صفحه 104 از 180 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinrahimi نمایش پست ها
    من يه مشکل دارم که اميدوارم بزرگان قوم جواب بدن. من از دانشگاه مکگيل کانادا و از چندتا دانشگاه توي آمريکا مانند ايلينويز، آريزونا و براون خبرهاي خوب دارم البته همه در مرحله مصاحبه هستند و قطعي نيست اما احتمالا مکگيل اوکي ميشه و از آمريکا هم اوکي ميگيرم يکي از اينارو. چند تاي ديگه هم توي امريکا هستند که بازم ممکنه اوکي بياد برام. مکگيل مي‌خواد باهام مصاحبه کنه. من در هر صورت امريکا رو ترجيح ميدم اما ممکنه توي گرفتن ويزاي امريکا دچار مشکل شم. متاهل هستم. مي‌خواستم راهنماييم کنيد که توي مصاحبه به مکگيل چي بگم که نه غير اخلاقي باشه و نه فرصت رفتن به کانادا رو در صورت نگرفتن ويزاي امريکا از دست بدم. بهشون بگم از امريکا خبر خوب دارم و اگه بگيرم مي‌رم اونجا؟ اگه بگم که منو رد مي‌کنند. اگه دروغ نگم که ردم مي‌کنند و ويزا نگيرم بيچارم. چي بگم بهشون توي مصاحبه؟ استاد مکگيل کلي بهم احترام گذاشته و تحويلم گرفته. ممنونم. به نظرتون بگم از جايي اوکي دارم؟ بگم اگه اوکي بگيرم ترجيح مي‌دم اونارو؟ بگم؟ بگم؟ چي بگم به استاد مکگيل؟
    میشه بپرسم مصاحبه در چه مرحله ای انجام میشه ؟ بعد از بررسی مدارک و اکی دادن دانشگاه یا قبلش باید با استاد صحبت کنید و بعد apply کنید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinrahimi نمایش پست ها
    من يه مشکل دارم که اميدوارم بزرگان قوم جواب بدن. من از دانشگاه مکگيل کانادا و از چندتا دانشگاه توي آمريکا مانند ايلينويز، آريزونا و براون خبرهاي خوب دارم البته همه در مرحله مصاحبه هستند و قطعي نيست اما احتمالا مکگيل اوکي ميشه و از آمريکا هم اوکي ميگيرم يکي از اينارو. چند تاي ديگه هم توي امريکا هستند که بازم ممکنه اوکي بياد برام. مکگيل مي‌خواد باهام مصاحبه کنه. من در هر صورت امريکا رو ترجيح ميدم اما ممکنه توي گرفتن ويزاي امريکا دچار مشکل شم. متاهل هستم. مي‌خواستم راهنماييم کنيد که توي مصاحبه به مکگيل چي بگم که نه غير اخلاقي باشه و نه فرصت رفتن به کانادا رو در صورت نگرفتن ويزاي امريکا از دست بدم. بهشون بگم از امريکا خبر خوب دارم و اگه بگيرم مي‌رم اونجا؟ اگه بگم که منو رد مي‌کنند. اگه دروغ نگم که ردم مي‌کنند و ويزا نگيرم بيچارم. چي بگم بهشون توي مصاحبه؟ استاد مکگيل کلي بهم احترام گذاشته و تحويلم گرفته. ممنونم. به نظرتون بگم از جايي اوکي دارم؟ بگم اگه اوکي بگيرم ترجيح مي‌دم اونارو؟ بگم؟ بگم؟ چي بگم به استاد مکگيل؟
    تا سوالی نکردن لازم نیست چیزی بگید، فقط تنها کاری که میتونید بکنید کمی از سختی پروسه گرفتن ویزای کانادا بگید (کمی نه زیاد) که فقط دستشون بیاد که ممکنه به این دلیل نتونید برید، همچنین اگه سوال کردند خیلی صادقانه بگید که از آمریکا هم برای 2-3 دانشگاه جواب دارید ولی هنوز در مرحله ابتدایی است... اگه رزومه خوبی دارید و استاد هم از شما خوشش اومده، نیازی نیست عجیب برخورد کنید، چون در این مرحله اونها هستند که به شما نیاز دارند...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام
    من نیاز به راهنمایی دارم. من رشتم مکانیک و ارشدم هم طراحی کاربردی هستش. توی پایان نامم موضوع ارتعاشاتی کار کردم و چند تا مقاله هم در زمینه ارتعاشات دادم. الان از یک دانشگاه خوب که تو صد تا دانشگاه اول دنیا هستش پذیرش دارم و یک استاد تمام که رشتش عمرانه می خواد منو با فاندش بگیره. این استاده داره تو زمینه دینامیک سازه ها و ارتعاشات و آنالیز مودال کار می کنه. از نطر تئوری زمینه کاریش با من خیلی جوره ولی رشتش عمرانه. الان سوالم اینه که انتخابم یعنی تغییر رشته؟ چه تفسیری می شه کرد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    میشه بپرسم مصاحبه در چه مرحله ای انجام میشه ؟ بعد از بررسی مدارک و اکی دادن دانشگاه یا قبلش باید با استاد صحبت کنید و بعد apply کنید.
    مصاحبه در موارد متعدد انجام ميشه:
    1- قبل از پذيرش وقتي بيش از ظرفيت نوبت پذيرش داده ميشه تا از بين اونا انتخاب بشه
    2- بعد از پذيرش غير رسمي و پيش از پذيرش رسمي تا اگه کسي نميخواد بياد بگه

قبل از اپلاي فقط بايد ايميل زد.

نقل قول نوشته اصلی توسط peterpofaki نمایش پست ها
    من یه پذیرش از کرنل دارم با فاند ۲۳۰۰۰ برای سال تحصیلی و ۴۵۰۰ برای تابستان.
    یه پذیرش هم از یو مس امهرست دارم با فاند ۱۹۰۰۰ .
    به نظرتون کدوم دانشگاه بهتره؟
    توی رشته من (زبانشناسی) یومس رنک بالاتری داره اما کرنل دانشگاهش رنکش قابل مقایسه با یومس نیست. من هدفم گرفتن یه شغل آکادمیکه توی یه دانشگاه خوب. به نظرتون رنک دانشگاه مهمتره یا پروگرام؟

ببین اقا دانشگاه کرنل فوق العاده "اعتبار" بالایی داره. رنک یه مسیله است. اعتبار یه مسیله دیگه. کرنل با اینکه رنک بالایی هم داره اما اعتبار فوقالعاده بالاتری داره. کرنل رو از دست نده.

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiakbarzade نمایش پست ها
    سلام
    من نیاز به راهنمایی دارم. من رشتم مکانیک و ارشدم هم طراحی کاربردی هستش. توی پایان نامم موضوع ارتعاشاتی کار کردم و چند تا مقاله هم در زمینه ارتعاشات دادم. الان از یک دانشگاه خوب که تو صد تا دانشگاه اول دنیا هستش پذیرش دارم و یک استاد تمام که رشتش عمرانه می خواد منو با فاندش بگیره. این استاده داره تو زمینه دینامیک سازه ها و ارتعاشات و آنالیز مودال کار می کنه. از نطر تئوری زمینه کاریش با من خیلی جوره ولی رشتش عمرانه. الان سوالم اینه که انتخابم یعنی تغییر رشته؟ چه تفسیری می شه کرد؟

والا من در جریان جزئیات اپلیکیشن شما نیستم، آیا برای program و دانشکده mechanical اقدام کردید و حالا استادی از civil براتون پیدا شده؟
    اگه دوست دارید در mechanical بمونید فکر می‌کنم امکانش هست که در مکانیک register کنید مخصوصا اگه استادتون با مکانیک joint باشه. این بستگی به قوانین دانشگاه مورد نظرتون هم داره. بهترین کار اینه که از خود استاد یا از منشی‌ دپارتمان mechanical بپرسید.
    در مورد اینکه آیا تغییر رشته بخواهید بدید یا نه بستگی به خودتون داره و هدف‌های بعدی. آیا می‌خواهید آکادمیک بمونید؟ (در صورتی‌ که دانشگاهتون top ۲۰ یا ۳۰ US هست) یا برید industry? اگه می‌خواهید برید industry بهتره mechanical بمونید چون با تغییر رشته به عنوان مهندس عمران شناخته میشید. البته باز هم بستگی به level کار یا نوع industry هم داره، که چقدر تخصصی باشه.یعنی‌ اینکه مدرک شما رو ببینند یا تخصص شما رو!
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام ممنون از پاسخ
    من برای دانشکده مهندسی اپلای کردم و توی Sop گفتم رشتم مکانیکه و علاقه مند به ادامه در زمینه ارتعاشات و آنالیز مودالم و مدارک ترجمه رو هم فرستادم. بعد استادی به من میل زد که یک گروهی رو در زمینه موضوع ارتعاشات و دینامیک سازه دارم رزومت برای گروه ما خوبه منم فاند دارم. منم قبول کردم و بعد که اسم استاده رو سرچ کردم دیدم رشتش عمرانه ولی زمینه کاریش و مقالاتش در زمینه ارتعاشات هستش نگاه کردم دیدم مقالات مشترک زیادی هم با اساتید مکانیک داده خودش هم مدیر گروه عمران و استاد تمامه حالا من چه کار کنم؟؟؟؟

سلام خدمت دوستان عزیز
    من امسال به چند تا دانشگاه از جمله Virginia University, Notre dame Uni, Boston University و ... چند ماه پیش با یک استاد از Utah state University مکاتبه داشتم و دیروز بهم ایمیل زد که من 2 تا پوزیشن RA دارم اگر می خوای Late apply کن تا من کارهاتو حل کنم ... حالا از دوستان سوال داشتم که با توجه به اینکه دانشگاه هایی که اپلای کردم از لحاظ رنک بسیار بهتر از Utah state هستند چی کار باید بکنم ؟ از طرف دیگر هم دانشگاه Utah خیلی رنک خوبی نداره !!!

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi2011 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من امسال به چند تا دانشگاه از جمله Virginia University, Notre dame Uni, Boston University و ... چند ماه پیش با یک استاد از Utah state University مکاتبه داشتم و دیروز بهم ایمیل زد که من 2 تا پوزیشن RA دارم اگر می خوای Late apply کن تا من کارهاتو حل کنم ... حالا از دوستان سوال داشتم که با توجه به اینکه دانشگاه هایی که اپلای کردم از لحاظ رنک بسیار بهتر از Utah state هستند چی کار باید بکنم ؟ از طرف دیگر هم دانشگاه Utah خیلی رنک خوبی نداره !!!
    سیلی نقد به از حلوای نسیه. فعلا همین آفر رو بچسب، هر وقت آفر بهتری داشتی، تصمیم جدید بگیر. درسته که شانس گرفتن ادمیشن از جاهای بهتری رو هم داری، ولی هنوز اونجاها بهت جواب قطعی ندادن.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

من خیلی متعجب می شم که این اندازه تعصب بر روی آمریکا وجود داره!بعضا تعصب اونقدر زیاده که بعضی از دوستان می گن اگر کسی میره اروپا و استرالیا و کانادا، چون حتما آمریکا نمی تونسته!!

در حالیکه همین الان سه چهار تا از دوستای من و یکی دونفر از کاربران سابق اپلای ابرود با وجود این جو آمریکا در ایران، ویرجینیا تک و کارولینای شمالی و... رو رها کردند الان در کوئنزلند یکیشون دندانپزشکی ، یکی مهندسی برق در ملبورن، یکی مهندسی مکانیک موناش و... اقدام کردند یا قصد دارند بروند.

بله بازار کار آمریکا بسیار بزرگتره از کانادا/ استرالیا ولی متقاضی هم بسیار بیشتر! در نتیحه اتفاقا بیکاری در رشته های فنی در آمریکا (حدود 6 درصد) از استرالیا(کمتر از 3 درصد) بیشتره. (کانادا رو نمی دونم) دردسرهای کاری هم بیشتر، استرس هم بیشتر!برای یک حقوق معین و یک سطح زندگی معین استرس کاری بیشتری باید داشته باشید، در ضمن 5 سال بازگشت نداشتن به ایران به علاوه 3-4 سال دیرتر اقامت گرفتن یعنی 4 سال از زندگی عقب موندن! که این 4 سال می تونسته صرف بهبود رزومه کاری/پژوهشی و... بشه و در هر حال چیزی که من از صحبت بچه های خود اینجا فهمیدم شما رزومه عالی داشته باشید همیشه کار حتی آکادمیک خواهید داشت.
    اینها رو تازه با این پیش فرض می گم که از سختی های به مراتب بیشتر دکترا گرفتن در آمریکا (که معمولا باید 80ساعت حداقل علاوه بر کورس و ریسرچ وقت بگذرونیدو...) اونم نه یک سال ، 5 سال، یعنی کسر بزرگی از زندگی انسان و جوانی انسان چشم پوشی کنیم و این رو به امید آینده بهتر(الزاما بهتر؟) تحمل کنیم.

نظرم اینه که چشم بسته نمی شه گفت آمریکا. حالا اگر رنکها نزدیک بودند (مثلا UBC و PENSTATE) می شه گفت PEN STATE (بازم با اما و اگر) ولی واقعا وقتی اختلاف در حد 100-200 رنک جهانی کلی هست (مثلا دانشگاه با رنک کلی یا مهندسی 300 جهان در آمریکا و دانشگاه با رنک 50-100 جهان در کانادا) این اندازه راحت نمی شه رو دانشگاههای عالی کانادا(مثل تورنتو ، مک گیل، UBC) یا استرالیا (جی 8) چشم پوشید. من خودم بوفالو پذیرش فول فاند گرفتم(با جی ار ای جدیدم جای دیگری اقدام نکردم_ چون پذیرش از استرالیا داشتم) اما واقعا برام عجیبه مثلا این دانشگاه بسیار متوسط در سطح جهان رو به جی 8 استرالیا ترجیح دادن! مگر اینکه بهشت رویاهام آمریکا باشه. حالا چراشو نمی دونم. بگذریم از اینکه تو آمریکا باید پاشم برم یک شهری به اسم بوفالو و در استرالیا، ملبورن یا بریزبین. من از کوئنزلند/موناش فارغ التحصیل بشم طبق آمار خود اونها برای مهندسی شیمی بالای 80 درصد احتمال داره در همون 3-6 ماه اول کار پیدا کنم دقیقا در راستای شغلم در استرالیا. چون این دانشگاهها در استرالیا عالی طبقه بندی می شوند ولی مثلا بوفالو چطور؟

به هر حال رنکینگها همینطوری هم الکی نیست! برای QS و تایمز که اعتبار مقالات و reputation اساتید و... عامل تعیین رنکه. طبق همین رنک هست که کارنیج ملون، رایس، هاروارد و ام آی تی عالی محسوب می شوند و جورجیا تک خیلی خوب. چطور برخی از دوستان این رنکهای به این معتبری رو نادیده می گیرند؟ شاید چیز خاصی وجود داره که من نمی دونم و بهتره دوستان بزرگواری کنند دلیلشو بگن.
    ویرایش توسط shahrouz : February 28th, 2013 در ساعت 05:25 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)