صفحه 44 از 180 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    کسی نظری نداره؟ من اگه رشته ام مهندسی یا کامپیوتر بود در مورد purdue شک نمی کردم. اما به هر حال با چند نفر (من جمله یه post doc ایرانی تو همون دپارتمان) صحبت کردم و نظرم رو purdue بود. اما الان که به استاده مک گیل (که ایرانیه و من اینجا دیدمش ) گفتم که دارم فکر می کنم ، یه ای میل زده از مزایای ویزای کاندا و اقامت دایم گرفتنو اینا گفته که مثلا منو ترغیب کنه برم اونجا. حالا موندم چی کار کنم.
    ببينيد،‌شما بايد ببينيد كه اينقدر حساسيتتون بابت رنك هست يا كشور يا ملاك ديگه...؟
    اگه رنك باشه ، آره مهندسي ها مي زنن پردو....اما من اگه هم رشته ي شما هم بودم باز پردو رو انتخاب ميكردم....
    شما به نظرم بهتره يه ليستي تهيه كني ومزيت ها و معايب هر دو آفر رو بنويسي بر اساس معيار هاي خودتون و بعد امتياز بديد (بر اساس توابع وزني خودتون)! و بر اساس تابع فيتنستون امتاز كل رو برآورد كنيد...
    يه چيزي لازمه كه بگم!‌اينكه معولا ميگن استراليا و اروپا و كاناداو...خوبه و ميتونين اقامت دائم بگيرين و اينا......به نظرم برا افرادي كه دست يافتن به امريكا براشون سخته .....اما شما الان امريكا تو چنگتون هست و فو فاند دارين.....وگرنه شما هم ميتونيد بعد از تحصيل و كا در امريكا....گرين كارت امريكا رو بگيرد...كما اينكه خيلي ها اين كارو كردن
    ولي در كل اگه دوري پدر و مادر بمدت 5 سال براتون خيلي مهم نيست....امريكا رو انتخاب كنيد بهتره...چون مقايسه كانادا با امريكا مثل مقايسه ايران با افغانستانه....اينو ديگه همه مون ميدونيم!
    I love you USA

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در رشته شما بطور کلی آلبرتا به مراتب بالاتر از دو دانشگاه دیگر است و شهر ادمونتون هم شهر کوچکی نیست. بهرحال باید به آب و هوای کانادا عادت کنید! در ضمن هالیفاکس ممکن است به سردی تورنتو و ادمونتون نباشد ولی سیل و طوفانهای دریائی اش همچین کم خطرتر نیست
    البته باز هم نکته مهمتر زمینه خاص کاری استاد مربوطه است. گاهی وفتها یک استاد خیلی تاپ در یک زمینه خیلی خاص در یک دانشگاه کوچک پیدا میکنید که ارزشش رو دارد. سابقه مقالات و شهرت استادهائی را که به شما پذیرش داده اند مقایسه کنید و بر آن مبنا تصمیم بگیرید.
    مرسی دوست عزیز به خاطر پاسخ خوبتون. والا مشکلی که الان دارم همینه. استادی که دانشگاه یورک هستخیلی تو زمینه کاریش قوی هست. در حالیکه اساتیدم در دانشگاه آلبرتا موضوعی که واسه من انتخاب کردن واسشون جدید هست و این منو داره اذیت می کنه. نمی دونم بی خیال رنک آلبرتا بشم و برم یورک یا اینکه به خوب بودن دانشگاه اطمینان کنم و بدونم که استادام تواناییش رو دارن.
    اگر در این زمینه راهنماییم کنین ممنونتون می شم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zihayat نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز به خاطر پاسخ خوبتون. والا مشکلی که الان دارم همینه. استادی که دانشگاه یورک هستخیلی تو زمینه کاریش قوی هست. در حالیکه اساتیدم در دانشگاه آلبرتا موضوعی که واسه من انتخاب کردن واسشون جدید هست و این منو داره اذیت می کنه. نمی دونم بی خیال رنک آلبرتا بشم و برم یورک یا اینکه به خوب بودن دانشگاه اطمینان کنم و بدونم که استادام تواناییش رو دارن.
    اگر در این زمینه راهنماییم کنین ممنونتون می شم.
    اگر اسم استادهای مربوطه رو بفرمائید شاید بهتر بشه نظر داد. من اینجا دوستانی دارم که در یورک PhD رو تموم کردن و میتونم ازشون راجع به استاد مربوطه سئوال کنم. اگر دوست ندارید در فروم عمومی بفرمائید میتونید به من پیغام خصوصی بزنید.

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

سلام

من الان واسه university of Ghent اقدام کردم و مسئول پذیرششون گفته که مسئله فاند واسه تو عملاً 100% اما هنوز نامه رسمی یا پیزی واسم نفرستادن. الان چند جای دیگه هم هستن که امکان پذیرش برام هست، نمی دونم واسه اونام اقدام کنم یا این که به همین قول زبونی این ها اعتماد کنم و واسه بقیه جاها اقدام نکنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, Sharif

سلام

من تا الان چهار تا آفر گرفتم (پردو، رایس، نورث وسترن و واشنگتن) و سه تا دانشگاه آمریکام مونده. از بین اینها (یعنی فعلا) نظرم روی پردو و رایسه. می خواستم نظر شما رو در مورد اینکه کدوم برم بپرسم.

رشته ام برقه، در رایس رشته سرکت و کارهای مربوط به بایو سنسینگ و ایناس و در پردو رشته نانوتکنولوژی و سالید استیت و سرکته. هر دو فلوشیپ و فاند کامله، البته خوب فاند رایس بیشتره چون شاید گرون تره شهرش.

هر دوی رایس و پردو، استادای ایرانی دارن. استاد رایس خیلی جوونه سال اولشه اما خوب مثلا از کَلتِک سه سال دکترا گرفته و تا حالا ده ها بار به من گفته که با یک کمپانی خیلی بزرگ (آی بی ام) کانترکت داره و کلی کلی کلی از خودش تعریف کرده و گفته که کل سرکت و مایکروویو رایس دست خودشه. به نظر قوی میاد و میگه کارام خیلی سریع پیش خواهد رفت.

استاد پردو رو تا حالا تلفنی تماس نداشتیم، اما اون پیشینه ضعیف تری داره، اما خوب 6-7 ساله که استاده و دانشیاره (به جای استادیار!!!) و پیپر و این ها خیلی سابقه داره. اما بعید می دونم خیلی چیز میزی دستش باشه.

این استاد رایس دیشب زنگ زد و بنده خدا بالای 90 دقیقه براش پول افتاد سر حرف زدن با من، خلاصه هرچی تونست از پردو بد گفت و گفت که پردو پابلیکه، پول ندارن، شهرش خیلی خیلی کوچیکه، موقعیت کار نداره، عوضش هیوستون فلان و بیسار.

با فرض اینکه دانشگاه های مونده (آستین، میشیگان و سانتاباربارا) منو ریجکت کنن یا نخوام برم، به نظر شما بین رایس یا پردو موقع انتخاب چه نکاتی رو در نظر بگیرم؟

در ضمن، این رو شاید بهتره بشه جواب داد، نمی دونم جاش اینجا هست یا نیست، اما اینکه دیر جواب بدیم و فرایند ویزا دیر شه خیلی بحرانیه یا نه.

ببخشید طولانی بود، خوااااهشی که دارم اینه که کسایی که حداقل چند روز تو آمریکا درس خوندن جواب بدن! خیلی زیاد دیدم که طرف اصلا فلان دانشگاه رو تا حالا یه بارم سایتشو چک نکرده یا ... بر می گرده نظر کارشناسی میده یا در مورد سیاست های دولت آمریکا در دهه ی آینده خبر می ده!! تو اپلای ابراود این چیزا رو کم ندیدیم!

با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط oezilApply نمایش پست ها
    سلام

من تا الان چهار تا آفر گرفتم (پردو، رایس، نورث وسترن و واشنگتن) و سه تا دانشگاه آمریکام مونده. از بین اینها (یعنی فعلا) نظرم روی پردو و رایسه. می خواستم نظر شما رو در مورد اینکه کدوم برم بپرسم.

رشته ام برقه، در رایس رشته سرکت و کارهای مربوط به بایو سنسینگ و ایناس و در پردو رشته نانوتکنولوژی و سالید استیت و سرکته. هر دو فلوشیپ و فاند کامله، البته خوب فاند رایس بیشتره چون شاید گرون تره شهرش.

هر دوی رایس و پردو، استادای ایرانی دارن. استاد رایس خیلی جوونه سال اولشه اما خوب مثلا از کَلتِک سه سال دکترا گرفته و تا حالا ده ها بار به من گفته که با یک کمپانی خیلی بزرگ (آی بی ام) کانترکت داره و کلی کلی کلی از خودش تعریف کرده و گفته که کل سرکت و مایکروویو رایس دست خودشه. به نظر قوی میاد و میگه کارام خیلی سریع پیش خواهد رفت.

استاد پردو رو تا حالا تلفنی تماس نداشتیم، اما اون پیشینه ضعیف تری داره، اما خوب 6-7 ساله که استاده و دانشیاره (به جای استادیار!!!) و پیپر و این ها خیلی سابقه داره. اما بعید می دونم خیلی چیز میزی دستش باشه.

این استاد رایس دیشب زنگ زد و بنده خدا بالای 90 دقیقه براش پول افتاد سر حرف زدن با من، خلاصه هرچی تونست از پردو بد گفت و گفت که پردو پابلیکه، پول ندارن، شهرش خیلی خیلی کوچیکه، موقعیت کار نداره، عوضش هیوستون فلان و بیسار.

با فرض اینکه دانشگاه های مونده (آستین، میشیگان و سانتاباربارا) منو ریجکت کنن یا نخوام برم، به نظر شما بین رایس یا پردو موقع انتخاب چه نکاتی رو در نظر بگیرم؟

در ضمن، این رو شاید بهتره بشه جواب داد، نمی دونم جاش اینجا هست یا نیست، اما اینکه دیر جواب بدیم و فرایند ویزا دیر شه خیلی بحرانیه یا نه.

ببخشید طولانی بود، خوااااهشی که دارم اینه که کسایی که حداقل چند روز تو آمریکا درس خوندن جواب بدن! خیلی زیاد دیدم که طرف اصلا فلان دانشگاه رو تا حالا یه بارم سایتشو چک نکرده یا ... بر می گرده نظر کارشناسی میده یا در مورد سیاست های دولت آمریکا در دهه ی آینده خبر می ده!! تو اپلای ابراود این چیزا رو کم ندیدیم!

با تشکر
    اولین موضوع میزان علاقه شما به زمینه تحقیقاتی اساتید این دو دانشگاه است، اگر یکی رو واقعا ترجیح میدید، برید اونجا. اما اگر هر دو از این نظر شرایط تقریبا یکسانی دارند اونوقت موارد زیر الان به ذهنم میرسه:

رایس و پردو هر دو دانشگاههای prestigious هستن، به اختلاف اندک رنکشون در رنکینگ USNews اهمیت ندید. رایس تو یه شهر خوبه و پردو وسط هیچ کجا. رایس و پردو هر دو دانشگاههای عالی هستن اما پردو بزرگ و رایس کوچکه. دانشگاه کوچک هر رشته و گرایشی رو نداره و در اونهایی هم که داره به طور نسبی تعداد دانشجوی کمتری می گیره، این یعنی شما معمولا در دانشگاههای کوچک اینچنینی ارتباط نزدیکتر و مستمرتری با اساتید دارید و در نتیجه سهولت بیشتری برای انجام انواع کار و تحقیقات مشترک، و البته معمولا خدمات دانشجویی بهتری هم دریافت می کنید (به خصوص که رایس دانشگاه خصوصی و بسیار پولدار هم هست.) از طرف دیگر در دانشگاههای بزرگ که رشته ها و گرایشهای متعدد دارند، شما شانس بیشتری دارید که در معرض تماس با افراد (اعم از استاد یا دانشجو در رشته های متعدد) قرار بگیرید که به کار و ایده های اونا علاقه مند بشید و بتونید ایده جدید شکل بدید. آها این هم هست که آب و هوای هیوستون از ایندیانا بهتره!

در مجموع من در چنین شرایطی رایس رو ترجیح میدادم، اما اگر شما یا هر کس دیگه پردو رو ترجیح بده، باز هم توجیه پذیره.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

من اگر جای شما بودم بین Perdue و Rice با توجه به تعاریفی که از وضعیت فرمودین Rice رو انتخاب میکردم . گرچه اینطور که من احساس میکنم تمایلتون بیشتر به سمت Perdue هست .

محیط شهر Houston برای بازار کار استثنایی خواهد بود .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط oezilApply نمایش پست ها
    سلام

با تشکر
    Purdue is a great university, but in comparison with Rice, I should say, Rice is a better choice
    in EE Purdue ranked 11 and rice ranked 25
    even though, in point of ranking view , Purdue is better, but you should keep something significantly important in to the account, the city that you r gonna to live in there at least for 5 years
    Houston is the 4th biggest city in US with relatively a good climate
    West Lafayette is a very small town:
    My suggestion is Houston
    I love you USA

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

to: oezilApply
    من خودم رشته ام برق هست ولی گرایش متفاوتی با شما. تو گرایش من استاد های غولی پوردو بوده و هستند و من اگر موقعیت شما را داشتم پوردو را انتخاب می کردم .
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    دکترا و هر دو فول فاند
    Purdue Biochemistry department
    McGill Institute of Parasitology

شک نکن پوردو را انتخاب کن ضمنا مزیت دیگرش ورود به امریکا است وبه همراه سیستم آموزش امریکایی و بعدها بازار کار آن خیلی بهتره به خصوص که از دانشگاه خوبی هم فارغ تحصیل میشی.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)