... فعلآ همه caseهام رو یه جورایی open نگه داشتم !
    مرسی

اتفاقا در مورد کیس خودم ، چون جی مت ندارم و بغیر از چند تا کار تحقیقاتی و 1 سال سابقه کار فول تایم و 4 سال پارت تایم رزومه ام خیلی پر نیست فکر میکنم sop و cv خیلی بتونه موثر باشه . اگه لطف کنی در این مورد یه خورده توضیح بدی ممنون میشم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    راستش نه اصلا ناراحت نشدم چون فكر مي كردم alberta سطحش تا حدي پايينه! البته من
    بين applicant ها جزو 20% حداقل بودم.
    اينطور كه من مي دونم دانشگاه ها خيلي اطلاعات زيادي در مورد اينكه چند نفر قراره پذيرش بدن و چند نفر international لا اقل تو كانادا و آمريكا و در مقطع PhD نمي دن و بايد از طرق غيررسمي اقدام نمود.

منظورتون از بقيه مداركم كه خوب نيست gmat و ielts ه؟
    خب بقيه مداركم فكر مي كنم و مي كردم نمره gmat خوبي داشته باشم كه اثر زيادي داره. من خودم فكر مي كنم نمره gmat ام بايد بيشتر مي بود و بيشتر اين عامل رو مؤثر مي دونم در كنار نمره زبان و SoP،
    معدل فوقم كه زياد بد نيست. معدل ليسانسم كمه نسبتا؛

اما MBA تا جايي كه مي دونم مشكلي نداره براي آمريكا و كانادا و خيلي طبيعيه كه كسي با MBA وارد بشه مثل خيلي از بچه هاي شريف كه با مدرك مهندسي و فوق mba پذيرش گرفتند البته درسته اسمش شريفه اما تو مديريت زياد شناخته شده نيست شريف مثل مهندسي.

اما تو اروپا بله مهمه، مثلا من از Tilburg پذيرش گرفتم براي فوق با اينكه براي PhD اقدام كرده بودم. چون research master تو خيلي دانشگاه هاي اروپا لازمه، البته نه همه.

برادرتون مستقيم براي PhD اقدام كرده؟ ميتونم معدل و gre و مقالاتي اگر داشته بدونم؟
    فكر مي كنم پذيرش تو مديريت سخت تر از مهندسيه، مثلا شما مي دونيد برادرتون با چند نفر رقابت داشته بر سر پذيرش تو آلبرتا؟ يا چند درصد پذيرش داشتند؟ و رتبه آلبرتا تو رشته مربوطه چنده تو دنيا؟
    تو مديريت اين ميزان حدود 3-7 درصده به طور معمول در دانشگاه هاي خوب. مثلا آلبرتا تو رنكينگ business School هاي جهان حدود 80-90 ه، و تو مقطع دكترا فكر كنم حدود 50-60 ،
    نمي دونم تو مهندسي هم همينطوره؟

جدا از اينكه ظاهرا امسال بودجه كانادا براي دانشجويان خارجي خيلي كمتر شده، كه فكر مي كنم مثلا به اين دليل برادر شما كه انتظار داشته از جاي بهتري پذيرش بگيره و محتملا اين انتظار بر اساس داده هاي پذيرش سال هاي قبل بوده، براي من بيشتر اين مهمه كه بدونم اگر به فرض سال بعد بخوام براي alberta اقدام كنم، باز شانسي ندارم؟ يا چه طور مي تونم شانسم رو افزايش بدم؟ مثلا نمره بهتر زبان، مقاله، gmat و .... چي مهمتره؟

سپاس
    دوست من!!!
    اول باید بگم این فروم خیلی خوب شده، بحث های عالی و بدرد بخور که الکی هم نیست، حد اقل واسه من خیلی خوب بوده... از دوستان گرامی تشکر میکنم، مخصوصا جناب عالی ، جناب ادوایزر!! سام وان فور مای سلف و جناب نیام.
    اول عرض کنم که داداشم نمرش این بود: وربال 320 کوانت 800 و رایتینگ 3.5 ، تافل 107 فک کنم، معدلش حدود 17.5 ، یه سابقه TA و مدال نقره المپیاد کشوری در دوران دبیرستان، بدون مقاله.
    رتبه البرتا حدود همون 80 تا 90 هست و خوب جزو تاپ تن در کاناداس،
    ببین من خیلی به آلبرتا کار ندارم منظورم این بود که با اصرار و گیر دادن نمیشه پذیرش گرفت، با پرزنته کردن میشه پزیرش گرفت،
    همون تور که بچه ها گفتن شما نمره ی کارشناسیت پایین بود، مثل خود من، و خوب کمی نمره ی زبانت...
    دیگه توضیحات کامل تر رو جناب ادوایزر دادن، و خیلی هم از من بهتر میدونن. فقطید بگم مثلا اگه شما نمره ی gmat ات خوب هست، یا مثلا مقاله های خوبی داری، یا نمره ی ارشدت خوبه، باید طوری اینا رو به هم جور میکردی توی sop ات که همینا بزرگ بشه، مثلا اگه قهرمان شنای بودی باید این رو اینقدر بزرگ میکردی که با همین بهت پذیرش بدن!!!! یعنی مانور ما همین برگ های برندمون هست به نظرم و اینکه چطوری باهاشون بتونیم پوئن بگیریم.
    البته بازم میگم، تمام اینا در تکمیل حرف advisor بود .
    مرسی
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    .
    سلام advisor عزيز، بسيار ممنون از توجه و وقتتون و نكاتي كه گفتيد

1. راستش من فكر مي كنم SoP خيلي بدي نوشته بودم چون خيلي Broad بود يعني از Startegy تا Technology managment رو شامل مي شد، حتي Psychology و Sociology! اونم خيلي كلي. فكر نميكردم اينقدر بايد to the point و ريز و تخصصي بنويسم. اين رو يكي از بچه هاي Toronto بعدا بهم گفت. ضمن اينكه چون زياد تو جو بچه هايي نبودم كه بخوان apply كنند مثل شريف و بيشتر يك تنه و دست تنها انجام دادم و تجربه اولم بود و وقت ناكافي نتيجه اين شد. هر چند SoP هاي زيادي ديدم ولي در خصوص Sop نيازمند راهنمايي هستم.

2. خب من مهندسي ام عمران بوده ليسانسم و تا مقداري هم آدم شريفي بودم!

3. نمره زبانم خوب نيست و قبول دارم كه نمره gmat چندان رقابتي ندارم و شايد gmat 750-760 تقريبا لازم باشه براي اينطور دانشگاه هايي. البته اين نمره gmat كمي گول زننده است. من مثلا شدم جزو 96% يعني جزو گروه 4 درصد بالا. اما طبق آمار GMAc سالي حدود 200000 نفر اين امتحان رو مي گذرونند پس يعني فقط از نقطه نظر gmat حدود 8000 نفر بالاتر يا مساوي من هستند. يه درصدي فوق مي خوان ادامه بدند و يه درصدي هم دكترا و از اين تعداد هم درصدي رو آمريكا و كانادا تشكيل ميده. بنابراين شايد حدود 2000 نفر با من مساوي يا بهتر بودند، كه با توجه به ظرفيت دانشگاه ها در گرايش هاي استراتژي يا OB خيلي عدد بزرگيه، حالا افراي كه با GRE وارد ميشوند رو هم بايد در نظر داشت!
    مي خوام بگم يه مقدار نمره من مرزي محسوي ميشه و واقعا خيلي خوب نيست.

اما نمره Verbal من 41 و درصد 92% هستش. از اين نظر فكر مي كنم نمره خوبي باشه چون حتي هندي ها رو ديدم مثلا سايت gmatclub كه چندان نمره هاي بالاي Verbal نداشتند و چند مورد 42 يا 44 داشتند. با توجه به اينكه زبان درسي هندي ها انگليسيه تا جايي كه مي دونم خب براي من ايراني نمره خوبي محسوب ميشه و اينون بايد اون مسؤول پذيرش در نظر بگيره!، ولي نمره Quant ام نسبتا كمه و جالب اينه كه Percentile من تو V بهتر از Q شده.

4. اين مسأله research interest خيلي مهم ولي سخته. به هر حال هر كسي تو يه حوزه يا چند حوزه بيشتر مطالعه و تحقيق داشته. اما اينكه بايد CV تمام اساتيد مربوطه در يك دانشگاه رو بگردي و تازه هر استاد هم كلي مقاله و تحقيق متنوع داره كه چندان آسون نيست تعيين research interest هاش و بعد بخواي دانشگاه رو انتخاب كني يه مقدار دشواره، مثلا ميخواي 50 تا دانشگاه رو تو ليست FT بگردي و هر دانشگاه هم مثلا 8 تا استاد ميشه 400 نفر و هنوز هم قطعي نيست كه واقعا كار مثمر ثمر باشه. اگر اهنمايي شما يا سايرين در اين مورد داريد عنوان كنيد.

من خودم فكر مي كنم اگر دوباره امتحان gmat بدم و سعي كنم نمره 760 گيرم، كه چندان هم دور از دسترس نيست، مثلا با V نمره 42 و Q نمره 51، هر چند راه ريسكي محسوب ميشه، اما خيلي شانس پذيرشم رو افزايش مي تونه بده تا اينكه بخوام اينقدر رو بقيه مورد كار كنم

سپاس
    inactive account

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    دوست من!!!
    مرسی
    نه بابا چه اصراري، تازه در جواب Reject دانشگاه آلبرتا كلي تشكر كردم ازشون كه لطف كردند و وقت گذاشتند! و از اينكه اين تجربه پروسه apply با اين دانشگاه چقدر دلچسب و با ارزش بوده براشون گفتم. من فقط مي خوام آسيب شناسي و موشكافي! كنم و از دلايل و ريشه ها مطلع بشم شايد سال بعد به درد من يا ديگر دوستانم بخوره.

خب اگر برادرتون با اين رزومه قبول شده، معلوم ميشه Alberta خيلي خوبه، چون معدل 17.5 شريف خيلي خوب محسوب ميشه، هر چند gre كمي داره يا مقاله نداره اما اين موارد ديگه مهم نيست. من خودم به بچه هاي المپيادي اعتقاد زيادي دارم چون ديدم واقعا پتانسيل بالايي دارند.

البته ببينيد من مثلا كسي رو مي شناختم كه چند سال پيش با مدال نقره و معدل 17 ليسانس شريف (البته از سابقه تحقيقاتش خبر ندارم) از دانشگاهي مثل UCLA پذيرش گرفته بود كه مثلا تو Management دانشگاه 30 جهانه؛ به همين دليل و به دليل اينكه برادر شما هم چندان تمايلي به آلبرتا نداشته و انتظار جاهاي بهتري رو داشته، فكر مي كنم يه مقدار بحران مالي يا موارد ديگه اي گرفتن پذيرش رو بدتر كردند.

اما قبول دارم كه نوشتن SoP يا Cv رو بد انجام دادم و نمره زبانم هم كمه.
    راستي شناي قهرمان نيستم اما خوبه شنام و هم علاقه دارم!
    سپاس
    inactive account

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    مرسی

اتفاقا در مورد کیس خودم ، چون جی مت ندارم و بغیر از چند تا کار تحقیقاتی و 1 سال سابقه کار فول تایم و 4 سال پارت تایم رزومه ام خیلی پر نیست فکر میکنم sop و cv خیلی بتونه موثر باشه . اگه لطف کنی در این مورد یه خورده توضیح بدی ممنون میشم

خب من اول بهت توصیه می کنم که دنبال یه نمره خوب و بالای 700 GMAT باشی ... و البته قبل از هر چیزی پست advisor رو بخونی که در مورد بیزینس school ها خیلی خوب کامنت داده ...
    SOP و CV باید باهم کامل هماهنگ باشن ...
    من این کار رو کردم که هر جمله ام توی SOP جمله بعدی رو ساپورت می کرد .. یعنی کامل نشون دادم که چه کاری رو برای چه کاری و چرا انجام دادم ... یه متن کاملآ منسجم باید بنویسی و دقیقآ دلیل های محکمی برای این بیارین که چرا این تغییر رشته رو داری می دی ! .. درسته که علاقه داشتن برای اونا دلیل خوبیه اما باید بگی که چطوری شد که بعد از 4 سال مهندسی خوندن این علاقه یه دفعه سر و کله اش پیدا شد ... یه چیزی مثل چند واحد درسی که گرفتی و خوشت اومده یا سابقه کار می تونه خوب باشه برای این کار ... اگه با الگوریتم نویسی آشنا باشی ، یه برنامه نویس اول از همه می آد و یه flow chart می کشه که جریان اطلاعات رو از همون اول کار که input هستند تا آخرش که output های مورد نظر هستند رو رسم می کنه ... با فلش و شکل و مکل ...
    شمام دقیقآ باید از اواخر دوره لیسانس ت یه هر جایی که جرقه های تغییر رشته رو زدی شروع کنی ..
    مثلآ من برخلاف SOP هایی که از بچگی و رتبه کنکور و اینا شروع می کنند دقیقآ از همون کارآموزی شروع کردم و کل لیسانس ام رو توی یه پاراگراف جمع کردم ... to the point و خیلی مستقیم حرف بزن که سطرهای sopت رو الکی حروم نکنی ...

SOP رو نباید با داستان گفتن و نقل و قول کردن پر کرد ... باید یه راست بری سر اصل مطلب که چرا اپلای کردی ! ... چرا فکر می کنی که موفق می شی توی رشته اون دانشگاه ... در مورد اینکه موفقیت هایی هم داشتی نباید مستقیم صحبت کنی ... باید بذاری اونا غیرمستقیم این استنباط رو کنند که موفق بودی ...
    راستش من باید در مورد دلایل مرتبط که می خوای تغییر رشته بدی بدونم تا مثال بزنم ... اما مثلا در مورد خودم .. من از کارآموزی لیسانس ام همه چیز شروع شد ... ترم آخر لیسانس درس های مربوطه رو گرفتم و بعدش هم یه سابقه کاری نسبتآ مهندسی-مالی داشتم و بعد هم یه سال درس های لیسانس های مدیریت رو خوندم ... یکی از استادهام هم توی رکامش این رو تایید کرد که من رو یه سال قبل از اینکه وارد ارشد مالی بشم می شناخته و می دیده ...
    در کل چون من تغییر رشته ام کاملآ پله پله بوده و با دلایل موجه رفتم جلو ، یه کم راحت بودم توی اینکه بگم چی شد که این شد ، اما اگه شمام اینطوری نیستی اصلآ مهم نیست ... باید وقت بذاری و واقعیت رو بهترین شکل بیان کنی ...
    اگه زمان داری به نظرم بد نیست چندتا دوره مربوط رو هم بری ببینی ، درسته که مدرکش رو نمی خوان که ترجمه کنی و بفرستی اما وجود اونا توی cv خیلی کمک می کنه ... من چندتا مدرک از اتاق بازرگانی و سازمان بورس داشتم و توی CV اوردم ...
    من روی SOPم شاید نزدیک 3 ماه فکری و 1 ماه نوشتنی وقت گذاشتم ... حتمآ SOPت رو بده به بقیه هم بخونن .. مخصوصآ کسایی که رفتند و با محیط دانشگاه های اونور آشنا هستند ...
    در مورد هر دانشگاه و هر program هم sop خودش رو بنویس .. خیلی تغییر نمی کنه اما بازم یه پاراگراف در مجموع باید عوض بشه که این نشون می ده چقدر روی رشته ای که از اون دانشگاه انتخاب کردی دقت کردی ..
    به نظر من نمی شه که آدم یه هفته ای دانشگاه ها رو انتخاب کنه و بعدش هم اسمشون رو اول SOP عوض کنه ...
    اپلای کردن خیلی وقت گیره ... جدا از امتحاناتی که باید داده بشه همین application اماده کردن خودش داستانی ه که بهتره آدم از اول مهر همه چیزها رو جدی شروع کنه ...

البته شاید اینطوری هدفمند نشون دادن تمام کارهایی که باعث شده که تغییر رشته بدی یه ذره سخت باشه اما باید خودت فکر کنی و جلو بری ... زمان هم می بره ! ... اما شدنی ه ! ...
    راستش رو بخوای تغییر رشته دادن و اپلای کردن با هم یه مقدار مشکل تره ... به نظر من تغییر رشته دادن اونور به آسونی اینور نیست که یه امتحان تستی آدم بده و اونا بگن چون از بقیه داوطلب ها درصد های بالاتری داشتی بیا برو ، قبولی ! ... باید توجیه شون کنی و بقبولونی بهشون که چرا این تصمیم ت از روی منطق و عقل ه !

اما همونطور که گفتم همه چیز باید غیرمستقیم باشه .. حتی نباید توی یه جمله بگی که من درس فلان رو خوب پاس کردم و نمره عالی شد ... می تونی اسم درسهایی که مربوط هستند رو تیتر وار توی یه خط پشت سر هم نام ببری ، اونا هم ریزنمره ات رو دارن و می رن چک می کنند که چند شدی ... اما در کل تا اونجایی که من با دوستام توی امریکا و کانادا و اروپا در ارتباط بودم و فهمیدم ، تیپ شخصیتی خارجی ها و مخصوصآ قشر تحصیل کرده شون اصلآ این رو نمی پسنده که ادم بگه من فلانم و من بهانم ، برای اینکه اونا خودشون می دونن که خیلی از ماها آدم های خفن تری هم هستند ...

به نظر من هر کسی که می خواد SOP بنویسه بهتره چندتا tutorial به زبان انگلیسی بخونه که دستش بیاد اصلآ فلسفه وجودی همچین چیزی توی application ما چیه ...
    توی اینترنت guide های خوبی پیدا می شه .. باید وقت بذارین و بخونین !

موفق باشی
    ویرایش توسط Some14Myself : April 23rd, 2010 در ساعت 08:46 PM دلیل: اشتباه تایپی بود بخدا ! :D

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    UCLA پذيرش گرفته بود كه مثلا تو Management دانشگاه 30 جهانه؛
    من فقط به این رسالت عمل کنم که تلاش کنم ذهنیت رنکینگی دوستان رو یه کم تعدیل کنم. (البته روی سخن ام با sysco نیست، فقط نوشته ایشون تلنگر نوشتن این مطلب رو به ذهن من زد.)

اگر علیرغم همه اشکالهای مترتب به انواع رنکینگها، کماکان به دیدن لیست رنک شده ی دانشگاهها احساس علاقه می کنید، حداقل:
    1) رنکینگها رو به شکل عدد مطلق در ذهنتون وارد نکنید. یعنی کلا این امکان رو به قوای مغزی و ادراکی تون ندید که اسم یک دانشگاه رو با یک عدد در ذهنتون match کنه! در مورد رنکینگ فایننشال تایمز، به نظرم رنک هر دانشگاه شاید چیزی حدود 30+/- جای بازی داشته. یعنی UCLA اگر بالفرض 30 باشه، مشخص نیست که تفاوت معناداری با دانشگاه رنک 1 یا حدود 60 داشته باشه و باید رفت و مورد به مورد دید که با توجه به شرایط دانشجو و زمینه تحقیقاتی، UCLA نسبت به اون دانشگاهها چه جایگاهی پیدا می کنه.
    2) مرتبط ترین criteria رو در رنکینگ انتخاب کنید و جایگاه دانشگاهها رو بر اون اساس مرتب کنید. این دیگه واقعا حداقل کاریه که باید انجام بدید. مثلا در مورد رنکینگ فایننشال تایمز رنک دانشگاهها رو بر اساس دوره دکترا مرتب کنید (سایتش این امکان رو داره) و البته بعد از مرتب کردن جایگاه دانشگاه با هر معیاری، مورد 1 رو در تفسیر نتایجی که می بینید در نظر بگیرید.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    من فقط به این رسالت عمل کنم که تلاش کنم ذهنیت رنکینگی دوستان رو یه کم تعدیل کنم. (البته روی سخن ام با sysco نیست، فقط نوشته ایشون تلنگر نوشتن این مطلب رو به ذهن من زد.)

اگر علیرغم همه اشکالهای مترتب به انواع رنکینگها، کماکان به دیدن لیست رنک شده ی دانشگاهها احساس علاقه می کنید، حداقل:
    1) رنکینگها رو به شکل عدد مطلق در ذهنتون وارد نکنید. یعنی کلا این امکان رو به قوای مغزی و ادراکی تون ندید که اسم یک دانشگاه رو با یک عدد در ذهنتون match کنه! در مورد رنکینگ فایننشال تایمز، به نظرم رنک هر دانشگاه شاید چیزی حدود 30+/- جای بازی داشته. یعنی UCLA اگر بالفرض 30 باشه، مشخص نیست که تفاوت معناداری با دانشگاه رنک 1 یا حدود 60 داشته باشه و باید رفت و مورد به مورد دید که با توجه به شرایط دانشجو و زمینه تحقیقاتی، UCLA نسبت به اون دانشگاهها چه جایگاهی پیدا می کنه.
    2) مرتبط ترین criteria رو در رنکینگ انتخاب کنید و جایگاه دانشگاهها رو بر اون اساس مرتب کنید. این دیگه واقعا حداقل کاریه که باید انجام بدید. مثلا در مورد رنکینگ فایننشال تایمز رنک دانشگاهها رو بر اساس دوره دکترا مرتب کنید (سایتش این امکان رو داره) و البته بعد از مرتب کردن جایگاه دانشگاه با هر معیاری، مورد 1 رو در تفسیر نتایجی که می بینید در نظر بگیرید.
    کاملآ موافقم !!!

Junior Member

من کارشناسی ارشد اقتصاد ازدانشگاه ازاد با معدل 15-کارشناسی مدیریت از شهرستان با معدل 12/67(بعد از ممیز دقیق شاید نباشه) همراه با 3 ترم مشروطی ویه نمره 0 در اقتصاد خرد .
    Speaking :29 Reading :26 writing :28 Listening :25 )):IBT- ولی صادقانه بگم سپیکینگم تا اون حد خوب نیست وخودمم تعجب کردم!!
    GRE(Q:800 V:540 AW:3)
    چند جا امریکا و کانادا اپلای کردم.
    تجربیات من در زمینه اپلای در اقتصاد:
    دانشجویان غیر از شریف و تهران میتونن به قضیه اپلای خیلی خوشبین باشن حتی اپلای واسه دانشگاههایی که استاد ایرونی دارن یا دانشگاههای ایران رو میشناسن!!
    حتتی""" بچه های ازاد برره"" هم!!میتونن امیدوارباشن چون واسه خیلی از اونها دانشگاه ازاد برره با خیلی از دانشگاههای ایران فرقی نداره
    نمره GRE خیلی بیشتر از اونچه که فکرشو میکنید اهمیت داره.من واسه یه دانشگاه تو امریکا که ددلاینش 15 فبریه بود وادمیشن کامیتی اوایل مارچ تشکیل شده بود وتقریبا تصمیمات گرفته شده بود. تازه 17 مارچ نمره جی ار ایم واسشون ریپورت شد-من جی ار ای رو تو فبریه امسال امتحان دادم --ومنشی همون روز ایمیل زد که تو مدارک خیلی خوبی داری که مطمینا منظورش ریزنمرات من نبود!! ومنتظر خبرهای خوب باش و 2 ساعت بعد ایمیل زد که پذیرفته شدی!!
    نمره زبان هم اهمیت زیادی مطمینا داره
    SOP,CV و ریکام در درجه اخر اهمیت قرار دارن بخصوص مورد دوم (SOP)-. شما هر چقدر هم این سری مدارکتون عالی باشه از نظر خودتون!باز هم در مقایسه با چینیها و هندیها که میبینین تو ریکاماشون استاده حتتی از لبخند دلنشین دانشجو هم تعریف کرده !! یا SOP که روی بچه های MIT رو هم کم کرده-هیچ است ومهمتر از همه فکر نکنین با یه تیم تا اون حد بیکار طرفین که بشینن با اشتیاق اینا رو بخونن و لذت ببرن!!. و زمانی که شما پذیرشتون تقریبا قطعی شد شاید یه نیم نگاهی به این مدارک بندازن(به قول Advisor این نیم نگاه میتونه در مورد دانشگاههای خیلی تاپ به یه نگاه دقیقتر افزایش پیدا کنه به دلیل رقابت بسیار فشرده) و اگه شما از جایی ریجکت شدین به احتمال 90 درصد اصلا این سری مدارکتون باز نشده و دلیل ریجکتتون یه چیز دیگه بوده)-البتته بازم این دلیل نمیشه واسشون وقت نذارین.
    روی کانادا زیاد حساب نکنین-
    من قبل از اپلای با چند تن از دانشجویان اقتصاد صاحب نظر درانسو در زمینه اپلای صحبت کردم همگی شانس من رو واسه امریکا وکانادا نزدیک به 0 اعلام کردن-پس هیچوقت ناامید نشین
    دوستان با معدل پایین .سعی کنین با زبان وجی ار ای بالا اون رو جبران کنین وبدونین که میشه
    اینا نظرات شخصیه من هست و ما کوچیکه همه صاحب نظران این فروم هستیم
    در نهایت از Advisor عزیز که راهنماییاش در قضیه اپلای خیلی به من کمک کرد از صمیم قلب تشکر میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjann نمایش پست ها
    من کارشناسی ارشد اقتصاد ازدانشگاه ازاد با معدل 15-کارشناسی مدیریت از شهرستان با معدل 12/67(بعد از ممیز دقیق شاید نباشه) همراه با 3 ترم مشروطی ویه نمره 0 در اقتصاد خرد .
    Speaking :29 Reading :26 writing :28 Listening :25 )):IBT- ولی صادقانه بگم سپیکینگم تا اون حد خوب نیست وخودمم تعجب کردم!!
    چند جا امریکا و کانادا اپلای کردم.
    تجربیات من در زمینه اپلای در اقتصاد:
    دانشجویان غیر از شریف و تهران میتونن به قضیه اپلای خیلی خوشبین باشن حتی اپلای واسه دانشگاههایی که استاد ایرونی دارن یا دانشگاههای ایران رو میشناسن!!
    حتتی""" بچه های ازاد برره"" هم!!میتونن امیدوارباشن چون واسه خیلی از اونها دانشگاه ازاد برره با خیلی از دانشگاههای ایران فرقی نداره
    نمره GRE خیلی بیشتر از اونچه که فکرشو میکنید اهمیت داره.من واسه یه دانشگاه تو امریکا که ددلاینش 15 فبریه بود وادمیشن کامیتی اوایل مارچ تشکیل شده بود وتقریبا تصمیمات گرفته شده بود. تازه 17 مارچ نمره جی ار ایم واسشون ریپورت شد-من جی ار ای رو تو فبریه امسال امتحان دادم --ومنشی همون روز ایمیل زد که تو مدارک خیلی خوبی داری که مطمینا منظورش ریزنمرات من نبود!! ومنتظر خبرهای خوب باش و 2 ساعت بعد ایمیل زد که پذیرفته شدی!!
    نمره زبان هم اهمیت زیادی مطمینا داره
    SOP,CV و ریکام در درجه اخر اهمیت قرار دارن بخصوص مورد دوم (SOP)-. شما هر چقدر هم این سری مدارکتون عالی باشه از نظر خودتون!باز هم در مقایسه با چینیها و هندیها که میبینین تو ریکاماشون استاده حتتی از لبخند دلنشین دانشجو هم تعریف کرده !! یا SOP که روی بچه های MIT رو هم کم کرده-هیچ است ومهمتر از همه فکر نکنین با یه تیم تا اون حد بیکار طرفین که بشینن با اشتیاق اینا رو بخونن و لذت ببرن!!. و زمانی که شما پذیرشتون تقریبا قطعی شد شاید یه نیم نگاهی به این مدارک بندازن(به قول Advisor این نیم نگاه میتونه در مورد دانشگاههای خیلی تاپ به یه نگاه دقیقتر افزایش پیدا کنه به دلیل رقابت بسیار فشرده) و اگه شما از جایی ریجکت شدین به احتمال 90 درصد اصلا این سری مدارکتون باز نشده و دلیل ریجکتتون یه چیز دیگه بوده)-البتته بازم این دلیل نمیشه واسشون وقت نذارین.
    روی کانادا زیاد حساب نکنین-
    من قبل از اپلای با چند تن از دانشجویان اقتصاد صاحب نظر درانسو در زمینه اپلای صحبت کردم همگی شانس من رو واسه امریکا وکانادا نزدیک به 0 اعلام کردن-پس هیچوقت ناامید نشین
    دوستان با معدل پایین .سعی کنین با زبان وجی ار ای بالا اون رو جبران کنین وبدونین که میشه
    اینا نظرات شخصیه من هست و ما کوچیکه همه صاحب نظران این فروم هستیم
    در نهایت از Advisor عزیز که راهنماییاش در قضیه اپلای خیلی به من کمک کرد از صمیم قلب تشکر میکنم
    مرجان دوست عزیزم،
    خوشحالم که خوشحالی.
    تعارف نیست اما نمره تافل و GRE تو واقعاً جبران خیلی از ضعف های اپلیکیشنت رو کرده که بچه ها هم حتماً دقت می کنند.
    ان شالله همگی امسال به سمت دکتر شدن بریم:-)
    Before the Dawn

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjann نمایش پست ها
    خب شما ما رو هم اميدوار كردين! اگر امكان داره اطلاعات مربوط به دانشگاه هايي كه apply كرديد و Admission و reject ها تون رو هم بگيد.
    شما نمره toefl و GRe خيلي خوبي داريد؛ اگر "دانشگاه آزاد برره اي" ها هم اينطور باشند كه حتما مي تونند پذيرش بگيرند.
    براي اقتصاد اقدام كرديد؟
    در چه رنكي از دانشگاه ها پذيرش گرفتيد؟ و از اروپا يا آمريكا و كانادا؟

من از صحبت شما اينطور برداشت مي كنم كه پس به نظر شما اگر ساير عوامل مثل تعداد پذيرش محدود براي International applicants و معدل و مدرك ته چندان معتبر ايران در مقايسه با دانگاه هاي مطرح... رو در نظر نگيريم، دليل اصليه reject من از UALbert كمي نمره GMAt بوده و همين طور ساير دوستان؟ و SoP داستانه؟ و بهترين كار براي گرفتن پذيرش تقويت نمره GRE/GMAt ه؟
    inactive account