صفحه 164 از 180 نخستنخست ... 64114154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,631 تا 1,640 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط usphys نمایش پست ها
    با سلام

دوستان دو گزینه زیر با فاند کامل در زمینه بین رشته ای برق و فیزیک را اگر ممکن هست ارزیابی کنید:

1- دکتری - رنک 80-90 رشته - شانس ویزا خوب - شهر بزرگ در جنوب آمریکا - استاد چینی (بد نیست ولی خیلی هم جالب نیست شاید بتوان بعدا عوض کرد ولی بعید است چون فاند ra است) - پروژه کاری نسبتا سخت - آینده کاری اوکی ولی نه آنقدرها درخشان

2- ارشد مجدد - خارج از رنک! اما برای دکترا قطعا دانشگاه تاپ - شانس ویزا نه چندان خوب - بهترین شهر آمریکا!(به نظر من البته!) - استاد آمریکایی و بسیار دوست داشتنی! - پروژه کاری نسبتا راحت تر - آینده کاری تقریبا نامعلوم و احتمالا وابسته به دکترا ولی با توجه به انتخاب های متعدد و آگاهانه تری که خواهم داشت می تواند خیلی بهتر از دانشگاه اول باشد

نکته آخر اینکه مطمئن نیستم فشار یک فرآیند اپلای دیگر را دوست داشته باشم تحمل کنم همین طور این نکته که علاقه ام به دکترا اگرچه خیلی زیاد است مطمئن نیستم بنیه لازم برای 4-5 سال کار در سطح دانشگاه های تاپ را داشته باشم و از طرفی با توجه به شهر دانشگاه دوم و وجود شرکت های متعدد در اطراف آن حدس ضعیفی می زنم بتوانم برای خودم کاری دست و پا کنم اما همان طور که گفتم به جز بالارفتن شانس پذیرش دکترا افق خیلی روشن دیگری با آن گزینه باز نمی شود.

شما بودید که چه کار میکردید؟

با تشکر
    دوست عزیزم
    این صحبت نظر شخصی بنده ست اما با توجه به تحقیقات شخصی و تجارب دیگر دوستان عرض میکنم :
    گذینه شماره 1 که فرمودید آپشن های بسیار عالی داره که خودتون فرمودید و به نظر من انتخاب گذینه 2 که ارشد مجدد باشه ، شانس گرفتن ویزاتون رو در کنار بقیه موارد نه چندان چشم گیرش ، بسیار پایین میاره .
    من اگر جای شما باشم حتما گذینه اول رو انتخاب میکنم ، تازه در شهر بزرگ می تونید موقعیت های کاری زیادی رو پیدا کنید ( چه آکادمیک چه شرکتی ) . چه بسا همین استادتون بهتون کمک بکنه که جذب شرکتی بشید که کمکتون بکنه که بعد از تحصیلتون برای اقامت و زندگی اقدام بکنید .
    گذینه 1 : دکتری ست . فاند داره . شانس ویزا بالاتره ( این خیلی عالیه ) . پروژه کاری هآی لول که به احتمال زیاد بهتون کمک میکنه که برای کار پیدا کردن رزومه بهتری داشته باشید . رنک دانشگاه خوب .
    به نظر شخصی بنده گذینه 1 انتخاب عاقلانه و منظقی تری میتونه باشه .
    موفق ، شاد و سلامت باشید .

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

دوستان از بین دو گزینه زیر کدوم؟
    1. ohio university, پذیرش مستر, شهریه ویو شده و فاند 13800 سالانه بدون بیمه ، شهر آتنز در ایالت اهایو که میشه گفت داهاته و سرده ، استاد ایرانی که کل گروهشم ایرانی هستن.
    2. cleveland state university, پذیرش دکترا، فول فاند، سالی 21000، شهر کلیولند که میشه گفت خیلی بهتر از اتنزه، بهترین دوستم و همکلاسیم از ایران اونجاست و میتونیم هم خونه بشیم، استادش هنوز مشخص نیست و قراره دو تا استاد جدید استخدام کنن و قراره من زیر نظر اونا کار کنم.
    من کلا هدفم توی زندگی رفتن واسه یه زندگی اکادمیک هست و کار هییت علمی و اینکه خب شاید اون مستره این امکان رو بهم بده که بتونم برم دانشگاههای رنک بالا ( شایدم نده! ، توی لینکدین که نگاه کردم فقط یه نفر با چنین مدرکی تونسته بره کرنل و خیلیهای دیگه هم همونجا واسه دکترا مونده بودن ) - ریسرچ هیچکدوم هم دقیقا اون چیزی نیست که من میخوام.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط nmshafie نمایش پست ها
    1. ohio university, پذیرش مستر, شهریه ویو شده و فاند 13800 سالانه بدون بیمه ، شهر آتنز در ایالت اهایو که میشه گفت داهاته و سرده ، استاد ایرانی که کل گروهشم ایرانی هستن.
    2. cleveland state university, پذیرش دکترا، فول فاند، سالی 21000، شهر کلیولند که میشه گفت خیلی بهتر از اتنزه، بهترین دوستم و همکلاسیم از ایران اونجاست و میتونیم هم خونه بشیم، استادش هنوز مشخص نیست و قراره دو تا استاد جدید استخدام کنن و قراره من زیر نظر اونا کار کنم.
    من کلا هدفم توی زندگی رفتن واسه یه زندگی اکادمیک هست و کار هییت علمی و اینکه خب شاید اون مستره این امکان رو بهم بده که بتونم برم دانشگاههای رنک بالا ( شایدم نده! ، توی لینکدین که نگاه کردم فقط یه نفر با چنین مدرکی تونسته بره کرنل و خیلیهای دیگه هم همونجا واسه دکترا مونده بودن ) - ریسرچ هیچکدوم هم دقیقا اون چیزی نیست که من میخوام.
    دوست عزیز؛

اظهارنظر دقیق در مورد شرایط بمونه برای دوستان صاحب نظر و همراهان تاپیک.

من فقط خواستم یک نکته به شما بگم و اون هم اینه که CSU تا جایی که من خبر دارم، دانشکدۀ مهندسیش PhD نداره و Doctor of Engineering ارائه میکنه. البته ممکنه در چند ماه اخیر، تغییراتی صورت گرفته باشه. خوب دقت کنید که اگر Doctor of Engineering به شما پیشنهاد شده، این مدرک بیش از اون که باعث باز شدن راه شما برای عضویت در هیئت علمی دانشگاه ها بشه، هدایت کنندۀ شما به مراکز غیردانشگاهی و عمدتاً صنعتی خواهد بود.

اگر هم دقیقاً به شما Doctor of Philosophy یعنی همون PhD پیشنهاد شده، یا این که اصلاً در دانشکدۀ مهندسی نیستید، طبعاً کامنت من موضوعیتی نخواهد داشت.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط nmshafie نمایش پست ها
    به نظر من اگر واقعا تصمیم دارید وارد آکادمیا بشید، Cleveland رو انتخاب کنید و بعد از دو سال تبدیل به مستر کنید و دوباره برای PhD دانشگاه های بهتر اپلای کنید. هر چند این امکان رو در Ohio هم دارید (با فاند کمتر).
    در حقیقت به هرکدام از این دو گزینه که دارید به صورت موقت (برای دو سال) نگاه کنید و بعد تصمیم بگیرید. از لحاظ رنک تفاوت چندانی ندارند، ولی شهر Cleveland خیلی بهتر از Athens هست.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member

سلام دوستان من بین دو دانشگاه زیر واقعا موندم
    1. ohio university
    2. wayne state university
    هر دو هم مستر برای مهندسی صنایع هستم و متاسفانه بدون فاند. میه به من بگین کدوم انتخاب درست تره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط maahmaah نمایش پست ها
    سلام دوستان من بین دو دانشگاه زیر واقعا موندم
    1. ohio university
    2. wayne state university
    هر دو هم مستر برای مهندسی صنایع هستم و متاسفانه بدون فاند. میه به من بگین کدوم انتخاب درست تره؟
    از لحاظ رنک تفاوت چندانی ندارند و به همین دلیل با اطلاعاتی که شما دادین نمیشه نظر داد.
    به نظر من دانشگاهی رو انتخاب کنید که در زمینه ای که شما علاقه به ریسرچ دارید فعال تر هست و استادهای بیشتری در اون زمینه کار می کنند. به این ترتیب احتمال داره که شما هم بتونید بر روی پروژه های اون استادها کار کنید و در نتیجه RA بشید.
    در صورتی که هر دو در زمینه کاری شما یکسان هستند، detroit شهر بهتری به نسبت athens هست و به همین دلیل wayne state میتونه انتخاب بهتری باشه.
    ولی باز هم پیشنهاد می کنم که دانشگاهی رو انتخاب کنید که شانس بیشتری برای فاند دارید. موفق باشید.
    ویرایش توسط Mechatronic : April 12th, 2016 در ساعت 12:37 AM دلیل: پست مرجع
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط usphys نمایش پست ها
    با سلام

دوستان دو گزینه زیر با فاند کامل در زمینه بین رشته ای برق و فیزیک را اگر ممکن هست ارزیابی کنید:

1- دکتری - رنک 80-90 رشته - شانس ویزا خوب - شهر بزرگ در جنوب آمریکا - استاد چینی (بد نیست ولی خیلی هم جالب نیست شاید بتوان بعدا عوض کرد ولی بعید است چون فاند ra است) - پروژه کاری نسبتا سخت - آینده کاری اوکی ولی نه آنقدرها درخشان

2- ارشد مجدد - خارج از رنک! اما برای دکترا قطعا دانشگاه تاپ - شانس ویزا نه چندان خوب - بهترین شهر آمریکا!(به نظر من البته!) - استاد آمریکایی و بسیار دوست داشتنی! - پروژه کاری نسبتا راحت تر - آینده کاری تقریبا نامعلوم و احتمالا وابسته به دکترا ولی با توجه به انتخاب های متعدد و آگاهانه تری که خواهم داشت می تواند خیلی بهتر از دانشگاه اول باشد

نکته آخر اینکه مطمئن نیستم فشار یک فرآیند اپلای دیگر را دوست داشته باشم تحمل کنم همین طور این نکته که علاقه ام به دکترا اگرچه خیلی زیاد است مطمئن نیستم بنیه لازم برای 4-5 سال کار در سطح دانشگاه های تاپ را داشته باشم و از طرفی با توجه به شهر دانشگاه دوم و وجود شرکت های متعدد در اطراف آن حدس ضعیفی می زنم بتوانم برای خودم کاری دست و پا کنم اما همان طور که گفتم به جز بالارفتن شانس پذیرش دکترا افق خیلی روشن دیگری با آن گزینه باز نمی شود.

شما بودید که چه کار میکردید؟

با تشکر
    سلام

خیلی راحت نمیشه در مورد وضعیت شما نظر داد و علت سکوت من هم همین بود. من سعی میکنم روی آیتم هایی که گفتید نظر بدم و جمع بندی بمونه با خودتون.

1- رنکش خوبه و ویزاش هم دردسر کمتری داره. شهرش خوبه و استاد و فاندش هم نرماله. پروژۀ سخت اگر با تلاش مضاعف همراه بشه، فرصت های شغلی بعدش هم میتونه وسوسه کننده باشه. البته منظورم از سخت، بیگاری کشیدن برای پروژۀ خارج از بورس نیست. منظورم زحمت کشیدن برای موضوع سخت ولی روی بورسه. آینده کاری اوکی هم به قدر کافی برای یک شروع خوبه. درخشان شدنش دیگه به تلاش خودتون بستگی داره.

2- تکرار دو سال از زندگی همراه با دغدغۀ ویزا، خودش از نظر من، میتونه قابل تأمل باشه. تکرار ارشد دو جا منطقی هست: اول این که رزومه تون در حد پذیرش دکترای فول فاند نباشه (که برای شما موضوعیت نداره)؛ دوم این که بخواید قطعاً برای دکترا برید تاپ 20 و الان فرصتش مهیا نباشه (که خب از بنیۀ خودتون مطمئن نیستید). استاد امریکایی ممکنه بهتر باشه اما امریکایی نبودن استاد مایۀ نگرانی نیست. پروژۀ راحت اگر روی بورس باشه جذابه اما اگر فقط راحت باشه و بعدش چیزی عایدتون نکنه، تلف عمره. آیندۀ کاری نامعلوم هم که دیگه مزید بر علت!

من باز هم تأکید میکنم که سخت میشه در مورد کیس شما به جمع بندی رسید. من خودم اگر در چنین شرایطی قرار میگرفتم، سریعتر وارد دورۀ دکترا میشدم و در دانشگاه رنک زیر 100 تلاش میکردم دورۀ دکترای خوبی داشته باشم و با رزومۀ خوبم، سریعتر برای زندگیم تعیین تکلیف کنم که دانشگاه یا صنعت.

شما طبعاً باید با ملاکهای خودتون بررسی کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    دوستان میشه راهنمایی کنید: واسه مکانیک conneticut معتبرتره یا massachuset amherst

Junior Member

سلام

لطفا نظرتون رو در مورد انتخاب بین سه مورد زیر برای رشته برق با فرض برابر بودن فاندها بفرمائید.
    Washington State University .1، رنک 66 usnews، استادیار ایرانی، شهر کوچک
    Louisiana State University .2، رنک 92 usnewsاستادیار ایرانی خیلی جوان، شهر متوسط، زمینه کاری مورد علاقه تر به نسبت دو مورد دیگر
    Florida International University .3، رنک 130 usnews، استاد تمام خارجی با تجربه (IEEE Fellow)، شهر بزرگ و خوب
    مورد سوم از نظر استاد و شهر بهتره اما رنک خوبی نداره.

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام دوستان
    همسر بنده از یه دانشگاه کانادایی با رنک حدود 100(پولی که از فاند برامون میمونه 15000) و یک دانشگاه استرالیایی با رنک حدود 280(فاند 26000 و شهریه هم ویو شده) پذیرش گرفته .البته یه دختر 1 ساله هم داریم.هدفمون اول ادامه تحصیل و در ادامه اقامت هست.به نظرتون انتخاب کدوم یکی از این دو منطقی تر و بهتره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)