صفحه 161 از 180 نخستنخست ... 61111151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,601 تا 1,610 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadgreat نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. میخواستم بپرسم بر چه اساس می فرمایید پیدا کردن کار از UCF تضمین شده نیست. درست است که رنک کلی این دانشگاه خیلی خوب نیست ولی در رشته ی من رنک نسبتا مناسبی دارد و چون 15 سال است که تاسیس شده است و برنامه های تحقیقاتی زیادی در آن در حال اجراست احتمالا تا چند سال آینده رنک آن ارتقا پیدا می کند و فکر کنم شهر اورلاندو هم از نظر بازار کار مساعد باشد. با توجه به اینکه شما خودتان در آمریکا تحصیل میکنید ممنون میشم تجربه و نظر شخصی خودتان را در این زمینه بیان کنید. البته لازم به ذکر است که اگر master کانادا بروم تحصیلات بنده یک سال بیشتر طول میکشد و میخواهم فقط در صورتی این کار را کنم که ارزش داشته باشد.
    سلام. من عرض كردم تضمين شده نيست، نه اين كه غير ممكنه. سالانه صدها نفر از UCF و دانشگاه هاي خوب ديگر امريكا فارغ التحصيل و وارد بازار كار مي شوند.
    سوال شما در مورد مقايسه بين ٣ گزينه بود. نظر من اين بود كه با گرفتن Master در Calgary يا Concordia شما قادر به گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي بهتري (به نسبت UCF) براي PhD خواهيد بود. ولي قطعا گرفتن مستر شما رو يك يا دو سال در آكادميا عقب خواهد انداخت. در عين حال اين كه شما فاند براي مستر داريد ضرر اقتصادي اين موضوع رو تا حدودي كم مي كنه.
    حالا شما بايد ببينيد كه چقدر اين موضوع با توجه به شرايطتون ارزش داره. كار پيدا كردن در امريكا كار آسوني نيست (فارغ از اين كه از چه دانشگاهي فارغ التحصيل شده ايد)، ولي اگر رزومه ي خوب و مهارت هاي كافي داشته باشيد كار پيدا مي كنيد. اگر UCF با ريسرچ شما مطابقت داره و شانس اين رو داريد كه با استاد معتبري هم كار كنيد طبيعتا ميتونه موقعيت خوبي باشه.
    ویرایش توسط RoboGT : March 21st, 2016 در ساعت 01:54 AM
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

با سلام. عیدتون مبارک
    لطفا من رو در انتخاب از بین این 3 تا دانشگاه راهنمایی بفرمایید:

1. George Mason university (رنک کلی 370 و 107 مهندسی، در usnews): هنوز فاندش معلوم نیست ولی استادش قبلا بهم گفته که بهم فول فاند تعلق خواهد گرفت. این دانشگاه در 30 کیلومتری واشینگتون دی سی قرار گرفته و هزینه ی زندگی در آن بسیار بالاست. پس بیشتر فاند صرف هزینه ی زندگی میشه و فکر نکنم پول چندانی برای سیو کردن باقی بمونه.
    2. University of Illinois at Chicago (رنک کلی 174 و 48 رشته ی خودم، در usnews): فول فاند RA (ماهیانه 2048 دلار (برای مدت 9 ماه)) + بیمه + 12 واحد رایگان به ازای هر ترم. به غیر از این فاند یه فاند دیگه که مقدارش 5000 دلار در سال هست هم بهم تعلق خواهد گرفت.
    3. Washington university in St. Louis (رنک کلی 34 و 14 رشته ی خودم، در usnews): اسکالرشیپ 12 ماهه به مقدار کل 28500 دلار+بیمه+12 واحد رایگان به ازای هر ترم.

تذکر:
    انتخاب دانشگاه سوم هم از لحاظ رکنینگ و هم از لحاظ مقدار فاند، بسیار معقولانه تر به نظر میاد. تنها نگرانی من بابت این مسئله است که چون سنت لوییز شهر کوچکیه، اگه بعد از تحصیل به هر دلیل در امریکا موندگار شدم (هر چند که هدفم برگشت به ایرانه)، پیدا کردن کار بسیار سخت تر از حالتیه که در یکی از دو تا گزینه ی دیگر فارغ التحصیل شده باشم (با توجه به اینکه یکی از اون دو تا دانشگاه، نزدیک واشینگتون دی سی و دیگری توی شیکاگو هست که هر دو شهرهای خیلی بزرگی هستند). این رو از یکی از دوستام که توی دانشگاه سوم درس خونده و داره دنبال کار میگرده شنیدم (البته رشته ای که ایشون درس خونده با رشته ی من متفاوته . همچنین اون مستر خونده من قرار پی اچ دی بخونم).

ممنون میشم کمک کنید.
    پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

Junior Member

با سلام.
    دوستان بین دو دانشگاه Oklahoma state university و Texas tech برای دکتری شیمی آلی بدجور گیر کردم. شرایط مالی و اساتید و رنک دانشگاه ها خیلی مشابه هستند و تنها مزیت چشمگیر اکلاهما نزدیکی به شهرهای بزرگتره در حالیکه لوباک(شهر دانشگاه تگزاس) با نزدیکترین شهر 5 ساعت فاصله داره. حالا ممنون میشم از راهنماییتون استفاده کنم

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط eghbalamidi نمایش پست ها
    با سلام. عیدتون مبارک

1. George Mason university (رنک کلی 370 و 107 مهندسی، در usnews): هنوز فاندش معلوم نیست ولی استادش قبلا بهم گفته که بهم فول فاند تعلق خواهد گرفت. این دانشگاه در 30 کیلومتری واشینگتون دی سی قرار گرفته و هزینه ی زندگی در آن بسیار بالاست. پس بیشتر فاند صرف هزینه ی زندگی میشه و فکر نکنم پول چندانی برای سیو کردن باقی بمونه.
    2. University of Illinois at Chicago (رنک کلی 174 و 48 رشته ی خودم، در usnews): فول فاند RA (ماهیانه 2048 دلار (برای مدت 9 ماه)) + بیمه + 12 واحد رایگان به ازای هر ترم. به غیر از این فاند یه فاند دیگه که مقدارش 5000 دلار در سال هست هم بهم تعلق خواهد گرفت.
    3. Washington university in St. Louis (رنک کلی 34 و 14 رشته ی خودم، در usnews): اسکالرشیپ 12 ماهه به مقدار کل 28500 دلار+بیمه+12 واحد رایگان.

تذکر:
    انتخاب دانشگاه سوم هم از لحاظ رکنینگ و هم از لحاظ مقدار فاند، بسیار معقولانه تر به نظر میاد. تنها نگرانی من بابت این مسئله است که چون سنت لوییز شهر کوچکیه، اگه بعد از تحصیل به هر دلیل در امریکا موندگار شدم (هر چند که هدفم برگشت به ایرانه)، پیدا کردن کار بسیار سخت تر از حالتیه که در یکی از دو تا گزینه ی دیگر فارغ التحصیل شده باشم (با توجه به اینکه یکی از اون دو تا دانشگاه، نزدیک واشینگتون دی سی و دیگری توی شیکاگو هست که هر دو شهرهای خیلی بزرگی هستند). این رو از یکی از دوستام که توی دانشگاه سوم درس خونده و داره دنبال کار میگرده شنیدم (البته رشته ای که ایشون درس خونده با رشته ی من متفاوته . همچنین اون مستر خونده من قرار پی اچ دی بخونم).

ممنون میشم کمک کنید.
    سلام. نكته اول اين كه سنت لوييس اصلا شهر كوچكي نيست، بلكه بر عكس شهر خيلي بزرگيه. مشكل اصلي اينه كه در ايالت ميزوري واقع شده كه جاي چندان دلچسبي براي زندگي نيست.
    من خودم شيكاگو رو براي زندگي خيلي دوست دارم و يكي از شهرهاي مورد علاقه من در امريكاست. فقط دقت كنيد كه در شيكاگو هم چندان موقعيت هاي شغلي زيادي براي مهندسي برق وجود نداره، پس از اين لحاظ برتري به سنت لوييس نخواهد داشت. هزينه زندگي در شيكاگو هم به مراتب از سنت لوييس بيشتر هست.
    دانشگاه Wash U دانشگاه معتبرتري به نسبت گزينه هاي ديگر شماست. با توجه به اين كه فاند خوبي هم از Wash U داريد طبيعتا انتخاب بهتري خواهد بود. دقت كنيد كه از سنت لوييس تا شيكاگو با ماشين فقط چهار ساعت راهه كه به شما اين امكان رو ميده كه براي تعطيلات به راحتي به شيكاگو بريد.
    به نظر من فقط در صورتي به UIC بريد كه با استاد خيلي خوب و معتبري (به نسبت Wahs U) در زمينه كاريتون امكان فعاليت داشته باشيد.
    George Mason از دانشگاه هايي كه نام برديد خيلي پايين تره و طبيعتا من از معادلات حذفش كردم.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadgreat نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. هدف نهایی من کار تو شرکت در آمریکاست. حالا سوال من اینجاست که با مدرک دکترا در علوم کامپیوتر از UCF کار من تضمین شده است یا بهتره اول برم کانادا و بعد واسه دکترا اقدام کنم. لازم به ذکر است که UCF در شهر اورلاندوست که یکی از بهترین شهرهای آمریکا از نظر آب و هوا و شرایط زندگی است و دانشکده ی برق و علوم کامپیوتر آن 15 سال است که تاسیس شده است.
    دکترا خوندن برای شرایطی خوبه که هدف شما کار آکادمیک یا قسمت تحقیق و توسعه شرکت باشه. (که محدود میشه به شرکت های بزرگ) - برای کار معمولی تو شرکت داشتن دکترا حتی می تونه overqualified قلمداد بشه و منفی. ارشد داشتن برای کار غیر آکادمیک اصولا بهتره.
    این که می پرسم هدف نهایی تون دکتراس به همین خاطره، قبلا افراد زیادی با دکترا خودشون رو رسوندن آمریکا وضعیت بازار کار رو که دیدن بعد دو سال ارشد رو گرفتن و رفتن پی کار. این روش برای ادم نامطمئن خوب بود. اما به تازگی و دقیقا به همین دلیل تعدادی از دانشگاه ها قانون گذاشتن که کسی که برای دکترا با فاند بیاد نمی تونه سویچ کنه به ارشد.
    البته ارشد دانشگاه آمریکایی منظور منه. حقیقتش تو دوستام ندیدم و از دیگران هم نشنیدم که کسی با ارشد کانادا بره جذب بازار کار آمریکا بشه. من ندیدم دلیل چیزی نمیشه.
    بهترین شهر آمریکا از نظر آب و هوا برای شما 4 سال عمرتونه. قبول دارم که کم نیست ولی بعد از اون کار مهمه و هرجا کار باشه باید رفت. کم هستن افرادی که تو شهر مورد نظرشون کار پیدا می کنن. به دید دائم بهش نگاه نکنید. اگه شرایط برابر باشه شهر و آب و هوا می تونه مهم باشه.
    با مدرک دکترا در علوم کامپیوتر از UCF که رنک 90 هست که هیچی، از Virgian tech با رنک 26 هم کار آدم تضمین شده نیست!
    با توجه به موارد فوق به نظر من شاید بهتر باشه ارشد رو کانادا برید، اواخر فارغ التحصیلی ببینید می تونید برای کار برید آمریکا یا هدفتون دکتراس، اینطوری دکترا رو هم از دانشگاه بهتری می تونید بگیرید و فرصت جذب بازار کار با مدرک ارشد رو هم دارید. ولی باز هم میگم شرایطتون خیلی هم واضح نیست و به نتیجه مشخص رسیدن هم سخته.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط eghbalamidi نمایش پست ها
    با سلام. عیدتون مبارک

3. Washington university in St. Louis (رنک کلی 34 و 14 رشته ی خودم، در usnews): اسکالرشیپ 12 ماهه به مقدار کل 28500 دلار+بیمه+12 واحد رایگان به ازای هر ترم.

تذکر:

ممنون میشم کمک کنید.
    شما برای کار در 90% موارد باید شهرتون رو ترک کنید.
    مورد اول رو به نظرم بگذارید کنار. نزدیک دی سی بودن که اصلا فکر نکنم مزیت باشه.
    مورد سوم یعنی Wash U (امریکایی ها همینطوری میگن: واش یو) از این نظر که گفتید اسکالرشیپه برداشت کردم که TA, RA نیست و شما فقط به درساتون می رسید که مزیت خوبیه. البته دانشکده های دیگه این دانشگاه رو می دونم سیاست Research rotation دارن و شما چند هفته ای تو ازمایشگاه تعدادی از استادا کار می کنید تا شما و استاد آینده به توافق برسید. این ظن منو تقویت می کنه که دانشکده بیو هم سال اول رو فلوشیپ بده با همین شرایط. اینجا با توجه به فاند و شهر احتمالا پس انداز هم می تونید بکنید. اما فکر کنم پس انداز تو شیکاگو ممکن نباشه.
    در مورد شهر تا جایی که از دوستان اونجام شنیدم شیکاگو یکی از شهرهای بزرگ و جذاب هست. از این نظر جذاب چون هزینه هاش بر خلاف نیویورک و لوس آنجلس وحشتناک نیست و مزیت بزرگ بودن و چندفرهنگی رو هم داره. البته همونطور که تعداد زیادی از دوستان توضیح دادن تو هر شهری محله های مختلف وجود داره و شهر بزرگ یکدست وجود نداره. فقط به عنوان یه نمای کلی.

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    شما برای کار در 90% موارد باید شهرتون رو ترک کنید.
    مورد اول رو به نظرم بگذارید کنار. نزدیک دی سی بودن که اصلا فکر نکنم مزیت باشه.
    مورد سوم یعنی Wash U (امریکایی ها همینطوری میگن: واش یو) از این نظر که گفتید اسکالرشیپه برداشت کردم که TA, RA نیست و شما فقط به درساتون می رسید که مزیت خوبیه. البته دانشکده های دیگه این دانشگاه رو می دونم سیاست Research rotation دارن و شما چند هفته ای تو ازمایشگاه تعدادی از استادا کار می کنید تا شما و استاد آینده به توافق برسید. این ظن منو تقویت می کنه که دانشکده بیو هم سال اول رو فلوشیپ بده با همین شرایط. اینجا با توجه به فاند و شهر احتمالا پس انداز هم می تونید بکنید. اما فکر کنم پس انداز تو شیکاگو ممکن نباشه.
    در مورد شهر تا جایی که از دوستان اونجام شنیدم شیکاگو یکی از شهرهای بزرگ و جذاب هست. از این نظر جذاب چون هزینه هاش بر خلاف نیویورک و لوس آنجلس وحشتناک نیست و مزیت بزرگ بودن و چندفرهنگی رو هم داره. البته همونطور که تعداد زیادی از دوستان توضیح دادن تو هر شهری محله های مختلف وجود داره و شهر بزرگ یکدست وجود نداره. فقط به عنوان یه نمای کلی.
    خیلی ممنون از پاسختون

البته که من در مورد اینکه باید برای پیدا کردن کار، شهرم رو ترک کنم هیچ مشکلی ندارم. اما دوستان میگن که صاحبان شرکت ها ترجیح میدن افرادی که در دانشگاه های همان ایالت درس خوندن رو استخدام کنند.
    در مورد واش یو، کاملا درست می فرمایید. این دانشگاه به من اسکالرشیپ داده و من، سال اول، فقط باید تو آزمایشگاه های مختلف کار کنم تا بالاخره از سال دوم، در آزمابشگاهی که دوست دارم (البته به شرطی که با استاد موردنظر به توافق برسم) کارم رو شروع کنم.
    پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    دکترا خوندن برای شرایطی خوبه که هدف شما کار آکادمیک یا قسمت تحقیق و توسعه شرکت باشه. (که محدود میشه به شرکت های بزرگ) - برای کار معمولی تو شرکت داشتن دکترا حتی می تونه overqualified قلمداد بشه و منفی. ارشد داشتن برای کار غیر آکادمیک اصولا بهتره.
    این که می پرسم هدف نهایی تون دکتراس به همین خاطره، قبلا افراد زیادی با دکترا خودشون رو رسوندن آمریکا وضعیت بازار کار رو که دیدن بعد دو سال ارشد رو گرفتن و رفتن پی کار. این روش برای ادم نامطمئن خوب بود. اما به تازگی و دقیقا به همین دلیل تعدادی از دانشگاه ها قانون گذاشتن که کسی که برای دکترا با فاند بیاد نمی تونه سویچ کنه به ارشد.
    البته ارشد دانشگاه آمریکایی منظور منه. حقیقتش تو دوستام ندیدم و از دیگران هم نشنیدم که کسی با ارشد کانادا بره جذب بازار کار آمریکا بشه. من ندیدم دلیل چیزی نمیشه.
    بهترین شهر آمریکا از نظر آب و هوا برای شما 4 سال عمرتونه. قبول دارم که کم نیست ولی بعد از اون کار مهمه و هرجا کار باشه باید رفت. کم هستن افرادی که تو شهر مورد نظرشون کار پیدا می کنن. به دید دائم بهش نگاه نکنید. اگه شرایط برابر باشه شهر و آب و هوا می تونه مهم باشه.
    با مدرک دکترا در علوم کامپیوتر از UCF که رنک 90 هست که هیچی، از Virgian tech با رنک 26 هم کار آدم تضمین شده نیست!
    با توجه به موارد فوق به نظر من شاید بهتر باشه ارشد رو کانادا برید، اواخر فارغ التحصیلی ببینید می تونید برای کار برید آمریکا یا هدفتون دکتراس، اینطوری دکترا رو هم از دانشگاه بهتری می تونید بگیرید و فرصت جذب بازار کار با مدرک ارشد رو هم دارید. ولی باز هم میگم شرایطتون خیلی هم واضح نیست و به نتیجه مشخص رسیدن هم سخته.
    حرفتون کاملا درسته ولی در مورد قسمت اول یه موردی که هست معمولا اینترنشنال ها مخصوصا ما تقریبا مجبوریم تا دکترا ادامه بدیم و این مساله overqualify شدن خیلی درست نیست. به دلیل مسايل ویزای کار یا گرین کارت و اسپانسر پیدا کردنو اینجور چیزا باید کار توی شرکت های بزرگ پیدا کرد که همه شرکت ها چون بهترین ها رو میخوان معمولا شخص با مدرک دکترا میگیرن ( بر اساس دیده هام میگم که چند نفر رو از دانشگاههای مختلف میشناختم که با مستر توی رشته های مختلف نتونستن کار پیدا کنن ولی این مساله توی فارق التحصیلای دکترا نبود و البته دانشگاه هم این وسط مطرح نیست شرکت ها فقط رزومه متقاضی رو میبینن نه اسم دانشگاه البته این مساله شاید به این تاپیک خیلی مربوط نباشه و چون بحثش شد مطرح کردم)

دوستان بین دانشگاه Northeastern و University of Arizona کدوم رو تو رشته برق توصیه می کنید؟ ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arash3 نمایش پست ها
    دوستان بین دانشگاه Northeastern و University of Arizona کدوم رو تو رشته برق توصیه می کنید؟ ممنون
    به نظر من northeastern
    البته اگه شرایط مالی هم خوب باشه چون بوستون خیلی گرونه.
    بعد از فارغ التحصیلی شانس پیدا کردن کار تو خود اون ایالت و ایالتهای مجاور نسبتا بالاتره. برای کار مهندسی هم تا اوجا که من می دونم اریزونا جای مناسبی نیست. البته تو تگزاس و کالیفرنیا باز کمی با دانشگاهاش اشنا هستن. اما با انتخاب northeastern تو خود ماساچوست، مریلند، ویرجینیا و نورث کارولینا و نیویورک کار گرفتن راحت تره. اینا ایالتهای به نسبت خوبی هستن برای مهندسی.
    اما این تمایل من فقط و فقط 1 درصد بالاتره! مساله اصلی پیدا کردن کار به رزومه شما برمیگرده.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)