صفحه 68 از 180 نخستنخست ... 18585960616263646566676869707172737475767778118168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.p نمایش پست ها
    خانوم مریم سعیدی فرد جزو استثنا ها هستند و شما نمیتونین روی کیس ایشون چیزی رو مشخص کنید یا کیس ایشون رو به بقیه تعمیم بدین.!!! دانشگاه پوردو پر این نوابغ هست!! پروفسور شلاییو در گروه میدان دانشگاهشون اصلا نه کانادا بوده نه آمریکا کلا روسیه خونده.! دوست عزیز همیشه استثنا هست! دانشگاه های آمریکایی در اولویت گرفتن کار هستند تو آمریکا. قیاس با نوابغ و کیس های خاص قیاس مع الفارق هست!! مثال دیگه آقای سعید محمدی تو همون دانشگاه هست که از واترلو گرفته.. اما خود ایشون هم اذعان داره که پردو تنها جایی که اساتید رو به این صورت استخدام میکنه!
    در جواب باید بگم که سهیل گفت که تجربه این را نشون نمیده و من مثال زدم که میشه. خانم دکتر سعیدی فرد خیلی کارشون درسته و بنده این افتخار را داشتم که یک زمانی همکلاسی و هم دوره ایشان بوده ام و از ایشان شناخت کامل دارم ولی نمیتوان به دید استثنا نگاه کرد(من اینجا ابتدا نخواستم اسم شخصی را بیاورم شاید خودشان مایل به این کار نباشند)هر چند قابلیت های علمی و تحصیلی ایشان جای شک ندارد ولی بحث این است که آیا ایشان یک دانشگاه پایین در امریکا رفته بود آیا این شانس را داشت که برود پردو یا خیر و اگر با یک استاد معروف و در یک دانشگاهی که در رشته قدرت یکی از بهترینهای دنیاست کار کرده( اگر چه در کانادا ) چه تاثیری در آینده کاری داشته است.
    در امریکا هم اگر از دانشگاه های خیلی تاپ در رشته مورد نظرتون فارغ تحصیل نشده باشید به این راحتی که هیچ ،شاید شانس کمی برای کار آکادمیک در دانشگاههای خوب داشته باشید و باید دنبال دانشگاه های در رده پایین تر از دانشگاهی که فارغ تحصیل شده اید بگردید و یا دانشگاه های کوچک و کم نام و نشان .حالا در این موارد هم استثناهایی وجود دارد.ولی فراموش نشود صحبت اصلی درباره دانشگاه فلوریدا بود و مقایسه با تورنتو.
    ویرایش توسط nima56 : June 24th, 2011 در ساعت 12:55 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    در جواب باید بگم که سهیل گفت که تجربه این را نشون نمیده و من مثال زدم که میشه. خانم دکتر سعیدی فرد خیلی کارشون درسته و بنده این افتخار را داشتم که یک زمانی همکلاسی و هم دوره ایشان بوده ام و از ایشان شناخت کامل دارم ولی نمیتوان به دید استثنا نگاه کرد(من اینجا ابتدا نخواستم اسم شخصی را بیاورم شاید خودشان مایل به این کار نباشند)هر چند قابلیت های علمی و تحصیلی ایشان جای شک ندارد ولی بحث این است که آیا ایشان یک دانشگاه پایین در امریکا رفته بود آیا این شانس را داشت که برود پردو یا خیر و اگر با یک استاد معروف و در یک دانشگاهی که در رشته قدرت یکی از بهترینهای دنیاست کار کرده( اگر چه در کانادا ) چه تاثیری در آینده کاری داشته است.
    در امریکا هم اگر از دانشگاه های خیلی تاپ در رشته مورد نظرتون فارغ تحصیل نشده باشید به این راحتی که هیچ ،شاید شانس کمی برای کار آکادمیک در دانشگاههای خوب داشته باشید و باید دنبال دانشگاه های در رده پایین تر از دانشگاهی که فارغ تحصیل شده اید بگردید و یا دانشگاه های کوچک و کم نام و نشان .حالا در این موارد هم استثناهایی وجود دارد.ولی فراموش نشود صحبت اصلی درباره دانشگاه فلوریدا بود و مقایسه با تورنتو.
    شاید بهتر باشه دو مسئله رو از هم تفکیک کنیم. یکی پیدا کردن شغل، و دومی شرایط کاری بعد از پیدا کردن شغل.

اول پیدا کردن شغل:
    مسئله یک یا چند مورد مثل موردی که شما اشاره کردید نیست. اگر به طور موردی نگاه کنیم من خودم کسی رو می شناسم که بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه تورنتو در ام آی تی استادیار شد.
    اما برای تصمیم گیری بهتره به میانگین تجربه کل جامعه آماری نگاه کرد. من تا به حال در دو دانشگاه آمریکایی که بودم هفت بار position باز شده که من خبردار شدم و در جریان ریز کارها قرار گرفتم. اینطور بود که صدها رزومه دریافت کردن و بعد به ازای هر position سه تا چهار نفر رو دعوت به ارائه حضوری کردن و نهایت انتخابشون رو انجام دادن. در هیچ کدوم از موارد حتی یک نفر با مدرک غیرآمریکایی رو جهت ارائه حضوری دعوت نکردن (همیشه از دانشگاههای کانادایی خوب چندین متقاضی وجود داشت). در مورد شرایط مدارک غیر آمریکایی برای استخدام با اساتید و دانشجوهای زیادی هم صحبت کردم و مشاهدات و نظرات اونها هم کمابیش مشابه چیزی بود که من شاهد بودم، گرچه بعضا اونها هم به مواردی که شغل خوبی پیدا کردند هم اشاره می کردند. اما میانگین جامعه آماری به شدت نشون دهنده اینه که صرف داشتن مدرک کانادایی حتی از بهترین دانشگاه اثر منفی روی شانس پیدا کردن کار در آمریکا داره.
    در مورد اینکه کسی در آمریکا با مدرک دانشگاه درجه 2 یا 3 آمریکایی به این راحتی نمی تونه بره استاد دانشگاه خیلی تاپ آمریکایی بشه، حرف شما مطمئنا درسته. اما فارغ التحصیل حتی بهترین دانشگاه کانادایی نه تنها به این راحتی نمی تونه استاد دانشگاه خیلی تاپ آمریکایی بشه، که در موارد زیادی استاد دانشگاه درجه 2 و 3 آمریکایی شدن هم براش به راحتی امکان پذیر نیست. در حالیکه فارغ التحصیل دانشگاه متوسط و پایین تر از متوسط آمریکایی راحت تر شغل آکادمیک پیدا می کنه (گرچه همونطور که شما گفتید احتمالا در دانشگاه هم رده یا پایین تر از محل فارغ التحصیلیش).

دوم بعد از پیدا کردن شغل:
    حالا فرض کنیم هر دو فارغ التحصیل دانشگاه آمریکایی و کانادایی کار پیدا کردن و مثلا استادیار دانشگاه شدن و از نظر تدریس و تحقیق هم کمابیش مشابه پیش رفتند. شرایط کاری و قضاوت همکاران و دانشجویان روی این دو نفر چطور تحت تاثیر محل فارغ التحصیلی قرار میگیره؟
    همه آدمها در کارشون ممکنه گاهی ضعف یا نقص داشته باشن، اما ضعفها و نقائص فارغ التحصیل کانادایی (چه بسا به اشتباه) به این ربط داده میشه که "خب کانادا درس خونده!". من خودم چندین بار بالشخصه شنیدم که اساتید تحصیل کرده در آمریکا میگفتن که "خب فلانی کانادا درس خونده" و این رو مثلا به این معنی میگفتن که "خب معلومه باید کیفیت کارش بالا نباشه". این در حالی بود که کیفیت تدریس و تحقیق اساتیدی که از دانشگاههای خوب کانادا میان بعضا بسیار بسیار بالاست و از خیلی از اساتید آمریکایی که چنان قضاوتی دارند هم بالاتره. اما این واقعیت مانع توهم منفی اساتید آمریکایی نمیشه و این توهم منفی برای اساتید با مدرک کانادایی هم آزارنده است و هم گاهی مانع پیشرفت.

در مجموع به نظر من اگر کسی فکر می کنه در برهه ای از زندگی اش ممکنه بخواد در آمریکا کار آکادمیک کنه، مدرک دانشگاه متوسط آمریکایی هم براش بهتر از مدرک دانشگاه تورنتو هست، دانشگاه فلوریدا که دیگه دانشگاه بسیار خوب آمریکایی است ...

میشه بپرسم بر چه اساسی تجربه شما تجربه کل جامعه آماری محسوب میشه؟ شما هم طبعا شاهد مواردی بودید --شاید با تعداد بیشتر-- که اتفاقا تمامشان پشتیبان ادعای شما هم نبوده.
    Sometimes one pays most for the things one gets for nothing.<<Albert Einstein
    I never learned anything from someone who always agreed with me.<<
    Unknown

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ibanez نمایش پست ها
    میشه بپرسم بر چه اساسی تجربه شما تجربه کل جامعه آماری محسوب میشه؟ شما هم طبعا شاهد مواردی بودید --شاید با تعداد بیشتر-- که اتفاقا تمامشان پشتیبان ادعای شما هم نبوده.
    من ادعا نکردم مشاهدات من لزوما همون اطلاعاتی رو به دست میده که بر اساس مطالعه دقیق و سیستماتیک جامعه آماری هم به دست خواهد اومد. حرف من این بود که در مشاهده باید به میانگین کل جامعه آماری نگاه کرد و نه به موارد خاص یا میانگین موارد خاص. هرچه نتایجی که می گیریم بر مبنای میانگین مشاهدات بیشتری باشند، اطلاعات قابل اتکاتری درباره وضعیت متوسط اون جامعه آماری به دست می ده، یعنی احتمال و فقط احتمال بیشتری وجود داره که نتایج به دست آمده مشابه نتایجی باشند که از یک مطالعه سیستماتیک به دست خواهند آمد.

با سلام بچه ها!
    راستش من از TU Freibergو U Paderborn پذیرش گرفتم و احتمالا UPM(Madrid) & UPC(Barcelona).و نیز منتظر جواب این 2تا هستم: U Duisberg-Essen و TU Dortmund . ولی موندم کدومو برم! بین آلمان و اسپانیا کدام را انتخاب کنم؟ وضعیت اسپانیا از لحاظ اقتصادی بده که منو مردد می کنه!

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

تفاوت regional ranking و national ranking در چیه؟ بر این اساس که دانشگاهی بیش‌تر روی ریسرچ (graduate) تکیه می‌کنه یا آموزش (undergraduate)؟ susnew هر دانشگاه رو توی یکی از این دسته‌ها رتبه‌بندی کرده. چه‌طور می‌شه دو دانشگاه رو که توی دو تا دسته متفاوت هستند با هم مقایسه کرد؟

Junior Member

سلام...من دو پذیرش برای دکترا دارم : 1. electrical engineering در ETH که احساس می کنم گروه خیلی قوی ندارند و موضوع پروژه هم چندان مشخص نیست و 2. neuroscience از یک دانشگاه ایتالیایی که چندان مطرح نیست ولی دو الی سه سال اول تحقیقات در دانشگاه harvard انجام می شود ولی مدرک نهایی از دانشگاه ایتالیایی خواهد بود ولی موضوع کاملا مشخص و گروه هم فعال به نظر می رسد و چندین مقاله در science و nature چاپ کرده اند. پیشنهاد می کنید کدامیک را انتخاب کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil نمایش پست ها
    تفاوت regional ranking و national ranking در چیه؟ بر این اساس که دانشگاهی بیش‌تر روی ریسرچ (graduate) تکیه می‌کنه یا آموزش (undergraduate)؟ susnew هر دانشگاه رو توی یکی از این دسته‌ها رتبه‌بندی کرده. چه‌طور می‌شه دو دانشگاه رو که توی دو تا دسته متفاوت هستند با هم مقایسه کرد؟
    دانشگاه های برتر در national ranking هستند، اونایی که عدد دارند، tier 1. بدون عددها یه سطح پایین تر. regional ranking ها مربوط به بازهم یه سطح پایین تر میشن، به عبارتی اون بدون عددهای national از عدد دار های regional بالاتر هستند و regional ها همونطور که گفتید اکثرا در حد undergraduate هستند و اکثرا دوره دکتری ندارند یا در حد ضعیف. البته این رنک کلی هست و شاید نشه در مورد زمینه یه نفر ازش اطلاعاتی پیدا کرد، ضمن اینکه transition بین این رنکینگ ها خیلی آرام هست رده 10 مسلما با 50 با 150 قطعا یکی نیستند حتی اگه همه tier 1 باشند. در مورد شما یادم هست که قبلا سوال کرده بودید یه دانشگاه در NC بود که tier 1 بود پیشنهاد هم این بود اگر جور شد اونو برید.
    سوال رو هم باید در تاپیک مربوط به رنکینگ ها می پرسیدید
    Sometimes one pays most for the things one gets for nothing.<<Albert Einstein
    I never learned anything from someone who always agreed with me.<<
    Unknown

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

نقل قول نوشته اصلی توسط ibanez نمایش پست ها
    دانشگاه های برتر در national ranking هستند، اونایی که عدد دارند، tier 1. بدون عددها یه سطح پایین تر. regional ranking ها مربوط به بازهم یه سطح پایین تر میشن، به عبارتی اون بدون عددهای national از عدد دار های regional بالاتر هستند و regional ها همونطور که گفتید اکثرا در حد undergraduate هستند و اکثرا دوره دکتری ندارند یا در حد ضعیف. البته این رنک کلی هست و شاید نشه در مورد زمینه یه نفر ازش اطلاعاتی پیدا کرد، ضمن اینکه transition بین این رنکینگ ها خیلی آرام هست رده 10 مسلما با 50 با 150 قطعا یکی نیستند حتی اگه همه tier 1 باشند. در مورد شما یادم هست که قبلا سوال کرده بودید یه دانشگاه در NC بود که tier 1 بود پیشنهاد هم این بود اگر جور شد اونو برید.
    سوال رو هم باید در تاپیک مربوط به رنکینگ ها می پرسیدید
    مرسی. بله در مورد همون دو تا دانشگاه هست (UNO و UNCC). البته باید بعدش سؤالمو هم همین‌جا می‌پرسیدم که بیش‌تر به این تاپیک مربوط بشه.
    UNCC تازه فاندش جور شده درست همون روزی که برای دانشگاه قبلی مصاحبه سفارت رفتم. چه‌قدر دردسر داره عوض کردن دانشگاه؟ و به‌صرفه هست که دردسرش رو متحمل بشم؟ (البته امروز قراره استادم در UNCC باهام صحبت کنه)

Junior Member

یک راهنمائی میخواستم. یکی از دانشگاههایی که اقدام کردم الان (جولای) اعلام کرد که پذیرفته شدم و ازم خواست چون لیست انتظار خیلی طولانی دارن تا این هفته مشخص کنم که پذیرش رو قبول میکنم یا نه ولی بقیه دانشگاه هایی که اقدام کردم توی سپتامبر جواب میدن. برای همون دانشگاه رشته دیگه هم اقدام کردم که توی سپتامبر جوابش میاد.
    میتونم به اینا بگم اره و بعد اگه نخواستم منتفی کنم؟ نمیخوام این فرصت رو از دست بدم ولی به بقیه هم امید دارم. از طرفی نمیخوام پیششون بد حساب هم بشم.
    تا کی، چه مدت قبل از شروع ترم، میشه پذیرش رو رسما لغو کرد و بهشون اطلاع داد که نمیری؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)