صفحه 107 از 180 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط golnaz_h نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه پذیرش فول فاند برای دکترا مستقیم دارم که تا 15 اپریل مهلت دارم بهش جواب بدم. از بقیه جواب هام که همگی برای مستر هست، اطلاعی ندارم، اما ایمیل زدم و تقریبا بعضی ها گفتن نزدیک 25 یا 30 اپریل جواب ها میاد و بعضی ها هم گفتن فعلا باید صبر کنم. به نظرم اینطور میاد که تا 15 اپریل هم صبر کنم چندان جواب خاصی نگیرم. آیا با اکسپت کردن این دانشگاهم و پیش بردن بقیه کارا و در همین حال انتظار برای جواب های دیگه که اگر بهتر بود نظرمو عوض کنم، دارم ریسک بزرگی می کنم؟ یا اینکار منطقی هست!؟

اولا هنوز که تا 15 آوریل وقت زیاده. خدا رو چه دیدی شاید جواب اومد. دوما فول فاند گرفتن کار آسونی نیست که بخواهید ریسک کنید و به خطر بیندازیدش. همینو قبول کنید که بعید میدونم فرصت بهتر گیرتون بیاد!
    ضمنا کار درستی نیست که اینو قبول کنید و اگه جواب بهتری اومد، اونها رو قبول کنید. با این کار فقط اعتبار دانشجوهای ایرانی خرابتر و خرابتر میشه و آیندگان به مشکل می خورند. من خودم، اولین جوابم که اتفاقا مال بدترین دانشگاهی که اپلای کرده بودم (ولی فول فاند بود) رو قبول کردم و بقیه رو بیخیال شدم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Sharif University of Tech

سلام دوستان. من دوتا آفر فول فاند دارم که برای انتخاب مرددم.
    ۱. Clemson University - PhD in Industrial Engineering
    fund: 16000 for 12 months plus tuition waive
    City : Clemson, South Carolina -collegetown, Population 30,000
    آب و هوای خوب ولی شهر بسیار کوچیک
    رنک ۳۰ در رشته من در USNEWS - استاد پروژه خودم کلی تعریف کرد از این دانشگاه

۲- Virginia Commonwealth Uni
    fund: 21000 first year 12 months- other years 14500 for 9 months plus tuition waive
    PhD in System modeling - offered jointly by department of mathematics and operations research
    City: Richmond Virginia- population : 250,000
    متاسفانه اطلاعاتی درمورد رنک و شهر و کلا این دانشگاه ندارم

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن و اگه اطلاعات بیشتری دارن در اختیارم بذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط fftt نمایش پست ها
    ۱. Clemson University - PhD in Industrial Engineering
    fund: 16000 for 12 months plus tuition waive
    City : Clemson, South Carolina -collegetown, Population 30,000
    آب و هوای خوب ولی شهر بسیار کوچیک
    رنک ۳۰ در رشته من در USNEWS - استاد پروژه خودم کلی تعریف کرد از این دانشگاه

۲- Virginia Commonwealth Uni
    fund: 21000 first year 12 months- other years 14500 for 9 months plus tuition waive
    PhD in System modeling - offered jointly by department of mathematics and operations research
    City: Richmond Virginia- population : 250,000
    متاسفانه اطلاعاتی درمورد رنک و شهر و کلا این دانشگاه ندارم

دوست عزیز من نظر شخصیمو میگم ، امیدوارم بقیه دوستان هم بیان و بگن تا بشه مقایسه و ارزیابی انجام داد.
    ببینید کلسمون در کل دانشگاه خوبیه ... وقتی نگاه کنید تو دپارتمان های مختلف اساتید خوبی داره و تو بیشتر این دپارتمان ها دوره Phd ارایه میشه
    اما واقعیت اینه که شهر خیلی کوچیک ایه ... نمیدونم شما چطور به قضیه نگاه میکنید اما 5 سال موندن و تحصیل تو یه شهر کوچیک .... دیگه با خودتون
    در مورد ویرجینیا ... دانشگاه قدیمیه، یعنی معروف ام هست . من مطمئن نیسم رنکش در رشته شما چطوره اما به نظرم با دیدن Faculty اش میشه تشخیص داد اینجا سرتره یا کلسمون...
    اما بهرحال ریچموند یه شهر خوب واسه زندگی کردنه ... جمعیت متناسب آب و هوای نسبتا خوب و ... (البته نا گفته نماند تو دهه 90 مشکلاتی هم داشته این شهر از بعد بزهکاری و البته جمعیت سیاهپوستش)
    در جمع بندی، به نظر من با توجه به شرایط بهتر مالی ویرجینا ، انتخابش معقول تره

اگه من جای شما بودم انتخابم ریچموند بود. به دو دلیل. مهم تر از همه این که مشخصه فاند بیشتری داره و خوب این واسه من که خیلی مهمه. دوما همونطور که دوستمون گفتند زندگی تو شهر 30 هزار نفری سخته. مثلا دانشگاه میشیگان تک هم تو شهر هیوتون که یه شهر کوچیکه قرار داره و خیلی ها به همین خاطر ازش ناراضی هستن. به نظرم سخته تو این شهر زندگی کردن. ضمن اینکه ویرجییا کجا سوت کارولینا کجا!
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Sharif University of Tech

دوستان یعنی میگید من شهر رو به رنک ترجیح بدم؟ من فقط تونستم توی رشته آمار ویرجینیا رو توی رنک پیدا کنم که اونجا هم رنکش ۹۶ بود. من اینجور که جستجو کردم معروفیت این دانشگاه بیشتر به خاطر رشته های پزشکیه. آینده شغلی هرکدوم از این دو انتخاب چطوریه به نظرتون؟ میشه تجربیات و نظراتتون رو بگید؟ ممنون

دوستان یعنی میگید من شهر رو به رنک ترجیح بدم؟ من فقط تونستم توی رشته آمار ویرجینیا رو توی رنک پیدا کنم که اونجا هم رنکش ۹۶ بود. من اینجور که جستجو کردم معروفیت این دانشگاه بیشتر به خاطر رشته های پزشکیه. آینده شغلی هرکدوم از این دو انتخاب چطوریه به نظرتون؟ میشه تجربیات و نظراتتون رو بگید؟ ممنون

دوست عزیز من هیچ گزاره قطعی ای رو به خودم اجازه نمیدم صادر کنم ! اما به طور کلی نظرم اینه که برای phD واقعا شهر مهمه چون شما قراره 5 سال اونجا باشی و فکر میکنم اگر رنک تفاوت زیادی نداشته باشه، شهر پارامتر اثر گذار تری اه... راجع به رشته هم والا من هم رشته شما نیستم اما به نظرم میاد که اون چیزی که در ویرجینیا هست یه گرایش در م.صنایع اه... در واقع شما اگه کلسمون هم انتخاب کنید میتونید dissertation اتون رو حول همین قضیه ارایه بدید....

Junior Member

من کاملا با نظر دوستان در مورد اهمیت شهر موافقم و خودم از زندگی تو شهر کوچیک تو آمریکا ناراضی بودم. اما اگر دنبال کار توی آمریکا بعد از تحصیل هستید رنک دانشگاه هم مهمه مخصوصا برای internationals. من با این مساله اسم و رنک دانشگاه موقع اپلای برای کار روبرو شدم. در مورد مقدار فاند هم معمولا برحسب هزینه های شهر تعیین میشه. کلمسون خیلی خیلی ارزونه. فکر میکنم با توجه به هزیته ها فاندها در نهایت یکسانه.
    good luck

دوستان من بین دو موقعیت گیر کردم
    1- پست داک در Trinity College Dublin دابلین ایرلند- در وبومتریکس رنکش 238 یه دوره 18 ماهه با درامد سالیانه 42000 یورو قابل تمدید تا 36 ماه در صورت موفقیت پروژه
    2- پست داک در ویرجینیا تک با ویزای H1 رنک 74 و حقوق حدود 30000 دلار در شهر بلکزبرگ با جمعیت 42000 نفر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط milo2007 نمایش پست ها
    دوستان من بین دو موقعیت گیر کردم
    1- پست داک در Trinity College Dublin دابلین ایرلند- در وبومتریکس رنکش 238 یه دوره 18 ماهه با درامد سالیانه 42000 یورو قابل تمدید تا 36 ماه در صورت موفقیت پروژه
    2- پست داک در ویرجینیا تک با ویزای H1 رنک 74 و حقوق حدود 30000 دلار در شهر بلکزبرگ با جمعیت 42000 نفر
    من بودم ویرجینیا تک رو ترجیح میدادم بخاطر امکان پیدا کردن موقعیتهای آتی بهتر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Boston University

من دو آفر نسبتاً خوب دارم که می خواهم نظر دوستان را بدانم

1- Mechanical Engineering، Boston University
    فول فاند (29700 Fellowship) درون بوستون و در بلوار اصلی شهر
    گروه نسبتاً قوی در زمینه کاری من و استاد من h-index برابر با 29 دارد (خیلی هم جوان است)
    رنک 44 آمریکا

2- Engineering Mechanics, Virginia Tech
    فول فاند (1770 در ماه TA) در بلکسبرگ، ویرجینا، روستای کوچک دانشگاهی
    این رشته از زیرشاخه های مکانیک است اما دپارتمان جداگانه ای در ویرجیناتک دارد.
    رنک 5 در Engineering Mechanics و رنک 17 آمریکا در مکانیک

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)