صفحه 165 از 180 نخستنخست ... 65115155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mmm666 نمایش پست ها
    سلام

لطفا نظرتون رو در مورد انتخاب بین سه مورد زیر برای رشته برق با فرض برابر بودن فاندها بفرمائید.
    Washington State University .1، رنک 66 usnews، استادیار ایرانی، شهر کوچک
    Louisiana State University .2، رنک 92 usnewsاستادیار ایرانی خیلی جوان، شهر متوسط، زمینه کاری مورد علاقه تر به نسبت دو مورد دیگر
    Florida International University .3، رنک 130 usnews، استاد تمام خارجی با تجربه (IEEE Fellow)، شهر بزرگ و خوب
    مورد سوم از نظر استاد و شهر بهتره اما رنک خوبی نداره.

ممنون
    سلام

در مقطع دکترا، پررنگ ترین آیتم برای تصمیم گیری، سطح علمی و تسلط استاد روی حوزۀ پژوهشی مورد نظر شماست. هر چقدر آزمایشگاه تحقیقاتی استادتون فعالتر و قویتر باشه، و هر چقدر دپارتمان مقصد از لحاظ استادهای هیئت علمی و آزمایشگاه های تحقیقاتی و ارتباطات صنعتی قویتر باشه، خروجی تلاش های شما هم ارزشمندتر میتونه باشه.

اختلاف کیفیت زندگی در شهر مقصد و تفاوت رنک ها، در حد گزینۀ قبلی که عرض کردم نیست.

با این توضیحات و اطلاعات خودتون، به نظر میاد گزینۀ سوم آینده دارتر باشه.
    ویرایش توسط Mechatronic : April 22nd, 2016 در ساعت 02:50 PM
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsalehi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان میشه راهنمایی کنید: واسه مکانیک conneticut معتبرتره یا massachuset amherst
    سلام

اگر منظورتون از اعتبار، رنک باشه، در آخرین رنکینگ منتشر شده توسط US News، دانشگاه کنتیکت در رتبۀ 51 و آمرست در رتبۀ 65 قرار گرفته. در نتیجه، تفاوت خاصی از این جنبه وجود نداره. برای انتخاب یکی از دو گزینه، بهتره در مورد کیفیت دپارتمان (از لحاظ نیروی انسانی و زیرساخت های پژوهشی) تحقیق کنید.
    ویرایش توسط Mechatronic : April 22nd, 2016 در ساعت 02:51 PM
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

در مقطع دکترا، پررنگ ترین آیتم برای تصمیم گیری، سطح علمی و تسلط استاد روی حوزۀ پژوهشی مورد نظر شماست. هر چقدر آزمایشگاه تحقیقاتی استادتون فعالتر و قویتر باشه، و هر چقدر دپارتمان مقصد از لحاظ استادهای هیئت علمی و آزمایشگاه های تحقیقاتی و ارتباطات صنعتی قویتر باشه، خروجی تلاش های شما هم ارزشمندتر میتونه باشه.

اختلاف کیفیت زندگی در شهر مقصد و تفاوت رنک ها، در حد گزینۀ قبلی که عرض کردم نیست.

با این توضیحات و اطلاعات خودتون، به نظر میاد گزینۀ سوم آینده دارتر باشه.
    بسیار ممنونم بابت پاسختون.
    مسئله اینه که دانشگاه (WSU) Washington State خیلی معتبرتر از (FIU) Florida International به نظر میرسه (تا اونجایی که میدونم! مطمئن نیستم) و شک من هم بابت همین قضیه هست. FIU حتی در رنکینگ usnews دارای رنک نیست و من حدودی رنک 130 رو برای اون بیان کردم. من خیلی درگیر رنک نیستم اما خب اعتبار دانشگاه ها احتمالا تفاوت زیادی داره. گروه مورد نظر من هم در هر دو دانشگاه قوی هست و در WSU کمی بهتر. اساتید هم همانطور که گفتم WSU استادیار (البته فعال) و FIU استاد تمام و فلوی IEEE.
    سپاس

سلام دوستان. من از 2 تا دانشگاه SUNY و کارولینای شمالی پذیزش گرفتم. اولی استادش خارجی(دانشیار)؛ تقریبا جوان، شهریه دانشگاه ویو شده و خرج زندگی رو حدود 13500 برای 9 ماه به عنوان ta ساپورت میکنه. رنک یونیش 89 و در سابجکت من 164. کارش زیاد مرتبط به فیلد کاریم نیس.
    دومی کارولینا، استادش امریکایی(پروفسور)، 64 ساله، شهریه دانشگاه ویو شده و خرج زندگی رو حدودا 24000 سالی ساپورت میکنه. مرتبط به فیلد کاریم.
    رنک یونیش 187و در سابجکت209
    من برای دکتری میرم. کدومو پیشنهاد میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mmm666 نمایش پست ها
    بسیار ممنونم بابت پاسختون.
    مسئله اینه که دانشگاه (WSU) Washington State خیلی معتبرتر از (FIU) Florida International به نظر میرسه (تا اونجایی که میدونم! مطمئن نیستم) و شک من هم بابت همین قضیه هست. FIU حتی در رنکینگ usnews دارای رنک نیست و من حدودی رنک 130 رو برای اون بیان کردم. من خیلی درگیر رنک نیستم اما خب اعتبار دانشگاه ها احتمالا تفاوت زیادی داره. گروه مورد نظر من هم در هر دو دانشگاه قوی هست و در WSU کمی بهتر. اساتید هم همانطور که گفتم WSU استادیار (البته فعال) و FIU استاد تمام و فلوی IEEE.
    سپاس
    اول اینکه شما با اون استاد فلوهه مستقیم صحبت کردی یا فقط به شما مثلا ta دادند فعلا و شما در نظر داری انتخابش کنی بعدا؟ به عبارتی جنس پشت ویترین نباشه یه وقت؟ اصلا پروژه فعال داره؟ تو سال 2015 چند مقاله ازش اومده بیرون؟ از همه اینا مهم تر از دانشجوهاش (اگه داره) سوال کردی چه جور آدمیه؟ اینارو می پرسم چون هر گردی گردو نیست. استاد هست تا چند سال بعد از فوت ناگهانیش! در سن 88 سالگی هم مقاله های تک اسمی و دو اسمی و 10 اسمی ازش که در خط تولید بودند میومده بیرون. استاد هم هست که بعد از دانشیار شدن کلا مقاله و همه چیو بوسیده گذاشته کنار. یکی دیگه بعد از استاد تمام شدن. یکی دیگه هم تا فلو شدن و ... اون استاده اگه از اون گروه اول که ز گهواره تا گور دانش بجوی هستند باشه میتونه زندگیت رو به کلی دگرگون کنه البته نسل آدم های این مدلی رو به انقراضه و خیلی کمن. ولی هستند در گوشه کنار هنوز! از اون طرف هم اگه دیگه حال حوصله نداشته باشه و فقط یک عنوان ازش مونده باشه میتونه از اون ور بام شما رو پرتاب کنه و تجربه زیاد جالبی نباشه. هرچند که به هرحال اگه دانشجوی تلاش گری باشی میتونی از تجربش قطعا خیلی استفاده ها کنی.

نکته دیگه هم اینکه من اگه بین یک استاد فلو بسیار مشهور خداوند روزگار که حتی ز گهواره تا گور دانش بجوی هم هست و نسخه 50 سال پیش او که تازه تازه استاده شده بوده می تونستم یکی رو انتخاب کنم قطعا نسخه جوان رو انتخاب می کردم. اگر دانشجوهای اول استادهایی که امروز خیلی نامدار شده اند رو با دانشجوهایی که همان استاد 20 سال بعد بیرون داده مقایسه کنی متوجه میشی اون دانشجو اولی ها خیلی به جاهای بهتری رسیدند. نمیدونم ولی این مشاهده من بوده. به طور خلاصه اگه اون جوونه آینده ای مثل اون فلوهه در انتظارش باشه قطعا بهتره. ولی اگه از اونا باشه که میخوان دانشیاری رو بگیرن و کرکره رو بکشن پایین احتمالا همین روز اول هم زیاد جالب نخواهند بود.

خیلی پیچیده شد! شرمنده. اینا رو اگه خیلی خیلی دقیق و عمیق به رزومه هاشون نگاه کنی و در صورت امکان باهاشون اسکایپ هم کرده باشی و از دانشجوهاشون هم یک سوالکی کرده باشه میشه تا حد زیادی تخمین زد. هر چند که هیچ قطعیتی در کار نیست و بالاخره باید دل رو به دریا بزنی.
    در مورد رنک دانشگاه ها نظر خاصی ندارم. در این سطح، رنکینگ فقط روی همون سیستم و اهداف استاد ها بیشتر به نظرم تاثیر میزاره تا اون قسمتی از رزومه شما که مرتبط با اعتبار دانشگاه محل تحصیل شماست.
    موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط adonis_raha نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از 2 تا دانشگاه SUNY و کارولینای شمالی پذیزش گرفتم. اولی استادش خارجی(دانشیار)؛ تقریبا جوان، شهریه دانشگاه ویو شده و خرج زندگی رو حدود 13500 برای 9 ماه به عنوان ta ساپورت میکنه. رنک یونیش 89 و در سابجکت من 164. کارش زیاد مرتبط به فیلد کاریم نیس.
    دومی کارولینا، استادش امریکایی(پروفسور)، 64 ساله، شهریه دانشگاه ویو شده و خرج زندگی رو حدودا 24000 سالی ساپورت میکنه. مرتبط به فیلد کاریم.
    رنک یونیش 187و در سابجکت209
    من برای دکتری میرم. کدومو پیشنهاد میکنید؟
    متوجه نشدم دقیقا کدوم دانشگاه SUNY و همچنین North Carolina پذیرش دارید. رنک هایی که گفتید به نظر درست نمیان. همچنین اگر رشته تون رو ذکر بکنید بهتر میشه راهنمایی کرد.
    به هر حال، با اطلاعاتی که تا این جا دادید، به نظر میاد کارولینا به دلیل این که فیلد کاری مرتبط هست و فاند خوبی هم داره و استاد احتمالا معتبری هم داره انتخاب بهتری باشه. در نظر داشته باید که برای PhD باید حدود 5 سال بر روی یک زمینه مشخص ریسرچ کنید و مرتبط بودن موضوع خیلی اهمیت داره.
    اگر در SUNY قرار هست که RA بشید و فاندتون بیشتر میشه اون موقع باید بیشتر بهش فکر کنید و ببینید که ریسرچ کدوم استاد آینده بهتری برای شما فراهم میکنه.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member

با سلام خدمت دوستان،
    من از دو دانشگاه University of Texas at Dallas و University of Florida Gainseville برای مستر مهندسی مکانیک ترم پاییز 2016 پدیرش دارم. ممنون میشم نظرتون رو بگید.

1- UT Dallas: رنک 89 USNEWS- الان ساکن تگزاس هستم و In-state Tuition باید بدهم- در فیلدی که میخام کار کنم یک استاد خیلی خوب ایرانی داره(h index=50) ولی طی صحبتی کا باهاش داشتم اصلا اخلاق خوبی نداره!
    2- University of Florida : رنک 29 USNEWS - باید Out of State Tuition بدم - ضمینه تحقیقاتی هم تقریبا همون چیزیه که میخوام - از لحاظ شهری هم تاحالا گینزویل نبودم ولی فکر نمی کنم اصلا به پای دالاس برسه (چه برای زندگی و چه برای موقعیتهای شغلی بعد از فارغ التحصیلی)

ضمنا برای مخارج دانشگاه هم دارم Loan میگیرم و یه جورایی UF خیلی گرون در میاد.

ممنون

Junior Member

دوستان South Florida یا آلبرتا؟
    فلوریدای جنوبی: فاند نصف TA نصف RA به مدت نه ماه، استاد خیلی خوش اخلاق، جوان و ایرانی، Citation عادی
    آلبرتا: فاند خیلی خوب RA سال اول و پیشنهاد TA برای هر چهار سال، استاد کانادایی، نابغه، خوش اخلاق، Citation خیلی بالا داره
    فیلد کاری: بایونانوتکنولوژی هر دو.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_88 نمایش پست ها
    دوستان South Florida یا آلبرتا؟
    فلوریدای جنوبی: فاند نصف TA نصف RA به مدت نه ماه، استاد خیلی خوش اخلاق، جوان و ایرانی، Citation عادی
    آلبرتا: فاند خیلی خوب RA سال اول و پیشنهاد TA برای هر چهار سال، استاد کانادایی، نابغه، خوش اخلاق، Citation خیلی بالا داره
    فیلد کاری: بایونانوتکنولوژی هر دو.
    استاد برای دکترا خیلی مهم تره. شما بیشتر ایندت رو عملا داری از روی این استاد میسازی.
    اما وقتی پای دو کشور مختلف با دو اب و هوای کاملا متضاد وسطه کسی نمی تونه سبک سنگین درست و حسابی انجام بده غیر از خود شما. من میگم البرتا ولی ممکنه شما به هیچ وجه حاضر نباشی 4 سال بری توی محیط سرد کانادا.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

دوستان نمیدونم شرایط من به این تاپیک مربوط میشه یا نه ولی ممنون میشم اگر تو تصمیم گیری کمکم کنید .
    انتخاب اول :
    آمریکا : فول فاند دانشگاه University of Tennessee Knoxville برای PHD Direct در Computer Science ... من خیلی سابقه تحقیقاتی تو زمینه کاری استادی که برم داشته ندارم خودش هم اینو میدونه ولی با این وجود برم داشت . خود استادم statistics خونده در carnegei mellon و از لحاظ مقاله هم فک کنم اوضاعش خوبه (citation = 8779) و اینکه در کل از لحاظ اخلاقی و کاری آدم معقولی هست... اینم بگم که من مستر اپلای کرده بودم بهم گفت اگر فاند میخوای باید PHD بیای.. فاندش تا اونجا که پرسیدم در حدیه که با صرفه جویی بشه ماه رو گذروند و از شهر و ایالتش هم فک کنم بدونید که جز آخرین هاست... و در نهایت به احتمال خیلی زیاد ویزا هم سینگل میشه...

انتخاب دوم :
    آلمان : الان از دانشگاه RWTH Aachen پذیرش مستر اینگلیسی زبان دارم و دانشگاه هم رایگان هست و با توجه به تجربه دوستان خصوصا در رشته کامپیوتر میشه با هفته ای 10-15 ساعت کار دانشجویی کامل خرج زندگی رو در آورد ... رنکش به طور چشمگیری تو QS بالاتره از تنسی آمریکا (رنکش تو کامپیوتر حدود 400 عه و RWTH , هم 51 هست)
    از طرفی شانس زیادی دارم که حتی بهترین دانشگاه فنی آلمان یعنی TU Munchen با رنک 32 هم بیارم ولی اون هنوز قطعی نیست.
    ممنون میشم اگر نظراتتونو بشنوم
    پی اس1: به شخصه همیشه کار در صنعت رو به کار آکادمیک ترجیه میدم و اصلا قصد ندارم استاد دانشگاه بشم.
    پی اس 2: هدف اولم از اپلای گرفتن اقامت هست و آلمان الان طرحی داره به اسم Blue card که میشه تو 21 ماه کار بعد تحصیل درخواست اقامت کرد. و قطعا حتی تو دوران تحصیل هم مشکلات ویزای آمریکا رو نداره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)