صفحه 169 از 180 نخستنخست ... 69119159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی . Iowa State یا Uni of pittsburgh ??

نقل قول نوشته اصلی توسط hmdz نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان. این تاپیکو زدم تا ازتون راهنمایی بگیرم شاید دید و نظری داشته باشید که کمکم بکنه.

من لیسانس کامپیوتر دارم و برای ادامه تحصیل امریکا ۲ تا پذیرش دارم که روش فکر میکنم.
    ۱. ایوا استیت دکتری فول فاند TA رنک یو اس نیوز رشته ۶۰
    2. uni of pittsburgh مستر و نیمه فاند ( 28k دانشگاه میده ۲۵ تا خودم سالی ) رنک یو اس نیوز در رشته من ۵۰

هدفم در نهایت کار خوب پیدا کردنو موندنه. ترجیحا با مستر. introvert

اپشن دوم با اینکه هزینه داره ولی اگه تفاوت خاصیتوش با گزینه اول ببینم امکانش برام هست که برم. کمک کنید لطفا
    تصمیمو بر اساس موقعیت‌های شغلی‌ بگیر. IOWA مثلا لیست فارغ‌التحصیل‌های دکترا سال ۲۰۱۵ که کار دارن می‌کنن الان رو داره: https://cs.uiowa.edu/alumni/recent-alumni-information.

ازشون بپرس کلا چند نفر ۲۰۱۵ فارغ تحصیل شدن که بدونی احتمال کار پیدا کردن با دکترا ازاون‌جا و نوع کارایی که فارغ‌التحصیل‌هاشون میگیرن چیه. Pittsburgh نداره این لیستو ولی‌ اونم میتونی‌ تماس بگیری و بپرسی‌.

اگر میخوای کمی‌ بیشتر هم تحقیق کنی‌ رزومه این فارغ‌التحصیل هارو تو LinkedIn یا جای دیگه پیدا کن و مقایسه کن با خودت. مثلا IOWA یکی‌ از فارغ‌التحصیل هاش الان فوق دکترا تو Stanford می‌خونه. ببین این بخاطر تجربه خاصش و بقیه رزومش تونسته قبولی بگیر Stanford, یا این امکان برای دانشجو‌های متوسط IOWA هم وجود داره.

کلا اینجور تصمیم هارو بر اساس تحقیق و مدرک قابل اثبات باید بگیری نه بر اساس نظر خواهی‌ کلی‌.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آی تی آزاد تهران شمال

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    تصمیمو بر اساس موقعیت‌های شغلی‌ بگیر. IOWA مثلا لیست فارغ‌التحصیل‌های دکترا سال ۲۰۱۵ که کار دارن می‌کنن الان رو داره: https://cs.uiowa.edu/alumni/recent-alumni-information.

ازشون بپرس کلا چند نفر ۲۰۱۵ فارغ تحصیل شدن که بدونی احتمال کار پیدا کردن با دکترا ازاون‌جا و نوع کارایی که فارغ‌التحصیل‌هاشون میگیرن چیه. Pittsburgh نداره این لیستو ولی‌ اونم میتونی‌ تماس بگیری و بپرسی‌.

اگر میخوای کمی‌ بیشتر هم تحقیق کنی‌ رزومه این فارغ‌التحصیل هارو تو LinkedIn یا جای دیگه پیدا کن و مقایسه کن با خودت. مثلا IOWA یکی‌ از فارغ‌التحصیل هاش الان فوق دکترا تو Stanford می‌خونه. ببین این بخاطر تجربه خاصش و بقیه رزومش تونسته قبولی بگیر Stanford, یا این امکان برای دانشجو‌های متوسط IOWA هم وجود داره.

کلا اینجور تصمیم هارو بر اساس تحقیق و مدرک قابل اثبات باید بگیری نه بر اساس نظر خواهی‌ کلی‌.
    ممنون همینم باید میپرسیدم تا اگاه بشم
    راستش یکم دیدم اینه که اگه دکتری رو برم با ارشد بیام بیرون.. اینطوری استادا حمایتت یکنن ( با توجه به اینکه ۲ سال اول TA هستم )؟‌ یا حتما جو بدی میشه ؟‌ اینکه مثلا توصیه نامه بهت بدن کمکت کنن کار پیدا کنی برای OPT و غیره.

*دانشگاه ی که تو پست اول گفتم Iowa State هستش . University of Iowa نیست
    ویرایش توسط hmdz : November 5th, 2016 در ساعت 07:41 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط hmdz نمایش پست ها
    ممنون همینم باید میپرسیدم تا اگاه بشم
    راستش یکم دیدم اینه که اگه دکتری رو برم با ارشد بیام بیرون.. اینطوری استادا حمایتت یکنن ( با توجه به اینکه ۲ سال اول TA هستم )؟‌ یا حتما جو بدی میشه ؟‌ اینکه مثلا توصیه نامه بهت بدن کمکت کنن کار پیدا کنی برای OPT و غیره.

*دانشگاه ی که تو پست اول گفتم Iowa State هستش . University of Iowa نیست
    خیلیا دکترا شروع می‌کنن و وسطش منصرف میشن و با فوق میان بیرون (به دلایل مختلف) ولی‌ نمی‌شه از پیش گفت که استادات چطوری واکنش نشون خواهند داد (مثلا اگر بخوای ازشون توصیه نام بگیری برای یک کاری). بستگی به این داره که استادت بدونه (یا شک کنه) که از اول قصدت این بوده که با فوق بری بیرون، یا فکر کنه هدفت دکترا بوده واقعاً و شرایطت تغییر کرده وسط راه.

اطلاعات شغلی‌ هم برای هر رشته و دانشگاهی رو معمولاً می‌شه از دفتر مربوط (career services) یا خود دپارتمان گرفت، و سوالِ غیر معمولی‌ هم نیست. حتما بپرس حتا اگر تو website راحت نمی‌شه پیدا کرد.

Junior Member pmaie_javad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics@NTU Singapore

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام دوستان،
    من 3 تا آفر دارم و درصورت امکان میخواستم راهنماییم کنید که کدوم بهتره. Backgroundمن بیشتر ریاضی و شیمی و سابقه Research تو زمینه بیوفیزیک رو داشتم. الانم درحال حاضر دانشجوی سال آخر لیسانس هستم.
    -دکترای پیوسته Neorosciemce ، ماکس پلانک آلمان ، ماهی حدودا 1500 یورو، خوبیش اینه که استادم نوبل داره.
    -دکترای بیولوژی محاسباتی، NUS ، سنگاپور ماهی حدودا 2500 دلار
    -دکترای بیوفیزیک، NTU، سنگاپور ، ماهی حدودا 1500 دلار، خوبیش اینه که با این استاد چند ماه رو یه پروژه کار کردم و همون پروژه رو قراره ادامه بدیم.

ممنون میشم راهنماییم کنید. ممنون!
    A dream doesn’t become reality through magic; it takes sweat, determination and hard work -Colin Powel
    ×××××××××××××××××××××××لط فا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید××××××××××××××××××××× ×××××

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pmaie_javad نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من 3 تا آفر دارم و درصورت امکان میخواستم راهنماییم کنید که کدوم بهتره. Backgroundمن بیشتر ریاضی و شیمی و سابقه Research تو زمینه بیوفیزیک رو داشتم. الانم درحال حاضر دانشجوی سال آخر لیسانس هستم.
    -دکترای پیوسته Neorosciemce ، ماکس پلانک آلمان ، ماهی حدودا 1500 یورو، خوبیش اینه که استادم نوبل داره.
    -دکترای بیوفیزیک، NTU، سنگاپور ، ماهی حدودا 1500 دلار، خوبیش اینه که با این استاد چند ماه رو یه پروژه کار کردم و همون پروژه رو قراره ادامه بدیم.

صددرصد مکس پلانک اگه به Neuroscience علاقه دارید.. اصلا شک نکنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pmaie_javad نمایش پست ها
    سلام دوستان،

نورو اولویت داره البته در نظر بگیر سگاپور از نظر اینکه زبان تحصیلت انگلیسی هست و قطعا زبان تحصیل انگلیسی برای آینده کاری جایی غیر از آلمان مخصوصا در کشورهای انگلیسی زبان بیشتر بدردت میخوره. اکثر سورس های بدرد بخور دنیا و نشریات علمی و مقالات چاپشون به انگلیسی هست و کلا فضای ریسرچت بهتر خواهد بود.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام دوستان

من آفر از کلمسون، لاوال ،کلگری دارم. البته آفر کلگری چندان قطعی نیست. به نظرتون کدومشو انتخاب کنم. رنک کلی کلمسون خیلی پایینه اما تو مهندسی بد نیست. خوبیش اینه که آمریکاست. یه مشکل دیگه اینه که استاد کلمسون به من گفته باید اول تابستون اینجا باشی. من غیر از کلمسون 6 جای دیگه هم اپلای کردم. اگه اینو قبول کنم فکر میکنم اون موقع که نتایج بقیه دانشگاهها میاد من توی پروسه ویزام. با این تفاسیر به نظرتون بهترین کار چیه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط francis_01 نمایش پست ها
    نورو اولویت داره البته در نظر بگیر سگاپور از نظر اینکه زبان تحصیلت انگلیسی هست و قطعا زبان تحصیل انگلیسی برای آینده کاری جایی غیر از آلمان مخصوصا در کشورهای انگلیسی زبان بیشتر بدردت میخوره. اکثر سورس های بدرد بخور دنیا و نشریات علمی و مقالات چاپشون به انگلیسی هست و کلا فضای ریسرچت بهتر خواهد بود.
    دوست عزیز، الان سالها هست که حتی مستر تو اکثر دانشگاهای آلمان به انگلیسی تدریس میشه چه برسه به دکتری تو موسسه های تخقیقاتی مثل ماکس پلانک. تو ماکس پلانکها شاید نصف آدما حتی یه کلمه آلمانی بلد نباشن چون هرکی از یه جا اومده.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    سلام دوستان

من آفر از کلمسون، لاوال ،کلگری دارم. البته آفر کلگری چندان قطعی نیست. به نظرتون کدومشو انتخاب کنم. رنک کلی کلمسون خیلی پایینه اما تو مهندسی بد نیست. خوبیش اینه که آمریکاست. یه مشکل دیگه اینه که استاد کلمسون به من گفته باید اول تابستون اینجا باشی. من غیر از کلمسون 6 جای دیگه هم اپلای کردم. اگه اینو قبول کنم فکر میکنم اون موقع که نتایج بقیه دانشگاهها میاد من توی پروسه ویزام. با این تفاسیر به نظرتون بهترین کار چیه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    با این شرایط ویزای امریکا به تابستان که نمیتوانید فکر کنید حداقل. اگر آفر کلگری قطعی شود انتخاب مناسبی است هرجند برای ویزای کانادا برای Fall2017 اگر منظور هست هنوز فرصت دارید و می توانید برای انتخابهای بهتر نیز کمی صبر کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Banned

دوستان من دو آفر دارم البته قطعی نیست یکی از یک دانشگاه خیلی خوب امریکایی برای مستری و دیگری از یک دانشگاه متوسط کانادایی برای PhD و البته در دو رشته ی متفاوت. البته هر دو قطعی نیستند ولی از همین الان من گیج شده ام

داشتن ارشد از یک دانشگاه خوب بهتر است و یا داشتن دکترا از یک دانشگاه متوسط و بسیار معمولی؟ و اینکه مستری دوره اش یکساله است و شاید بتوان بعدش در همان دانشگاه دکتری هم پذیرش گرفت و شاید هم نه! اما از طرف دیگر آن دانشگاه متوسط تکلیفم کاملا روشن است دکترا را می توان بدون اما و اگر و احتمالات گرفت! بر سر دو راهی مانده ام

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)