صفحه 128 از 180 نخستنخست ... 2878118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام دوستان. من دو تا پذیرش دارم و ددر مورد یکی تقریبا به نتیجه رسیدم. آیا بهتر است برای احتیاط پذیرش دوم را هم قبول کنم یا بهشون اطلاع بدم که نمیتونم بیام؟!

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط smmirsadeghi نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دو تا پذیرش دارم و ددر مورد یکی تقریبا به نتیجه رسیدم. آیا بهتر است برای احتیاط پذیرش دوم را هم قبول کنم یا بهشون اطلاع بدم که نمیتونم بیام؟!
    اگر پذیرش دوم شما همراه با فاند هستش، بدونید که اگه به موقع انصراف ندید،درواقع دارید حق یه دانشجوی دیگه برای داشتن فاند رو ضایع میکنید.
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط smmirsadeghi نمایش پست ها
    احتیاط در مورد چی؟ وقتی هر دو پذیرش شما همراه با فاند هست، پس عملاً نگرانی در مورد دریافت نکردن فاند در یکی از دو پیشنهاد، وجود نداره. اگر هم نگران ویزا هستید، خب اونی رو بپذیرید که کمترین ریسک رو داشته باشه.
    یادمون باشه که با بازی دادن دانشگاه ها و استادهای خارجی، تنها کاری که میکنیم این هست که پل های باقیمانده برای متقاضی های ایرانی بعدی رو خراب میکنیم.

نمیدونم چرا تا این حد بین دوستان فروم باب شده که چند استاد و دانشگاه رو توی لیست انتظار میگذارند! یادمون باشه که ما به اصطلاح تحصیل کرده های جامعه هستیم و باید به اخلاق حرفه ای و علمی، بیش از دیگران پایبند باشیم.

توصیۀ اکید میکنم که ابتدا تمام جوانب رو بسنجید و بعدش با توکل به خدا، بهترین پیشنهاد رو انتخاب کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    من برای phd عمران از ryerson و university of new brunswick پذیرش گرفتم. به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dreamer2 نمایش پست ها
    سلام
    من برای phd عمران از ryerson و university of new brunswick پذیرش گرفتم. به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟
    بطور کلی رایرسون مزیت عمده تورنتو بودن رو داره و دانشگاهش هم بسرعت در حال گسترش است. ولی این تصمیم به شهرت و اعتبار استادی که بهتون پذیرش داده و همینطور وضعیت دانشکده هاشون در رشته عمران هم بستگی داره.

سلام دوستان
    چرا گفته میشه تو دوران دکتری اعتبار استاد از دانشگاه مهمتر هست؟؟؟
    ممنون

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط n_k نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چرا گفته میشه تو دوران دکتری اعتبار استاد از دانشگاه مهمتر هست؟؟؟
    ممنون
    زمانی که شما بین انتخاب آفرهاتون دو دل میشید، نکتۀ ضمنی اینه که اون دانشگاه از نظر شما قابل قبول بوده که اپلای کردید. بنابراین، باید در مورد مزایای استادهای مورد نظرتون تصمیم بگیرید. دلیلش اینه که شما اکثر زمان دورۀ دکتراتون، با یک استاد سپری میشه و دستاوردهای شما، عمدتاً حاصل تحقیق و پژوهش و نگرش علمی استادتون هست. در نتیجه، اگر شما در دانشگاه معمولی ولی زیر نظر استاد بسیار شاخصی تلاش کنید، زمان فارغ التحصیلی از مقطع دکترا، رزومه تون حاوی نکاتی خواهد شد که خریدار بیشتری خواهید داشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی

سلام. اگه سوالمو اینجا نباید مطرح میکردم دوستان لطف کنند بگن تو کدوم صفحه بپرسم.

دوستان من دوتا پذیرش داشتم، یکی از کانزاس آمریکا و یکی هم از بریتیش کلمبیااوکاناگان کانادا، که تو همین تاپیک پرسیدم بنظرتون کدوم رو انتخاب کنم. با راهنمایی بعضی از دوستان در همین فروم و یکمی پرس وجو نهایتا به این نتیجه رسیدم که کانزاس رو انتخاب کنم و البته به توصیه برخی دوستان برای ویزای هردو اقدام کنم بخصوص اینکه خواهرم آمریکاس و احتمال اینکه به همین گیر بدن هست. (درضمن با این کارم حق کسیو ضایع نکردم چون استاد بریتیش کلمبیا (که نمیخوام برم اونجا) یه ایرانیه که درصد بیشتر پول من رو تقبل کرده و به صراحت بهم گفت امسال دانشجو نمیخواست بگیره ولی با توجه به اینکه ایرانیم و باتوجه به زمینه کاریم علاقه مند شده و...)
    الان مشکلی که پیش اومده اینه که استاد ایرانیه که تو بریتیش کلمبیا باهاش درتماس بودم به شدت پیگیر شده. بهش گفته بودم کانزاسم قبول شدم، اینم پولی که قراره تو بریتیش کلمبیا بدن بهم رو بالاتر برد که برم اونجا که منم گفتم میام. دوهفته پیش یه میل زد که وقتی بیای میخوایم رو این موضوع کار بکنیم و خواست ببینه من تمایل دارم برم اونجا همچنان که منم گفتم آره باز... بعد به فکرم رسید بگم بخاطر یه سری مشکلات میخوام یه ترم بندازم عقب اومدنم رو و ترم بهار بیام، اونم فقط راهنماییم کرد که چیکار کنم.
    الان همه چی خوبه، چون دارم برای ویزای آمریکا اقدام میکنم و اگه مشکلی پیش بیاد برای ترم بعد برای کانادا اقدام میکنم. ولی مشکل اینه که به این استاده چی بگم؟ خیلی داره بد میشه، خیلی پیگیره. دیشب میل زده که من به زودی میام ایران، اگه مایلی تلفنتو بده هماهنگ کنیم ببینیم همدیگرو! اگه برم ببینمش و بعدا بخوام نرم خیلی زشته دیگه واقعا. ممنون میشم اگه دوستان نظری دارید بفرمایید که چه کاری بکنم بهتره الان و چی بهش بگم، چطوری برخورد کنم.

رشته و دانشگاه
    NC State University

سلام دوستان. من دوتا دانشگاه NCSU و Nebraska پذیرفته شدم و هر دو هم فول فاند. ضمینه کاری هم تقریبا مشترک هست. فقط چیزی که هست دومی استادش ایرانیه و خیلی ساپورت میکنه. گفت من فاند بیشتر هم بهت میدم چون خیلی پول دارم و علاوه بر این دو ماه تابستون رو هم بهت پول میدم. ضمنا گفت هزینه های اینحا خیلی پایین تره و کلی میتونی پول سیو کنی. ضمنا گفت کلی پول دارم که هی این ور اون ور بفرستمت کنفرانس. بعد چیزی که هست یک سال هست کارشو شروع کرده و کانکشن هاش رو زده، گفت ارتباط با صنعت ما خیلی قویه و گفت تا آخر دکتری فاندت تضمین شده است. اما کارولینا گفته که سال اول بهت میدم و سال های بعد بر اساس عملکردت بهت فاند میدم. استاد هم تازه سال اولش هست و هنوز کارش رو شروع نکرده و پروژه هاش رو داره سابمیت میکنه. راهنمایی میکنید؟
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_CM نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دوتا دانشگاه NCSU و Nebraska پذیرفته شدم و هر دو هم فول فاند. ضمینه کاری هم تقریبا مشترک هست. فقط چیزی که هست دومی استادش ایرانیه و خیلی ساپورت میکنه. گفت من فاند بیشتر هم بهت میدم چون خیلی پول دارم و علاوه بر این دو ماه تابستون رو هم بهت پول میدم. ضمنا گفت هزینه های اینحا خیلی پایین تره و کلی میتونی پول سیو کنی. ضمنا گفت کلی پول دارم که هی این ور اون ور بفرستمت کنفرانس. بعد چیزی که هست یک سال هست کارشو شروع کرده و کانکشن هاش رو زده، گفت ارتباط با صنعت ما خیلی قویه و گفت تا آخر دکتری فاندت تضمین شده است. اما کارولینا گفته که سال اول بهت میدم و سال های بعد بر اساس عملکردت بهت فاند میدم. استاد هم تازه سال اولش هست و هنوز کارش رو شروع نکرده و پروژه هاش رو داره سابمیت میکنه. راهنمایی میکنید؟
    شما مطمئنی که داری مشورت میکنی؟! به این وضوح معلومه که دومی بهتره.

بدون اینکه وارد جزئیاتی بشم که ذکر نکردید، نکات قابل توجهی که توی حرف های شماست اینه که مورد دوم به صراحت میگه که پول داره برای ساپورت کردن و حتی تابستون هم تأمین میکنه شما رو. پایین تر بودن هزینه هم آیتم مؤثری هست (هر چند که ممکنه امکانات شهری دانشگاه دوم، قابل مقایسه با گزینۀ اول نباشه).

نکتۀ مهم دیگه ای که حائز اهمیته اینه که مورد دوم میتونه شما رو برای رفتن به کنفرانس های علمی مختلف، ساپورت کنه. فرصت سفر علمی در دورۀ دکترا، تجربۀ فوق العاده ارزشمندی هست که باید توجه ویژه ای بهش کرد.

در آخر، ارتباط با صنعت هم برای کاریابی آیندۀ شما (در صورت اقامت در امریکا) بسیار مهم و حیاتی هست.

جمع بندی: اگر از حوزۀ کاری استاد دوم خوشتون میاد و در مورد شرایط زندگی در شهر دانشگاه دوم تردیدی ندارید، به نظر میاد که گزینۀ مناسبی براتون باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)