صفحه 1 از 180 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Junior Member

پیش فرض نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام

قطعا بعضي از دوستاني که اينجا هستند از جاهاي مختلف پذيرش با فاند دارند که يکي از گزينه هاي ممکن را بايد با دقت و وسواس خيلي زياد انتخاب کنند و دوستاني هم هستند که اين مسير رو قبلا طي کردند و مي تونند راهنمايي کنند.

سوال من اين هست که فاکتورهاي مهم براي انتخاب از بين گزينه ها کدوما هستند و به هر کدام از اين فاکتورها چه ضريبي رو بايد داد. بعضي از موارد بديهي که به ذهن مياد اينان:

1- رتبه دانشگاه
    2- کيفيت استاد راهنما. (آيا بايد صرفا به کيفيت علمي استاد توجه کرد يا اخلاق استاد هم {خيلي} مهم هست؟)
    3- شهري که دانشگاه در اون قرار گرفته.
    و ....

اگه دوستان بتونند تو اين زمينه تجربياتشونو بگن و راهنمايي کنند فکر کنم براي خيلي ها مفيد ياشه.

ممنونم.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : فاکتورهاي مهم در انتخاب از بين دانشگاههاي داراي پذيرش

قبل از هر چیز، باید بگم اونچه که می‌بینید نظرات شخصیِ منه.
    به نظر من اگر از دانشگاه‌های Top 10 پذیرش گرفته‌اید، بدون در نظر گرفتن هیچ فاکتور دیگه‌ای اون دانشگاه رو انتخاب کنید. استاد راهنما رو می‌شه عوض کرد و آب و هوا و سایر شرایط زندگی رو هم برای ۴-۵ سال می‌شه تحمل کرد و به گرفتن مدرک از یک دانشگاه بسیار معتبر می‌ارزه.
    اما اگر از دانشگاه‌های Top 10 پذیرش نگرفته‌اید، به نظر من فرق دانشگاهی که در رنکینگ مثلا ۱۵ است و اون دانشگاهی که ۴۰ هست، خیلی زیاد نیست و بعدا موقع پیدا کردن کار هم اسم هر دو دانشگاه کم و بیش تاثیر مشابهی خواهد داشت. در نتیجه، در این جور مواقع، من به شخصه به میزان فاند، شرایط آب و هوایی شهر، شرایط زندگی در شهری که دانشگاه قرار گرفته نگاه می‌کنم و خیلی به فکر تفاوت رنک دانشگاه نخواهم بود. صد البته استاد راهنما هم خیلی مهمه، ولی بعید می‌دونم به این راحتی و از ایران بتونید بگید که اخلاق کدوم استاد خوبه و کدوم استاد خوب نیست. به همین خاطر فکر می‌کنم این که استاد راهنما چه جور آدمیه، بعدا مشخص خواهد شد و اگر نتونستید باهاش کار کنید، همیشه این امکان رو دارید که عوضش کنید.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

یه سوال واسه من پیش اومده
    منظور شما از Top 10 تو رنکینگ کلی دانشگاهها هست یا تو رنکینگ رشته
    چون ممکن هست یک رشته اصلا تو 10 تا دانشگاه اول وجود نداشته باشه و یا نگاه بکنی ببینی تو 50 تای اول فقط 3 تا دانشگاه رشته مورد نظر رو دارن
    ممنون
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

سلام

سوال خیلی خوبی پرسیدی. من می خوام تصمیم خودم (تجربه شخصی) رو توضیح بدم این جا.

از دانشگاه Minnesota که در رشته عمران rank 13 داره و در رشته حمل و نقل خیلی معروفه و بزرگ، پذیرش داشتم با فاند کامل
    از دانشگاه Portland State که در رشته عمران هیچ rank نداره اما یک استاد معروف در رشته حمل و نقل داره هم پذیرش داشتم با فاند

استادم در Minnesota تازه فارغ التحصیل شده از برکلی و ترم اولش بود که استاد شده و هنوز معروف نیست و نفوذی نداره
    استادم تو Portland State سال هاست از برکلی فارغ التحصیل شده و کلی معروف و با نفوذ و کلفت و دانشمنده واسه خودش

Minnosta آب و هوای بسیار بدی داره در پاییز و زمستان (بسیار سرد و یخبندان) ... سرد ترین شهر آمریکا Minneapolis هستش (دما -30 هم میشه)
    Portland یکی از بهترین و خوش آب و هوا ترین شهرهای آمریکا نزدیک اقیانوس آرامه

واسه Master اپلای کرده بودم.

تصمیم گرفتم Portland رو انتخاب کنم به دلایل زیر ...
    1. اعتبار و معروفیت علمی استاد
    2. آّب و هوای خوب

ان شا الله به کمک همین استاد، واسه PhD قصد دارم برم Berkeley

موفق باشید
    راهت را ادامه بده، ایمانت تو را به نتیجه خواهد رساند.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

به نظر من مساله PhD با Ms فرق می کنه.
    MS همش دوساله ولی PhD ممکنه تا 5 سال طول بکشه. باید این نکته رو هم مد نظر داشت که این 5 سال جزو بهترین سال های عمر شماست (جوانی) که دیگه تکرار نمی شه. شاید زندگی کردن در یک جای بد اون هم در بهترین زمان عمر خیلی آزار دهنده باشه. پس به نظر من مساله شهری که می رین برای تحصیلات خیلی مهمیه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    یه سوال واسه من پیش اومده
    منظور شما از Top 10 تو رنکینگ کلی دانشگاهها هست یا تو رنکینگ رشته
    چون ممکن هست یک رشته اصلا تو 10 تا دانشگاه اول وجود نداشته باشه و یا نگاه بکنی ببینی تو 50 تای اول فقط 3 تا دانشگاه رشته مورد نظر رو دارن
    ممنون
    من منظورم تو رنکینگ رشته بود، ولی برای رشته‌هایی که خیلی نادرند، مثل همین مثالی که شما زدید که از ۵۰ تا دانشگاه فقط ۳ تا اون رشته رو دارند، دیگه نمی‌شه گفت ۱۰ تا دانشگاه اول در رنکینگ خوبه. شاید برای چنین رشته‌هایی بشه، گفت اگر از اولی پذیرش گرفتید، برید، اگر نشد، بقیه شرایط رو ببینید.

saeede83
    Guest

پیش فرض نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

من همين الان پذيرش MS از دانشگاه Carnegie Mellon گرفتم كه رتبه اش در كامپوتر 1 هست. ضمنا يك پذيرش PhD هم از Gatech دارم كه اونم جز top 10 هست. هر دو هم فاندشون كامله. با توجه به اينكه من اينجا هم MS خوندم، به نظر شما خوندن دوباره MS كار عاقلانه اي هست؟ البته من واقعا فيلد كاري كه قراره در gatech كار كنم هم دوست دارم و MS هم در زمينه اي هست كه بهش علاقه دارم. آيا خوندن دوباره MS براي ويزا گرفتن مشكل ايجاد مي كنه؟ يك كمي تصميم سخت شده، اگه دوستان نظري بدن ممنون مي شم.

پیش فرض پاسخ : Carnegie mellion MS يا Gatech PhD در كامپيوتر

با توجه به تجربه های دوستان هم دانشگاهی قديمی، ويزا برای MS خيلی سخت تر می دهند تا برای PhD ولی ويزا کلاً پروسه شانسی است و نميشه قطعی نظر داد.

Junior Member

معمولا براي PhD خيلي راحت تر ويزا مي دن..

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

در مورد اينكه آيا دوباره MS خوندن ارزش داره يا نه؟ بايد بگم كه به نظر من درس خوندن توي دانشگاه رنك 1 ارزش دوباره MS خوندن رو داره و بايد اين رو هم اضافه كنم كه چون شما يكبار اين دوره رو گذروندين و تجربه تحصيلات تكميلي رو دارين خوندن دوبارش براي شما خيلي راحت تره. يكي از دوستاي من توي يه دانشگاه عالي پذيرفته شد با همين شرايط شما و MS رو يكساله تموم كرد و تز دكتراش در واقع ادامه كار MS بود دكترا رو هم خيلي زودتر تموم كرد. خودش گفت من از هم دوره اي هام كه همراه با شروع MS من دكترا رو شروع كردم 1 ترم ديرتر فارغ التحصيل شدم.

در مورد ويزا مطمئن نيستم و نمي دونم چي مي شه ولي به نظرم اگه به officer بگيد كه چون دانشگاه خيلي خوبيه ارزش داره احتمالاً راضي بشه ولي مطمئن نيستم. چون اين سوال شما (در مورد ويزا) سوال من هم بود يك تاپيك تقريباً مرتبط ايجاد كردم در قسمت ويزاي دانشجويي:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg26892
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)