صفحه 18 از 180 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

پیش فرض پاسخ : نتایج پذیرش در علوم پایه ( ریاضی ، فیزیک، شیمی) 2010

سلام.
    ممنون از بچه ها که نظرات جالبی دادن. احتمالا زندگی در توسان و آریزونا واقعا سخته.
    اما راجع به سطح دانشگاهها:
    توی رنکینگ webometrics ایلینویز 110 هست و آریزونا 28.
    اما توی رنکینگ topuniversities یا همون qs دانشگاه آریزونا 160 هست والینویز 500!!!
    تو usa news سال 2007 تو رشته شیمی آریزونا در آمریکا 45 هست و ایلینویز 62 که فکر کنم این رنکینگ از همه دقیقتر و قابل اعتماد تره.
    البته من واقعا نمی دونم میشه به این رنکینگها اعتماد کرد؟؟؟
    به نظر خودم و از روی سطح مقالات استادا که به نظرم دانشگاه ایلینویز خیلی بهتر از آریزوناست.
    اما اگر واقعا رنکینگ آریزونا 28 باشه چی؟؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Optics, University of Central Florida

don't care the ranking; Idefinitely recommend you the UIC without no doubt. Good luck.

نقل قول نوشته اصلی توسط simonalekhin نمایش پست ها
    سلام.
    ممنون از بچه ها که نظرات جالبی دادن. احتمالا زندگی در توسان و آریزونا واقعا سخته.
    اما توی رنکینگ topuniversities یا همون qs دانشگاه آریزونا 160 هست والینویز 500!!!
    تو usa news سال 2007 تو رشته شیمی آریزونا در آمریکا 45 هست و ایلینویز 62 که فکر کنم این رنکینگ از همه دقیقتر و قابل اعتماد تره.
    به نظر خودم و از روی سطح مقالات استادا که به نظرم دانشگاه ایلینویز خیلی بهتر از آریزوناست.

Member Zara.k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NYU Psychology

سلام.
    من از دانشگاه آریزونا هم ta گرفتم 20000 تا در سال.
    قبلا از دانشگاه ایلینویز - شیکاگو ta گرفته بودم 23000 تا در سال. دانشگاه آریزونا تو تمام رنکینگها بالاتر از دانشگاه uic هست اما دانشگاه ایلینویز تو شیکاگو قرار داره که شهره بزرگیه و دانشگاه آریزونا تو یه شهر کوچیک وسطه کویره. اما آریزونا دانشگاه بهتریه.
    من بین این دو مردد شدم.
    1.با توجه اینکه من قبلا ایلینویزو قبول کردم آیا الان ضایع هست که بگم نمیام؟
    2. کدوم دانشگاه بهتره؟
    ممنون.
    در مورد سطح علمی و رنکینگ نمی دونم. اما فکر کنم جدای از دانشگاه باید شهر رو هم در نظر داشته باشید. من با خیلی از دوستام که الان امریکا هستن صحبت کردم. همشون خیلی روی محل زندگی تاکید می کنن. مخصوصا اگه تا الان توی شهر بزرگی زندگی کردین و کلا شهرای بزرگ رو ترجیح می دین به راحتی از شیکاگو نگذرین. بالاخره 5-6 سال از بهترین سالهای عمره!

Member Zara.k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NYU Psychology

سلام.
    من الان USNEWS رو چک کردم: UIC 62 & Arizona 36. Chemistry 2007 . به نظر من که webometrics و QS چندان منطقی نیستن. می تونید رنکینگ دانشگاههای ایران رو توش چک کنید و ببینید با اون چیزی که ما خودمون از دانشگاههای ایران میدونیم چقدر متفاوته! اما بد نیست پابلیکیشن های استادای هر دو UNI رو چک کنید و ببنید بیشتر توی کدوم ژورنال ها چاپ میشه. علاقه ی خودتون رو هم در نظر بگیرید و با Research area در هر دو دانشگاه مقایسه کنید. شاید این روش از اینکه فقط بر اساس رنک انتخاب کنید بهتر باشه

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام.
    خیلی ممنون.
    منم موافقم و uic رو انتخاب کردم. چون شهر هم واقعا مهمه ضمن اینکه از نظر علمی به نظر من در یک سطح هستن.

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین University of Edinburgh و University of Southern California (USC)

نقل قول نوشته اصلی توسط behroozf نمایش پست ها
    سلام.
    از دوستان و عزیران مجرب گروه خواهش می کنم لطف بزرگی به من کنند و اجازه بدهند از نظرشون درباره این دو گزینه ای که برای انتخاب دارم مطلع بشم.

من ارشد گرایش عمران/ژئوتکنیک هستم و زمینه کارم اندکی دور از عمران به معنی عامش و بیشتر بر روی رفتار مجموعه ذرات هست.
    از دو دانشگاه تا حالا پذیرش با بورس کامل گرفتم.

1. (University of Southern California (USC
    PhD in Civil Engineering / Geotechnical Engineering
    (Financial support: 30000$ Fellowship for the first year (about 62000$ including tuition fee and other expenses
    minimum of 24000$ RA/TA for the next three years (about 56000$ per year including tuition fee and other expenses(
    The PhD project is very interesting to me
    although that the supervisor is an assistant professor and not so much prominent
    / Rank of the university (QS): Overall: 112, Engineering: 107, Major: 35(USNEWS)

2. University of Edinburgh
    PhD in Infrastructure and Environment Engineering
    Financial support : Marie Curie Fellowship of European commission
    37500 € per year for three years
    considering the tuition fees, about 24000 € remains for me
    The project does not seem fascinating to me as much as the ones of USC
    but I will have collaboration with many well-known industrial and research centers in EU
    also some parts of the project are related to the NASA center for study on lunar materials
    my supervisor (full professor) is famous and well known and he says I will made many good freinds between collaborators and researchers from around the world in this project.
    Rank of the university (QS): Overall: 20 , Engineering: 52

بین انتخاب بین این دو مردد هستم. هر دو گزینه خوبند به نظر خودم، البته آمریکا احتمالا سختی زیاد داره اما برای آینده کاری فکر می کنم بهتر باشه. همین طور برای موقعیت های post doc
    انگلیس هم همه چیز مناسبه و مهم تر از همه سالی دو الی سه بار امکان رفت و آمد به ایران با هزینه از طرف اسپانسر رو دارم، اما در هر حال پروژه USC برام جذابتره.
    ممنون میشم اگر لطف کنید و نظر مثبت و منفی که نسبت به هر کدوم دارید رو در ادامه این پست ارسال کنید تا هم من استفاده ببرم و هم عزیرانی که سالهای بعد ممکنه موقعیت مشابهی براشون پیش بیاد.
    سلام. شما چه جوری بورس کامل شدین از edinburgh? مرسی از جوابتون.

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین University of Edinburgh و University of Southern California (USC)

درود.

همونطور که در توضیحات نوشتم من از Edinburgh بورس نشدم بلکه از اتحادیه اروپا بورس شدم. بنیاد ماری کوری یکی از بنیادهای تحقیقاتی اتحادیه اروپا هست مثل NSF آمریکا که یه سری موضوع پروژه هر سال مشخص میکنه برای ساپورت مالی. من برای یکی از position های تحقیقاتی این بنیاد که host اون دانشگاه Edinburgh بود، اقدام کردم. زمینه کاری ام کاملا مطابق با زمینه کاری استاد بود. اول short-list شدم و بعد از یه مصاحبه حدودا دو ساعته! با استادی که پروژه رو پیشنهاد داده بود و همینطور یکی از استادهای دیگه Edinburgh که پست آموزشی در دانشگاه داشت، قبولم کردند.

اگر سوال دیگه ای باشه خوشحال میشم جواب بدم.
    راستی شما اگه یه چنین وضعیتی براتون پیش میومد چیکار میکردین؟ USC یا Edinburgh?
    با توجه به اینکه فکر می کنم هم USC و هم Edinburgh در computer science دانشگاه های خوبی باشند؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط pegahtk نمایش پست ها
    سلام. شما چه جوری بورس کامل شدین از edinburgh? مرسی از جوابتون.

مرسی از توضیحاتتون. من خودم از Edinburgh پذیرش داشتم. ولی پولی که بابت بورس می دادن خیلی کم بود و پشیمون شدم. من اگر بودم حتما کالیفرنیا می رفتم. چون موقعیت خیلی بهتریه و حتما آینده داره. به هر حال حتی اگه اسکاتلند هم درس بخونی در نهایت بازم می خوای بری آمریکا پس همین الان برو.در ضمن منم امیرکبیریم.

ممنونم از جوابتون. خودم هم همینجور فکر می کنم. مشکل اصلیم سختی ویزای آمریکا و بعد هم دوری چند ساله هست از خانواده که نمیشه به راحتی ازش گذشت و از طرفی رفت و آمد چندبار در سال که به راحتی برای ادینبرو امکانپذیره. همینطور دوره ادینبرو کاملا بین المللی هست و فکر می کنم موقعیت های کاری خوبی در اروپا محتمل باشه براش. نمی دونم دیگه.

بورس خود ادینبرو خیلی کم هست. حتی خود استاده به من میگفت این حقوقی که بهت میدیم از حقوق lecturer های خودمون هم بیشتره و بهتر از این تو اروپا پیدا نمیکنی. میگفت از طرف اتحادیه اروپا تحت فشار هستیم که محققین خوب رو جذب کنیم و برای همین پیشنهادامون رو حتی المکان جذاب کردیم.

متوجه شدم امیرکبیری هستید. خوشبختم! البته من لیسانسم رو دانشگاه گیلان بودم.

Member Zara.k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NYU Psychology

دوستان من باید بین 3 تا دانشگاه (76) Florida state university(48) & Ohio university(80) & Georgia University انتخاب کنم. رشته ی فیزیک. این رنکینگی که نوشتم مال USNEWS هست. اگه اطلاعاتی در مورد این دانشگاهها دارید لطفا نظر بدید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)