صفحه 105 از 180 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

در مورد فرصتهای شغلی بیشتر، آمارهای مستندی ِ(یکیش عکس آپلود شده) وجود داره که چه سهمی ازفارغ التحصیلان یک دانشگاه پس از یک بازه زمانی معین دارای کار مرتبط با رشته شدند. بهتره روی اونها استناد کنید تا حرف فلان استاد! من تا به حال در استرالیا مقیم بیکار مثلا بعد از یکی دو سال فارغ التحصیلی از تمام آشنایان سراغ ندارم
    .123.jpg
    ویرایش توسط shahrouz : February 28th, 2013 در ساعت 05:46 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

من خیلی متعجب می شم که این اندازه تعصب بر روی آمریکا وجود داره!بعضا تعصب اونقدر زیاده که بعضی از دوستان می گن اگر کسی میره اروپا و استرالیا و کانادا، چون حتما آمریکا نمی تونسته!!

در حالیکه همین الان سه چهار تا از دوستای من و یکی دونفر از کاربران سابق اپلای ابرود با وجود این جو آمریکا در ایران، ویرجینیا تک و کارولینای شمالی و... رو رها کردند الان در کوئنزلند یکیشون دندانپزشکی ، یکی مهندسی برق در ملبورن، یکی مهندسی مکانیک موناش و... اقدام کردند یا قصد دارند بروند.

بله بازار کار آمریکا بسیار بزرگتره از کانادا/ استرالیا ولی متقاضی هم بسیار بیشتر! در نتیحه اتفاقا بیکاری در رشته های فنی در آمریکا (حدود 6 درصد) از استرالیا(کمتر از 3 درصد) بیشتره. (کانادا رو نمی دونم) دردسرهای کاری هم بیشتر، استرس هم بیشتر!برای یک حقوق معین و یک سطح زندگی معین استرس کاری بیشتری باید داشته باشید، در ضمن 5 سال بازگشت نداشتن به ایران به علاوه 3-4 سال دیرتر اقامت گرفتن یعنی 4 سال از زندگی عقب موندن! که این 4 سال می تونسته صرف بهبود رزومه کاری/پژوهشی و... بشه و در هر حال چیزی که من از صحبت بچه های خود اینجا فهمیدم شما رزومه عالی داشته باشید همیشه کار حتی آکادمیک خواهید داشت.
    اینها رو تازه با این پیش فرض می گم که از سختی های به مراتب بیشتر دکترا گرفتن در آمریکا (که معمولا باید 80ساعت حداقل علاوه بر کورس و ریسرچ وقت بگذرونیدو...) اونم نه یک سال ، 5 سال، یعنی کسر بزرگی از زندگی انسان و جوانی انسان چشم پوشی کنیم و این رو به امید آینده بهتر(الزاما بهتر؟) تحمل کنیم.

نظرم اینه که چشم بسته نمی شه گفت آمریکا. حالا اگر رنکها نزدیک بودند (مثلا UBC و PENSTATE) می شه گفت PEN STATE (بازم با اما و اگر) ولی واقعا وقتی اختلاف در حد 100-200 رنک جهانی کلی هست (مثلا دانشگاه با رنک کلی یا مهندسی 300 جهان در آمریکا و دانشگاه با رنک 50-100 جهان در کانادا) این اندازه راحت نمی شه رو دانشگاههای عالی کانادا(مثل تورنتو ، مک گیل، UBC) یا استرالیا (جی 8) چشم پوشید. من خودم بوفالو پذیرش فول فاند گرفتم اما واقعا برام عجیبه این دانشگاه بسیار متوسط در سطح جهان رو به جی 8 استرالیا ترجیح دادن! مگر اینکه بهشت رویاهام آمریکا باشه. حالا چراشو نمی دونم. بگذریم از اینکه تو آمریکا باید پاشم برم یک شهری به اسم بوفالو و در استرالیا، ملبورن یا بریزبین.

به هر حال رنکینگها همینطوری هم الکی نیست! برای QS و تایمز که اعتبار مقالات و reputation اساتید و... عامل تعیین رنکه. چطور برخی از دوستان این رنکهای به این معتبری رو نادیده می گیرند؟ شاید چیز خاصی وجود داره که من نمی دونم و بهتره دوستان بزرگواری کنند دلیلشو بگن.

در مورد فرصتهای شغلی بیشتر، آمارهای مستندی وجود داره که چه سهمی ازفارغ التحصیلان یک دانشگاه پس از یک بازه زمانی معین دارای کار مرتبط با رشته شدند. بهتره روی اونها استناد کنید تا حرف فلان استاد! من تا به حال در استرالیا مقیم بیکار مثلا بعد از یکی دو سال فارغ التحصیلی از تمام آشنایان سراغ ندارم.
    خیلی جالبه چون تو اروپا هم همچین فکری در مورد آمریکا دارن (البته دانشگاههای 1-20 مستثنی هستن) و به نظرم درسته، مثلا boise university واقعا تنهاو تنها اسم آمریکا رو با خودش داره. به خصوص که حقوق دانشجوها تو امریکا هم از اروپا کمتره. یا ویزای سینگل اینتری!!! به هیچ چیزنمیره. به نظرم به درستی میشه گفت امریکا یه اقلیت خیلی خوب داره و یه اکثریت خیلی بد.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط sambose نمایش پست ها
    خیلی جالبه چون تو اروپا هم همچین فکری در مورد آمریکا دارن (البته دانشگاههای 1-20 مستثنی هستن) و به نظرم درسته، مثلا boise university واقعا تنهاو تنها اسم آمریکا رو با خودش داره. به خصوص که حقوق دانشجوها تو امریکا هم از اروپا کمتره. یا ویزای سینگل اینتری!!! به هیچ چیزنمیره. به نظرم به درستی میشه گفت امریکا یه اقلیت خیلی خوب داره و یه اکثریت خیلی بد.
    من هم نظرم اینه . دانشگاههای آمریکا یک اقلیت 1 تا 20 دارند که قابل مقایسه با هیچ جای جهان نیست!(غیر از یکی دوتادر انگلیس. کسی هم از این 20 تا بگیره دیگه نمیاد سوال بپرسه تو اینجا. پا می شه می ره.) از 20 تا 100 چه در انگلستان، چه در کانادا ، استرالیا و هلند و حتی بلژیک وآلمان دانشگاههای بسیار معتبر یا حتی معتبر تر وجود داره.
    ولی مقایسه دانشگاه مثلا رنک 200 آمریکا با فلان دانشگاه رنک 50 جهان که در کاناداست واقعا بی انصافی هست!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    تا سوالی نکردن لازم نیست چیزی بگید، فقط تنها کاری که میتونید بکنید کمی از سختی پروسه گرفتن ویزای کانادا بگید (کمی نه زیاد) که فقط دستشون بیاد که ممکنه به این دلیل نتونید برید، همچنین اگه سوال کردند خیلی صادقانه بگید که از آمریکا هم برای 2-3 دانشگاه جواب دارید ولی هنوز در مرحله ابتدایی است... اگه رزومه خوبی دارید و استاد هم از شما خوشش اومده، نیازی نیست عجیب برخورد کنید، چون در این مرحله اونها هستند که به شما نیاز دارند...
    توی مصاحبه به استادم توی مکگیل گفتم که از یو مس امهرست و کرنل پذیرش دارم و اونم گفت که یومس بهتر از کرنله و ما هم خوبیم خودت می‌دونی بعد نامه پذیرش رو برام فرستاد. من اصلا نمی‌خوام غیر اخلاقی عمل کنم و جواب مثبت بدم و بعد نرم اما از یه طرف می‌ترسم امریکا بم ویزا نده. به نظرتون چیکار کنم. کسی همچین تجربه‌ای داشته؟ توی رشته ما (زبانشناسی - رایانشی) دنیای کوچیکیه و استادم توی مکگیل هم خیلی با مرامه. چیکار کنم به نظرتون چی بشون بگم؟ آیا بهم فرصت می‌دن که تا بعد از ویزای امریکا جواب ندم؟ اصلا اخلاقیه همچین خواهشی ازشون بکنم؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiakbarzade نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخ
    من برای دانشکده مهندسی اپلای کردم و توی Sop گفتم رشتم مکانیکه و علاقه مند به ادامه در زمینه ارتعاشات و آنالیز مودالم و مدارک ترجمه رو هم فرستادم. بعد استادی به من میل زد که یک گروهی رو در زمینه موضوع ارتعاشات و دینامیک سازه دارم رزومت برای گروه ما خوبه منم فاند دارم. منم قبول کردم و بعد که اسم استاده رو سرچ کردم دیدم رشتش عمرانه ولی زمینه کاریش و مقالاتش در زمینه ارتعاشات هستش نگاه کردم دیدم مقالات مشترک زیادی هم با اساتید مکانیک داده خودش هم مدیر گروه عمران و استاد تمامه حالا من چه کار کنم؟؟؟؟
    خوب اگه کلا برای دانشکده مهندسی‌ اپلای کردید، شاید برای اون دانشگاه این امکان وجود داشته باشه که رشتتون رو عوض نکنید.یعنی‌ مکانیک بمونید و استادتون عمران باشه.
    بهترین کار اینه که به خودشون ایمیل بسآزید و بپرسید. چون تا جایی‌ که من می‌دونم خیلی‌ دانشگاه این کار امکان پذیر نیست.
    اگه گفت نمی‌شه و باید عمران برید، با توجه به بقیه آپشن‌هایی‌ که دارید میتونید انتخاب کنید.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiakbarzade نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخ
    من برای دانشکده مهندسی اپلای کردم و توی Sop گفتم رشتم مکانیکه و علاقه مند به ادامه در زمینه ارتعاشات و آنالیز مودالم و مدارک ترجمه رو هم فرستادم. بعد استادی به من میل زد که یک گروهی رو در زمینه موضوع ارتعاشات و دینامیک سازه دارم رزومت برای گروه ما خوبه منم فاند دارم. منم قبول کردم و بعد که اسم استاده رو سرچ کردم دیدم رشتش عمرانه ولی زمینه کاریش و مقالاتش در زمینه ارتعاشات هستش نگاه کردم دیدم مقالات مشترک زیادی هم با اساتید مکانیک داده خودش هم مدیر گروه عمران و استاد تمامه حالا من چه کار کنم؟؟؟؟
    دکتر منصور نیکخواه بهرامی (استاد دانشکده مکانیک دانشگاه تهران) رو حتما میشناسین، ایشون فارغ التحصیل آستین در رشته عمران هستند و همونطور که میدونید بسیاری از کتاب های ایشون از جمله تئوری ارتعاشات و کاربرد آن در مهندسی یکی از کتاب های پایه در این زمینه هست. حتما کتاب تئوری اجزای محدود تیلور و زینکویچ هم باهاش آشنایی دارید.
    منظور از این چند جمله اینه که دوران نه چندان دور، عمرانی ها در بحث های بنیادی مثل ارتعاشات و مکانیک محاسباتی کارهای بسیاری انجام دادند و اکثر کتاب های پایه در زمینه مکانیک محاسباتی و ارتعاشات کار اساتید عمران هست.

فرصت رو از دست ندید دوست عزیز....

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط peterpofaki نمایش پست ها
    توی مصاحبه به استادم توی مکگیل گفتم که از یو مس امهرست و کرنل پذیرش دارم و اونم گفت که یومس بهتر از کرنله و ما هم خوبیم خودت می‌دونی بعد نامه پذیرش رو برام فرستاد. من اصلا نمی‌خوام غیر اخلاقی عمل کنم و جواب مثبت بدم و بعد نرم اما از یه طرف می‌ترسم امریکا بم ویزا نده. به نظرتون چیکار کنم. کسی همچین تجربه‌ای داشته؟ توی رشته ما (زبانشناسی - رایانشی) دنیای کوچیکیه و استادم توی مکگیل هم خیلی با مرامه. چیکار کنم به نظرتون چی بشون بگم؟ آیا بهم فرصت می‌دن که تا بعد از ویزای امریکا جواب ندم؟ اصلا اخلاقیه همچین خواهشی ازشون بکنم؟
    اینکه اینجوری بگید اصلا درست نیست، معنی این حرف اینه که شما برای من تو اولویت نیستید و اگه نتونستم برم آمریکا شما رو انتخاب خواهم کرد. باید تصمیمتون رو هرچه زودتر بگیرید و آفر اونها رو اکسپت یا دیکلان کنید. اگه واقعا میخواهید بیاید آمریکا پس با تمام وجود براش تلاش کنید و دیگه به هیچ جای دیگه فکر نکنید، در ضمن رشته شما هم رشته خطرناکی نیست که بهتون ویزا ندند، پس از لحاظ ویزایی نگران نباشید.
    در مورد انتخاب بین امهرست و کرنل هم یک بحث رنک دانشگاه تو رشته است و بحث دیگه reputation کلی دانشگاه است، که از این لحاظ کرنل بسیار معروف تر از امهرست هست. اگه فرقشون در حد 10 پله است دوباره در تصمیم گیریتون تجدید نظر کنید...

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    اینکه اینجوری بگید اصلا درست نیست، معنی این حرف اینه که شما برای من تو اولویت نیستید و اگه نتونستم برم آمریکا شما رو انتخاب خواهم کرد. باید تصمیمتون رو هرچه زودتر بگیرید و آفر اونها رو اکسپت یا دیکلان کنید. اگه واقعا میخواهید بیاید آمریکا پس با تمام وجود براش تلاش کنید و دیگه به هیچ جای دیگه فکر نکنید، در ضمن رشته شما هم رشته خطرناکی نیست که بهتون ویزا ندند، پس از لحاظ ویزایی نگران نباشید.
    در مورد انتخاب بین امهرست و کرنل هم یک بحث رنک دانشگاه تو رشته است و بحث دیگه reputation کلی دانشگاه است، که از این لحاظ کرنل بسیار معروف تر از امهرست هست. اگه فرقشون در حد 10 پله است دوباره در تصمیم گیریتون تجدید نظر کنید...
    مشکل من اینه که ۴ سال سابقه کار دارم و اون سابقه کارا توی ۲ تا شرکته که بدجوری مساله دارن. توی یکیس ۳ سال سابقه بیمه دارم و توی اون یکی هیچی حالا شاید دومی رو ندونن اما اولی رو حتما آمارمو دارن. در این حد که بگم این شرکت بدجوری تحریم خوره. البته زمینه کاری من فناوری اطلاعات بوده و ربطی به بیزینس اون شرکت نداره اما شاید آمارمو دارن که فکر می‌کنم دارن. نمیدونم به مکگیل چی بگم. در هر حال به هیچ وجه نمی‌خوام آفر رو قبول کنم و بعد نرم. یا باید ردش کنم یا باید بهشون بگم وضعیتمو.
    ممنونم از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط peterpofaki نمایش پست ها
    عمل غیر اخلاقی این بود که بین سکشن های GRE جابه جا نکنی که کردی.اوکی ؟

سلام دوستان خسته نباشید
    منم مشکل معمول انتخاب بین دانشگاه هارو دارم
    من سه دانشگاه از سه کشور مختلف در مقطع دکترا پذیرش دارم که فول فاندن همشون و نمیدونم باید چیکار کنم. دانشگاه کپنهاگ دانمارک، کارولینای جنوبی امریکا و بیریتیش کلمبیای کانادا.
    فاکتورایی هم که واسم مهمه، اقامت و کار بعد تحصیله، خیلی خوشحال میشم اگه کمکم کنید در این راه. رشتمم مهندسی شیمی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)