صفحه 110 از 180 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    دوستان سلام

می شه لطفاً دوستان مطلع 2 دانشگاه زیر رو برای من مقایسه کنن که کدوم بهتره؟

1- University of North Texas رشته Master of Information Technology and Decision Sciences در دپارتمان Business

2- University of Texas at Dallas رشته Master of Information Technology and Management در دپارتمان مدیریت

مواردی که مهم هست برام:

1- قطعاً قصد ادامه تحصیل دکتری در دانشگاه های بهتر رو دارم. پس reputation کلی دانشگاه و قدرت علمی اون برام خیلی مهم هست.

2- هر دو بدون فاند هستن پس اینکه کدوم پولدارترن و شرایط فاند بهتری دارن برام خیلی مهم هست. که بتونم از ترم دوم یا نهایتاً سال دوم امیدوار باشم به فاند. اگه بهم از سال دوم فاند ندن جداً باید برگردم :دی؟

3- از نظر شرایط زندگی، شهر وهزینه ها کدوم بهترن؟

بی نهایت سپاسگزارم
    دومی حتما بهتره ولی شاید یکم هزینه مسکن بالاتری داشته باشه البته شاید
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون دوست عزیز.

اما این 2 تا تفاوت شهریه زیادی هم دارن. North Texas 26000$ با احتساب هزینه زندگی و بیمه و... اما Dallas حدود $37000 که خوب با دلار فعلی واقعاً سنگینه. با احتساب این هزینه ها می ارزه بازم dallas رو انتخاب کنم؟

متشکرم

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    از چه نظر بهتره؟ در چه فيلدي بهتره؟ ممنون ميشم كامل پاسخ بدين. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    از چه نظر بهتره؟ در چه فيلدي بهتره؟ ممنون ميشم كامل پاسخ بدين. شادزي
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون دوست عزیز.

اما این 2 تا تفاوت شهریه زیادی هم دارن. North Texas 26000$ با احتساب هزینه زندگی و بیمه و... اما Dallas حدود $37000 که خوب با دلار فعلی واقعاً سنگینه. با احتساب این هزینه ها می ارزه بازم dallas رو انتخاب کنم؟

متشکرم
    کلا در تگزاس رنکینگ به ترتیب ریزه:

1-university of Texas at Austin
    2-Texas A&M
    3-Rice

,7,4,5,6 University of Houston, Texas Tech,University of Texas at Dallas, Baylor

سه تا دانشگاه اخری سعی می کنند تا به عنوان سومین دانشگاه دولتی تگزاس کمک دولتی بگیرند(Baylor, Rice خصوصی هستند)

اصولا دانشگاههای west, north,... دانشگاههای رده 2 یا 3 هستند البته استثنا هم وجود داره
    یه اصل کلی وجود داره اونم اینه که دانشگاههای یه ایالت نسبت به هم یه جورایی قرارداد دارند یعنی شانس شمادر تگزاس بیشتر خواهد بود برای ادامه تحصیل
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

یکی از دوستان من از دانشگاه های زیر در مقطع فوق لیسانس پذیرش داره نظر شما چیه. البته می تونه تا حدود 30 الی 40 میلیون تومان هزینه کنه.

1- دانشگاه آیندهون هلند در رشته Information Systems بدون فاند
    2- دانشگاه نیو همشایر در رشته Computer Science با فاند 13000 دلار
    3- داشگاه لوئیزوایل کنتاکی در رشته Computer Science با احتمال شغل دانشجویی سالی 15000 دلار که تا اواخر ماه می مشخص میشه
    2- دانشگاه NYIT در نیویورک در رشته Computer Science که در مورد فاند هنوز خبری بهش نرسیده ولی استاد ایرانی زیاد داره

من بهش گفتم هر چند دانشگاه آیندهون معتبرتره اما به هیچ وجه آمریکا رو از دست نده. علی الخصوص که فاندی هم از هلند نداره. دانشگاه نیوهمشایر نشون داده که دست و دلبازتره و می شه از ترم دوم
    به بعد روش حساب کرد. خودش می گفت نیویورک فرصت های بیشتری براش می تونه فراهم کنه. آیا بره نیویرک بهتره یا بره نیو همشایر.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amazar نمایش پست ها
    یکی از دوستان من از دانشگاه های زیر در مقطع فوق لیسانس پذیرش داره نظر شما چیه. البته می تونه تا حدود 30 الی 40 میلیون تومان هزینه کنه.

1- دانشگاه آیندهون هلند در رشته Information Systems بدون فاند
    2- دانشگاه نیو همشایر در رشته Computer Science با فاند 13000 دلار
    3- داشگاه لوئیزوایل کنتاکی در رشته Computer Science با احتمال شغل دانشجویی سالی 15000 دلار که تا اواخر ماه می مشخص میشه
    2- دانشگاه NYIT در نیویورک در رشته Computer Science که در مورد فاند هنوز خبری بهش نرسیده ولی استاد ایرانی زیاد داره

من بهش گفتم هر چند دانشگاه آیندهون معتبرتره اما به هیچ وجه آمریکا رو از دست نده. علی الخصوص که فاندی هم از هلند نداره. دانشگاه نیوهمشایر نشون داده که دست و دلبازتره و می شه از ترم دوم
    به بعد روش حساب کرد. خودش می گفت نیویورک فرصت های بیشتری براش می تونه فراهم کنه. آیا بره نیویرک بهتره یا بره نیو همشایر.
    من NYIT رو توصیه میکنم که دانشگاه خوبی است و حضور در نیویورک هم واقعا فرصتهای بیشتری فراهم میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکتری برق دانشگاه وسترن اونتاریو

سلام
    من دوتا افر دارم از Texas Tech و U of Western Ontario واسه دکتری مهندسی کنترل
    فاند Texas Tech به صورت tuition waive + 27500$ TA هستش . استادش چینی! و خیلی جوونه (احتمالا جز اولین دانشجوهاش هستم)
    UWO هم tuition fee + 12000$ هست که میگن 1000$ ماهانه برای زندگی در کانادا ok هست. استادش خیلی خوب و معروفه و پروژه جذابی داره

حالا من نمی تونم تصمیم بگیرم که کدوم رو انتخاب کنم؟ Texas Tech بالاخره آمریکاست! فاند وسوسه انگیزی داره! و بعدش می تونم موقعیت شغلی خوبی داشته باشم
    ولی از این طرف هم در کانادا می تونم رو چیزی کار کنم که بهش خیلی علاقه دارم!

به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟ ممنون
    ویرایش توسط mfaieghi : April 29th, 2013 در ساعت 03:22 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mfaieghi نمایش پست ها
    سلام
    فاند Texas Tech به صورت tuition waive + 27500$ TA هستش . استادش چینی! و خیلی جوونه (احتمالا جز اولین دانشجوهاش هستم)
    UWO هم tuition fee + 12000$ هست که میگن 1000$ ماهانه برای زندگی در کانادا ok هست. استادش خیلی خوب و معروفه و پروژه جذابی داره

حالا من نمی تونم تصمیم بگیرم که کدوم رو انتخاب کنم؟ Texas Tech بالاخره آمریکاست! فاند وسوسه انگیزی داره! و بعدش می تونم موقعیت شغلی خوبی داشته باشم

به نظر من علاقه از همه چیز مهمتره. می تونی با کار روی پروژه مورد علاقه ات حتی بعد ها بری آمریکا استاد دانشگاه بشی.

Junior Member

سلام.. من به بن بست رسیدم تقریبا ..کمک کنید لطفا
    از المان پذیرش گرفتم و ویزا اقدام کردم اما چون رشته ی خاص هست و اینا هنوز ویزا ندادن..کمتر از 3 ماه میگذره
    از طرفی از فرانسه هم پذیرش گرفتم و این روزا آفرش میاد و باید جواب بدم..
    دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند هم آفرش اومده و جواب می خواد تا 2 هفته.
    همشون شرایط خوبی دارن و به هیچکدوم نه نگفتم فعلا اما می خوام بدونم اگه اوکی کنم و بعد بخوام کنسل کنم میشه؟...میشه همزمان برای شینگن فرانسه هم اقدام کنم تا جوابی از آلمان نیومده؟..ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که راه درست رو برم..
    با آرزوی موفقیت همه دوستان

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mfaieghi نمایش پست ها
    سلام

obviously Texas tech

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)