صفحه 109 از 180 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Senior Member aida8404 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

دوستان من به شدت مردد هستم و واقعا نیاز به راهنمایی دارم. ممنون میشم کمکم کنید

من ترم گذشته از دانشگاه ASU برای مستر پذیرش گرفتم که برخلاف قولی که استاد اونجا مبنی بر فول فاند بودنم داده بود پارشال فاند داد. من هم به خاطر نگرانی بابت هزینه ها نرفتم. ولی احتمالا میتونم دیفر کنم و خیلی نگرانم که ایا تصمیم درستی گرفتم یا خیر.

حالا هر چی فکر میکنم که بهترین تصمیم چیه نتیجه ای نمیگیرم. میشه بگید اگه شما جای من بودید چی کار می کردید؟ (من مستر دارم از سوئد و استاد دانشگاه ASU تشویقم کرد به اپلای برا مستر مجدد چون deadline دکترا در اون زمان گذشته بود)
    1. اینکه به همین پارشال فاند دل خوش کنم و امید داشته باشم بعد ار یکی دو ترم فول فاند بشم (چون واقعا بیشتر از 1 سال هم نمیتونم از هزینه شخصی بدم)
    2. اینو بی خیال بشم و به فکر اپلای مجدد باشم برای دکترا. ولی ایا چقدر میشه به فول فاند امید داشت؟! چون الان میبینم خیلیا حتی برای دکترا هم دارن با هزینه شخصی میرن و همچنین بخاطر تحریم هزینه های اپلای هم بالاست و بیشتر از هزینه ها اعصاب خوردی پرداخت های انلان هست.
    3. اصلا آمریکارو بی خیال شم چون الان ویزا دارم و چون ازش استفاده نکردم دیگه بهم ویزا نمیدن و فقط روی اروپا تمرکز کنم.

دوستان لطفا راهنماییم کنید که بدجوری حالم بده. واقعا نمی تونم تصمیم بگیرم و همین باعث سرگردونیم شده. مرسی از همگی شما !!!
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط louna نمایش پست ها
    من برای فوق لیسانس برق از دو تا دانشگاه University of Missouri و California State University Long Beach پذیرش بدون فاند گرفتم. خرج اولی سالی 32000 دلار و دومی 29000 دلاره. میخواستم ببینم دوستان کدوم رو پیشنهاد میدند.

Let us know about their ranking in EC

If both are almost the same I suggest the second one

You will have higher chance to be accepted in a good PHD program in CA afterward
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها

من ترم گذشته از دانشگاه ASU برای مستر پذیرش گرفتم که برخلاف قولی که استاد اونجا مبنی بر فول فاند بودنم داده بود پارشال فاند داد. من هم به خاطر نگرانی بابت هزینه ها نرفتم. ولی احتمالا میتونم دیفر کنم و خیلی نگرانم که ایا تصمیم درستی گرفتم یا خیر.

حالا هر چی فکر میکنم که بهترین تصمیم چیه نتیجه ای نمیگیرم. میشه بگید اگه شما جای من بودید چی کار می کردید؟ (من مستر دارم از سوئد و استاد دانشگاه ASU تشویقم کرد به اپلای برا مستر مجدد چون deadline دکترا در اون زمان گذشته بود)
    1. اینکه به همین پارشال فاند دل خوش کنم و امید داشته باشم بعد ار یکی دو ترم فول فاند بشم (چون واقعا بیشتر از 1 سال هم نمیتونم از هزینه شخصی بدم)
    2. اینو بی خیال بشم و به فکر اپلای مجدد باشم برای دکترا. ولی ایا چقدر میشه به فول فاند امید داشت؟! چون الان میبینم خیلیا حتی برای دکترا هم دارن با هزینه شخصی میرن و همچنین بخاطر تحریم هزینه های اپلای هم بالاست و بیشتر از هزینه ها اعصاب خوردی پرداخت های انلان هست.
    3. اصلا آمریکارو بی خیال شم چون الان ویزا دارم و چون ازش استفاده نکردم دیگه بهم ویزا نمیدن و فقط روی اروپا تمرکز کنم.

دوستان لطفا راهنماییم کنید که بدجوری حالم بده. واقعا نمی تونم تصمیم بگیرم و همین باعث سرگردونیم شده. مرسی از همگی شما !!!
    سلام دوست عزیز
    به نظر من اگه خیلی به آمریکا یا کانادا علاقه دارید ( و یا میخاید در آینده اقامت بگیرید اونجا ) ، میتونید دیفر کنید و شانستون را برای ترم بعد یا سال بعد برای دکتری یا مستر دوباره امتحان بکنید.
    ولی من اگه جای شما بودم ، در همان اروپا دکتری را ادامه میدادم. خودتون بهتر میدونید که اروپا هم دانشگاه های خیلی خوبی داره و حقوقی که به دانشجویان دکتری میدن واقعا فوق العاده است.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظر من اگه خیلی به آمریکا یا کانادا علاقه دارید ( و یا میخاید در آینده اقامت بگیرید اونجا ) ، میتونید دیفر کنید و شانستون را برای ترم بعد یا سال بعد برای دکتری یا مستر دوباره امتحان بکنید.
    ولی من اگه جای شما بودم ، در همان اروپا دکتری را ادامه میدادم. خودتون بهتر میدونید که اروپا هم دانشگاه های خیلی خوبی داره و حقوقی که به دانشجویان دکتری میدن واقعا فوق العاده است.
    موفق باشید
    مرسی از راهنماییتون. راستش بدم نمیاد هرجا میرم اقامتشم بگیرم ولی برام مهم نیست که صرفا کانادا یا امریکا باشه. نگرانی من اینه که اروپا هم مثل سابق نیست که به همه بورس بده. البته همه جای اروپا هم قبول ندارم. فقط 3 یا نهایت 4 تاش خوبه. نمیدونم چی کار کنم و بهترین کار چیه
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, former AUT, now USC

من متن زیر رو از نامه پذیرشم کپی می کنم:

I understand that, in accordance with the Council of Graduate Schools’ resolution, an acceptance given or left in force
    after April 15, 2013 commits the student not to accept another offer without first obtaining a written release from the
    institution to which a commitment has been made. Similarly, an offer by an institution after April 15, 2013 is
    conditional on presentation by the student of the written release from any previously accepted offer.

_____ I accept the offer of a Viterbi School of Engineering Ph.D. Fellowship with the conditions specified above.
    If unforeseen circumstances cause me to change my plans, I shall notify you at once.

بنابراین این که آفر دانشگاه دیگه ای رو که بعد از 15 اوریل اومده قبول کنید مسئله غیر عادی نیست و اعتبار دانشجویان ایرانی رو خراب نمی کنه. اینقدر راحت مردم رو راهنمایی نکنید. آینده یک آدم به راحتی با عوض کردن دانشگاهش تغییر می کنه از مسائل کاملا مستقیم تحصیلی تا مسائل غیر مستقیم.
    من دو تا آفر داشتم و بین اونها یکی رو نگه داشتم و اون یکی رو رد کردم تا اون استاد بتونه زودتر کس دیگه ای رو پیدا کنه. اما آفر بهتر رو دیروز اکسپت کردم چون تا 15 آوریل مهلت داشتم. اما اگر خبری از دانشگاه UIUC بشه، به خودم این حق رو میدم که اون رو قبول کنم و با یه نامه محترمانه از دانشگاه فعلی عذر خواهی کنم!
    من برای مستر به خاطر رودروایسی با استاد راهنما و این که پذیرش بدون کنکور بودم و حس می کردم که نامردیه جای کسی رو گرفتم و بعد پاشم برم شریف تو دانشگاه فعلی ایران موندم، و الان کاملا پشیمان هستم! شما 1 سپتامبر هم پذیرش بهتری داشتی برو و زندگی شخصی خودت رو به خاطر چیزی که به اسم "اعتبار دانشجویان ایرانی" باب شده به خطر ننداز! جایی که رفتی جواب ایمیل دو تا ایرانی ناشناس رو بدی عوض "خیانتی" که کردی در میاد!.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    اولا هنوز که تا 15 آوریل وقت زیاده. خدا رو چه دیدی شاید جواب اومد. دوما فول فاند گرفتن کار آسونی نیست که بخواهید ریسک کنید و به خطر بیندازیدش. همینو قبول کنید که بعید میدونم فرصت بهتر گیرتون بیاد!
    ضمنا کار درستی نیست که اینو قبول کنید و اگه جواب بهتری اومد، اونها رو قبول کنید. با این کار فقط اعتبار دانشجوهای ایرانی خرابتر و خرابتر میشه و آیندگان به مشکل می خورند. من خودم، اولین جوابم که اتفاقا مال بدترین دانشگاهی که اپلای کرده بودم (ولی فول فاند بود) رو قبول کردم و بقیه رو بیخیال شدم.

Senior Member Shahab_H آواتار ها

من خودم 1 ساله USC ام خیییییییییلی راضیم! درسته گرونه و محله ش نا امنه ولی خود campus انقدر قشنگو خوبه که وقتی آدم میره توش میخواد نیاد بیرون! خیلی قشنگو وشاده ...
    از نظر مقبولیتم که دانشکده مهندسیش امسال اومد رده ی 9. کلا دانشگاه خیلی مقبولیه!!! من که 100 بار برگردم عقب باز میام USC
    نقل قول نوشته اصلی توسط nilgoonf نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای Master's of Architecture اقدام کردم و از دانشگاه های زیر پذیرش گرفتم اما واقعا نمی دونم کدومش بهتره و انقدر رنکینگ های مختلف هست که نمیشه نتیجه گیری قطعی کرد راجع به دانشگاه ها. می خواستم اگر ممکنه منو راهنمایی کنید.

--Louisiana State University

--Ohio State University, Columbus

--University of Cincinnati

--University of Miami

--USC University of Southern California, Los Angeles

--Pratt Institute , New York

--Southern Institute of Architecture, Los Angeles

--University of Michigan

--Temple University, Philadelphia

در مورد scholarship :
    دانشگاه Miami گفته که ترمی 8000$ از شهریه رو میده و 1000$ هم ترمی بابن کار GA میده
    دانشگاه Pratt هم 18000$ سالی میده
    اما در مورد برنامه ها :
    Ohio State منو تو پروگرم 3 ساله قبول کرده یعنی در واقع مدرکمو کاملا قبول نکردن وگرنه باید 2 ساله میدادند
    همچنین Louisiana و SCI هم 3 ساله پذیرش دادند
    اما بقیه دانشکاه ها در برنامه 2 ساله بهم پذیرش دادند.
    اما در مورد هزینه ها باید بگم که USC و SCI سالی 68000$ میشن و Michigan هم 60000$
    Cincinnati هم 48000$ و بقیه هم تقریبا تو همین حول و حوش
    مشکلی که من الان دارم و واقعا گیج شدم تو انتخاب اینه که شهرهای این دانشگاه ها زمین تا آسمون با هم فرق دارن
    مثلا Michigan شهر Ann Arbor هست که یه شهر کوچک با هوای سرد خب قابل مقایسه با Los Angeles & Miami نیست یا NEW YORK
    خلاصه که خیلی خیلی گیج شدم
    از هرکیم میپرسم یه چیزی میگه!!!!!!!!

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها

اینجا خیلی بستگی به خودتون داره. نه تنها به اینکه چطوری کار میکنین بلکه به اینکه تیز باشید در اینکه با کی کار کنین. اینجا اگر آدمِ شناخته شده ای بشید همه چی مهیاست.

من مسترم رو فول RA گرفتم که یه جورایی کیسِ استثنایی به حساب میاد اونم تو دپارتمان برق که فله ای دانشجو مستر میگیره و فک میکنم حدود 400 تا مستر داره. برای دکتری هم Salary که بهم آفر کردن 2 برابر Salary بقیست. ( جدا از اینکه 3 تا RA آفر داشتم )

پس کار نشد نداره
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, former AUT, now USC

در مورد هزینه و اینکه چقدر می تونید هزینه هاتون رو خودتون تقبل کنید فقط خودتون می تونید تصمیم بگیرید.
    من از بین چندتا آفر، USC رو انتخاب کردم بیشتر به خاطر شهرش! اما چون فلوشیپ داشتم، نگران هزینه زیاد دانشگاه خصوصی USC و شهر LA نبودم.
    ضمنا از بین آفر هاتون Michigan و USC با بقیه قابل مقایسه نیستند و خیلی سرترن. البته رشته به رشته خب فرق می کنه. اگر اشتباه نکنم معماری تو USC محدوده و کلا 100-200 تا دانشجو داره.
    اگر هدف PhD خوندن دارید، خیلی به شهر اهمیت ندید چون مستر دو ساله و می گذره. در مورد معماری نمی تونم نظر بدم، اما اگر عمران بود (مثل خودم) من USC رو ترجیح می دادم چون Ann Arbor باید خیلی کسل کننده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط nilgoonf نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای Master's of Architecture اقدام کردم و از دانشگاه های زیر پذیرش گرفتم اما واقعا نمی دونم کدومش بهتره و انقدر رنکینگ های مختلف هست که نمیشه نتیجه گیری قطعی کرد راجع به دانشگاه ها. می خواستم اگر ممکنه منو راهنمایی کنید.

--Louisiana State University

--Ohio State University, Columbus

--University of Cincinnati

--University of Miami

--USC University of Southern California, Los Angeles

--Pratt Institute , New York

--Southern Institute of Architecture, Los Angeles

--University of Michigan

--Temple University, Philadelphia

در مورد scholarship :
    دانشگاه Miami گفته که ترمی 8000$ از شهریه رو میده و 1000$ هم ترمی بابن کار GA میده
    دانشگاه Pratt هم 18000$ سالی میده
    اما در مورد برنامه ها :
    Ohio State منو تو پروگرم 3 ساله قبول کرده یعنی در واقع مدرکمو کاملا قبول نکردن وگرنه باید 2 ساله میدادند
    همچنین Louisiana و SCI هم 3 ساله پذیرش دادند
    اما بقیه دانشکاه ها در برنامه 2 ساله بهم پذیرش دادند.
    اما در مورد هزینه ها باید بگم که USC و SCI سالی 68000$ میشن و Michigan هم 60000$
    Cincinnati هم 48000$ و بقیه هم تقریبا تو همین حول و حوش
    مشکلی که من الان دارم و واقعا گیج شدم تو انتخاب اینه که شهرهای این دانشگاه ها زمین تا آسمون با هم فرق دارن
    مثلا Michigan شهر Ann Arbor هست که یه شهر کوچک با هوای سرد خب قابل مقایسه با Los Angeles & Miami نیست یا NEW YORK
    خلاصه که خیلی خیلی گیج شدم
    از هرکیم میپرسم یه چیزی میگه!!!!!!!!

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

دوستان سلام

می شه لطفاً دوستان مطلع 2 دانشگاه زیر رو برای من مقایسه کنن که کدوم بهتره؟

1- University of North Texas رشته Master of Information Technology and Decision Sciences در دپارتمان Business

2- University of Texas at Dallas رشته Master of Information Technology and Management در دپارتمان مدیریت

مواردی که مهم هست برام:

1- قطعاً قصد ادامه تحصیل دکتری در دانشگاه های بهتر رو دارم. پس reputation کلی دانشگاه و قدرت علمی اون برام خیلی مهم هست.

2- هر دو بدون فاند هستن پس اینکه کدوم پولدارترن و شرایط فاند بهتری دارن برام خیلی مهم هست. که بتونم از ترم دوم یا نهایتاً سال دوم امیدوار باشم به فاند. اگه بهم از سال دوم فاند ندن جداً باید برگردم :دی؟

3- از نظر شرایط زندگی، شهر وهزینه ها کدوم بهترن؟

بی نهایت سپاسگزارم

سلام به همگي
    من دو تا پذيرش از ايتاليا و آلمان دارم(از (Universita Di Bologna(11000 و (بدون فاند)TU Bergakademie Freiberg) و قبلا هم 2 هفته تو METU بودم وقتي تركيه بودم و رئيس دپارتمانشم گفت كه ميتوني بيايي و خوبه رزومت و اونم بدون فاند ولي به نظرتون بين اين سه دانشگاه كدوم رو انتخاب كنم؟؟؟ شايد گزينه اول مشخص باشه يعني همون كه فاند داره ولي در اولويت دوم نميدونم كدوم باشه بيشتر برا دكترا تو دانشگاههاي تاپ كانادا و آمريكا شانس دارم...
    هزينه TU Freiberg با METU برابري ميكنه......
    از طرفي TU Freiberg هم تو علوم زمين و معدن خيلي قويه و شناخته شدست و METU هم دست كمي از اون نداره و به اندازه كافي شناخته شدست....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)