صفحه 78 از 180 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788128178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1796

موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

سلام دوستان

ببخشيد يه كم شرايط من پيچيده شده, ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد. شرايط من اينطوريه

شرايط تحصيلي من اينه:
    ليسانس: معدل 17+ دانشگاه آزاد
    فوق: معدل 18+ دانشگاه تهران
    مقاله: كنفرانس داخلي 2 تا, كنفرانس خارجي 1, ژورنال داخلي 1
    تافل: 100 (اسپيكينگ 22, رايتينگ 25, ريدينگ 29, ليستن 23)
    جي آر اي: 1200 (رايتينگ 4, رياضي 164 (790), وربال 148 (400))
    همه جا براي دكتراي كامپيوتر ساينس اقدام كردم.

از اين 3 تا دانشگاه پذيرش بدون فاند گرفتم:
    1- University of Georgia (كه دانشگاه جورجيا گفت براي TA توي May بررسي ميكنيم اما گفت كه تعداد خيلي كمي ميتونيم بديم. استاداش بعد از اپلاي ايميل زدم جواب ندادن)
    2- University of Central Florida (دانشگاه فلوريدا كه آب پاكي رو ريخت روي دستم و گفت فاندها رو داديم, چيزي نمونده. يكي از استادا هم كه فاند داشت گفت بايد يه ترم اينجا باشي و با من درس برداري.)
    3- University of Texas at Dallas (دانشگاه دالاس هم گفت داريم بررسي ميكنيم و بايد صبر كنيد ولي معلوم نكرد كي ميخوان جواب بدن (چندين بار هم پرسيدم اما جواب ندادن كه كي آخرش جواب ميدن) دانشگاه دالاس يه استادي از اين تازه كارها گفت بايد يه ترم اينجا باشي و با من درس برداري تا بعدا در مورد فاند صحبت كنيم.)

جواب اين دانشگاه ها هنوز مونده:
    1- University of Southern California (استادش فقط در حد يه جمله گفته بود فاند دارم اما تا اپلاي نكنيد نميتونم بررسي كنم.)
    2- University of California San Diego (استادش بعد از اپلاي گفت كه فاندهامون خيلي خيلي محدوده و احتمالش خيلي كمه كه به شما بديم, فكر يه جاي ديگه باش. با اين حال هيچ چيزي قطعي نيست تا آخر مارچ)
    3- University of California - Irvine (استادش فقط گفت فاند دارم اما بايد بررسي كنم. ديگه ايميل نزدم ببينم بررسي كرده يا نه.)
    4- George Mason University (استاد پيدا نكردم و فقط اپلاي كردم, به اميد TA)
    5- York University Canada (استادش خيلي خفنه و گفت تا اپلاي نكني كه نميتونيم بررسي كنيم, بعدشم اپليكيشنم گير كرد تا 2 ماه بعد از ددلاين يعني پولو داده بودم اما ثبت نشده بود بالاخره درست شد اما استادش توي اين 2 ماه كه 2 بار ايميل زدم و گفت من اپلاي كردم اما اينطوري شده اصلا جوابمو نداد)
    6- Simon Fraser University (استادش رفته تعطيلات, گفته ايميل بزنيد يا زنگ بزنيد منم 2 بار ايميل زدم جواب نداد. اين دانشگاه رو براي اين اپلاي كردم كه اگر از هيچ جا پذيرش نگرفتم و از اينجا بدون فاند گرفتم با هزينه خودم برم اينجا)
    7- TUWein (استاد پيدا نكردم, همينطوري اپلاي كردم كه اگر بدون فاند هم شد و هيچ جاي ديگه نگرفتم يا امريكا ويزا ديگه برم اينجا كه شهريه اش كمه)

دانشگاه هاي ديگه اي هم ميتونم اپلاي كنم مثل دانشگاه سيدني استراليا و دانشگاه اوكلند نيوزلند اما ديگه روم نميشه به استادام بگم ريكام ميخوام.
    زمينه تزم IR بود و متاسفانه جاهايي كه كار كرده يا شركت هاي بزرگي مثل ياهو و ميكروسافت و... بود, يا دانشگاه هايي مثل UIUC و استنفورد بود كه خفن تر از اوني بودن كه بخوام اپلاي كنم, يا دانشگاه هايي مثل دوبلين و ... بود كه يه جاهايي بود نميدونستم بايد اپلاي كنم يا نه. در هر صورت نتونستم درست استادي كه به زمينه تزم دقيق بخوره پيدا كنم. جاهايي كه اپلاي كردم بيشتر ديتاماينينگ و سمنتيك وب و... بود چون روي اونا هم قبلا يه كم كار كرده بودم ولي نه به اندازه تزم. كلا چون از شهرايي كوچيك ميترسيدم اپلاي نكردم ولو اينكه از استادش هم خوشم آمده باشه.

الان يه مدت طولاني ايه كه وضع من همينه. يعني تا اپلاي كردم 2 هفته نشد اون دانشگاه هايي كه قبول كردن جواب دادن و تقريبا يك ماه و نيم بعد هم اينايي كه ريجكت كردن ريجكت شدم و ديگه هيچي! اين مدت هم تقريبا به همه استادايي كه توي اين 3 تا دانشگاه زمينه اشون به من ميخورد ايميل زدم ولي نتيجه اي نگرفتم.

ديگه از اينجا به بعد هم احتمال ريجكت دانشگاه هاي مونده هم بيشتر ميشه. شايد بايد فكر كنم كه ديگه نتيجه همينه. خودم اولويتم امريكاست اما شهريه دانشگاه ها واقعا زياده, اينم با اين وضع ارز كه دانشجويي گير آوردنش واقعا سخت شده و چند ماهي كار داره. با ارز دانشجويي از پس يك ترم با هزينه خودم بر ميام. راستي چون سرباز بودن I-20 از دالاس گرفتم و از وزارت علوم نامه گرفتم كه مشكل سربازي فعلا نداشته باشم. حالا به نظر شما من چكار كنم؟ (از نظر سفارت, از نظر تصميم براي بدون فاند رفتن و ...)

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام به همه دوستان. من بین دو گزینه بسیار مردد هستم. در واقع بین رفتن به کانادا و آمریکا نمی تونم تصمیم بگیرم بر اساس شرایط زیر. ممنون می شم اگر کسی در شرایط مشابه قرار گرفته یا نکته ای به ذهنش میرسه بهم بگه.

من از دانشگاه UBC (ونکوور) با فاند 18000$ در سال و پرداخت شهریه 4200$ در سال (از محل همین فاند) پذیرش برای دکترا گرفتم. استادم چینی هست و برخوردش تا حالا معمولی بوده.

از دانشگاه Penn State (پنسیلوانیا) هم با فاند حدود 24000$ در سال، 3100$ بیمه و حذف کامل شهریه هم پذیرش برای دکترا. استادم ایرانیه، برخوردش تا حالا خوب بوده و دوستانه.

حالا انتخاب بین این دو تا گزینه برام سخت شده. با توجه به تمام برتریهایی که آمریکا در ذهن همه داره از نظر امکانات مالی و شغلی و ... ولی چون نمیدونم که ویزای من به آمریکا single یا multiple خواهدبود یه کم برام تصمیم گیری سخت شده. کانادا برام از نظر اقامت راحت تر و سریع تر، رفت و آمد ساده تر و ویزای ساده تر چشمک می زنه ولی از طرف دیگه فاندش نسبت به گرون بودن شهر ونکوور و پرداخت قسمتی از شهریه خیلی کم هست و باید از خانواده کمک بگیرم ولی فاند آمریکا کافیه.

اگر به جای من بودید چه نکاتی رو در نظر می گرفتید و فکر می کنید چقدر ویزای single آمریکا باید در تصمیم گیری تاثیر گذار باشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط bigwigkhordad نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. من بین دو گزینه بسیار مردد هستم. در واقع بین رفتن به کانادا و آمریکا نمی تونم تصمیم بگیرم بر اساس شرایط زیر. ممنون می شم اگر کسی در شرایط مشابه قرار گرفته یا نکته ای به ذهنش میرسه بهم بگه.

من از دانشگاه UBC (ونکوور) با فاند 18000$ در سال و پرداخت شهریه 4200$ در سال (از محل همین فاند) پذیرش برای دکترا گرفتم. استادم چینی هست و برخوردش تا حالا معمولی بوده.

از دانشگاه Penn State (پنسیلوانیا) هم با فاند حدود 24000$ در سال، 3100$ بیمه و حذف کامل شهریه هم پذیرش برای دکترا. استادم ایرانیه، برخوردش تا حالا خوب بوده و دوستانه.

حالا انتخاب بین این دو تا گزینه برام سخت شده. با توجه به تمام برتریهایی که آمریکا در ذهن همه داره از نظر امکانات مالی و شغلی و ... ولی چون نمیدونم که ویزای من به آمریکا single یا multiple خواهدبود یه کم برام تصمیم گیری سخت شده. کانادا برام از نظر اقامت راحت تر و سریع تر، رفت و آمد ساده تر و ویزای ساده تر چشمک می زنه ولی از طرف دیگه فاندش نسبت به گرون بودن شهر ونکوور و پرداخت قسمتی از شهریه خیلی کم هست و باید از خانواده کمک بگیرم ولی فاند آمریکا کافیه.

اگر به جای من بودید چه نکاتی رو در نظر می گرفتید و فکر می کنید چقدر ویزای single آمریکا باید در تصمیم گیری تاثیر گذار باشه؟
    نظر منو بخوای دوست من ، برو Penn State . فکر الانش نباش ، فکر بعدتم بکن . تا آخر عمر که درس نمی خواهی بخونی . من خودم یه همچین تردیدی دارم ولی آینده آمریکا میگه بهتره
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

ApplyAbroad Guru

بدون تردید pen state رو انتخاب کنید. هم فاند بهتری دارید هم موقعیتهای آینده تون اصلا قابل قیاس نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام. ببخشید من میخواستم بدونم شما هم برای ویزای کانادا و هم برای ویزای آمریکا اقدام کردید ؟ این طوری مشکلی در کلیر شدن ویزا پیش نمیاد؟ من بین دو تا دانشگاه در کانادا و آمریکا موندم و به ذهنم رسید که این کار رو بکنم ولی می ترسم که هیچ کدوم نشه به همین دلیل!

نقل قول نوشته اصلی توسط khiman نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من در حال حاضر دانشجوی ارشد مکانیک توی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا آمریکا هستم، البته ترم اولمه. الان بیشتر از یه ماهی‌ هس اینجام. ویزاِ کانادا م تازه اوکی شده. حالا می‌خواستم نظرتونو راجع به انتخابم بدونم، البته هنوز امکان ترانسفر از ترم دومو دارم، یکم دوبشکم. نظر دوستان رو بدونم ممنون میشم راجع به بهترین انتخاب:
    ۱. دانشگاه ایالتی‌ کالیفرنیا فولرتن، آمریکا، فاند ندارم اما چون خونهٔ آشنایان اومدم، خرج زندگی‌ اصلا ندارم، و تازه ماهی‌ حدود ۶۰۰تا $ هم پاره وقت می‌تونم کار کنم، اما کل شهریه ارشدم ۲۸۰۰۰تا
    ۲. دانشگاه ویکتوریا، کانادا، رنکینگ دانشگاه خیلی‌ بهتره از اونی که الان هستم، سوپروایزرم اونجا استاد خوبیه ولی‌ فعلا بهم فقط میتونه پارشالی فاند بده که با توجه به اون خرج دانشگام کلا می‌شه ۶۰۰۰تا، اما خرج زندگی‌ خواهم داشت
    ۳. دانشگاه فرایبورگ، آلمان
    حالا بحث اینجاس با توجه به داشتن پشتیبان اینجا و البته امکان رفتنو صحبت کردن با استادی دانشگاه دیگه مس UCLA, UCI ... واسه دکترا و یا حتا تمایل به کار با دی‌ اتمام مستر توی آمریکا و از طرفی‌ فاندم از کانادا و استادی که یکسال باهم ارتباط داریم کدوم گزینه پیشنهاد می‌کنین؟ به لحاظه مالی تقریبا هر سه گزینه واسعم یکسان در میاد

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

دوست من واقعا همینه!! هر جا یه چشمکی میزنه!! یه جا استاد...یه جا رنک ..یه جا شهر یه جا آب و هوا...یه جا موفعیت کاری..یه جا ملیت استاد...یه جا ریسرچ مورد نظر.....واقعا خیلی سخته انتخاب.....حالا شرایط شما بنظرم خیلی مبرهن هست و PSU اصلا با ونکور قابل مقایسه نیست...(اون رنکهای دری وری جهانی رو هم نگاه نکنید که دانشگاه عربستان رو اومده از UCLA جلوتر زده).....موقعیتی که ایجاد میشه مهمتره....یعنی تو اینجور انتخابا ...صدر در صد 5 سال آینده رو ببینی.....فکر کنین با این کشور..این دانشگاه این استاد این موضوع...چه موقعیت های کاری براتون پیش میاد....بعد سبک سنگین کنین....الکی هم جو گیر رنک نشین.....خیلی ها بودن از top10 فترغ شدن...کجای دنیا رو گرفتن؟....چه بشا بعضی هاشون افسرده اند و لذتی از زندگی نبردند....
    I love you USA

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

خب راجع به اینکه اقامت در کانادا راحت تر و سریع تر به دست میاد چطور ؟ میشه یه کم راجع به این موقعیت ها بیشتر توضیح بدین ؟ ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بدون تردید pen state رو انتخاب کنید. هم فاند بهتری دارید هم موقعیتهای آینده تون اصلا قابل قیاس نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

ممنونم بابت راهنمایی ساده و دوستانه تون. من خیلی رنک برام اهمیت نداره بیشتر شرایط رفت و آمد در حین تحصیل و کار بعد از تحصیل برام مهمه که بتونم بمونم. ببخشید من متوجه نشدم گقتید PSUقابل مقایسه با UBC نیست یعنی PSU بهتره ؟؟ و در این حد تفاوت واضحه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    دوست من واقعا همینه!! هر جا یه چشمکی میزنه!! یه جا استاد...یه جا رنک ..یه جا شهر یه جا آب و هوا...یه جا موفعیت کاری..یه جا ملیت استاد...یه جا ریسرچ مورد نظر.....واقعا خیلی سخته انتخاب.....حالا شرایط شما بنظرم خیلی مبرهن هست و PSU اصلا با ونکور قابل مقایسه نیست...(اون رنکهای دری وری جهانی رو هم نگاه نکنید که دانشگاه عربستان رو اومده از UCLA جلوتر زده).....موقعیتی که ایجاد میشه مهمتره....یعنی تو اینجور انتخابا ...صدر در صد 5 سال آینده رو ببینی.....فکر کنین با این کشور..این دانشگاه این استاد این موضوع...چه موقعیت های کاری براتون پیش میاد....بعد سبک سنگین کنین....الکی هم جو گیر رنک نشین.....خیلی ها بودن از top10 فترغ شدن...کجای دنیا رو گرفتن؟....چه بشا بعضی هاشون افسرده اند و لذتی از زندگی نبردند....

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

ممنونم بابت راهنمایی ساده و دوستانه تون.
    منظورتونو از راهنمائی ساده نفهمیدم؟....پیچیده راهنمائی کنم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من خیلی رنک برام اهمیت نداره بیشتر شرایط رفت و آمد در حین تحصیل و کار بعد از تحصیل برام مهمه که بتونم بمونم.
    منم گفتم به همین ها اهمییت بدین

متوجه نشدم گقتید PSUقابل مقایسه با UBC نیست یعنی PSU بهتره ؟؟ و در این حد تفاوت واضحه ؟
    به قول دوستان فیس....پ ن پ UBC بهتره......لووووول ..............معلومه که PSU از خیلی نظرها بهتره دوستان هم اشاره کردن بهش
    I love you USA

بدون شک penn state دوست عزیز اینکه مدرکت از آمریکا اونم یه رنک توپپپپپپپپپ باشه جای هیچ چیزی را نمیگیره
    ببین یه مقایسه میکنم شاید بی ربط به نظر بیاد اما خودت تا تهشو برو
    وقتی ایرانی میخای ویزای توریستی کانادا بگیری بدون هیچ مدرک مالی خاص یا سندی شاید محال یا حالا در بهترین حالت 5 ماهی معطل بشی
    اما وقتی دانشجو هستی آمریکا و واسیه همون ویزا و با همون شرایط اقدام می کنی زیر 1 ماه ویزا بهت میدن
    خودت حساب کار دستت بیاد ویزای آمریکا توی پاست و تحصیل در آنجا چیزی هست که در آینده به کارت خیلی میاد
    اما قبول دارم برای امدن به ایران و ... متحمل سختیهایی خواهی شد!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)