صفحه 177 از 180 نخستنخست ... 77127167168169170171172173174175176177178179180 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام. دوستان کسی هست که دانشگاه نیو مکزیکو دانشجوی رشته کامپیوتر ساینس باشه؟

Junior Member

ممنون میشم دوستان با تجربه وقت بگذارن و نظرشونو درباره کیس من اعلام کنند.
    برای دو پروگرم مستر اراسموس 1) سوئد-آلمان 2)چک-بلژیک-هلند امسال اقدام کردم. هر جفتشون قبول شدم اما بدون بورس. فقط تنها امیدواریم به شماره 1 هست که بمن اعلام کردند در لیست رزرو نفر اولم (خوشبختانه با بدبختانه) و البته گفتن که باید یک نفر از کسانی که اسکالر گرفتن منصرف شن تا به شما تعلق بگیره و طبق حرف خودشون احتمالش بالا نیست. کلنم نمیدونم که تمپلیته و به همه لیست رزرویا اینو میگن با نه!
    If one of the scholarship holder might give up his/her scholarship, you can be granted a scholarship. That does not happen very often, so your chances to get a scholarship are not that high.we will inform you immediately if a scholarship will become vacant
    هزینه اراسموس های ثبت نام کرده، ترمی 4500 یورو که مجموع دو سال رقمی بالغ بر 36000 یورو خواهد شد (هزینه زندگی ماهیانه 750 یورو)، با توجه به فشردگی پروگرم ها (مثلا تو سال اول باید المانی در سوئد یاد بگیرم که سال دوم در المان به زبان المانی کورس ها تدریس میشن و یا باید در چک زبان چک ، در بلژیک زبان فرانسه و در هلند داچ در حد ای 2 یاد بگیرم) گویا احتمال کار دانشجویی و ... نیست. به تمام اورگان هایی که احساس میکردم در این 5 کشور امکان داره کمک مالی بهم بکنن ایمیل زدم از جمله وزارت علوم و خارجشون ولی نتیجه ای نگرفتم البته احتمالشم 1% هم نبود میدونستم خودم (خود کوردینیتورهای پروگرم ها گفتن از کشورت بگیر، زنگ زدم به سازمان امور دانشجویان، طرف گفت تو این هیری ویری همین یه کارمون مونده ) کلیم بعدش به حرفش با هم خندیدیمو بعدش خدافظی کردیم). علاوه بر این بنده از دانشگاه بولونیا هم پذیرش گرفتم و دوستانی که اطلاعات ایتالیارو دارن میدونن که (بورس استانی 5000 یورویی در سال + تیویشن فی ویور) با احتمال بالای 95% داره که به همه داده شه، ولی چون من مستر دوم هستم و احتمال 10% وجود داره که متوجه شن، احتمالش هست به من تعلق نگیره و اینجوری با هزینه شهریه 3250 در سال مجموع دو سال رقمی بالغ بر 24500 یورو خواهد شد (هزینه زندگی ماهیانه 750 یورو) ولی احتمال اینکه بورسم بهم تعلق بگیره به شرط عدم متوجه شدن مستر دوم از سوی سازمان بورس هست، از طرفی خب احتمال کمی برای کار دانشجویی هست بالاخره. پذیرش استاوانگر هم دارم که خب چون بدون شهریه اس، گفتن بورسی نداریم که بدیم و میمونه هزینه زندگی که دوسالش 24000 یورو است (ماهانه 1000 یورو بخاطر هزینه بالا در نروژ)، امکان کار هم در اینجا هست در کنار تحصیل و با توجه به نفتی بودن شهر، احتمال کار بعد فارغی بنظرم زیاده با توجه به رشتم. میمونه 5-6 تا از دانشگاه های تاپ فرانسه که اقدام کردم (گرینوبل/ای اف پی اسکول/پاریس تک/پاریس سکلی/سنت اتین/پاریس سود و دانشکده های تحت نظرشون) و هنوز جواب هاشون نیومده ولی خب قطعا پذیرش خواهم گرفت در چنتاشون. مزیتشون هم اینه که اولا مستر یک ساله ان + امکان گرفتن کمک هزینه خوابگاه و ... است. با توجه به سنم امکان گرفتن بورس هایی مثل ایفل یا ... ندارم و بورس های مریت-بیسد هم خیلی باید خفن باشی که بدن و جزو 2-3 تا باشی که خب من نیستم گویا با تجربه اراسموسام. با احتساب هزینه 3770 شهریه در سال + کمک های مسکن "کف" و "کروس" اگه بدن و به ما نرسه قطع نشه (چون شهریه ام تا همین 6 ماه پیش نداشتو به ما رسید یادشون افتاد که باس به فکر اعتلای سیستم اموزشیشون بیفتن و شهریه بگیرن) و ... و امکان اینترشیپ 6 ماه با حداقل حقوق 3000 یورو در 6 ماه، مجموع پروگرم که یک ساله میشه چیزی حدود 8500 یورو.
    حالا بعد از این همه صغری کبری چیدن، سوالم اینه که بنظرتون با توجه به اینکه میگن اراسموس ها خیلی معتبرن چون زیر نظر اتحادیه اروپان. مثلا بمن در ایمیل گفته شد لیست اسامی رفته اتحادیه تا تایید بشه:
    We have just finished the selection and the EU has to approve our selection first, before we can inform the applicants
    ایا ارزششون خیلی بالاتر از بقیه دانشگاه هایی هست که بالا نوشتم و میرزه من خودمو به ابو اتیش بزنم تا پولشونو جور کنم یعنی به معنای فارسی سخت از هم شکافته شم (از 3-4 نفر قرض سنگین بگیرم + پس انداز خودم)، حالا با دو هدف که بعد از فارغیم یا کار گیر بیارم در اروپا یا پی اچ دی در دانشگاه های معتبر اقدام کنم. اصلا شق القمر کردم که بدون بورس قبول شدم؟ اخه به قول خودشون حدود 800-1000 تا اپلیکنت دارن هر پروگرمشون هر ساله و خب نهایت 30-50 نفر هر سال بگیرن و من جزوشون هستم ولی نمیدونم که قبولی بدون بورس برام ارزش حساب میشه اصلا یا نه! یا نه با توجه به بقیه اپشنام مثل بولونیا که جزو 3 تای ایتالیاس یا گرونوبل فرانسه که جزو بهترین دانشگاه های فرانسس (بقیه اوناییم که ثبت نام کردم جزو بهترین های فرانسن) یا استاوانگر که یجورایی عسلویه اروپاس (رشتم میم شیمی)، هم اگه قرار به کار پیدا کردن بعد از فارغی یا گرفتن پوزیشن پی اچ دی خوب باشه، پیدا میکنم؟
    خودم نظر نهاییم با توجه به هزینه (اولویت اول) فرانسه است (البته احتمال ریجکت ویزا هست با توجه به سخت گیری فرانسه) ولی نمیدونم احساس میکنم پیشمون ممکنه بشم و دوستام میگن با توجه به موقعیت خوب اراسموس ها کار گیر میاری و خیلی سریع پولشو جبران میکنی.
    ممنون بابت حوصله برای خوندن این همه نوشته (باید کامل مینوشتم که ابهامی پیش نیاد در صورتیکه کسی لطف میخواست بکنه و وقت بذاره و نظرشو بده)
    در ضمن دوستایی که درباره اراسموس ها، ایتالیا، فرانسه، نروژ، المان و کلا اروپا حتی لیتوانی، استونی، یونان، اسلواکی و ایسلند و ... نیاز به کمک دارند (چه کارهایی که نکردیم که بتونیم پذیرش بگیریم و بریم)، با توجه به اطلاعات تقریبا خوبم میتونم در پروسه اپلای کمکشون کنم و سوالی باشه در همین صفحه در خدمتم.

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین University of Edinburgh و University of Southern California (USC)

نقل قول نوشته اصلی توسط behroozf نمایش پست ها
    درود.

همونطور که در توضیحات نوشتم من از Edinburgh بورس نشدم بلکه از اتحادیه اروپا بورس شدم. بنیاد ماری کوری یکی از بنیادهای تحقیقاتی اتحادیه اروپا هست مثل NSF آمریکا که یه سری موضوع پروژه هر سال مشخص میکنه برای ساپورت مالی. من برای یکی از position های تحقیقاتی این بنیاد که host اون دانشگاه Edinburgh بود، اقدام کردم. زمینه کاری ام کاملا مطابق با زمینه کاری استاد بود. اول short-list شدم و بعد از یه مصاحبه حدودا دو ساعته! با استادی که پروژه رو پیشنهاد داده بود و همینطور یکی از استادهای دیگه Edinburgh که پست آموزشی در دانشگاه داشت، قبولم کردند.

اگر سوال دیگه ای باشه خوشحال میشم جواب بدم.
    راستی شما اگه یه چنین وضعیتی براتون پیش میومد چیکار میکردین؟ USC یا Edinburgh?
    با توجه به اینکه فکر می کنم هم USC و هم Edinburgh در computer science دانشگاه های خوبی باشند؟
    سلام شما از قوانین بنیاد ماری کوری اطلاعی نداری؟ من برای یک پوزیشن اپلای کردم و اونجا جواب مثبت دادن منتها گفتن چون فاصله گرفتن مدرک فوق لیسانس و اپلای بیش از چهار ساله امکانش وجود نداره پذیرش کنیم مگر اینکه شرایط Parental leave رو داشته باشی کسی میدونه شرایط اون چیه؟

Junior Member

سلام دوستان
    از بین پذیرشهامون دو گزینه زیر فقط برای ما مونده:

*دانشگاه تکنولوژی سیدنی - استرالیا - رنک حدودی 200 تا 350- پروژه معمولی دکترا - فاند 27000 دلار استرالیا سالانه برای 3 سال
    +مزایا به ترتیب: کشور انگلیسی زبانه، استرالیاس و اقامتش، شهرش خشگله، استادش خیلی خوبه، کلی ایرانی و کمک فکری اونجا هست
    -معایب: بورس برای شهر گرون سیدنی و زندگی متاهلی خیلی کمه. بیمه سنگینشم کاور نمیکنه، زندگی دانشجویی و کمی سخت. در صورتی که کاری نکنیم حتی خطر مشکل مالی هست، اون سر دنیا، فاصله ی زیاد به همراه هزینه زیاد و عدم امکان رفتن راحت و سریع به ایران

*دانشگاه NTNU - نروژ - رنک 126 تا 376 - فاند ماهیانه از حداقل 3000 و خورده ای یورو در ماه شروع میشه تا 3 سال
    +مزایا: نروژ نزدیکه و مثل استرالیا کشور عالی ای هست، چون فلوشیپ معتبر ماری کوری هست و چند تا پول اضافه هم رو حقوق معمول نروژ میدن بالاترین حقوق ممکن در اروپا هست که با زندگی متاهلی هم میشه کلی سیو کرد!! پروژه واسه اتحادیه اروپاس، روش کلی برنامه ریزی شده و مدتی از اون در دانشگاه معتبر کپنهاگ (رنک 29 تا 160). بقیه کشورهای مختلف اروپا با خرج رفت و برگشت و هتل از خودشون، تمام هزینه های training و هر نیازی باشه راحت میدن و کلی لینک با بیش از 15 پارتنر این برنامه - پروژه ش جذابه، خوب یاد میگیری و آینده داره - شغل محسوب میشه (سه سال سابقه کار برای هر نوع مهاجرت در ادامه-البته دیگه قید استرالیا رو باید زد!) - استاد خوب و کار درست
    -:معایب: زبان سخت و زمانبر نروژی برای گرفتن کار و اقامت (مهمترین دلیلم) - شهر خیلی کوچیک و پرت - سرما (دمای اونجا در سال از -15 تا +20) و زمستانهای سیاه نروژ - اقامت دایم سه ساله به محض اتمام دکترا میده ولی اگر کار پیدا نکنیم و نمونیم از دستش میدیم در نتیجه خیلی مزیتی نیست. پاسپورت 7 ساله از شروع دکترا که حتما کار میخواد تا بشه تو اون کشور گرون دوام اورد - کم بودن ایرانی ها مخصوصا PhD های با تجربه و کلا سختی گرفتن اطلاعات زندگی اونجا

هر دو پوزیشن رو فرض کنید 100 درصد ویزا جور میشه و اولویت اصلی ما اول کار مطمین و در نتیجه اقامت کامل اون کشور هست. با شرایط بالا فعلا علاقمون 50-50 هست. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    خیلی سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط Isma نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از بین پذیرشهامون دو گزینه زیر فقط برای ما مونده:

*دانشگاه تکنولوژی سیدنی - استرالیا - رنک حدودی 200 تا 350- پروژه معمولی دکترا - فاند 27000 دلار استرالیا سالانه برای 3 سال
    +مزایا به ترتیب: کشور انگلیسی زبانه، استرالیاس و اقامتش، شهرش خشگله، استادش خیلی خوبه، کلی ایرانی و کمک فکری اونجا هست
    -معایب: بورس برای شهر گرون سیدنی و زندگی متاهلی خیلی کمه. بیمه سنگینشم کاور نمیکنه، زندگی دانشجویی و کمی سخت. در صورتی که کاری نکنیم حتی خطر مشکل مالی هست، اون سر دنیا، فاصله ی زیاد به همراه هزینه زیاد و عدم امکان رفتن راحت و سریع به ایران

*دانشگاه NTNU - نروژ - رنک 126 تا 376 - فاند ماهیانه از حداقل 3000 و خورده ای یورو در ماه شروع میشه تا 3 سال
    +مزایا: نروژ نزدیکه و مثل استرالیا کشور عالی ای هست، چون فلوشیپ معتبر ماری کوری هست و چند تا پول اضافه هم رو حقوق معمول نروژ میدن بالاترین حقوق ممکن در اروپا هست که با زندگی متاهلی هم میشه کلی سیو کرد!! پروژه واسه اتحادیه اروپاس، روش کلی برنامه ریزی شده و مدتی از اون در دانشگاه معتبر کپنهاگ (رنک 29 تا 160). بقیه کشورهای مختلف اروپا با خرج رفت و برگشت و هتل از خودشون، تمام هزینه های training و هر نیازی باشه راحت میدن و کلی لینک با بیش از 15 پارتنر این برنامه - پروژه ش جذابه، خوب یاد میگیری و آینده داره - شغل محسوب میشه (سه سال سابقه کار برای هر نوع مهاجرت در ادامه-البته دیگه قید استرالیا رو باید زد!) - استاد خوب و کار درست
    -:معایب: زبان سخت و زمانبر نروژی برای گرفتن کار و اقامت (مهمترین دلیلم) - شهر خیلی کوچیک و پرت - سرما (دمای اونجا در سال از -15 تا +20) و زمستانهای سیاه نروژ - اقامت دایم سه ساله به محض اتمام دکترا میده ولی اگر کار پیدا نکنیم و نمونیم از دستش میدیم در نتیجه خیلی مزیتی نیست. پاسپورت 7 ساله از شروع دکترا که حتما کار میخواد تا بشه تو اون کشور گرون دوام اورد - کم بودن ایرانی ها مخصوصا PhD های با تجربه و کلا سختی گرفتن اطلاعات زندگی اونجا

هر دو پوزیشن رو فرض کنید 100 درصد ویزا جور میشه و اولویت اصلی ما اول کار مطمین و در نتیجه اقامت کامل اون کشور هست. با شرایط بالا فعلا علاقمون 50-50 هست. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    خیلی سپاس
    اولا بهتون تبریک میگم
    د.ما من اگه باشم ntnu رو انتخاب می کنبم .به دلیل مزایای دراز مدت در مقایسه با بعضی معایب گذراش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    اولا بهتون تبریک میگم
    د.ما من اگه باشم ntnu رو انتخاب می کنبم .به دلیل مزایای دراز مدت در مقایسه با بعضی معایب گذراش

ممنون از شما. خوشحال میشم اگه این مزایا معایب رو بیشتر بحث کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Isma نمایش پست ها
    ممنون از شما. خوشحال میشم اگه این مزایا معایب رو بیشتر بحث کنید.
    اینکه در اسکاندیناوی محدود نیستید و با پروجه هاتون در تمام اروپا و امریکا ارتباط میتونید پیدا کنید .
    در استرالیا این فاکتور ضعیفه
    دانشگاهتون توی استرالیا هم در مقایسه با دانشگاه های مهمش ضعیف تره .
    به زیبایی هم فکر نکنید چون اهر جای اروپا باشید به بقیش خیلی راحت دسترسی دارید.

Junior Member

سلام دوستان.
    نمی دونم سؤالم مرتبط هست یا نه اما جای دیگه ای پیدا نکردم که بپرسم.
    می خوام بدونم اگه با نامه ی پذیرش از یک دانشگاه برای ویزا اقدام کرده باشیم، بعداً چجوری می تونیم دانشگاهمونو عوض کنیم؟
    من دو تا چیز شنیدم.
    بعضیا می گن که دانشگاه ها هیچ کاری لازم نیست بکنن و فقط از دانشگاه اول انصراف می دید و کد دانشگاه دوم رو در study permit وارد می کنید.
    بعضیا هم می گن که هر دو تا دانشگاه باید برای CIC نامه بفرستن و اگه یکی از دانشگاه ها این کارو نکنه دانشجو دیپورت می شه و دیگه نمی تونه ویزای کانادا بگیره.
    ممنون می شم اگه کسی اطلاعی داره بگه کدوم یکی درست هست.

سلام دوستان. من از یکی از دانشگاه هایی که اپلای کرده بودم برای دکتری پذیرش گرفتم، البته برای فاند اقدام نکردم هنوز و سه ماه دیگه ددلاینشه که می خوام اون موقع اپلای کنم. منتظر آفر دانشگاه های دیگه هستم تا انتخاب کنم. الا مشکلم اینه که استادم توی دانشگاهی که آفرش رو گرفتم بهم میگه اگر الان آفر رو اکسپت نکنی و کارت رو شروع نکنی، ممکنه من سه ماه دیگه ظرفیتم پر شده باشه و نتونم سوپروایزرت باشم. کلاً یه کم عجله داره و دلیلش هم فکر می کنم اینه که خیلی جوونه و دنبال زیاد کردن تعداد دانشجوهای دکتراش و ارتقا هست. می خواستم ببینم آیا واقعاً ممکنه بعد از آفر، به دلیل پر شدن ظرفیت سوپروایزر، من معلق بشم یا مشکلی برای آفرم پیش بیاد؟ من صادقانه بهش گفتم که منتظر جواب دانشگاه های دیگه هستم ولی ظاهراً ناراحت شده و فقط جواب داده اکی! ممنون میشم راه حل هاتون رو بفرمایید که در اینجور مواقع چه کاری اخلاقی تر و درست تره؟

سلام
    من میخواستم ببینم ایا با شرایطی که دارم و ذکر میکنم واستون ایا شانس پذیرش با فاند خوب رو دارم ؟ و اگر دارم از کجا و کدوم کشور!؟
    لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه باهنر کرمان دولتی معدل ۱۳.۶۳
    فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه باهنر کرمان دولتی معدل بدون پایان نامه ۱۷.۸۷ با پایان نامه بالای ۱۸ هستش چون پایان نامه بیست شدم
    ۲ تا مقاله ای اس ای چاپ شده دارم یکی ایمپکت ۵.۸ و دیگری ایمپکت ۴.۶ هر دو توی مجلات معتبر از هلند و در زمینه نانوتکنولوژی و ازمایشگاهی ...
    یک مقاله ای اس ای دیگه هم فعلا سابمیت کردم در زمینه شبیه سازی با برنامه انسیس و فلوئنت در زمینه ام اچ دی
    دو تا مقاله کنفرانسی دارم که ::
    یکیش مقاله کنفرانسی انگلیسی با شبیه سازی توسط برنامه انسیس فلوئنت
    ودیگری مقاله کنفرانس داخلی ازمایشگاهی
    و یسری ویژگی های دیگه.
    مدرک زبان فعلا ندارم اما واسه ایلتس دارم میخونم احتمالا در حدود ۶.۵ بتونم بگیرم تا اواخر تابستون
    شانس پذیرش با فاند خوب دارم؟؟ و اگر دارم از کجا و کدوم کشور؟ و از کجا باید شروع کنم لطفا راهنماییم کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)