صفحه 162 از 180 نخستنخست ... 62112152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,611 تا 1,620 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

با سلام،
    در یکی از صفحات قبل به این سوال برخوردم که دکتری مستقیم بهتر است یا مستر در یک دانشگاه با رنک بدتر. سوال من هم چیزی مشابه همین هست اما با یک تفاوت کوچک: من در مورد آمریکا با توجه به دانشگاه هایی که اپلای کردم ، ترجیحم اینه که دکترا مستقیم بخونم (هم فاند بهتر داره و هم موقعیت دانشگاه های انتخابیم با اینکه خیلی تاپ نیستند ولی جزو رنک 50-60 Us news هستند که برای پیدا کردن کار بالاخره کمک می کنند). اما من برای چند دانشگاه تو اروپا هم اپلای کردم که اینها اتفاقا جزو رنک های تاپ حساب می شوند (مثل پلی تکنیک میلان، دلفت و ..). و از این ها هم پذیرش گرفتم (ولی نتیجه فاند همه هنوز معلوم نیست.) من بایاس خاصی رو کشور ندارم و اولویتم با جایی هست که کار توش باشه و بر اساس خوانده های من، تو اروپا برای یک خارجی که زبان اون منطقه رو بلد نیست کار با مشقت یافت میشه. در نیتجه من نهایتا می خوام برم آمریکا (چون کار در رشته ی من توش خوب پیدا میشه ). چیزی که هست، اگر من مستر رو در یکی از این دانشگاه ها بخونم ، درسته که بورس اونها فقط در حد زندگی ساده دانشجویی هست و امکان ذخیره صفره ولی اسم اونها میتونه شانس پذیرش من برای دکترا در یکی از دانشگاه های تاپ آمریکا رو بسیار تقویت کنه، در حالی که دکترا از یک رنک 60 آمریکا نمیتونه چندان تاثیری در پذیرش پست داک در یک دانشگاه مطرح رو داشته باشه (به علاوه ی اینکه گفته میشه مهم دانشگاهی است که دکترا از آن گرفته شده نه پست داک). از طرف دیگر بعضی ها می گویند که اسم دانشگاهی مثل پلی تکنیک میلان در خارج از اروپا چندان شناخته شده نیست و کمکی به پذیرش از تاپ های آمریکا نمی کند. می خواستم نظر دوستانی که تجربه ای در زمینه شهرت دانشگاه های اروپایی در آمریکا و همین طور شانس یافتن کار با مدرک از دانشگاه رنک 60 آمریکا رو دارند، بدونم.
    با سپاس

Junior Member

سلام دوستان سوال من اینه: من از دانشگاه های Northern Illinois, Southern Illinois Edwarsville, North Carolina A & T, University of Ohio, University of Toledo, Old Dominion, Wayne State از آمریکا و دانشگاه Concordia از کانادا و دانشگاه Polytechnic Di Milan از ایتالیا پذیرش گرفتم. در بین این دانشگاه ها فاند Ohio و Toledo هنوز مشخص نیشت SIUE شاید tuition wave بشه و NIU استاد گفته من به عنوان TA معرفیت میکنم اما باید بیای اینجا تا Graduate Office تصمیم بگیره. واقعا نمیدونم انتخاب درست چیه و با توجه به اینکه باید برای I20 هرچه زودتر اقدام کنم لطفا کمکم کنید. من اول برام جای دانشگاه و هزینه اش و بعد هم شرایطش برای رشته ام مهمه. من رشته مهندسی صنایع خووندم و الان برای مستر اقام کردم. لطفا کمکم کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط etien نمایش پست ها
    با سلام،
    در یکی از صفحات قبل به این سوال برخوردم که دکتری مستقیم بهتر است یا مستر در یک دانشگاه با رنک بدتر. سوال من هم چیزی مشابه همین هست اما با یک تفاوت کوچک: من در مورد آمریکا با توجه به دانشگاه هایی که اپلای کردم ، ترجیحم اینه که دکترا مستقیم بخونم (هم فاند بهتر داره و هم موقعیت دانشگاه های انتخابیم با اینکه خیلی تاپ نیستند ولی جزو رنک 50-60 Us news هستند که برای پیدا کردن کار بالاخره کمک می کنند). اما من برای چند دانشگاه تو اروپا هم اپلای کردم که اینها اتفاقا جزو رنک های تاپ حساب می شوند (مثل پلی تکنیک میلان، دلفت و ..). و از این ها هم پذیرش گرفتم (ولی نتیجه فاند همه هنوز معلوم نیست.) من بایاس خاصی رو کشور ندارم و اولویتم با جایی هست که کار توش باشه و بر اساس خوانده های من، تو اروپا برای یک خارجی که زبان اون منطقه رو بلد نیست کار با مشقت یافت میشه. در نیتجه من نهایتا می خوام برم آمریکا (چون کار در رشته ی من توش خوب پیدا میشه ). چیزی که هست، اگر من مستر رو در یکی از این دانشگاه ها بخونم ، درسته که بورس اونها فقط در حد زندگی ساده دانشجویی هست و امکان ذخیره صفره ولی اسم اونها میتونه شانس پذیرش من برای دکترا در یکی از دانشگاه های تاپ آمریکا رو بسیار تقویت کنه، در حالی که دکترا از یک رنک 60 آمریکا نمیتونه چندان تاثیری در پذیرش پست داک در یک دانشگاه مطرح رو داشته باشه (به علاوه ی اینکه گفته میشه مهم دانشگاهی است که دکترا از آن گرفته شده نه پست داک). از طرف دیگر بعضی ها می گویند که اسم دانشگاهی مثل پلی تکنیک میلان در خارج از اروپا چندان شناخته شده نیست و کمکی به پذیرش از تاپ های آمریکا نمی کند. می خواستم نظر دوستانی که تجربه ای در زمینه شهرت دانشگاه های اروپایی در آمریکا و همین طور شانس یافتن کار با مدرک از دانشگاه رنک 60 آمریکا رو دارند، بدونم.
    با سپاس
    دانشگاه های مطرح اروپا به خوبی در امریکا شناخته شده اند، و گرفتن مستر در دانشگاه های اروپا به همراه نمرات و رزومه خوب میتونه کمک زیادی به پذیرش در دانشگاه های تاپ امریکا بکنه.
    کار پیدا کردن در امریکا در هر حالتی آسون نیست (فارغ از رنگ دانشگاه)، ولی اگر رزومه خوب و مهارت های کافی داشته باشید کار پیدا می کنید. خیلی از دانشجوها از دانشگاه های رنک بالاتر از 60 هم کار پیدا می کنند و جای نگرانی نیست.
    بنابراین همه چیز به هدف شما برمی گرده، این که چقدر PhD گرفتن از یک دانشگاه تاپ واسه تون ارزش داره که 2 سال در اکادمیا عقب بیفتید و بعد از گرفتن مستر در اروپا به امریکا برید.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط maahmaah نمایش پست ها
    سلام دوستان سوال من اینه: من از دانشگاه های Northern Illinois, Southern Illinois Edwarsville, North Carolina A & T, University of Ohio, University of Toledo, Old Dominion, Wayne State از آمریکا و دانشگاه Concordia از کانادا و دانشگاه Polytechnic Di Milan از ایتالیا پذیرش گرفتم. در بین این دانشگاه ها فاند Ohio و Toledo هنوز مشخص نیشت SIUE شاید tuition wave بشه و NIU استاد گفته من به عنوان TA معرفیت میکنم اما باید بیای اینجا تا Graduate Office تصمیم بگیره. واقعا نمیدونم انتخاب درست چیه و با توجه به اینکه باید برای I20 هرچه زودتر اقدام کنم لطفا کمکم کنید. من اول برام جای دانشگاه و هزینه اش و بعد هم شرایطش برای رشته ام مهمه. من رشته مهندسی صنایع خووندم و الان برای مستر اقام کردم. لطفا کمکم کنید.
    در دانشگاه هایی که نام بردید پلی تکنیک میلان تفاوت زیادی با بقیه داره. به نظر من اگر تصمیم به ادامه در دکترا دارید، مستر گرفتن از پلی تکنیک میلان میتونه بهتون کمک بکنه که از دانشگاه های خیلی خوبی در امریکا برای PhD پذیرش بگیرید. ولی اگر هدفتون بعد از مستر پپدا کردن کار در امریکاست، طبیعتا بهتر هست که همین اول به امریکا بیایید. برای انتخاب بین دانشگاه های امریکا و کانادا نیاز به اطلاعات دقیق تری در مورد فاند و این که آیا در زمینه کاری شما فعال هستند با نه هست.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

اگه هدفتون دکترا در امریکا ست بدون شک دانشگاهی در امریکا رو انتخاب کنید.اگر به هر دلیلی نشد پلی تکنیک میلان

Junior Member

خیلی ممنون از پسختون اما نمیدونم تو دانشگاه های آمریکا کدومش رو انتخاب کنم شما نظری ندارید؟

پیش فرض نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

دوستان می خواستم بین این دو گزینه منو راهنمایی کنید.
    1- دکترای برق با فول فاند از michigan tech
    2- دکترای علوم کامپیوتر با فول فاند از ucf
    زمینه ی تحقیقاتی هر دو گزینه هم مرتبط با کارم هست و خودم لیسانس برق دارم و هدفم پیدا کردن کار مناسب پس از فارغ التحصیلیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadgreat نمایش پست ها
    دوستان می خواستم بین این دو گزینه منو راهنمایی کنید.
    1- دکترای برق با فول فاند از michigan tech
    2- دکترای علوم کامپیوتر با فول فاند از ucf
    زمینه ی تحقیقاتی هر دو گزینه هم مرتبط با کارم هست و خودم لیسانس برق دارم و هدفم پیدا کردن کار مناسب پس از فارغ التحصیلیست.
    از لحاظ رشته که برای هردوشون کار پبدا میشه. از نظر من هر دو دانشگاه در یک سطح اند ( اگر اساتید مورد نظرتون تو دانشگاهها فرق نداشته باشن) ولی من UCF رو انتخاب میکنم به خاطر محل دانشگاه. چون شما میخواین 5 سال هم اونجا زندگی کنید میشیگان تک وسط ناکجاآباده تو شمال میشیگان که آب و هوایی فوق العاده سرد داره با شهری کوچیک ک هیچ شهر بزرگی هم نزدیکش نیست. ولی خب UCF تو فلوریداست شهر بزرگتر و امکانات بیشتر برای زندگی

Junior Member

خیلی ممنون از پسختون اما نمیدونم تو دانشگاه های آمریکا کدومش رو انتخاب کنم شما نظری ندارید؟
    این دانشگاههایی که نام بردین تقریبا کم و بیش در یک سطح اند. حالا یه ذره ohio و wayne state و Old dominion از بقیه بهترن. ولی خب Wayne جای خیلی خوبی قرار نگرفته. شما اگه میخواین برای دکترا ادامه بدین باید ببیبنین وضعیت هر دانشگاه چجوریه مثلا استاداشون تو چه زمینه هایی کار میکنن، یا ببینین وضعیت دانشکده ها چجوریه و پرس و جو کنین ایا دانشجوهای مستر از ترم های بعد میتونن فاند بشن و غیره و غیره. من خودم یه ذره نسبت به Ohio واسه مستر نظر بهتری دارم. ( در حالی که شاید Wayne دانشگاه شناخته تر و بهتری باشه بین همشون)

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

سلام بچه ها
    بین این سه تا گزینه منو راهنمایی کنید:
    1.uni of new mexico
    مهندسی اپتیک
    رنک حدود80
    فاند TA حدود21000 برای ده ماه

2.uni of oklahoma
    فیزیک(البته زمینه کاری همون اپتیک هست فقط اسم پروگرم فیزیکه)
    رنک حدود 80
    فاند TAمیانگین ماهی 1600.

2. Uni if north carolina at charlotte
    مهندسی اپتیک
    رنک حدود 120
    فاند TA سالی 22000

طبق اماری ک خودم گرفتم، گویا شهر شارلوت از همه گزینه ها بهتره. پروگرم اپتیکشم پروگرم پویایی هست. ولی نیومکزیکو رنک بهتری داره و یه استاد ایرانی که شنیدم خیلی آدم خوبیه چنتا ایمیل ردو بدل کردیم. ولی خب نیومکزیکوعه دیگه!
    البته چندین مورد هم هنوز جواب اپلایم نیمده.

حالا کسایی که اطلاعاتی از هر نوع درمورد این سه تا گزینه دارن ، ممنون می شم در اختیارم بزارن.

پ.ن. رنک هایی که نوشتم مربوط به رنکینگ فیزیک برای هر دانشگاه هست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)