صفحه 106 از 180 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط gooya_kabir نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    منم مشکل معمول انتخاب بین دانشگاه هارو دارم
    من سه دانشگاه از سه کشور مختلف در مقطع دکترا پذیرش دارم که فول فاندن همشون و نمیدونم باید چیکار کنم. دانشگاه کپنهاگ دانمارک، کارولینای جنوبی امریکا و بیریتیش کلمبیای کانادا.
    فاکتورایی هم که واسم مهمه، اقامت و کار بعد تحصیله، خیلی خوشحال میشم اگه کمکم کنید در این راه. رشتمم مهندسی شیمی
    دوست عزیز، آمریکا رو خودم تجربه ندارم ولی شنیدم که در عمل نمیشه time-processing ویزا دادنشون رو پیش بینی کرد. کانادا هم که بنابر تجربه شخصی، دیدم که بعضی ها 2 ماهه ویزا می گیرن ولی بعضی ها هم بعد از 8-11 ماه هنـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــوز منتظرن و معلوم نیست که چه زمانی این انتظار به پایان میرسه و نتیجه اش چیه (گرفتن ویزا یا ریجکت شدن).

با این اوضاع که بامبول بازی های زیادی سر ویزا دادن به ایرانی ها در میارن، انتخاب 1 دانشگاه و اپلای کردن واسه ویزای 1 کشور اشتباه محضه. اگه بخواهیم منطقی فکر کنیم (و نگیم که به من حتما ویزا میدن یا ویزای من زود میاد) این احتمال رو هم باید در نظر بگیریم که اگه بعد ازچند ماه انتظار واسه ویزای یکی از این کشورها، ریجکت بشی ممکنه دیگه زمان رو واسه اکسپت اون 2 آفر دیگه از دست داده باشی و .... یعنی دوباره باید واسه سال بعد بگردی دنبال استاد و اپلای دانشگاه ها و ... .

در حال حاضر واسه ویزای 2 یا حتی هر 3 تا اقدام کن و در طی مدت زمانی که قبل از گرفتن ویزا داری، بیشتر فکر و مشورت کن تا تصمیم بهتری بگیری.
    شمایه 2 تا فاکتور اشاره کردی. آمریکا و کانادا هر دو مهاجر پذیرن و همون طور که میدونی تابحال کلی ایرانی رفتن اونجا و موندگار شدن، البته فکر کنم کفه ترازو یه مقدار به نفع آمریکا سنگینی می کنه (منظورم اینه که فرصت های شغلی اونجا بیشتره). در مورد مهاجر پذیری و فرصت شغلی دانمارک چیزی نمی دونم ولی در کل شنیدم که جوش خوردن با اروپایی ها سخت تر از کانادایی ها و آمریکایی هاست و حتی اگه مدت زمان زیادی هم اونجا باشی باز به چشم یه غریبه بهت نگاه می کنن.

به نظرم بهتره که 2-3 تا فاکتور دیگه (مثل رنکینگ دانشگاه ها، نزدیکی زمینه کاری استادها به علایق شخصی خودت و ...) رو هم در نظر بگیری و این 3 آپشن رو سبک و سنگین کنی. موفق باشی

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

سلام دوستان،
    من امروز از دانشگاه Umass Amherst پذیرش با فاند 19000 تا در سال گرفتم.
    من برای university of Iowa هم اقدام کرده ام، ولی هنوز بهم جوابی ندادن.
    بفرض اینکه من از هر دوی این دانشگاهها پذیرش بگیرم و فاند هر دو تقریبا مشابه باشند، شما کدوم یکی رو بهم توصیه میکنید؟
    ممنون میشم این دو دانشگاه رو از نظر محیطشون مقایسه کنید، چون یکی از مهمترین فاکتورها برای من، محیط دانشگاه هست.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_X123 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    بفرض اینکه من از هر دوی این دانشگاهها پذیرش بگیرم و فاند هر دو تقریبا مشابه باشند، شما کدوم یکی رو بهم توصیه میکنید؟
    ممنون میشم این دو دانشگاه رو از نظر محیطشون مقایسه کنید، چون یکی از مهمترین فاکتورها برای من، محیط دانشگاه هست.
    بنا به رتیه دانشگاه در رشته خودتون و فاند دار بودن پیشنهاد و استادی که قراره باهاش کار کنید و همچنین نزدیک بودن به شهرهای بزرگ تصمیم بگیرید. در مورد آخری امهرست بسیار بهتر از UIowa هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

سلام دوستان،
    من براي خودم به سختي تصميم ميگيرم اما وقتي نوبت ديگران ميشه آدم چون از دور نگاه مي‌کنه مسايل کلي‌تري رو ميبينه. مثلا در مورد شما با اينکه نميدونم فيلد شما چيه اما به احتمال زياد امرست انتخاب مناسب‌تري به نظر مياد. رنک رشته تون:
    http://chronicle.com/article/NRC-Rankings-Overview-/124721/

توي رنک کلي که فکر کنم يو مس بين 50 تا 100 هست و بالاتر از آيوا قرار بگيره. حتي اگه فاند يو مس کمي هم کمتر بود به نظر من يو مس بهتره مگر اينکه استاد خفن و پروِژه‌هاي خفني توي آيوا در رشته شما وجود داشته باشه
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط peterpofaki نمایش پست ها
    من براي خودم به سختي تصميم ميگيرم اما وقتي نوبت ديگران ميشه آدم چون از دور نگاه مي‌کنه مسايل کلي‌تري رو ميبينه. مثلا در مورد شما با اينکه نميدونم فيلد شما چيه اما به احتمال زياد امرست انتخاب مناسب‌تري به نظر مياد. رنک رشته تون:
    http://chronicle.com/article/NRC-Rankings-Overview-/124721/

توي رنک کلي که فکر کنم يو مس بين 50 تا 100 هست و بالاتر از آيوا قرار بگيره. حتي اگه فاند يو مس کمي هم کمتر بود به نظر من يو مس بهتره مگر اينکه استاد خفن و پروِژه‌هاي خفني توي آيوا در رشته شما وجود داشته باشه
    موفق باشيد
    خیلی ممنونم بخاطر راهنمائیتون.
    راستش برای من رنک 20 تا بالاتر و پایینتر اونقدر که برام محیط و آب و هوا و شهر و ... اهمیت داره مهم نیست (بنابر تجربه ی شخصی خودم توی ایران اینو میگم).
    در ضمن این رنکینگها هم خیلی عجیب و غریب هر سال سی چهل تایی جابجا میشن.
    از نظر محیط و ... هم ظاهرا Umass گزینه ی بهتری هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    اینکه اینجوری بگید اصلا درست نیست، معنی این حرف اینه که شما برای من تو اولویت نیستید و اگه نتونستم برم آمریکا شما رو انتخاب خواهم کرد. باید تصمیمتون رو هرچه زودتر بگیرید و آفر اونها رو اکسپت یا دیکلان کنید. اگه واقعا میخواهید بیاید آمریکا پس با تمام وجود براش تلاش کنید و دیگه به هیچ جای دیگه فکر نکنید، در ضمن رشته شما هم رشته خطرناکی نیست که بهتون ویزا ندند، پس از لحاظ ویزایی نگران نباشید.
    در مورد انتخاب بین امهرست و کرنل هم یک بحث رنک دانشگاه تو رشته است و بحث دیگه reputation کلی دانشگاه است، که از این لحاظ کرنل بسیار معروف تر از امهرست هست. اگه فرقشون در حد 10 پله است دوباره در تصمیم گیریتون تجدید نظر کنید...
    ممنونم. مکگيل رو ديکلاين کردم و همين هفته احتمالا يومس رو هم ديکلاين مي‌کنم و کرنل رو اکسپت. ممنونم از راهنماييتون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

خیلی ممنونم بخاطر راهنمائیتون.
    راستش برای من رنک 20 تا بالاتر و پایینتر اونقدر که برام محیط و آب و هوا و شهر و ... اهمیت داره مهم نیست (بنابر تجربه ی شخصی خودم توی ایران اینو میگم).
    در ضمن این رنکینگها هم خیلی عجیب و غریب هر سال سی چهل تایی جابجا میشن.
    از نظر محیط و ... هم ظاهرا Umass گزینه ی بهتری هست.
    يومس يه گروه دانشجوهاي ايراني داره و يه سايت هم دارن که آدرسش ايناست:
    http://umassigsa.com/Home.html
    http://www.umass.edu/rso/persian/links.html
    هرچند هوا کمي سرده اما هم نزديک بوستونه و هم گروه دانشجوهاي ايراني گرمي داره
    موفق باشيد

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

دوستان سلام.
    من یک مقدار دچار تردید شدم و میخواستم نظر دوستان رو بدونم.
    حقیقتش من فعلاً از دو تا دانشگاه فاند دارم، و البته تعدادی دانشگاه که تکلیف فاندشون خیلی معلوم نیست. پروپوزالهای در دست بررسی و اینجور موارد که تکلیفش ظاهراً اگر بخواد مشخص بشه، تا آوریل طول میکشه.
    من از دانشگاه ممفیس در ایالت تنسی RA دارم که شامل Full Tuition Waiver+ $800 monthly stipend هست که این مقدار دستمزد مشمول مالیات میشه ولی ظاهراً از پرداخت فی های متفرقه هم معافم. ضمن اینکه برای دریافت فلوشیپ هم کاندیدا شدم و البته با توجه به شرایط بد اقتصادی فعلی، زیاد نمیشه رو اون حساب کرد.
    من از این دانشگاه تا 15 آوریل، فرجه ای که معمولاً به دانشجوها داده میشه فرصت گرفتم تا جواب بدم.
    مورد دوم Southern Illinois University هست که اون هم Full Tuition Waiver+$896 Monthly Stipend هست که این رو مطمئن نیستم که آیا Fee های دانشگاه هم Waive میشه یا نه. ولی طبق نظر یکی از بچه هایی که اینجا مشغول تحصیله، فی تعلق میگیره.
    من تا 15 مارچ برای جواب دادن به آفر استاد فرصت داشتم و دیروز تونستم یک هفته بیشتر هم ازش وقت بگیرم. ایشون عنوان کردن که صدور آی-20 این دانشگاه ممکنه تا 2 ماه طول بکشه و بنابراین باید تا اون تاریخ جوابشون رو بدم
    نکاتی که هر کدوم از این دو دانشگاه دارن به این شرحه:
    ممفیس:
    +سابقه بیشتر
    + اعضاء هیئت علمی در گرایش من سه چهار نفری هستند.
    +مبلغ پیشنهاد شده برای هر 12 ماه سال هست و نه دو ترم.
    +استادی که قراره باهاشون کار کنم Associate Professor هست.
    - شهر ممفیس جزء شهرهای نسبتاً ناامن آمریکاست.

SIU:
    +امنیت بیشتر
    +احتمالا به دلیل قرارگیری در یک شهر کوچکتر، هزینه های کمتر
    + احتمالاً کمی دستمزد بیشتر که ممکنه افزایش هم پیدا کنه.
    -مبلغ پیشنهاد شده برای 9 ماه هست و 3 ماه تابستون رو نمیدونم چی میشه!
    - مهم ترین نکته ای که به ذهنم میرسه این هست که در گرایش من فقط همین یک استاد فعال هست، و ایشون هم دوره اولی هست که دارن دانشجو میگیرن. البته استاد ایرانی هست.
    - فرصت کوتاهتر برای پاسخ به پیشنهاد.

حالا من موندم بین این دو گزینه. از یک طرف میگم پیشنهاد ممفیس رو که دارم، این یکی رو قبول نکنم و صبر کنم تا آوریل نتیجه فاندهای احتمالی دانشگاههای دیگه هم بیاد و بعد تصمیم بگیرم. از یک طرف میگم ممکنه واقعا از جای دیگه نتونم فاند بگیرم، بنابراین بهتره به قول معروف نقد رو بچسبم و نسیه رو نگیرم! ولی نگرانم بعدا پشیمان بشم.
    نظر دوستان رو خوشحال میشه بدونم. به نظرتون کمی بیشتر صبر کنم، یا به درخواست استادی که ددلاین زودتری برای تعیین کرده جواب مثبت بدم؟
    ممنون از دوستان.
    ویرایش توسط vv_matin : March 16th, 2013 در ساعت 08:48 AM
    تسلط ریاضی خودتون رو برای آزمون GRE بسنجید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1070293

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من یک مقدار دچار تردید شدم و میخواستم نظر دوستان رو بدونم.
    حقیقتش من فعلاً از دو تا دانشگاه فاند دارم، و البته تعدادی دانشگاه که تکلیف فاندشون خیلی معلوم نیست. پروپوزالهای در دست بررسی و اینجور موارد که تکلیفش ظاهراً اگر بخواد مشخص بشه، تا آوریل طول میکشه.
    من از دانشگاه ممفیس در ایالت تنسی RA دارم که شامل Full Tuition Waiver+ $800 monthly stipend هست که این مقدار دستمزد مشمول مالیات میشه ولی ظاهراً از پرداخت فی های متفرقه هم معافم. ضمن اینکه برای دریافت فلوشیپ هم کاندیدا شدم و البته با توجه به شرایط بد اقتصادی فعلی، زیاد نمیشه رو اون حساب کرد.
    من از این دانشگاه تا 15 آوریل، فرجه ای که معمولاً به دانشجوها داده میشه فرصت گرفتم تا جواب بدم.
    مورد دوم Southern Illinois University هست که اون هم Full Tuition Waiver+$896 Monthly Stipend هست که این رو مطمئن نیستم که آیا Fee های دانشگاه هم Waive میشه یا نه. ولی طبق نظر یکی از بچه هایی که اینجا مشغول تحصیله، فی تعلق میگیره.
    من تا 15 مارچ برای جواب دادن به آفر استاد فرصت داشتم و دیروز تونستم یک هفته بیشتر هم ازش وقت بگیرم. ایشون عنوان کردن که صدور آی-20 این دانشگاه ممکنه تا 2 ماه طول بکشه و بنابراین باید تا اون تاریخ جوابشون رو بدم
    نکاتی که هر کدوم از این دو دانشگاه دارن به این شرحه:
    ممفیس:
    +سابقه بیشتر
    + اعضاء هیئت علمی در گرایش من سه چهار نفری هستند.
    +مبلغ پیشنهاد شده برای هر 12 ماه سال هست و نه دو ترم.
    +استادی که قراره باهاشون کار کنم Associate Professor هست.
    - شهر ممفیس جزء شهرهای نسبتاً ناامن آمریکاست.

SIU:
    +امنیت بیشتر
    +احتمالا به دلیل قرارگیری در یک شهر کوچکتر، هزینه های کمتر
    + احتمالاً کمی دستمزد بیشتر که ممکنه افزایش هم پیدا کنه.
    -مبلغ پیشنهاد شده برای 9 ماه هست و 3 ماه تابستون رو نمیدونم چی میشه!
    - مهم ترین نکته ای که به ذهنم میرسه این هست که در گرایش من فقط همین یک استاد فعال هست، و ایشون هم دوره اولی هست که دارن دانشجو میگیرن. البته استاد ایرانی هست.
    - فرصت کوتاهتر برای پاسخ به پیشنهاد.

حالا من موندم بین این دو گزینه. از یک طرف میگم پیشنهاد ممفیس رو که دارم، این یکی رو قبول نکنم و صبر کنم تا آوریل نتیجه فاندهای احتمالی دانشگاههای دیگه هم بیاد و بعد تصمیم بگیرم. از یک طرف میگم ممکنه واقعا از جای دیگه نتونم فاند بگیرم، بنابراین بهتره به قول معروف نقد رو بچسبم و نسیه رو نگیرم! ولی نگرانم بعدا پشیمان بشم.
    نظر دوستان رو خوشحال میشه بدونم. به نظرتون کمی بیشتر صبر کنم، یا به درخواست استادی که ددلاین زودتری برای تعیین کرده جواب مثبت بدم؟
    ممنون از دوستان.
    به نظر من همین الان هم ممفیس گزینه بهتری از SIU هست پس بهتره که جواب زد به اون بدید و ممفیس رو نگه دارید. ممفیس آب و هوای خوبی داره و یه شهر ۶۰۰ هزار نفریه. اگه با چند نفر خونه بگیرید مخارج اصلا اذیتتون نخواهد کرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida State University, Biophysics

سلام دوستان من یه پذیرش فول فاند برای دکترا مستقیم دارم که تا 15 اپریل مهلت دارم بهش جواب بدم. از بقیه جواب هام که همگی برای مستر هست، اطلاعی ندارم، اما ایمیل زدم و تقریبا بعضی ها گفتن نزدیک 25 یا 30 اپریل جواب ها میاد و بعضی ها هم گفتن فعلا باید صبر کنم. به نظرم اینطور میاد که تا 15 اپریل هم صبر کنم چندان جواب خاصی نگیرم. آیا با اکسپت کردن این دانشگاهم و پیش بردن بقیه کارا و در همین حال انتظار برای جواب های دیگه که اگر بهتر بود نظرمو عوض کنم، دارم ریسک بزرگی می کنم؟ یا اینکار منطقی هست!؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)