صفحه 54 از 180 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

Senior Member naeemtop آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

من یبار دیگه میخوام مشورت کنم اما یه دانشگاه هم اضافه کردم :

1- illinois institute of technology / پذیرش دکترای مستقیم/ بدون فاند (اما شاید از ترم 2 به بعد بشه فاند جور کرد)/رنک 58 مکانیک/هزینه تحصیل بالا (سالی 32 تومان)/ کل هزینه رو ندارم اما اگه فاند نگیرم با مستر فارغ میشم/ شهر خیلی خوب

2-southern illinois universtiry edwardsville / پذیرش مستر/با پارتیال فاند که بازم سالی 10 تومان باید هزینه کنم/رنک ضعیف/شهر کوچیک اما با آب و هوای و شرایط خوب

3- michigan technological university / پذیرش دکترای مستقیم/ بدون فاند/رنک 48 مکانیک/ اوضاع فاندشون خرابه و نمیشه به ترم های بعدی هم امیدی داشت/ هدفم اینه که برم با مستر فارغ بشم اگه بتونم برای phD برم یه جای خوب/ هزینه تحصیل خیلی خوب که تا مستر رو میتونم بدم (حدود سالی 20 تومان)/ شرایط آب و هوایی نامناسب و سرد و شهر کوچیک

موفق باشید
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها

1- illinois institute of technology / پذیرش دکترای مستقیم/ بدون فاند (اما شاید از ترم 2 به بعد بشه فاند جور کرد)/رنک 58 مکانیک/هزینه تحصیل بالا (سالی 32 تومان)/ کل هزینه رو ندارم اما اگه فاند نگیرم با مستر فارغ میشم/ شهر خیلی خوب

2-southern illinois universtiry edwardsville / پذیرش مستر/با پارتیال فاند که بازم سالی 10 تومان باید هزینه کنم/رنک ضعیف/شهر کوچیک اما با آب و هوای و شرایط خوب

3- michigan technological university / پذیرش دکترای مستقیم/ بدون فاند/رنک 48 مکانیک/ اوضاع فاندشون خرابه و نمیشه به ترم های بعدی هم امیدی داشت/ هدفم اینه که برم با مستر فارغ بشم اگه بتونم برای phD برم یه جای خوب/ هزینه تحصیل خیلی خوب که تا مستر رو میتونم بدم (حدود سالی 20 تومان)/ شرایط آب و هوایی نامناسب و سرد و شهر کوچیک

موفق باشید
    دوست من خودت داری میگی که میخای دکترا بری جای بهتر ! و گزینه اولت هم اگه فاند بتونی بعدا بگیری که ریسکش بالاست اونوقت همونجا میمونی تازه باید کلی هزینه بدی تو یه سال بعدش ببینی فاند میدن یا نمیدن؟؟!!
    به نظرم تو گزینه دو رو انتخاب کن هم کمتر خرج میکنی و هم واسه دکترا میتونی جای بهتری بری و از همه مهم تر تو میری یه جای کوچیک و خوش آب و هوا 2سال میمونی با خرج کم شرایط آمریکا میاد دستت بهتر واسه دکترا تصمیم میگیری که کجا بری! تازه به محض ورودت به آمریکا استرس گرفتن فاند نداری!

Senior Member naeemtop آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.arash نمایش پست ها
    دوست من خودت داری میگی که میخای دکترا بری جای بهتر ! و گزینه اولت هم اگه فاند بتونی بعدا بگیری که ریسکش بالاست اونوقت همونجا میمونی تازه باید کلی هزینه بدی تو یه سال بعدش ببینی فاند میدن یا نمیدن؟؟!!
    به نظرم تو گزینه دو رو انتخاب کن هم کمتر خرج میکنی و هم واسه دکترا میتونی جای بهتری بری و از همه مهم تر تو میری یه جای کوچیک و خوش آب و هوا 2سال میمونی با خرج کم شرایط آمریکا میاد دستت بهتر واسه دکترا تصمیم میگیری که کجا بری! تازه به محض ورودت به آمریکا استرس گرفتن فاند نداری!
    سلام

گزینه 2 در مورد رنکش چندان اطلاعی ندارم اما آیا ویزا گرفتن با اسم این دانشگاه سخت نمیشه؟ (یعنی اینکه امکان نداره افیسر بگه این دانشگاه رو نمیشناسم؟)
    در مورد گزینه 3 چی؟

آخه مساله دیگه اینه که من شنیدم امسال بچه هایی که خود امریکا هم برای MSc فارغ التحصیل شدن بعضا نتونستن فاند گیر بیارن برای phD اما بچه های اینجا با قطعیت میگن اگه پذیرش مسترم رو برم و خوب کار کنم میتونم برای phD یه جای بهتر و با فاند برم. آیا این مساله امکانش زیاد هست؟

موفق باشید
    By failing to prepare, You are preparing to fail / برای همه دوستای خوبم که دارن میرن واسه ویزا آروزی موفقیت میکنم !
    آماده همکاری برای مقاله : تحلیل آماری پایان نامه های مهندسی توسط شبکه های عصبی و RBF . بهینه سازی با الگوریتم زنتیک (پیغام خصوصی)

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

Unhappy پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام

گزینه 2 در مورد رنکش چندان اطلاعی ندارم اما آیا ویزا گرفتن با اسم این دانشگاه سخت نمیشه؟ (یعنی اینکه امکان نداره افیسر بگه این دانشگاه رو نمیشناسم؟)
    در مورد گزینه 3 چی؟

آخه مساله دیگه اینه که من شنیدم امسال بچه هایی که خود امریکا هم برای MSc فارغ التحصیل شدن بعضا نتونستن فاند گیر بیارن برای phD اما بچه های اینجا با قطعیت میگن اگه پذیرش مسترم رو برم و خوب کار کنم میتونم برای phD یه جای بهتر و با فاند برم. آیا این مساله امکانش زیاد هست؟

موفق باشید
    من کسایی رو دیدم که به راحتی با وجود پذیرش تو یه دانشگاه رنک پایین ویزا گرفتن. این مساله عدم اطلاع آفیسر رو چند جای دیگه مطرح کردن دوستان نظراتشون هم مختلف بوده ولی از دید من اگه آفیسری چنین دلیلی واسه ریجکت کردن کسی بیاره بهانه ای بیشتر نیست. من دانشگاههایی دیدم که تو یه رشته رنک 15 تا 20 دارن و تو یه رشته دیگه رنک 120 تا 130 بخوای نمونه هم واست میارم.
    در مورد گزینه 3 خودت اطلاعاتی که دادی نشون میده زیاد راغب نیستی. من هم خداییش چیزی ازش نمیدونم بر اساس داده های خودت مخصوصا اینکه گفتی از لحاظ فاند خرابه من در نظرش نگرفتم.
    من راجع به سوال آخرت نظر شخصیم اینه که از مستر بخوای بری دکتری خیلی راحتتره واسه آمریکا. چون حداقلش اینه که اگه خوب کار کنی مقاله های بهتری میتونی بدی و رکام های بهتری از استادای اونجا بگیری.

سلام

در مورد گزینه 3 چی؟

موفق باشید
    سلام، در مورد سخت شدن شانس ویزا نمیشه نظری داد تا وقتی شما برید اونجا؛ اما امکان این قضیه با اضافه شدن فاندی که دارید تعدیل میشه. ولی همونطور که اشاره کردید این دانشگاه ناشناخته هست و سوال اصلی اینه که آیا این دانشگاه که اصلا دوره PhD ارائه نمیده امکاناتی از لحاظ استاد و کارهای تحقیقی برای اینکه شما بتونید خوب کار کنید میتونه در اختیار شما بزاره که بعدا بتونید به یک دانشگاه خوب برید یا نه؟ اینکه استاد و گروه مکانیک اونجا خوب باشن یا نه متاسفانه به هیچ وجه از روی این رنکینگ ها قابل تشخیص نیست و به نظرم به عهده خودتون هست که پتانسیل اونجا رو ارزیابی کنید.

در مورد دو گزینه دیگه اینکه شما بتونید پذیرش PhD رو با MS تمام کنید و همین طور اینکه آیا بتونید فاند بگیرید یا نه بازهم تا حد زیادی به تشخیص خود شما و نظر و شرایط دانشگاه بستگی داره. با این حال فکر کنم اگر با آب و هوای بد MTU که حتی از Ontarioی کانادا هم بدتره کنار بیایید انتخاب بهتری باشه چون مقدار گرنت مهندیسی اینجا بیش از دو برابر IIT هست و تازه تعداد دانشجوهاش کمتر از نصف، پس شانس فاند پیدا کردن شما شاید بهتر باشه، اگرچه نظر خودتون خلاف این بود.

کلا این یک انتخاب خیلی سخته که به عوامل بسیار زیادی بستگی داره . مهمترینش برآیند نظر شخصی شما از امکانات دانشگاه برای پیشرفت شما هست.

Junior Member

Question پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام دوستان

من از کارشناسی ارشد دانشگاه تهران برای دکترای مهندسی مکانیک پذیرش گرفتم:

1- دانشگاه نوتر دام (Notre Dame) که تو ایالت ایندیانای امریکاس. فاند خالص (بعد از کم شدن هزینه دانشگاه) 25000 دلار میده که چند درصدی هم ظاهرا ازش مالیات کم میشه. اکثر مردم شهر کاتولیک هستن، نژادپرست نیستن و به دانشجوهای نوتردام احترام میذارن. با توجه به اینکه توی شهر South Bend واقع شده، هزینه زندگی اونجا بالا نیست. این شهر با شیکاگو حدود 120 کیلومتر فاصله داره (از نظر تفریحات!). استادم یک خانم جوون ایرانیه و تو زمینه‌ خودش خیلی باسواد و نسبتا مشهور. موضوعات کاری استادم هم به روز و جذاب هستند (بیو، جریان‌های complex و غیرنیوتنی). آمریکاس و تا حدودی مشکل رفت و آمد به ایران وجود داره. تو رنکینگ دانشگاههای آمریکا، سال 2010 این دانشگاه تو رشته ما چهل و سوم بوده ولی به هر حال امریکا بهترین کشور دنیاس.

2- دانشگاه مک‌گیل (McGill) که تو مونترال-کبک کاناداس. جایزه MEDA گرفتم و سوپروایزرم هم مشخص شده. فاند خالصی که دستم می‌رسه چیزی حدود 17000 تاس ظاهرا (دقیقا نمی‌دونم چقدره). تو دانشکده ایرانی زیاد داره و چند نفرشون رو هم خودم می‌شناسم. استادم پولدارترین استاد دانشکده س و خودش شرکت داره و پروژه و دانشجوی زیادی داره همیشه و خیلی برای دانشجو وقت نمیذاره. زمینه کاریش بیشتر تو زمینه هوا فضا س و کارهای CFD می کنه. آدم بانفوذیه و اگه پیشش دکترا بگیرم، احتمالا بعدا مشکل پیدا کردن کار ندارم چون چند تا شرکت مهم تو زمینه هوا فضا در کبک وجود داره. واسه اقامت کبک میشه بعد از یک سال اقدام کرد و تا دکترام رو بگیرم احتمالا اقامتم رو هم گرفته‌م. هفت ماه سال هوای سردی داره که می‌تونه آزاردهنده باشه. فرانسوی بلد نیستم. هر سال میشه به راحتی به ایران رفت و آمد کرد. مک‌گیل از بهترین دانشگاه‌های کاناداس.

من خیلی شیفته علم و دانش نیستم، اینه که شرایط زندگی تو اون شهر برام خیلی مهمه. خیلی ممنون میشم اگه از دوستان کسی نظری داره، ابراز کنه.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط vabdollahi نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از کارشناسی ارشد دانشگاه تهران برای دکترای مهندسی مکانیک پذیرش گرفتم:

1- دانشگاه نوتر دام (Notre Dame) که تو ایالت ایندیانای امریکاس. فاند خالص (بعد از کم شدن هزینه دانشگاه) 25000 دلار میده که چند درصدی هم ظاهرا ازش مالیات کم میشه. اکثر مردم شهر کاتولیک هستن، نژادپرست نیستن و به دانشجوهای نوتردام احترام میذارن. با توجه به اینکه توی شهر South Bend واقع شده، هزینه زندگی اونجا بالا نیست. این شهر با شیکاگو حدود 120 کیلومتر فاصله داره (از نظر تفریحات!). استادم یک خانم جوون ایرانیه و تو زمینه‌ خودش خیلی باسواد و نسبتا مشهور. موضوعات کاری استادم هم به روز و جذاب هستند (بیو، جریان‌های complex و غیرنیوتنی). آمریکاس و تا حدودی مشکل رفت و آمد به ایران وجود داره. تو رنکینگ دانشگاههای آمریکا، سال 2010 این دانشگاه تو رشته ما چهل و سوم بوده ولی به هر حال امریکا بهترین کشور دنیاس.

2- دانشگاه مک‌گیل (McGill) که تو مونترال-کبک کاناداس. جایزه MEDA گرفتم و سوپروایزرم هم مشخص شده. فاند خالصی که دستم می‌رسه چیزی حدود 17000 تاس ظاهرا (دقیقا نمی‌دونم چقدره). تو دانشکده ایرانی زیاد داره و چند نفرشون رو هم خودم می‌شناسم. استادم پولدارترین استاد دانشکده س و خودش شرکت داره و پروژه و دانشجوی زیادی داره همیشه و خیلی برای دانشجو وقت نمیذاره. زمینه کاریش بیشتر تو زمینه هوا فضا س و کارهای CFD می کنه. آدم بانفوذیه و اگه پیشش دکترا بگیرم، احتمالا بعدا مشکل پیدا کردن کار ندارم چون چند تا شرکت مهم تو زمینه هوا فضا در کبک وجود داره. واسه اقامت کبک میشه بعد از یک سال اقدام کرد و تا دکترام رو بگیرم احتمالا اقامتم رو هم گرفته‌م. هفت ماه سال هوای سردی داره که می‌تونه آزاردهنده باشه. فرانسوی بلد نیستم. هر سال میشه به راحتی به ایران رفت و آمد کرد. مک‌گیل از بهترین دانشگاه‌های کاناداس.

من خیلی شیفته علم و دانش نیستم، اینه که شرایط زندگی تو اون شهر برام خیلی مهمه. خیلی ممنون میشم اگه از دوستان کسی نظری داره، ابراز کنه.
    دوست عزيز تبريكات مرا پذيرا باش
    نظر من اميركاس،‌ اون دانشگاه دانشگاه خوبيه و از همه مهمتر استاده تو مي شناسم، الان دانشجوي post doc دانشگاه MIT هست. از اين نظر هم ميتونه برات راه پيشرفت باشه، چون بهر حال با اولين دانشگاه دنيا در ارتباط هست!
    اينم كه گفتي خيلي شيفته علم نيستي ديگه تموم ميكنه! برو امريكا و حالشو ببر!
    I love you USA

Junior Member

خیلی ممنون.
    شما خودتون کجا هستید؟
    من امروز با یکی از دوستانم توی مک‌گیل صحبت می‌کردم که خیلی راضی بود. البته یکی از شاگردهای اون خانوم هم ایرانیه و اون هم ظاهرا خیلی راضیه! من خودم هم فکر می‌کنم امریکا احتمالا گزینه بهتریه ولی مشکل رفت و آمد کردن به ایران یه مقدار برام سخته (مخصوصا برای خانواده‌م). البته اقامت کانادا هم یه مزیت محسوب میشه. پیچیده‌س کلا. به هر حال ممنون که نظرتون رو گفتید.
    ویرایش توسط vabdollahi : May 5th, 2011 در ساعت 01:02 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vabdollahi نمایش پست ها
    خیلی ممنون.
    شما خودتون کجا هستید؟
    من امروز با یکی از دوستانم توی مک‌گیل صحبت می‌کردم که خیلی راضی بود. البته یکی از شاگردهای اون خانوم هم ایرانیه و اون هم ظاهرا خیلی راضیه! من خودم هم فکر می‌کنم امریکا احتمالا گزینه بهتریه ولی مشکل رفت و آمد کردن به ایران یه مقدار برام سخته (مخصوصا برای خانواده‌م). البته اقامت کانادا هم یه مزیت محسوب میشه. پیچیده‌س کلا. به هر حال ممنون که نظرتون رو گفتید.
    پیچیده نیست. بعنوان یک مقیم کانادا عرض می کنم که در شرایط مساوی بین امریکا و کانادا همیشه امریکا رو انتخاب کنید. غصه اقامت کانادا رو هم نخورید: مثل همه اونهائی که میروند امریکا بعد از پایان تحصیلات و دو سه سال کار در امریکا برقی گرین کارت رو میگیرید که ارزشش خیلی بیشتر از اقامت کاناداست.

با در نظر گرفتن وضعیت غیرقطعی ویزا احتمالا بهتره که هم برای ویزای امریکا اقدام کنید و هم کانادا که اگر یکیش نشد اون دیگری رو داشته باشید. ولی اگر هر دوتاش جور شد امریکا رو برید.

موفق باشید
    سلام
    من در مورد دانشگاه دوم یک سری اطلاعات دارم که خوب بهتره در اختیارتون بزارم
    آقای دکتر آلبرت سی.جی.لو رو من تابستون پیش تو کنفرانس بین المللی که تو ترکیه برگزار شد دیدم و با هم یه سلام علیکی هم کردیم.ایشون رئیس کنفرانس بودن بهمراه یک نفر دیگه و خیلی هم آدم با سواد و باتجربه ای بودند.تو این کنفرانس از دانشگاه ییل هم یک نفر اومده بود که به شخصه هر دو شون تو یک سطح من میدیدم.دانشگاه 2 تو رشته مکانیک حرفی واسه گفتن داره و دانشگاه متوسط به بالا تو رشته ی شما بحساب مییاد یعنی این دانشگاه بخاطر همین مکانیکش بیشتر مطرحه.در کل فکر نکنم با رفتن به این دانشگاه ضرر کنی.
    ضمنا دانشگاه 1 بنظرم از دانشگاه 3 بهتره-دانشگاه 3 با اینترنشنال ها کمی مشکل داره و نمیخواد زیاد دانشجوی خارجی بگیره(یه جا تو سایتش خوندم-غیر مستقیم اینو میرسوند)

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)