صفحه 115 از 180 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام من از دو دانشگاه KUL بلژیک و Sterathckled (استراسکلاید) اسکاتلند آفر دارم واسه دکترای مهندسی صنایع گرایش OR با فاند تقریبا یکنواخت. خواهشمند است نظر بدید کدام رو انتخاب کنم. چون می خوام واسه ویزا اقدام کنم. با تشکر

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    سلام من از دو دانشگاه KUL بلژیک و Sterathckled (استراسکلاید) اسکاتلند آفر دارم واسه دکترای مهندسی صنایع گرایش OR با فاند تقریبا یکنواخت. خواهشمند است نظر بدید کدام رو انتخاب کنم. چون می خوام واسه ویزا اقدام کنم. با تشکر
    سلام دوست عزیز
    من اگه باشم بلژیک را انتخاب میکنم. چون دانشگاه KUL حداقل در رشته ما (مهندسی برق) خیلی قوی تره. اون دانشگاه اسکاتلندی را من تاحالا اسمش را هم نشنیدم.
    به علاوه بلژیک خودش هم کشور خوب و خوش آب و هواییه.
    البته این نظر شخصی من است.
    شما بهتره با دانشجوهای ایرانی این دو تا دانشگاه تماس بگیرید بپرسید ببینید از اونجا راضی هستند یا نه. اونا بهتر میتونن راهنمایی بکنند.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

من در مورد زمینه تخصصی این دو دانشگاه در رشته شما نمی تونم نظری بدم
    اما شاید بد نباشه از دید زندگی و تفریح به این گزینه ها نگاه کنید. این رو به خاطر داشته باشید که تحصیل در بلژیک برای شما حکم ویزای شنگن داره و می تونین در طول دوره تحصیلی، به سراسر اروپا مسافرت کنین. این فرصت فقط در دوره دانشجویی فراهم میشه و باید ازش به بهترین نحو استفاده کرد.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها

ميشه منو هم راهنمايي كنيد؟
    1- رشته نانو (مستر) دانشگاه پلي تكنيك ميلان
    2- همان رشته(مستر) دانشگاه Jyväskylä فنلاند

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

من بخت گزینه اول رو خیلی بیشتر می دونم:
    دانشگاه های فنلاند نظام سخت گیرانه ای در تعداد نفراتی دارن که قراره پذیرش کنن. ظرفیت هاشون به شدت محدوده و من به شخصه بخت پذیرش رو بالا نمی دونم
    در طرف مقابل, پلی تکنیک میلان چندان ظرفیت محدودی در پذیرش نداره. معمولا سخت گیری نمی کنن و میشه امید بالایی به پذیرفته شدن داشت. همچنین دو نقطه قوت, (۱) در ایتالیا بورس های زیادی مثل بورس دی اس یو وجود داره که هم شهریه رو شدیدا کاهش میده و هم از کمک هزینه مناسبی می تونین بهره مند بشین. (۲) زندگی در محیط اجتماعی ایتالیا به مزاج ما ایرانیان سازگارتر از فضای مردمی در فنلاند خواهد بود.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط fernando20 نمایش پست ها
    ميشه منو هم راهنمايي كنيد؟
    1- رشته نانو (مستر) دانشگاه پلي تكنيك ميلان
    2- همان رشته(مستر) دانشگاه Jyväskylä فنلاند

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_eee_000 نمایش پست ها
    سلام به همه
    واقعا آدم پذیرش بعضی از دوستان رو که میبینه اصن روش نمیشه سوالش رو بپرسه!! ولی از اونجایی که خیلی کارم گیره میپرسم دیگه!
    من مهندسی صنایع خوندم و برای مستر برای 4 جا اقدام کردم که جواب 3تا اومده و یکی مونده که Lund سوئد هست و احتمالش کمه چون فاند ارسموس هست ولی خب اگر اوکی شه دیگه نیازی به انتخاب بقیه نیست جون هم فاندش خوبه هم دورش 1 ساله هست.

2تا نکته:
    *از بهار 91 که تصمیم به اپلای گرفتم مبلغی حدود 20000$ رو هم حساب کرده بودم واسه خرج تحصیل چون واسه ارشد فاند سخت میدن و منم خیلی رزومم تاپ نبود ولی خب این گرون شدن بی وقفه دلار یکم کارو سخت کرد از نظر مالی نه اینکه بیخیال شم.
    *هدف اصلیمم این هست که واسه دکترا از دانشگاه های زیر 100 آمریکا پذیرش بگیرم.

1- نروژ، NTNU، ، رشته Project Management، فاند کلا نداره، هزینه یونی مجانی، overall rank: 289/ engineering: 140
    2- ایتالیا، Politecnico di Milano، رشته engineering management، فاند یونی رو نگرفتم اما فاند دولت ایتالیا، که 2/3 کل هزینه های زندگی و یونی رو پوشش میده، مونده که لازمش رفتن به این یونی هست تا معلوم شه جوابش(هرچند میگن احتمال گرفتنش بالاس)، هزینه یونی سالی 3300یورو، overall rank: 244/ engineering 48
    3- چین، Tsinghua (در پکن)، رشته Management Science and Engineering، فول فاند،
    overall rank: 48/ engineering: 11

درضمن من اصلا قصد اقدام واسه چین رو نداشتم و کاملا یهو اتفاق افتاد!!!!! و حالا این فول فاند و رنک یونیش بدجوری وسوسه برانگیز شده، ازون طرفم اروپا کجا و آسیا کجا!!!!!
    (پاورقی: overall rank از us news هست و engineering
    rank از QS)
    نمی دونم تصمیم گرفتید یا نه اما یه نگاه سر سری به 20 تا دپارتمان تاپ آمریکا آدم بیشتر از فارغ التحصیلای شینخوا رو می بینه که مشغول دکترا هستن تا نروژ یا ایتالیا، که البته شاید دلیل نشه اما خوب یه نشونست! و خوب چون بچه هاشون زیاد این ور اون ور می رن شناخته شده تر هست دانشگاهش توی دنیا، مثل شریف تو ایران. در ضمن که مفت هم هست دیگه و نزدیکه و راحت تر می شه رفت و آمد کرد و اینا. و اگر خوابگاه بگیرید همون بورس های 2000 یوانی تقریبا خرج رو جواب می ده و نیازی به چول اضافی نیست

دوستان
    بين بك دانشگاه با رنك 300 با هزينه زياد
    و يك دانشگاه با رنك 1100 با هزينه معقول و پايين
    هر دو در حوزه شنگن مرددم...
    ميخوام بدونم واقعا براي گرفتن فاند دكترا ، رنك دانشگاه قبلي(مستر) مهمه يا رزومه و كارهايي كه شخص كرده؟ ممنون
    pray for michael schumacher

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

حوزهء شنگن که خیلی گستردگی داره و بهتر بود اسم دو کشور رو هم قید می کردین. در این صورت من بهتر می تونستم کمکی بکنم.
    اما بنا به تجربه, سوابق پژوهشی, مقاله و ... و در کل پربار بودن رزومه خیلی مهمتر از رتبهء دانشگاهی هست که تحصیل کردین
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط fernando20 نمایش پست ها
    دوستان
    بين بك دانشگاه با رنك 300 با هزينه زياد
    و يك دانشگاه با رنك 1100 با هزينه معقول و پايين
    هر دو در حوزه شنگن مرددم...
    ميخوام بدونم واقعا براي گرفتن فاند دكترا ، رنك دانشگاه قبلي(مستر) مهمه يا رزومه و كارهايي كه شخص كرده؟ ممنون

Junior Member

با سلام
    من تازه امسال کنکور دادم و رتبم بین 1000 تا 1500 منطقه 2 ریاضی شده.
    به رشته های برق و مکانیک و معماری علاقه دارم
    سوالم اینه که کدام دانشگاه های ایران و همچنین رشته های بالا از نظر اپلای کردن بعد از لیسانس اعتبار بیشتری دارند.
    من دوست دارم اگه بشه در یک دانشگاه تاپ US فوق بگیرم و فکر میکنم مدرک لیسانسم خیلی مهمه
    لطفا خیلی سریع جواب بدین وقت انتخاب رشته داره تموم میشه

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط VahidMO نمایش پست ها
    با سلام
    من تازه امسال کنکور دادم و رتبم بین 1000 تا 1500 منطقه 2 ریاضی شده.
    به رشته های برق و مکانیک و معماری علاقه دارم
    سوالم اینه که کدام دانشگاه های ایران و همچنین رشته های بالا از نظر اپلای کردن بعد از لیسانس اعتبار بیشتری دارند.
    من دوست دارم اگه بشه در یک دانشگاه تاپ US فوق بگیرم و فکر میکنم مدرک لیسانسم خیلی مهمه
    لطفا خیلی سریع جواب بدین وقت انتخاب رشته داره تموم میشه
    سلام دوست عزیز
    به انجمن اپلای ابرود خوش آمدید.
    همه رشته هایی که عنوان کردید خوب و عالی هستند. حتی علاوه بر اینها هم رشته خوب زیاده ، مثل مهندسی شیمی و . . .
    شما تنها چیزی که باید بهش توجه کنید ، علاقه خودتان است.
    اگه به رشته ای علاقه داشته باشید ، هر چقدر هم که سخت باشه و مسیرش ناهموار ، حتما موفق خواهید شد.
    البته میدونم که این روزها گوشتون از این حرفها پر است !!! ولی باور کنید که فقط علاقه شرط اصلی تصمیم گیری است.
    شما رتبه تان خوبه. من برق و مکانیک را پیشنهاد میکنم. ولی شما خودتون در نهایت باید تصمیم بگیرید.
    در ضمن در انتخاب دانشگاه هم دقت کنید. سعی کنید ترجیحا دانشگاه های تاپ مثل شریف و . . . را انتخاب کنید. (چون در اپلای تا حدودی تاثیر داره.)
    و همین طور بعد از قبولی از رشته دلخواهتان ، حتما حتما از همون روز اول تا روز فارغ التحصیلی معدل تان را بالا نگه دارید. نذارید به هر دلیلی معدل تان بیاد پایین. معدل خیییییییییییییییییییییییی یییلی مهمه. باور کنید. معدل تا آخر عمر باهاتونه و هیچ وقت نمیتونید تغیرش بدین.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)