صفحه 180 از 180 نخستنخست ... 80130170171172173174175176177178179180
نمایش نتایج: از شماره 1,791 تا 1,796 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام دوست عزیز

تبریک زیاد برای پذیرش

از دید من که هر دو را اقدام بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aty_h نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون،
    من به خاطر گپ تحصیلی و سنم از بابت ویزا نگرانم.
    هرکدوم مزایا و معایبی دارن، خودم ترجیحم آمریکاست ولی به خاطر هزینه هاش اگر نتونم فاند بگیرم،رفتنم منتفی میشه. البته امسال پذیرش آمریکا رو دیفر کردم ،چون با این شرایط نمیتونستم ویزا بگیرم. ولی آلمان امکانش نیست.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط Aty_h نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون،
    من به خاطر گپ تحصیلی و سنم از بابت ویزا نگرانم.
    هرکدوم مزایا و معایبی دارن، خودم ترجیحم آمریکاست ولی به خاطر هزینه هاش اگر نتونم فاند بگیرم،رفتنم منتفی میشه. البته امسال پذیرش آمریکا رو دیفر کردم ،چون با این شرایط نمیتونستم ویزا بگیرم. ولی آلمان امکانش نیست.
    خواهش میکنم. در مورد گپ تحصیلی اگه با کار و یا مقاله بتونید ثابتش کنید قابل پوششه. من هم پیشنهادم اینه برای ویزای هر دو کشور اقدام بفرمایید. موفق باشید

Junior Member

سلام من از دانشگاه وین استیت در دیترویت برای فال ۲۰۲۱ در مقطع دکترا ارتباطات پذیرش با فاند گرفتم. همین ۱۰ روز پیش بهم خبر دادند. حالا موندم ارزش رفتن داره یا نه. خودم داشتم برای پلی تکنیک میلان اپلای میکردم رشته urban planning که رشته ارشدم بوده یعنی ربط موضوعی داشت به سوابق تحصیلیم که یهو این ایمیل گرفتم. نوع فاند هم TA هس. ۲۰۰۰۰ دلار برای یه سال تحصیلی. ممنون میشم کمک کنید. آیا این مبلغ خوبه برای زندگی. کلا این دانشگاه و شهر و رشته ارزش ۵ سال زندگی و دوری داره یا نه. مرسی

Junior Member

سلام دوستان

میخواستم نظرتون رو بین دانشگاه نورث ایسترن و سانتا کلارا در مقطع دکتری برق بدونم. هر دو پذیرش با فاند هست. بنظرتون کدوم انتخاب بهتری می تونه باشه؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اولا به شما برای آفرها تبریک میگویم. خیلی خبر خوب و عالی است و من خوشحالم که یکی از بچه های ایران و به خصوص این فورم چنین آفرهای خوبی دارد.

در مورد سوالتان واقعا تصمیم گیری وقتی برای خود شما تا این حد مشکل است برای کسی که هیچ اطلاعاتی عمیقی از خواسته های شما ندارد هر پاسحی بدهد در واقع مطلب دقیقی نگفته است.

از دید من معیار اصلی برای بچه های ایرانی که به کشور دیگر میروند باید ادامه استقرار و شغل باشد. اب و هوا و فرهنگ و ... نباید خیلی معیار باشد. مخصوصا اینها در دوره دانشجویی برای دکتری که فرد اساسا فرصتهای خیلی محدودی برای تعامل و استفاده از آب و هوا و ... دارد.

قدرت استاد سوپروایزر و امکان انتشارات بی اندازه مهم است. اگر من باشم این معیار اصلی من خواهد بود.

در کلیت ولی به نظرم این دو دانشگاه کمابیش در یک سطح است هر چند نورث ایسترن بیشتر از سانتا کلارا برای رشته های مهندسی شناخته میشود- حداقل در ذهن من الان اینطور است.

از طرف دیگر سانتا کلارا در کالیفرنیا هست. کالیفرنیا به عنوان یک ایالت یک اقتصاد عظیم دارد که از اقتصاد انگلستان و فرانسه و حتی هند یک و نیم ملیارد نفری هم بزرگتر است. یک دنیاست برای خودش. قاعدتا فرصتهای شعلی و کاری و مالی که فرد در دوره تحصیل میتواند در اطراف خودش شناسایی کند باید خیلی زیاد باشد به خصوص اگر استاد راهنما دست در صنعت داشته باشد به نظرم باید اینرا خیلی مهم و جدی در نظر بگیرید.

هر تصمیمی داشته باشید امیدوارم تصمیم خوب باشد و از اینکه میبینم برای انتخاب خوب و بهتر در تقلا هستید خیلی لذت میبرم. امید که خدا یارتان باشد و موفق و پایدار باشید.

این پیام روی سایت هم برای دوستان دیگر میگذارم که در سوابق فوروم باشد شاید روزی به درد یکی دیگر از دوستان هم بخورد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط lotus1
    سلام دوست عزیز

عذر خواهی می کنم بابت ارسال پیام خصوصی و خیلی خوشحال میشم اگه بتونم نظر شما رو راجب سوالم بدونم.

من افر دکتری برق با فاند از دانشگاه45k Northeastern University و Santa Clara 30k University رو دارم وای خیلی مردد هستم کدوم رو انتخاب کنم. معیارهایی که برام مهم هست:
    • اب و هوا
    • زمینه تحقیق که سانتا کلارا بیشتر مرتبط هست
    • اعتبار دانشگاه
    • مسایل مالی

بنظرتون کدوم میتونه گزینه بهتری باشه؟
    ممنون ازتون

نقل قول نوشته اصلی توسط lotus1 نمایش پست ها
    سلام دوستان

میخواستم نظرتون رو بین دانشگاه نورث ایسترن و سانتا کلارا در مقطع دکتری برق بدونم. هر دو پذیرش با فاند هست. بنظرتون کدوم انتخاب بهتری می تونه باشه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط lotus1 نمایش پست ها
    سلام دوستان

به نظرم اول باید وضعیت سابقه کاری شما رو در ایران بررسی کرد. اگه در ایران تجربه کاری داشتید، هر دو گزینه در یه حد ممکنه از لحاظ شغلی مقایسه بشه. ولی اگه تجربه کاری نداشتید و یا شغل ثابت با درآمد قابل قبولی نداشتید، بهتره سنت کلارا رو انتخاب کنید چون از لحاظ کاری فرصت بهتر و بیشتری داره (البته رشته من فیزیک هست). اگه تجربه کاری نداشتید اولویت اول بررسی امکان اشتغال بعد از فارغ التحصیلی از این دانشگاه ها باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)