صفحه 166 از 180 نخستنخست ... 66116156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_88 نمایش پست ها
    دوستان South Florida یا آلبرتا؟
    فلوریدای جنوبی: فاند نصف TA نصف RA به مدت نه ماه، استاد خیلی خوش اخلاق، جوان و ایرانی، Citation عادی
    آلبرتا: فاند خیلی خوب RA سال اول و پیشنهاد TA برای هر چهار سال، استاد کانادایی، نابغه، خوش اخلاق، Citation خیلی بالا داره
    فیلد کاری: بایونانوتکنولوژی هر دو.
    با گرفتن PhD از آلبرتا آینده بهتری (از لحاظ پیدا کردن کار خوب) خواهید داشت، ولی به هر حال از لحاظ آب و هوا فلوریدا جای بهتری برای زندگی است.
    در کل باید ببینید شرایط کوتاه مدت برای شما مهم تره یا بلند مدت.
    من اگر جای شما بودم آلبرتا رو انتخاب می کردم (به دلیل رنک بهتر و استاد بهتر و آینده ی روشن تر). موفق باشید.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط sasijoon نمایش پست ها
    دوستان نمیدونم شرایط من به این تاپیک مربوط میشه یا نه ولی ممنون میشم اگر تو تصمیم گیری کمکم کنید .
    انتخاب اول :
    آمریکا : فول فاند دانشگاه University of Tennessee Knoxville برای PHD Direct در Computer Science ... من خیلی سابقه تحقیقاتی تو زمینه کاری استادی که برم داشته ندارم خودش هم اینو میدونه ولی با این وجود برم داشت . خود استادم statistics خونده در carnegei mellon و از لحاظ مقاله هم فک کنم اوضاعش خوبه (citation = 8779) و اینکه در کل از لحاظ اخلاقی و کاری آدم معقولی هست... اینم بگم که من مستر اپلای کرده بودم بهم گفت اگر فاند میخوای باید PHD بیای.. فاندش تا اونجا که پرسیدم در حدیه که با صرفه جویی بشه ماه رو گذروند و از شهر و ایالتش هم فک کنم بدونید که جز آخرین هاست... و در نهایت به احتمال خیلی زیاد ویزا هم سینگل میشه...

انتخاب دوم :
    آلمان : الان از دانشگاه RWTH Aachen پذیرش مستر اینگلیسی زبان دارم و دانشگاه هم رایگان هست و با توجه به تجربه دوستان خصوصا در رشته کامپیوتر میشه با هفته ای 10-15 ساعت کار دانشجویی کامل خرج زندگی رو در آورد ... رنکش به طور چشمگیری تو QS بالاتره از تنسی آمریکا (رنکش تو کامپیوتر حدود 400 عه و RWTH , هم 51 هست)
    از طرفی شانس زیادی دارم که حتی بهترین دانشگاه فنی آلمان یعنی TU Munchen با رنک 32 هم بیارم ولی اون هنوز قطعی نیست.
    ممنون میشم اگر نظراتتونو بشنوم
    پی اس1: به شخصه همیشه کار در صنعت رو به کار آکادمیک ترجیه میدم و اصلا قصد ندارم استاد دانشگاه بشم.
    پی اس 2: هدف اولم از اپلای گرفتن اقامت هست و آلمان الان طرحی داره به اسم Blue card که میشه تو 21 ماه کار بعد تحصیل درخواست اقامت کرد. و قطعا حتی تو دوران تحصیل هم مشکلات ویزای آمریکا رو نداره
    با توحه به توضیحاتی که دادید به نظر میاد RWTH انتخاب بهتری برای شماست. اقامت گرفتن در امریکا پروسه ی بسیار طولانیه (معمولا بیشتر از 10 سال). این که مطمئن هستید کار در ضنعت رو هم ترجیح میدین 5 تا 6 سال PhD گرفتن رو بی معنی میکنه.
    این که زمینه کاری استادتون در Knoxville هم با شما تفاوت داره خودش پارامتر منفیه.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

دوستان نمیدونم شرایط من به این تاپیک مربوط میشه یا نه ولی ممنون میشم اگر تو تصمیم گیری کمکم کنید .
    انتخاب اول :
    آمریکا : فول فاند دانشگاه University of Tennessee Knoxville برای PHD Direct در Computer Science ... من خیلی سابقه تحقیقاتی تو زمینه کاری استادی که برم داشته ندارم خودش هم اینو میدونه ولی با این وجود برم داشت . خود استادم statistics خونده در carnegei mellon و از لحاظ مقاله هم فک کنم اوضاعش خوبه (citation = 8779) و اینکه در کل از لحاظ اخلاقی و کاری آدم معقولی هست... اینم بگم که من مستر اپلای کرده بودم بهم گفت اگر فاند میخوای باید PHD بیای.. فاندش تا اونجا که پرسیدم در حدیه که با صرفه جویی بشه ماه رو گذروند و از شهر و ایالتش هم فک کنم بدونید که جز آخرین هاست... و در نهایت به احتمال خیلی زیاد ویزا هم سینگل میشه...

انتخاب دوم :
    آلمان : الان از دانشگاه RWTH Aachen پذیرش مستر اینگلیسی زبان دارم و دانشگاه هم رایگان هست و با توجه به تجربه دوستان خصوصا در رشته کامپیوتر میشه با هفته ای 10-15 ساعت کار دانشجویی کامل خرج زندگی رو در آورد ... رنکش به طور چشمگیری تو QS بالاتره از تنسی آمریکا (رنکش تو کامپیوتر حدود 400 عه و RWTH , هم 51 هست)
    از طرفی شانس زیادی دارم که حتی بهترین دانشگاه فنی آلمان یعنی TU Munchen با رنک 32 هم بیارم ولی اون هنوز قطعی نیست.
    ممنون میشم اگر نظراتتونو بشنوم
    پی اس1: به شخصه همیشه کار در صنعت رو به کار آکادمیک ترجیه میدم و اصلا قصد ندارم استاد دانشگاه بشم.
    پی اس 2: هدف اولم از اپلای گرفتن اقامت هست و آلمان الان طرحی داره به اسم Blue card که میشه تو 21 ماه کار بعد تحصیل درخواست اقامت کرد. و قطعا حتی تو دوران تحصیل هم مشکلات ویزای آمریکا رو نداره
    1. شما تو دو کشور از نظر من به یک اندازه شانس پیدا کردن کار داری ولی باز امریکا به نسبت راحت تر برای خارجی ها
    2. اگر دوست داری کشوری که در اینده می خوای زندگی کنی ، سر زنده باشه آمریکا ولی اگر دوست داری 8 شب بخوابی و شنبه یکشنبه خونه بمونی المان
    3. تو رشته شما کار زیاده ولی تو امریکا واقعا بسیار بیشتر کار هست
    4. تو امریکا کار باید خیلی بیشتر بکنی ولی عوضش حقوق خوبی می گیری . تو المان هرچقدر حقوقت بیشتر = مالیات بیشتر ( کلا بیشتر از ماهی 2500 یورو گیرت نمیاد)
    5. تنوع اب و هوا تو امریکا خیلی زیاده، برای رشته شما هم کالیفرنیا مرکزشه که هواش تقریبا همیشه بهاری ولی المان فقط دو ماه هوای خوب داره و باقیش سرده
    من هر دو کشور بودم و این دونسته هام بود حالا خود دانی
    همیشه اینو یادت باشه امزیکایی ها کسی جز خودشون رو خیلی قبول ندارن . شما با همون رنک 400 امریکا، تو المان می تونی استاد بشی ولی با رنک 32 المان باید به زور برا خودت جا تو امریکا پیدا کنی
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra_x6 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان،
    من از دو دانشگاه University of Texas at Dallas و University of Florida Gainseville برای مستر مهندسی مکانیک ترم پاییز 2016 پدیرش دارم. ممنون میشم نظرتون رو بگید.

1- UT Dallas: رنک 89 USNEWS- الان ساکن تگزاس هستم و In-state Tuition باید بدهم- در فیلدی که میخام کار کنم یک استاد خیلی خوب ایرانی داره(h index=50) ولی طی صحبتی کا باهاش داشتم اصلا اخلاق خوبی نداره!
    2- University of Florida : رنک 29 USNEWS - باید Out of State Tuition بدم - ضمینه تحقیقاتی هم تقریبا همون چیزیه که میخوام - از لحاظ شهری هم تاحالا گینزویل نبودم ولی فکر نمی کنم اصلا به پای دالاس برسه (چه برای زندگی و چه برای موقعیتهای شغلی بعد از فارغ التحصیلی)

ضمنا برای مخارج دانشگاه هم دارم Loan میگیرم و یه جورایی UF خیلی گرون در میاد.

ممنون
    سلام

هم دالاس هم فلوریدا برای مکانیک خوب هستند. چون برای مستر میخواید برید، شاید خیلی فرصت ریسرچ نداشته باشید و برای پاس کردن باکیفیت درسها نیاز به تمرکز بیشتر روی کورس ها داشته باشید. در نتیجه، بهتره در مورد مسائل مالی دقت کنید تا دچار دغدغه نشید.

من تصور میکنم استادی که اچ ایندکس 50 داره، ارزش اینو داشته باشه که سعی کنید با اخلاقش کنار بیاید. به هر حال در دورۀ مستر، به اندازۀ دکترا با استادتون درگیر نیستید و میشه یه جوری با استاد تعامل کرد.

تصور من اینه که دالاس با در نظر گرفتن دغدغۀ مالی کمتر و استاد توانمند، گزینۀ خوبی باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zahmat نمایش پست ها
    1. شما تو دو کشور از نظر من به یک اندازه شانس پیدا کردن کار داری ولی باز امریکا به نسبت راحت تر برای خارجی ها
    2. اگر دوست داری کشوری که در اینده می خوای زندگی کنی ، سر زنده باشه آمریکا ولی اگر دوست داری 8 شب بخوابی و شنبه یکشنبه خونه بمونی المان
    3. تو رشته شما کار زیاده ولی تو امریکا واقعا بسیار بیشتر کار هست
    4. تو امریکا کار باید خیلی بیشتر بکنی ولی عوضش حقوق خوبی می گیری . تو المان هرچقدر حقوقت بیشتر = مالیات بیشتر ( کلا بیشتر از ماهی 2500 یورو گیرت نمیاد)
    5. تنوع اب و هوا تو امریکا خیلی زیاده، برای رشته شما هم کالیفرنیا مرکزشه که هواش تقریبا همیشه بهاری ولی المان فقط دو ماه هوای خوب داره و باقیش سرده
    من هر دو کشور بودم و این دونسته هام بود حالا خود دانی
    همیشه اینو یادت باشه امزیکایی ها کسی جز خودشون رو خیلی قبول ندارن . شما با همون رنک 400 امریکا، تو المان می تونی استاد بشی ولی با رنک 32 المان باید به زور برا خودت جا تو امریکا پیدا کنی

ممنونم بابت پاسختون ولی این آمریکایی که الان توصیف کردید خیلیش شامل حال من نمیشه مثل بودن تو کالیفرنیا .... تو شهر تاکسویل حتی یک شرکت معتبربرای کا آموزی وجود نداره... اقتصادش رتبه 50 از 50 رو داره در آمریکا ... هواش به شدت گرم و شرجیه تو تمام ماههای سال بجز یکی دو هفته ... چون کلا طبیعته تنها تفریحی که اونجا هست کوهنوردیه...
    یه نکته دیگه اینکه من واقعا دنبال استاد دانشگاه شدن نیستم ... حتی اگه برم آمریکا و PHD بخونم هیچ وقت سمت کار آکادمیک نمیرم ... توصیفی که شما از آمریکا کردید شاید بییشتر شامل ایالت کالیفرنیا و نیویورک و چند تای دیگه بشه ... ولی مطمئنن راجع به تنسی صدق نمیکنه... بچه های کامپیوتر اونجا واقعا از لحظ پیدا کردن جایی که بتونن کار کنن دچار مشکل هستن ...
    راجع به آلمان حرفتون رو قبول دارم... ولی اینم در نظر بگیرید که با 2500 یورو شما میتونید یه زندگی شاهانه داشته باشید تو آلمان ... هرچند که با 2500 تا موافق نیستم و کسانی رو میشناسم که درآمدی که تو ماه میمونه براشون حدود 4000 تا هم هست.
    و اینکه کاملا قبول دارم که آمریکا کشور مهاجر پذیرتر و زنده تریه و آلمان از لحاظ مردمش مثل آمریکا نیست ... ولی سوال من این بود که این آمریکا در شرایط من ، نه کالیفرنیا ... باز هم میارزه به این آلمان در شرایط من ؟

یا بهتر نیست مستر رو برم آلمان و بعد از دوسال به جاهای بهتری تو آمریکا فکر کنم و اقدام کنم ؟

ممنونم بابت پاسختون ولی این آمریکایی که الان توصیف کردید خیلیش شامل حال من نمیشه مثل بودن تو کالیفرنیا .... تو شهر تاکسویل حتی یک شرکت معتبربرای کا آموزی وجود نداره... اقتصادش رتبه 50 از 50 رو داره در آمریکا ... هواش به شدت گرم و شرجیه تو تمام ماههای سال بجز یکی دو هفته ... چون کلا طبیعته تنها تفریحی که اونجا هست کوهنوردیه...
    یه نکته دیگه اینکه من واقعا دنبال استاد دانشگاه شدن نیستم ... حتی اگه برم آمریکا و PHD بخونم هیچ وقت سمت کار آکادمیک نمیرم ... توصیفی که شما از آمریکا کردید شاید بییشتر شامل ایالت کالیفرنیا و نیویورک و چند تای دیگه بشه ... ولی مطمئنن راجع به تنسی صدق نمیکنه... بچه های کامپیوتر اونجا واقعا از لحظ پیدا کردن جایی که بتونن کار کنن دچار مشکل هستن ...
    راجع به آلمان حرفتون رو قبول دارم... ولی اینم در نظر بگیرید که با 2500 یورو شما میتونید یه زندگی شاهانه داشته باشید تو آلمان ... هرچند که با 2500 تا موافق نیستم و کسانی رو میشناسم که درآمدی که تو ماه میمونه براشون حدود 4000 تا هم هست.
    و اینکه کاملا قبول دارم که آمریکا کشور مهاجر پذیرتر و زنده تریه و آلمان از لحاظ مردمش مثل آمریکا نیست ... ولی سوال من این بود که این آمریکا در شرایط من ، نه کالیفرنیا ... باز هم میارزه به این آلمان در شرایط من ؟

یا بهتر نیست مستر رو برم آلمان و بعد از دوسال به جاهای بهتری تو آمریکا فکر کنم و اقدام کنم ؟
    صحبت های دوست بالایی بعضا اغراق بود ولی صحبت شما تمامش. آب و هوا اقتصاد تفریح کارآموری از همه جالبتر هم "بچه های کامپیوتر... دچار مشکل هستن".
    با این حال به نظر من مهترین مشکل زبان هست که اگه آلمانی رو در حد انگلیسی الانتان یا حتی بهتر ندانید در آلمان خیلی اذیت خواهید شد. اینکه کلاس به زبان انگلیسیه یعنی 10% قضیه.
    اگر حال کار و درس را دارید قطعا پذیرش آمریکا برای شما آینده بهتری داره. اگر هم حال ندارید آلمان هم میتونه خوب نباشه.
    البته میتونید برید آلمان رو هم تست کنید و بعدش دکترا آمریکا ولی هزینه زمانی اون رو در نظر بگیرید.
    این رو هم اضافه کنم الان زمینه آمار و دیتا از داغ ترین و بهترین زمینه های کامپیوتره که اون استاد هم کار میکنه البته من نمیتونم نظر بدم چقدر پروژشهاش به درد بخوره.
    معدل لیسانستون هم گویا زیاد جالب نیست و خیلی به این فکر نکنید که با یک سال درس خواندن در آلمان و دوباره اپلای کردن معجزه رخ میده و مثلا تاپ 20 کالیفورنیا میرید.
    ویرایش توسط BenFranklin : May 4th, 2016 در ساعت 09:56 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    صحبت های دوست بالایی بعضا اغراق بود ولی صحبت شما تمامش. آب و هوا اقتصاد تفریح کارآموری از همه جالبتر هم "بچه های کامپیوتر... دچار مشکل هستن".
    با این حال به نظر من مهترین مشکل زبان هست که اگه آلمانی رو در حد انگلیسی الانتان یا حتی بهتر ندانید در آلمان خیلی اذیت خواهید شد. اینکه کلاس به زبان انگلیسیه یعنی 10% قضیه.
    اگر حال کار و درس را دارید قطعا پذیرش آمریکا برای شما آینده بهتری داره. اگر هم حال ندارید آلمان هم میتونه خوب نباشه.
    البته میتونید برید آلمان رو هم تست کنید و بعدش دکترا آمریکا ولی هزینه زمانی اون رو در نظر بگیرید.
    این رو هم اضافه کنم الان زمینه آمار و دیتا از داغ ترین و بهترین زمینه های کامپیوتره که اون استاد هم کار میکنه البته من نمیتونم نظر بدم چقدر پروژشهاش به درد بخوره.
    معدل لیسانستون هم گویا زیاد جالب نیست و خیلی به این فکر نکنید که با یک سال درس خواندن در آلمان و دوباره اپلای کردن معجزه رخ میده و مثلا تاپ 20 کالیفورنیا میرید.
    میتونم بپرسم کجای حرف من اغراق آمیز بوده ؟ شما خودتون تجربه زندگی در این شهر رو دارید ؟
    من شاید با 10 تا دانشجوهای ایرانی ناکسویل حرف زدم که چندتاشون هم رشتشون کامپیوتر بوده... صحبتام کاملا براساس حرفهای اوناست و اگر سرچ کوچیکی هم انجام بدید تا حدی متوجه میشید ...
    من معدل لیسانسم فوق العاده نیست اونم به دلایل موجهی که برام مشک چندانی درست نکرد. حدود 15.5 ولی تافل 107 و جی ار ای 318 دارم و سه سال سابقه کاری با ریکام از استاد دانشگاه شریف... قطعا کسی نیستم که "حال درس و کار رو نداشته باشم"... که اگر اینطور بود به فکر رفتن نبودم چون اینجا هم کارم رو داشتم و هم ارشد امیرکبیر قبول شدم... اینکه کسی علاقه ای به استاد دانشگاه شدن نداشته باشه دلیل بر تنبل یا بی حال بودنش نیست به هیچ وجه...
    و راستش من هنوز قصد اینو ندارم که در صورت رفتن به آلمان حتما PHD برم آمریکا ... نمیدونم تا چه حد راجع به TU Munchen اطلاعات دارید ولی این دانشگاه سالهای زیادیه که رشته Informatics رو با همکاری دانشگاه جورجیا تک برگزار میکنه و اکثر دانشجوهای مسترش در صورتی که قصد داشته باشن به آمریکا برن شانسشون برای جورجیا تک فوق العاده بالاس با توجه به شناخت اساتید . و موارد زیادی هم بودن که با وجود این موقعیت همون آلمان موندن چون PHD در آلمان کار محسوب میشه و شما میتونید تو به جای کار آکادمیک در صنعت کار کنید و مدرکتونو بگیرید.
    قطعا در حال حاضر زبان آلمانی من مثل اینگلیسی نیست ولی این تو ذهن من نکته منفی نیست بلکه فرصتیه که بتونم یه زبون دیگه هم یاد بگیرم تو محیطش و میتونه قطعا تو آینده کمکم کنه...
    این نکته که آلمان تا این حد نزدیکه و رفت و آمد راحت تره و آمریکا شاید تا 6و7 سال و حتی بیشتر نتونم برگردم به نظرم از خوندن یه زبون دیگه اهمیتش بیشتره ...
    و در نهایت هم اینکه من هم حال درس خوندنو دارم و هم کار کردن ... همونطور که توی کل دوران لیسانسم این کارو انجام دادم...

شما گفتی با 10 دانشجوی ایرانی ناکسویل حرف زدی. با چند تا دانشجوی ایرانی آخن حرف زدی؟ تعریف می کنن؟ اصلا کلا چند تا هستند اونجا؟ رزومه هاشونو دیدی؟ در حد رزومه شما هستند؟ بعید میدونم.

شما میگی TU Munchen دانشگاه خیلی خوبیه. منم واقعا قبول دارم. البته شما که آخن رو گفته بودی ولی به هر حال. ولی بعدش میگی داره با همکاری جورجیا تک فلان چیزو برگزار میکنه. یعنی به زبان ساده اعتبار خودشو مدیون اینه که "ما با جورجیا تک در رابطه ایم". نمیخوام بگم چیز بدیه! ولی مثلا san jose state uni هم میگه ما با stanford در ارتباطیم! قیاس نمیکنم البته.

دقت کنید من متعلق به جمعی که فقط و فقط آمریکا آمریکا می کنند نیستم. اتفاقا من آلمانو کشور فوق العاده ای میدونم که همون آمریکا الان داره (از نظر آکادمیک) عملا سیستم قرن 19 و اوایل 20 آلمانو سعی میکنه پیاده کنه. منتها سوال اینه که برای "شما" کجا بهتره؟ اینکه زبان میخونم کار میکنم درس هم میخونم اینا دقیقا همون چیزیه که به نظر من غیر منطقیه. زبان آلمانی هم فقط در بین آلمانی زبانهای اروپا به درد میخوره ولاغیر.

یه سری مطالب دیگه هم میشه نوشت در مورد هوا و اقتصاد و کار و درس و تفریح و فرهنگ و اقامت و ... که چون مرتبط نیست مستقیم به تاپیک پاک میشه و من حوصله ندارم بنویسم.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

میتونم بپرسم کجای حرف من اغراق آمیز بوده ؟ شما خودتون تجربه زندگی در این شهر رو دارید ؟
    من شاید با 10 تا دانشجوهای ایرانی ناکسویل حرف زدم که چندتاشون هم رشتشون کامپیوتر بوده... صحبتام کاملا براساس حرفهای اوناست و اگر سرچ کوچیکی هم انجام بدید تا حدی متوجه میشید ...
    من معدل لیسانسم فوق العاده نیست اونم به دلایل موجهی که برام مشک چندانی درست نکرد. حدود 15.5 ولی تافل 107 و جی ار ای 318 دارم و سه سال سابقه کاری با ریکام از استاد دانشگاه شریف... قطعا کسی نیستم که "حال درس و کار رو نداشته باشم"... که اگر اینطور بود به فکر رفتن نبودم چون اینجا هم کارم رو داشتم و هم ارشد امیرکبیر قبول شدم... اینکه کسی علاقه ای به استاد دانشگاه شدن نداشته باشه دلیل بر تنبل یا بی حال بودنش نیست به هیچ وجه...
    و راستش من هنوز قصد اینو ندارم که در صورت رفتن به آلمان حتما PHD برم آمریکا ... نمیدونم تا چه حد راجع به TU Munchen اطلاعات دارید ولی این دانشگاه سالهای زیادیه که رشته Informatics رو با همکاری دانشگاه جورجیا تک برگزار میکنه و اکثر دانشجوهای مسترش در صورتی که قصد داشته باشن به آمریکا برن شانسشون برای جورجیا تک فوق العاده بالاس با توجه به شناخت اساتید . و موارد زیادی هم بودن که با وجود این موقعیت همون آلمان موندن چون PHD در آلمان کار محسوب میشه و شما میتونید تو به جای کار آکادمیک در صنعت کار کنید و مدرکتونو بگیرید.
    قطعا در حال حاضر زبان آلمانی من مثل اینگلیسی نیست ولی این تو ذهن من نکته منفی نیست بلکه فرصتیه که بتونم یه زبون دیگه هم یاد بگیرم تو محیطش و میتونه قطعا تو آینده کمکم کنه...
    این نکته که آلمان تا این حد نزدیکه و رفت و آمد راحت تره و آمریکا شاید تا 6و7 سال و حتی بیشتر نتونم برگردم به نظرم از خوندن یه زبون دیگه اهمیتش بیشتره ...
    و در نهایت هم اینکه من هم حال درس خوندنو دارم و هم کار کردن ... همونطور که توی کل دوران لیسانسم این کارو انجام دادم...
    دوستی دارم که کانادا اقامت داشته و امده المان اونجا مقیم شده. میگه برای قشری که رویای پولدار شدن نداشته باشه و زندگی ساده با ارامش بخواد و اهل فرهنگ هم باشه المان گزینه خیلی بهتریه از کانادا. می دونم کانادا و امریکا فرق زیادی دارن و کانادا از نظر ساختار اقتصادی به اروپا شبیه تره ولی چشم انداز بدی نیست شنیدن این حرف. هر ادمی خودش انتخاب می کنه و هیچ قانونی نیست که شما حتما در یکی موفق میشید و در یکی دیگه نه.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

شما دقت نکردین ، من همه این شرایط رو برا بعد از گرفتن مدرکتون گفتم. شما باید این چند سال دانشجویی رو تو هر کشوری که باشی تحمل کنی.
    والا اگه شما تنها بخوای زندگی کنی با 2500 تا می تونی خوب زندگی کنی ولی با زن و بچه نه. هر باک 30 لیتری بنزین در ارزون ترین حالت 50 یورو هزینه داره، دیگه اب و برق و کرایه خونه جای خود داره. فقط می تونی بگذرونی زندگی رو و از شاهانه اینا خبری نیست
    دوست عزیز
    فرانکلین
    لطفا اگر من جایی رو اشتباه یا اغراق کردم ببخشید ،من براساس تجربم گفتم، شاید من خوب ندیدم ولی اصلا قصد اغراق نداشتم
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)