صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 95

موضوع: تجربیات و نتایج پذیرش در اقتصاد و مدیریت، 2010

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش اقتصاد و مدیریت (پائیز 2010)

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    خب شما ما رو هم اميدوار كردين! اگر امكان داره اطلاعات مربوط به دانشگاه هايي كه apply كرديد و Admission و reject ها تون رو هم بگيد.
    شما نمره toefl و GRe خيلي خوبي داريد؛ اگر "دانشگاه آزاد برره اي" ها هم اينطور باشند كه حتما مي تونند پذيرش بگيرند.
    براي اقتصاد اقدام كرديد؟
    در چه رنكي از دانشگاه ها پذيرش گرفتيد؟ و از اروپا يا آمريكا و كانادا؟

من از صحبت شما اينطور برداشت مي كنم كه پس به نظر شما اگر ساير عوامل مثل تعداد پذيرش محدود براي International applicants و معدل و مدرك ته چندان معتبر ايران در مقايسه با دانگاه هاي مطرح... رو در نظر نگيريم، دليل اصليه reject من از UALbert كمي نمره GMAt بوده و همين طور ساير دوستان؟ و SoP داستانه؟ و بهترين كار براي گرفتن پذيرش تقويت نمره GRE/GMAt ه؟
    من این اطلاعاتم مربوط به اپلای در مورد اقتصاد هست..و واسه اقتصاد فقط اپلای کردم-امریکا و کانادا-
    ایشاللاه تمام Admission , Reject ها رو در نهایت اینجا مینویسم(چن تا هنوز جوابشون نیومده)
    به نظر من sop داستانم نیست..بیشتر یه جوکه..از اون جوکهای تکراری که کسی حوصله شنیدنشو دیگه نداره-بازم بگم این نظر منه-

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjann نمایش پست ها
    به نظر من sop داستانم نیست..بیشتر یه جوکه..از اون جوکهای تکراری که کسی حوصله شنیدنشو دیگه نداره-بازم بگم این نظر منه-
    من از خوندن این جمله واقعآ تعجب کردم ... البته خب ، گفتی که نظرت اینه ! ... اما من فکر می کنم کمی که نه خیلی اغراق آمیزه ! ... نمره GRE شما معرکه شده ... اما .... بگذریم ! ... امیدوارم جواب های خوبی بگیرین و همگی سال دیگه اونور با هم همچنان کانکت باشیم ...

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من از صحبت شما اينطور برداشت مي كنم كه پس به نظر شما اگر ساير عوامل مثل تعداد پذيرش محدود براي International applicants و معدل و مدرك ته چندان معتبر ايران در مقايسه با دانگاه هاي مطرح... رو در نظر نگيريم، دليل اصليه reject من از UALbert كمي نمره GMAt بوده و همين طور ساير دوستان؟ و SoP داستانه؟ و بهترين كار براي گرفتن پذيرش تقويت نمره GRE/GMAt ه؟
    اپلای کردن خیلی داستانش مفصل تر از اینکه اینطوری بخوایم به یه نتیجه برسیم ... من از sep 2007 که اینجا عضو شدم به اندازه موهای سرم case های عجیب غریب دیدم ... یکی با 2 تا apply کردن و یه GMAT متوسط phd finance توی رنک زیر 50 گرفت و یکی با 700 الان داره می ره سربازی ! ... جفتشون هم توی یه سال اپلای کردن و شرایط اقتصادی برابر بوده ... الان داره کم کم sep 2010 می شه ! ... منم به این نتیجه رسیدم که اگه ریجکت شدم یا admit شدم ، هر چی بود یه خیری پشت سرش بوده ... به قول فرنگی ها let it go ! ... تا یه جایی از این پروسه همه چیز دست ماست ! ... درس می خونی ، امتحان می دی ، نمره می گیری ! ... اما بعدش هر چقدر هم از این شرح تجربیات آدم بیاد بخونه و بشنوه و نقل قول کنه بازم یه مورد نقیض کامل آورده بشه تا باز همه چیز رو برگردونه سر خونه اول ...

حالا فکر نکنین که من الان جایی که دوست داشتم ok گرفتم و نفسم از جای گرم بلند می شه ... اتفاقآ الان بعد از 3 ماه صبر کردن و 2 ماه بعد از اینکه 4 تا رقبای شریفیم از دانشگاهی که اپلای کرده بودیم با هم ریجکت شدن ، خبر ریجکتیم اومد ... " ببخشید ، علیرغم میلمون یه نفر دیگه رو به شما و در round آخر ترجیح دادیم. این response ما چیزی از شما کم نمی کنه و امیدواریم که گزینه های بهتری پیدا کنید. " ... حالا اون یه نفر کیه و مگه GREش چقدر بوده و مگه توی SOPش چی نوشته و این ها ، مهم نیست ... همین که خدا صلاح دیده یکی دیگه به جای من بره اونجا دیگه برای من یکی کافیه !

ایشاالله که همگی نتیجه تلاشمون رو ببینیم !
    من که let it go کردم !

ApplyAbroad Hero

من این اطلاعاتم مربوط به اپلای در مورد اقتصاد هست..و واسه اقتصاد فقط اپلای کردم-امریکا و کانادا-
    ایشاللاه تمام Admission , Reject ها رو در نهایت اینجا مینویسم(چن تا هنوز جوابشون نیومده)
    من از اقتصاد سر رشته ندارم. شايد حرف advisor در اين مورد صدق كنه كه چون تو اقتصاد زمينه تحقيقي چندان مشخص نيست پس SoP هم اهميت زيادي نداره. همين طور كار تحقيقي يا مقاله. اما تو مديريت كه لااقل paper و سابقه تحقيقي مهمه، SoP رو نمي دونم دقيق.

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself نمایش پست ها
    اپلای کردن خیلی داستانش مفصل تر از اینکه اینطوری بخوایم به یه نتیجه برسیم ... من از sep 2007 که اینجا عضو شدم به اندازه موهای سرم case های عجیب غریب دیدم ... یکی با 2 تا apply کردن و یه GMAT متوسط phd finance توی رنک زیر 50 گرفت و یکی با 700 الان داره می ره سربازی ! ... جفتشون هم توی یه سال اپلای کردن و شرایط اقتصادی برابر بوده ... الان داره کم کم sep 2010 می شه ! ... منم به این نتیجه رسیدم که اگه ریجکت شدم یا admit شدم ، هر چی بود یه خیری پشت سرش
    من که let it go کردم !
    خب من اصلا take it easy بودم از اول لذا let it go هم حتي لازم نبود؛ مي دونم كه تعداد دانشگاه هايي كه من apply كردم كمتر از اونه كه بشه بر اساسش نظر داد و نمونه آماريه خوبي نيست. چون خيلي طبيعيه كه پذيرش به مقدار زيادي شانسي هم هست، وقتي خودمون رو جاي اون افرادي مي گذاريم كه ميخوان انتخاب كنند مثلا از بين 20 نفر بالقوه تو رو انتخاب كنند، خب خيلي طبيعيه كه سليقه و شانس و ... اثر مي گذاره اونا هم راهي ندارند. همين طور بررسي و تمركز بر يه دانشگاه ، مثلا Alberta، به معناي اين نيست كه فقط و فقط همين دانشگاه. من فكر مي كنم از بين همين بحث ها مي تونيم نكاتي به صورت عمومي و تيپيكال براي apply و دانشگاه هاي مختلف ياد بگيريم
    اين تأكيد من براي دونستن علت و رايزني در اين مورد به معناي اينكه برام دغدغه شده باشه يا .... نيست در عين حال فكر مي كنم بايد از نتايج و تجربيات گذشته درس گرفت و چه بهتر كه اگر شما يا دوستان اگر تمايل داريد و اگر تجربياتي داريد يا مي دونيد از سايرين اينجا بگيد؛ .
    من هدفم اينه كه بيشتر با پيچ و خم ها و فنون آشنا بشيم؛ شايد چيزايي باشه كه من نمي دونم و قصدم فقط يادگيري خودم و ديگران از گذشته و تجربه براي آينده است.
    اما با اين مثال نقض و خونه اول اينا موافقم!
    inactive account

من از اقتصاد سر رشته ندارم. شايد حرف advisor در اين مورد صدق كنه كه چون تو اقتصاد زمينه تحقيقي چندان مشخص نيست پس SoP هم اهميت زيادي نداره. همين طور كار تحقيقي يا مقاله. اما تو مديريت كه لااقل paper و سابقه تحقيقي مهمه، SoP رو نمي دونم دقيق.

خب من اصلا take it easy بودم از اول لذا let it go هم حتي لازم نبود؛ مي دونم كه تعداد دانشگاه هايي كه من apply كردم كمتر از اونه كه بشه بر اساسش نظر داد و نمونه آماريه خوبي نيست. چون خيلي طبيعيه كه پذيرش به مقدار زيادي شانسي هم هست، وقتي خودمون رو جاي اون افرادي مي گذاريم كه ميخوان انتخاب كنند مثلا از بين 20 نفر بالقوه تو رو انتخاب كنند، خب خيلي طبيعيه كه سليقه و شانس و ... اثر مي گذاره اونا هم راهي ندارند. همين طور بررسي و تمركز بر يه دانشگاه ، مثلا Alberta، به معناي اين نيست كه فقط و فقط همين دانشگاه. من فكر مي كنم از بين همين بحث ها مي تونيم نكاتي به صورت عمومي و تيپيكال براي apply و دانشگاه هاي مختلف ياد بگيريم
    اين تأكيد من براي دونستن علت و رايزني در اين مورد به معناي اينكه برام دغدغه شده باشه يا .... نيست در عين حال فكر مي كنم بايد از نتايج و تجربيات گذشته درس گرفت و چه بهتر كه اگر شما يا دوستان اگر تمايل داريد و اگر تجربياتي داريد يا مي دونيد از سايرين اينجا بگيد؛ .
    من هدفم اينه كه بيشتر با پيچ و خم ها و فنون آشنا بشيم؛ شايد چيزايي باشه كه من نمي دونم و قصدم فقط يادگيري خودم و ديگران از گذشته و تجربه براي آينده است.
    اما با اين مثال نقض و خونه اول اينا موافقم!
    شما اتفاقاً بحث های فنی بسیار خوبی راه انداختید.من این چیزهایی که اینجا نوشتم بعد از سختی ها و تلاش های زیاد و بعد از دو سال و بعد از آزمون و خطا بهشون پی بردم.حتماً برای تمام دوستانی که اینجا می نویسن همین طوره.من خودم همیشه از راهنمایی های دکتر سهیل و آقای some14myself استفاده کردم.احساسم بر اینه که بحث های صادقانه و درستی مطرح می شه که بچه های سال های بعد باید بدونن به اندازه طلا براشون باارزشه چون واقعاً چنین چیزی در فروم جاش خالی بود و چکیده ای از تجربیات دیگرانه...
    100% یقین داشته باشید اقتصاد و مدیریت علیرغم تشابه تفاوت های عمده ای هم دارن که نمونه اش SOP هستش.نه به اغراقی که مرجان گفت بلکه SOP در اقتصاد فقط ضابطه مند بودن و هدفمند بودن اپلیکنت رو نشون می ده و به نظر من هیچ کارکرد دیگه ای نداره.در حالیکه برای مدیریت همونطور که در پست قبلیم گفتم اینطور نیست.درباره آلبرتا یا هر دانشگاه دیگه باید بگم شما شاید با برقراری ارتباط با استاد یا دانشجوها،نوشتن یک مقاله خوب و درست،بالاتر بردن نمره جی مت و زبان بتونید به نتیجه برسید.من در جریان اپلای پارسال با آقای آمریکایی در فروم test magic آشنا شدم که تونست با GMAT 700 که کوانت نسبتاً کم 46 داشت از Kellogg برای marketing پذیرش بگیره و حتماً می دونید این یعنی چی.جالبی اینکه ایشون فیزیک هسته ای خونده بودن و هیچ کار مرتبطی هم انجام نداده بود.ایشون به گفته خودش تنها و تنها از طریق negotiate کردن حضوری،تلفنی و ایمیل تونست هوش و لیاقت خودش رو اثبات کنه.البته ایشون sop بسیار روون و خوبی هم داشت و عضو MENSA هم بود .دیدن ایشون این حس رو به من القا کرد که پذیرش گرفتن در business در آمریکا خصوصاً واقعاً فرمول خاصی نداره.ریسک بسیار بالایی داره و داشتن فاکتورهای اولیه شما رو به مرحله رقابت فرد به فرد در مصاحبه می رسونه.اگر فردی هنرش رو از قبل به اساتید فروخته باشه و در مصاحبه خودش رو اثبات کنه موفق می شه وگرنه حذف می شه.
    Before the Dawn

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    شما اتفاقاً بحث های فنی بسیار خوبی راه انداختید.من این چیزهایی که اینجا نوشتم بعد از سختی ها و تلاش های زیاد و بعد از دو سال و بعد از آزمون و خطا بهشون پی بردم.حتماً برای تمام دوستانی که اینجا می نویسن همین طوره.من .
    اين آقا قبلا كدوم دانشگاه درس خونده بودند؟ مي گم شايد اعتبار مدرك يا معدل خوبي داشتند.

خب راستش من فكر مي كنم خيلي چيزا نبايد سعي و خطا باشه؛ چون هم راه معقول تري مي تونه باشه و هم اتلاف بيخوده عمر، هزينه، اعصاب و .... است؛ مثلا من خودم كه استانبول براي gmat رفتم خيلي از تجربيات Some14mySelf استفاده كردم مثلا تو انتخاب محل هتل و ... ، طوري كه يكي از دوستانم كه رفت استانبول بعد من و من راهنماييش كرده بودم بعدا از من پرسي قبلا رفته بودي استانبول؟ يعني به همين سادگي با تجربه يك نفر و انتقالش من كلي جلو افتادم
    البته پذيرش مديريت فكر مي كنم تازگي يعني 3-4 ساله يه مقدار رونق گرفته تو ايران يا من خبر نداشتم؛ اقتصاد رو نيمدونم. اما بچه هايي هم كه رفتن خيلي كم اومدن تجربيات رو بگن كه به نظر من يه مقدار عجيبه، شايد نمي خوان بچه هاي ايراني بيان خارج رو پر كننند و با چيني و هندي و تركيه اي بيشتر راه ميان!! مثلا همين 12 نفر كه نتيجه پذيرششون رو سهيل لطف كرد و گذاشت و خيلي هاي ديگه مي تونستد از تجربيات و آزمايش و خطاهاي خودشون بگن يا راهنمايي كنند. من از 1 نفر كه خودم باهاشا حرف زدم دعوت كردم كه سري به اينجا بزنه و تجربياتي رو هم كه گفت اينجا نوشتم. 1 نفر ديگه يعني كيوان رو هم درخواست كردم اما هنوز كه جوابي نداده، البته من آشنايي باهاش ندارم. بعضي از دوستان همين جا هم شايد زياد رغبتي به share تجربيات يا اطلاعات ندارند. من زياد از اين روش هاي مخفي بازي و رقيب تراشي خوشم نمياد. چون تعداد applicant ايراني اونقدر در مقايسه با كل application كمه كه خنده داره كسي نخواد بگه تجربياتش رو يا دونسته هاش رو و .....
    خيلي دانشگاه ها حتي نه چندان معروف شايد 500-1000 تا applicant دارند كه چيزي دور و بر 3-5 % پذيرش دارند لذا رقابت بي معنيه، ؛

جو خيلي مهمه، يكي از دلايلي كه مثلا بچه هاي شريف موفقتر اند تو apply همينه كه اطلاعات زيادي از محيط مي گيرند بدون اينكه نياز به سعي و خطا داشته باشند اما متاسفانه تو اين فروم اين فضا وجود نداره، حالا چرا؟

اگر همت چند نفر از بچه ها كه سعي كردند اين تنور رو گرم نگهدارند هم نبود باز امسال مي گذشت و هيچي به هيچي. باز خدا بركت بده!
    inactive account

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج پذیرش در اقتصاد و مدیریت، 2010

ببینید با نظراتتون موافقم که با اغراق در مورد sop صحبت کردم عموما وقتی جوگیر میشم قدرت اغراق گوییم به نحو عجیبی افزایش پیدا میکنه والبتته با تاکید دوباره بر اینکه من کوچکترین اطلاعی ازپذیرش در Business ندارم.
    حتتی خود من که هیچ اعتقادی به sop ندارم روی نوشتن اون وقت کافی گذاشتم--ببینید جدا از همه این بحثها یه چیز واضح وبدیهی اینجا وجود داره اونم اینکه موقع اپلای نمره های زبان-جی ارای شما تعیین شده ونمیتونین در شرایط فعلی هیچ تغییری در اونها ایجاد کنین.معدل هم که دیگه مثل اسمتون بهتون چسبیده وتنها sopموقع اپلای جز معدود مدارکی هست که شما میتونین هر جور که دلتون میخواد روی اون مانور بدین واسه هر دانشگاه میتونین عوضش کنین پس این فرصت رو از دست ندین حتتی اگه مثل من اعتقادتون بر این هست که ارزش بسیار کمی داره و احتمال تک رقمی وجود داره که خونده شه..که بعدها اگه خدای نکرده به هر دلیل ریجکت شدین تقصیرارو گردن sop نندازین!!
    تجربه اندک من در فرایند اپلای مطمیننا قابل مقایسه با تجربه خیلی ازدوستانی که در اینجا عضو هستن نیست..و این حرف من مطمیننا تعارف نیست
    با ارزوی موفقیت یرای همه
    مرجان

Senior Member

دوستان به نظرم ممکنه درهم بودن بحثهای مربوط به مدیریت و اقتصاد باعث برداشت اشتباه از بعضی مسائل بشه. ببینید در فرایند پذیرش اگر بخواهیم دو تا رشته رو نام ببریم که کمترین شباهت و نزدیکی رو به هم دارند، باید بگیم اقتصاد و بیزینس.

بیزینس در فرایند پذیرش رقابت بسیار بالایی داره. به طور متوسط از مهندسی ها به مراتب دشوارتر و طبعا غیر قابل مقایسه با اقتصاده که خودش از مهندسی ها رقابت کمتری داره.

در رشته اقتصاد دانشجوهای خوب شریف از دانشگاههایی مثل شیکاگو، تگزاس-آستین یا ایلی نویز-اوربانا شامپین پذیرش گرفتن و بقیه هم از دانشگاههای رده 1 یا 2. بچه های بقیه دانشگاههای خوب ایران هم از دانشگاههای رده 2 و 3 آمریکا پذیرش می گیرن. حتی دانشجویان دانشگاه آزاد و دانشگاههای غیرانتفاعی هم می تونن از دانشگاهها درجه 4 و بعضا دانشگاههای درجه 3 پذیرش بگیرن. در واقع در مورد دانشگاههای درجه 4 (و بعضا دانشگاههای درجه 3) تقریبا هر کسی از هر دانشگاهی در هر جای دنیا می تونه به گرفتن پذیرش در رشته اقتصاد از آمریکا امیدوار باشه، چون اصولا رقابت چندانی وجود نداره و همونطور که مرجان گفت ممکنه در مواردی اگر مدارک شما برسه و یکی دوتا نکته نسبتا خوب توش باشه کافی باشه تا احتمال بالایی برای گرفتن پذیرش داشته باشید (میزان احتمال هم منوط به اینکه استاد یا دپارتمان پول دارن یا نه و چقدر).

اما این شرایط رو مطلقا به بیزینس تعمیم ندید. در بیزینس بچه های عالی شریف معمولا از دانشگاههای درجه 2 و 3 پذیرش می گیرن (بسیار ندرت از درجه 1)، بچه های بقیه دانشگاههای خوب ایران اگر پذیرش بگیرن، اغلب از دانشگاههای درجه 3 و 4 پذیرش می گیرن. بچه های دانشگاههای متوسط و پایین ایران هم اغلب پذیرش نمی گیرن (مگر یک تعداد انگشت شمار). حتی خیلی از بچه ها دانشگاههای خوب ایران هم نمی تونن پذیرش بگیرن.

(منظور از پذیرش گرفتن هم، پذیرشیه که فرد تصمیم بگیره قبولش کنه و حضور پیدا کنه. مثلا پذیرش بدون فاند از دانشگاه فلان که دانشجو اصلا نمیتونه با اون شرایط بیاد رو پذیرش محسوب نکنید.)
    ویرایش توسط سهیل : April 26th, 2010 در ساعت 02:32 AM

Junior Member

ببینید با نظراتتون موافقم که با اغراق در مورد sop صحبت کردم عموما وقتی جوگیر میشم قدرت اغراق گوییم به نحو عجیبی افزایش پیدا میکنهاین قسمت اشتباه تایپ شده بود والبتته با تاکید دوباره بر اینکه من کوچکترین اطلاعی ازپذیرش در Business ندارم.
    حتتی خود من که هیچ اعتقادی به sop ندارم روی نوشتن اون وقت کافی گذاشتم--ببینید جدا از همه این بحثها یه چیز واضح وبدیهی اینجا وجود داره اونم اینکه موقع اپلای نمره های زبان-جی ارای شما تعیین شده ونمیتونین در شرایط فعلی هیچ تغییری در اونها ایجاد کنین.معدل هم که دیگه مثل اسمتون بهتون چسبیده وتنها sopموقع اپلای جز معدود مدارکی هست که شما میتونین هر جور که دلتون میخواد روی اون مانور بدین واسه هر دانشگاه میتونین عوضش کنین پس این فرصت رو از دست ندین حتتی اگه مثل من اعتقادتون بر این هست که ارزش بسیار کمی داره و احتمال تک رقمی وجود داره که خونده شه..که بعدها اگه خدای نکرده به هر دلیل ریجکت شدین تقصیرارو گردن sop نندازین!!
    تجربه اندک من در فرایند اپلای مطمیننا قابل مقایسه با تجربه خیلی ازدوستانی که در اینجا عضو هستن نیست..و این حرف من مطمیننا تعارف نیست
    با ارزوی موفقیت یرای همه
    مرجان
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    دوستان به نظرم ممکنه درهم بودن بحثهای مربوط به مدیریت و اقتصاد باعث برداشت اشتباه از بعضی مسائل بشه. ببینید در فرایند پذیرش اگر بخواهیم دو تا رشته رو نام ببریم که کمترین شباهت و نزدیکی رو به هم دارند، باید بگیم اقتصاد و بیزینس.

بیزینس در فرایند پذیرش رقابت بسیار بالایی داره. به طور متوسط از مهندسی ها به مراتب دشوارتر و طبعا غیر قابل مقایسه با اقتصاده که خودش از مهندسی ها رقابت کمتری داره.

در رشته اقتصاد دانشجوهای خوب شریف از دانشگاههایی مثل شیکاگو، تگزاس-آستین یا ایلی نویز-اوربانا شامپین پذیرش گرفتن و بقیه هم از دانشگاههای رده 1 یا 2. بچه های بقیه دانشگاههای خوب ایران هم از دانشگاههای رده 2 و 3 آمریکا پذیرش می گیرن. حتی دانشجویان دانشگاه آزاد و دانشگاههای غیرانتفاعی هم می تونن از دانشگاهها درجه 4 و بعضا دانشگاههای درجه 3 پذیرش بگیرن. در واقع در مورد دانشگاههای درجه 4 (و بعضا دانشگاههای درجه 3) تقریبا هر کسی از هر دانشگاهی در هر جای دنیا می تونه به گرفتن پذیرش در رشته اقتصاد از آمریکا امیدوار باشه، چون اصولا رقابت چندانی وجود نداره و همونطور که مرجان گفت ممکنه در مواردی اگر مدارک شما برسه و یکی دوتا نکته نسبتا خوب توش باشه کافی باشه تا احتمال بالایی برای گرفتن پذیرش داشته باشید (میزان احتمال هم منوط به اینکه استاد یا دپارتمان پول دارن یا نه و چقدر).

اما این شرایط رو مطلقا به بیزینس تعمیم ندید. در بیزینس بچه های عالی شریف معمولا از دانشگاههای درجه 2 و 3 پذیرش می گیرن (بسیار ندرت از درجه 1)، بچه های بقیه دانشگاههای خوب ایران اگر پذیرش بگیرن، اغلب از دانشگاههای درجه 3 و 4 پذیرش می گیرن. بچه های دانشگاههای متوسط و پایین ایران هم اغلب پذیرش نمی گیرن (مگر یک تعداد انگشت شمار). حتی خیلی از بچه ها دانشگاههای خوب ایران هم نمی تونن پذیرش بگیرن.

(منظور از پذیرش گرفتن هم، پذیرشیه که فرد تصمیم بگیره قبولش کنه و حضور پیدا کنه. مثلا پذیرش بدون فاند از دانشگاه فلان که دانشجو اصلا نمیتونه با اون شرایط بیاد رو پذیرش محسوب نکنید.)

با جمله اوول شما کاملا موافقم
    امما یاید بدونین که پروسه رقابت در اقتصاد اگه سخت تر از مهندسی نباشه اصلا فکرشم نکنین که اسونتره-کما اینکه چن تن از بچه های شریف پارسال با وجود شرایط تقریبا خوب از امریکا نتونستن پذیرش بگیرن-حتتی بدون فاند
    درست هست که شریف و تهران بهترین دانشگاههای ایران هستن ودارای ممتازترین دانشجوها امما
    متاسفانه در سطح جهانی من فکر میکنم بخصوص در رشته Business قابل مقایسه با خیلی از این دانشگاههای جهان سومیه دورو برمونن نیستن-واین مورد درفرایندپذیرش مورد توجه قرار میگیرد-
    در کل در فرایند پذیرش 4-5 تا نکته لازمه که داشته باشین که از این تعداد اگه دوتاشونم خیلی عالیباشه حلل
    من باوجود اینکه دانشگاه ازادبودم رنک دانشگاههایی که پذیرش گرفتم اگه1 نباشه مطمین باشید که 3 و4 نیست
    مورد اخر:یه جورایی دیگه دوست ندارم این بحثو ادامه بدم
    به دور از این همه دغدغه به فکر این باشین که هرجور شده پذیرشه دلخواهتون رو بگیرید وبرید...ایشالله..وهمینطور خودم که هنوز در خان اوولم