صفحه 173 از 180 نخستنخست ... 73123163164165166167168169170171172173174175176177178179180 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,721 تا 1,730 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط elaheab نمایش پست ها
    دوستان لطفا نظر بدین:
    دکترای ریاضی.

University of New Mexico فاند کامل
    Kansas State Universityفاند 20000 در سال
    Carleton University, Canada فاند 10000 در سال

دانشگاه اول تو ایالت نیومکزیمو و شهر Albuquerque واقع است که در جنوب امریکاست. به نظرم شهر خوبی نیست.
    دوستان هر کی میتونه راهنمایی کنه
    ممنون
    چندتا از دوستام از البوکرکی دکتری گرفتن، انقدم جای بدی نیست، خودمم نزدیک یه ماه تو اون شهر بودم

شما الان یه انتخاب بین اینکه کانادا برین یا امریکا دارین
    ازونطرف استاد خیلی مهمه ، ممکنه رنکینگ دانشگاه خوب نباشه ولی استاد ردیفی باشه، فقط به این چیزا نگاه نکنین، قیمت دلار رو م بپایین دیگه تو تصمیم
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان لطفا نظر بدین:
    دکترای ریاضی.

دانشگاه اول تو ایالت نیومکزیمو و شهر Albuquerque واقع است که در جنوب امریکاست. به نظرم شهر خوبی نیست.
    ممنون
    به نظر بنده، (از دیدگاه من )
    از بین این سه تا دوتای اولی بهترن (اولی معلوم نیست چقدر بورس داره!)، جایی برید ک پول بیشتری بهتون میدن.
    شما حساب کن ک میری برای خودت زندگی تشکیل میدی انگار، یه ماشین اجاره میکنی یا میخری، یه سیستم کامپیوتر مناسب مناسب تهیه میکنه، خونه مستقل اجاره میکنه.
    این یه بعد قضیه ست، تازه میتونی اگر ک خاستی سیو کنی، یا به خانوادت کمک کنی یا ... واقعا تو رفاه بهتر زندگی کردن خیلی درسته! فرصت آشنایی با دیگران هم به نسبت با مستقل زندگی کردن
    به نظرم بیشتر میشه، و شاید بتونی وسطش ازدواج هم کنی و ... .
    چون شما بعد از فارع تجصیلی سریع شاید نتونی بری سر کار، بنابراین نیاز به سیو برای شاید چند ماه داشته باشی.

یه مورد رو هم بگم، اگر بتونی بری رو گرایش ریاضی مالی، این آیندت رو تضمین میکنه. ریاضی مالی خاهان خیلی خیلی زیادی داره. من نمدونم کدوم دانشگاه
    رو ریاضیات مالی کار میکنن. این با خود شماست. ولی من به قطع میگم ک با داشتن ریاضی مالی خیلی سختع ک نتونی کار پیدا کنی تو امریکا و بحث مهاجرتت اکی نشه.
    بنابراین این یه مورد رو هم به نظرم در نظر بگیرید.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط taher909 نمایش پست ها
    بدون شک کارلتون چون اینده مهاجرتیش خیلی درخشان تره. به علاوه او دو تا دانشگاه نه تنها اصلا دانشگاه های خوبی به حساب نمیان بلکه جاشون هم خیلی بده. UNM که عملا توی یه بیابون تحت سیطره کارتل های قاچاقچی هست و KSU هم پر از red neck. اگه مستر بود پذیرشت یه چیزی ولی گذروندن سال ای طولانی دکترا تو این شرایط خیلی می تونه سخت باشه. من بودم در مورد کارلتون شک نمی کردم
    شما مگه KSU بودید که میگید پر از red neck هست؟؟؟
    من در مورد این دانشگاه تحقیقات زیاد کردم و از هرکی پرسیدم گفتن مردم مذهبی و خونگرمی داره اون شهر.
    سالی هم حدود 14 هزار تا خرجتون میشه توی ksu بدون در نظر گرفتن شهریه

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    به نظر بنده، (از دیدگاه من )
    از بین این سه تا دوتای اولی بهترن (اولی معلوم نیست چقدر بورس داره!)، جایی برید ک پول بیشتری بهتون میدن.
    شما حساب کن ک میری برای خودت زندگی تشکیل میدی انگار، یه ماشین اجاره میکنی یا میخری، یه سیستم کامپیوتر مناسب مناسب تهیه میکنه، خونه مستقل اجاره میکنه.
    این یه بعد قضیه ست، تازه میتونی اگر ک خاستی سیو کنی، یا به خانوادت کمک کنی یا ... واقعا تو رفاه بهتر زندگی کردن خیلی درسته! فرصت آشنایی با دیگران هم به نسبت با مستقل زندگی کردن
    به نظرم بیشتر میشه، و شاید بتونی وسطش ازدواج هم کنی و ... .
    چون شما بعد از فارع تجصیلی سریع شاید نتونی بری سر کار، بنابراین نیاز به سیو برای شاید چند ماه داشته باشی.

یه مورد رو هم بگم، اگر بتونی بری رو گرایش ریاضی مالی، این آیندت رو تضمین میکنه. ریاضی مالی خاهان خیلی خیلی زیادی داره. من نمدونم کدوم دانشگاه
    رو ریاضیات مالی کار میکنن. این با خود شماست. ولی من به قطع میگم ک با داشتن ریاضی مالی خیلی سختع ک نتونی کار پیدا کنی تو امریکا و بحث مهاجرتت اکی نشه.
    بنابراین این یه مورد رو هم به نظرم در نظر بگیرید.
    با این مقادیر فاند حتی اگه فول هم باشیم مگه چیزی برای سیو میمونه؟؟
    دوستان آیا این راسته که میگن تو امریکا درست که تموم بشه باید برگردی ؟ آیا میشه برای اقامت اقدام کرد تو امریکا؟
    ممنون

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان آیا این راسته که میگن تو امریکا درست که تموم بشه باید برگردی ؟ آیا میشه برای اقامت اقدام کرد تو امریکا؟
    ممنون
    بستگی به لایف استایل تون داره.
    خیلی از بچه ها سیو میکنن.
    شما قبل از تموم شدن دوره دکتری، مثل بقیه دوستان، برای دانشگاههای مختلف مدرک میفرستید برای استادی و یکیشون مطمئن میگیرتتون.
    بخصوص اگر ک مقاله خوب داشته باشید.
    رشته ی شما هم ک گفتم بحثش چ جوریه و اگر تو حوزه ریاضیات مالی وارد شید عالیه!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

ممنون
    سیو؟
    شما مگه دارین کار میکنین که دنبال درآمد و سیو کردن هستین؟ اسکالرشیپ یه جورایی کمک هزینه اس. 10 هزار دلار در سال تو کانادا هیچی نیست. هرچقدر هم اقتصادی زندگی کنین به نظر من 200-250 دلار در ماه هزینه خوراک شما میشه (خرید از سوپرمارکت و یا مثلا قهوه بیرون خوردن و این چیزها)
    محل سکونت هم باید با دیگران شیر کنین ، یه آپارتمانی ، یه خونه ای بگیرین و هرکسی یه اتاق رو برداره.
    اینجوری میشه با 10 هزار تا بخور و نمیر زندگی کرد. دیگه تفریح و خرید لباس و دارو و غیره رو هم خدا بزرگه.

توی این سایت میتونین شهرهای کانادا رو با هم قیاس کنین و یه متوسطی از هزینه ها دستتون بیاد:
    https://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

دوستان لطفا نظر بدین:
    دکترای ریاضی.

ممنون
    اولی که فول فانده. دومی و سومی چطور؟ ضمنا بیشتر توضیح بدید تا بشه نظر بهتری داد. مثلا این که کیفیت دپارتمان هاشون توی ریسرچ اینترست شما چطوره؟ اگر استادی دارید که منتظر شماست، مقایسه تون بین استادها چطوره؟ بعد از تحصیل تصمیم دارید وارد چه حرفه ای بشید و در کجا زندگی کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دوستان لطفا نظر بدین:
    دکترای ریاضی.

ممنون
    سلام دوست من

به جز مواردی که دوستای خوبم اشاره کردن، دوست داشتم اینا رو باهات در میون بذارم ولی همه درباره کاناداست اختصاصا:
    1. مبلغ فول فاندو نحوه گرفتنش تو دانشگاههای مختلف با هم فرق داره توی کانادا.
    یکی میبینی 36 هزار دلاره در سال، یکی واقعا 24 هزار دلاره، ولی شهریه اولی از دومی خیلی بیشتره. پس اینا رو ریز به ریز دربیار با جزئیات
    2. شهر به شهر خیلییییی فرق داره، باید ببینی کدوم شهر میری. اون مبالغ رو هم دربیار.
    3. اینکه بری داون تاون خونه بگیری، suburbia خونه بگیری، دور از دانشگاه بگیری، به اینا هم ربط داره.
    4. حقوق دوست من توی دپارتمان engineering، دقیقا دو برابر حقوق منه. این عدد دقیق هست. میدونی چرا؟ اولش که دانشجوی دکترا شد حقوقش عادی بود مثل ما، بعدش پی ار گرفت و شهریه ش شد شهریه بچه های دامستیک و خب پول موند توی جیب استاد (تو دپارتمان اونا همه شهریه رو استاد تقبل میکنه) و از یه طرف خودش کلی کار دیگه میکنه از وقتی پی آر و پاسپورت گرفته و خب کلی هم پول میگیره (ماشالا حوصله و وقتم داره و خیلی پرکار هست)، میخوام بدونی که جفتمون دانشجوی graduate هستیما. ولی الانمون متفاوته.
    5. الزاما مجبور نیستی خونه بگیری با بقیه. میتونی اپارتمان خودتو کرایه کنی اگه یکمی دورتر زندگی کنی نسبت به دانشگاه و اگه حقوقی که میگیری بسته به استانی که هستی خوب باشه (من خودم دانشجوئم و هر روز این چیزا رو میبینم) اگه پی ار بگیری osap میگیری یکم دیگه و دیگه دغدغه های یکی مثل من رو کمتر خواهی داشت.
    6. قبل از هر چیزی، دقت کن به فول فاندی که میاد، که ببینی از کجا میاد؟ باید چند ترم تی ایی کنی توی دوره پروگرمت؟ بقیه ش از کجا میاد؟
    اینا سوالای بسیااااررررر مهمین که دانشگاهها معمولا سر بسته اشاره میکنن، ولی بعدش میای میبینی خیلی متفاوت بوده.
    از طرفی برای رشته شما فکر نمیکنم تی ایی کردن شرایطش مثل رشته ما باشه، وگرنه یه دستورالعمل دیگه هم میدادم که بری و ببینی چجوری باید تی ایی کنین؟ چون این خودش بسیار بسیار موثر هست در میزان وقتی که در اینده خواهی داست و همینطور میزان رشدت (زبان و...) در آینده. اگه خواستی تو پیام خصوصی برات میگم چند روز دیگه.
    7. تو دانشجو هستی و دانشجوی گرجوئت معمولا درگیر درس و کاره و زیاد وقت نخواهی کرد همش بری بیرون و خوش بگذرونی (وقت هست، زیاد نیست)، پس خیلییییی دقت نکن به اینکه چه شهری بری، فقز هواشو بتونی توی کانادا اکی باشی باهاش عالی هست. مهم حقوقی هست کهمیگیری و استادی که باهاش کار میکنی.
    موفق باشی

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

سلام دوستان من بین این دو دانشگاه برای دکترای مهندسی برق موندم :

1-
    سوئد
    دانشگاه KTH

2- کانادا دانشگاه Alberta

هدفم اقامت بعد از تحصیله و همه می گن کانادا بهشت مهاجرینه از طرفیم فاند خیلی بهتره KTH (دو برابر کانادا) وسوسه کننده است!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    اولی که فول فانده. دومی و سومی چطور؟ ضمنا بیشتر توضیح بدید تا بشه نظر بهتری داد. مثلا این که کیفیت دپارتمان هاشون توی ریسرچ اینترست شما چطوره؟ اگر استادی دارید که منتظر شماست، مقایسه تون بین استادها چطوره؟ بعد از تحصیل تصمیم دارید وارد چه حرفه ای بشید و در کجا زندگی کنید.
    اولی و دومی فول فانده.
    کانادا فقط سالی 10000 تا.
    من الان اگه کانادا فاند کامل نشه باید بین این دو گزینه یکیو انتخاب کنم.
    با توجه به توضیحات دوستان، به نظرم هیچکدوم اوکی نیستن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)