صفحه 130 از 180 نخستنخست ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    از نظر کارو اقامت هم مسلما کانادا بهتر از نیوزیلند است. تنها مزیت نیوزیلند دراین موردطبیعت زیبا و آب وهواش است.
    موافقم. به شخصه کانادا و آمریکا رو به لحظ اینکه من یک خارجی و شاید مهاجر محسوب میشم بیشتر میپسندم. تبعیض نژادی درشون کمتر دیده میشه
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_CM نمایش پست ها
    من که خودم اول بیشتر هدفم اولی بود. چون دانشگاه بسیار بهتری هست حتی توی رده بندی وزارت علوم هم جزو ممتاز هست اما دومی جزو خوب.
    من بعد از اینکه با استادم صحبت کردم خیلی دو دل شدم. آخه اولی NCSU هست!!! اونم فول فانده ولی خب گرونتره. اون هم 12 ماه سال رو میده. اما چیزی راجع به کنفرانسها نگفته. راستش من وقتی با استاد اولی صحبت کردم گفت من فاند ندارم و ... میتونی خودت برای سال بدی؟ بعد من از سالهای بعد ساپورت کنم که من گفتم نه! گفت پس بذار صحبت کنم بهت خبر میدم. فرداش نامه فاند اومد!
    دو نکته درباره NCSC

اول اینکه این دانشگاه در رده بندی وزارت علوم ممتاز نیست (خوب هست)
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D...�%202013).aspx

دوم اینکه این دانشگاه خیلی بی پول هست و تو این زمینه اذیت می کنه دانشجو رو. من خودم هم عمران هستم و از اینجا پذیرش داشتم و تحقیق زیاد کردم متاسفانه سابقه بدی در فاند دادن داره

نقل قول نوشته اصلی توسط royapr نمایش پست ها
    سلام. رشته ی من عمران محیط زیسته و از دو جا پدیرش PhD + بورس دارم: canterbury, NZ با بورسی به مبلغ سالیانه 25000 دلار نیوزلند و از Calgary, Canada با فاند 16000 تا و بورس 30000 تا. تاپیک تز برای هر دو مورد نسبتا با موضوع پایان نامه ارشدم منطبقه. توی NZ دو استاد به صورت مشترک supervisor خواهند بود: یکی senior lecturer و دیگری associate professor، در کانادا یه professor. به نظر هر دو دانشگاه از لحاظ رتبه در دنیا (تقریبا) یکسان هستن. ولی هر کشور تفاوت هایی با یکی دیگه داره و من کاملا گیج و سردرگم هسم. البته با در نظر گرفتن ساپورت مالی می شه نتیجه گرفت که کانادا بهتره ولی من در مورد زندگی و کار و اقامت بعد از تحصیل هم نگران هستم. توی تصمیم گیری مرددم. کسی از دوستان این دو تا گزینه رو می شناسه و می تونه کمکی توی تصمیم گیری بهم بکنه آیا؟
    به نظر من اون نیوزلندیه بهتره. خیالتون از همین الان برای کار و اقامت جمع باشه. پسرخاله عقب مونده اینجانب بسی پیشرفت کرد در همین نیوزلند.
    در ضمن کالگاری خیلی خیلی سردتر از اون چیزی هست که فکرشو بکنی.
    کسی که از ره تقوا قدم برون ننهاد - به عزم میکده کنون سر سفر دارد
    دل شکسته ی حافظ به خاک خواهد برد - چو لاله داغ هوایی که بر جگر دارد

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_CM نمایش پست ها
    من که خودم اول بیشتر هدفم اولی بود. چون دانشگاه بسیار بهتری هست حتی توی رده بندی وزارت علوم هم جزو ممتاز هست اما دومی جزو خوب.
    من بعد از اینکه با استادم صحبت کردم خیلی دو دل شدم. آخه اولی NCSU هست!!! اونم فول فانده ولی خب گرونتره. اون هم 12 ماه سال رو میده. اما چیزی راجع به کنفرانسها نگفته. راستش من وقتی با استاد اولی صحبت کردم گفت من فاند ندارم و ... میتونی خودت برای سال بدی؟ بعد من از سالهای بعد ساپورت کنم که من گفتم نه! گفت پس بذار صحبت کنم بهت خبر میدم. فرداش نامه فاند اومد!
    اون رده بندی قدیمی بود. الان NCSU جزء خوبهاست نه ممتازها.
    کسی که از ره تقوا قدم برون ننهاد - به عزم میکده کنون سر سفر دارد
    دل شکسته ی حافظ به خاک خواهد برد - چو لاله داغ هوایی که بر جگر دارد

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

یک سوال احمقانه:
    در حال حاضر یه آفر خوب دارم که تا 8 می فرصت دارم قبولش کنم. همچنین منتظر جواب یه دانشگاه دیگه هم هستم که نسبتا شانس خوبی دارم و از اولی بهتر هست. هر دو هم آمریکا هستن. از اونجایی که توی پروسه ویزا چند روز هم اهمیت داره، میخوام ببینم چی میشه اگه آفر اولی رو اکسپت کنم تا زودتر I20 و اینها صادر بشه و دانشگاه دوم بهم آفر بده؟؟ در واقع 100% مطمئن نیستم دومی بهم آفر بده ولی خوب در هر صورت اگه بده، تکلیف چی میشه؟ یا همون صبر کنم تا 8 می و اینها رو اکسپت کنم؟؟
    پیشاپیش ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط jigo0ol نمایش پست ها
    دو نکته درباره NCSC

اول اینکه این دانشگاه در رده بندی وزارت علوم ممتاز نیست (خوب هست)
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D...�%202013).aspx

دوم اینکه این دانشگاه خیلی بی پول هست و تو این زمینه اذیت می کنه دانشجو رو. من خودم هم عمران هستم و از اینجا پذیرش داشتم و تحقیق زیاد کردم متاسفانه سابقه بدی در فاند دادن داره
    تو دل دوستمون خالی نکنید الکی . رنکینگ وزارت علوم کوچکترین ارزشی نداره سر اون بحث نکنید .
    دوستمون فاند گرفته . دنبال فاند که نمیگرده که میگید سابقه بدی داره داخل فاند .

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    یک سوال احمقانه:
    در حال حاضر یه آفر خوب دارم که تا 8 می فرصت دارم قبولش کنم. همچنین منتظر جواب یه دانشگاه دیگه هم هستم که نسبتا شانس خوبی دارم و از اولی بهتر هست. هر دو هم آمریکا هستن. از اونجایی که توی پروسه ویزا چند روز هم اهمیت داره، میخوام ببینم چی میشه اگه آفر اولی رو اکسپت کنم تا زودتر I20 و اینها صادر بشه و دانشگاه دوم بهم آفر بده؟؟ در واقع 100% مطمئن نیستم دومی بهم آفر بده ولی خوب در هر صورت اگه بده، تکلیف چی میشه؟ یا همون صبر کنم تا 8 می و اینها رو اکسپت کنم؟؟
    پیشاپیش ممنونم
    به نظر من ارزش صبر کردن داره . به نظرم شما صبر کن نمیخواد بگی برات I20 صادر بشه . از طرفی دوست من شما کانادا هستی پروسه ی ویزات به اون پیچیدگی نیست .دیگه بیشتر سه ماه فکر نمیکنم از توی کانادا طول بکشه .
    و اینکه من دیدم یکی از دوستان به دانشگاه میل زده بود که من زمان بیشتری میخوام برای تصمیم گیری سه هفته بیشتر بهش وقت داده بودند. شما هم همین کارو کند و وقت بگیری ازشون شاید وقت دادن بهتون .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Material Science-EPFL

سلام دوستان
    من دو تا پذیرش دارم
    اولیش از Binghamton هست که یکی از دانشگاههای ایالتیه نیویورکه و تو شهری هست که با رانندگی سه ساعت با شهر نیویورک فاصله داره. دومیش EPFL هست.
    از نظر رنکینگ حداقل تو رشته خودم (مهندسی مواد) EPFL بسیار بهتره چون جزء تاپترین دانشگاه های مهندسی تو اروپا هست در حالیکه رنک بینگهمتون واسه مواد تو امریکا 60 هستش.
    از نظر فاند در هر دو فاند دارم ولی خب فاند EPFL بسیار بیشتره
    تنها نکته ای که هست اینه که من هدف آخرم وارد شدن به بازار کاره. اگرچه کار پیدا کردن تو امریکا سخته ولی تو سویس مثه اینکه تقریبا ناممکنه که یه کسی بخواد زحمات زیادی رو متحمل بشه برای استخدام یه خارجی و من بعد از اتمام تحصیلات واسه کار باید برم یه کشور دیگه که در حال حاضر هیچ دیدی ندارم که اصولا آیا ممکنه و شانس عملی بودن این موضوع چقدره. و یه موضوع دیگه اینکه من زمینه کاریم شبیه سازی در مواده که با یکی از دوستانم که امریکا هست صحبت کردم میگفت فیلد خوبی برای وارد شدن به بازار کار نیست، یعنی شانس کار پیدا کردن باز هم میاد پایین.
    به همین دلیل از همه دوستانی که در این زمینه تجربه ای دارن درخواست راهنمایی میکنم. با تشکر
    این نیز بگذرد ...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط azadyar2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دو تا پذیرش دارم
    اولیش از Binghamton هست که یکی از دانشگاههای ایالتیه نیویورکه و تو شهری هست که با رانندگی سه ساعت با شهر نیویورک فاصله داره. دومیش EPFL هست.
    از نظر رنکینگ حداقل تو رشته خودم (مهندسی مواد) EPFL بسیار بهتره چون جزء تاپترین دانشگاه های مهندسی تو اروپا هست در حالیکه رنک بینگهمتون واسه مواد تو امریکا 60 هستش.
    از نظر فاند در هر دو فاند دارم ولی خب فاند EPFL بسیار بیشتره
    تنها نکته ای که هست اینه که من هدف آخرم وارد شدن به بازار کاره. اگرچه کار پیدا کردن تو امریکا سخته ولی تو سویس مثه اینکه تقریبا ناممکنه که یه کسی بخواد زحمات زیادی رو متحمل بشه برای استخدام یه خارجی و من بعد از اتمام تحصیلات واسه کار باید برم یه کشور دیگه که در حال حاضر هیچ دیدی ندارم که اصولا آیا ممکنه و شانس عملی بودن این موضوع چقدره. و یه موضوع دیگه اینکه من زمینه کاریم شبیه سازی در مواده که با یکی از دوستانم که امریکا هست صحبت کردم میگفت فیلد خوبی برای وارد شدن به بازار کار نیست، یعنی شانس کار پیدا کردن باز هم میاد پایین.
    به همین دلیل از همه دوستانی که در این زمینه تجربه ای دارن درخواست راهنمایی میکنم. با تشکر
    بنظر من EPFL انتخاب بهتریه. نهایتا برای پست داک میرید امریکا.

Junior Member

سلام ، من بین دو پذیرش با فاند نمی تونم انتخاب کنم. یکیش University of Houston، برای دکترا و اون یکی، University of Western Ontario برای فوق لیسانس. جفت پذیرش ها برای شیمی هست و استادمم تو جفتش مشخصه. من خودم آمریکارو در کل ترجیح می دم به کانادا ولی وسوسه شدم که برای فوق برم وسترن و دوباره برای دکترا اقدام کنم برای دانشگاه های تاپ آمریکا. در ضمن استادم تو کانادا قویتر از استاد تو آمریکاست یکم. در کل هرکدوم خوبی های خودشونو دارن، ممنون می شم کمک کنین چون واقعا برام انتخاب سخته

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)